Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

Intalnirea Yamaha R6 Romania a avut loc duminica la Sighisoara. Am fost 2. :crack:

 

Nu prea are rost sa mai stabilim ceva de acum pe viitorul apropiat pentru ca se strica vremea.

 

 

Vax...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut oameni detinatori de ier6!

 

Am si eu o belea: unui prieten cu R6 05-06 i s-a luat talonul pe motiv de toba (micron scurtata).

In cazul in care vreunul din voi mai aveti si toba stock este vreo sansa sa facem o manevra?

Sa o puna pe aia stock, sa se duca, sa-si ia talonul, si apoi sa puna ce-avea inainte.

Omul este din Bucuresti.

 

Daca sunt doritori de dat o mana de ajutor, spuneti-mi va rog "conditiile" si discutam, pe PM :)

 

Si sa nu fiu off complet: e belea R6, am mers, se-nclina singura! Frane belea, motor belea :cheers:

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roberte nu am mai fost ca a fost dupa etapa de supermoto si era full de cartisti nu avea rost,cred ca ma duc maine dar nu prea am cu cine sa vedem.

 

frigider r6 05 si 06 sunt modele diferite doar daca nu este modelul de America,si cum l-a oprit si i-a luat talonul pur si simplu ?au masurat db ceva sau i-au luat talonul doar dupa ureche :) au voie daca nu sunt cu cineva de la rar ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roberte nu am mai fost ca a fost dupa etapa de supermoto si era full de cartisti nu avea rost,cred ca ma duc maine dar nu prea am cu cine sa vedem.

 

frigider r6 05 si 06 sunt modele diferite doar daca nu este modelul de America,si cum l-a oprit si i-a luat talonul pur si simplu ?au masurat db ceva sau i-au luat talonul doar dupa ureche :) au voie daca nu sunt cu cineva de la rar ?

 

erau de la RAR. nu stiu exact, presupun ca da, tipul e tare-n clanta(nu te gandi ca e scandalagiu, doar are vrajeala :D) adica a mai iesit din situatii din astea si daca nu masurau iti dai seama ca nu le dadea talonul...

 

ai dreptate cu anii..nu stiam ca-s modele diferite, a lui e modelul Raven, e neagra si cica e mai joasa..mai multe nu stiu sa-ti spun. De america nu cred ca e, alea nu au buton de flash, si au "ochi de pisica" la furca si bascula..sau la numar..

 

mersi + noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti...cred ca am o problema!

 

I-am facut ieri schimbul de ulei,am bagat un Castrol Actevo 10w-40,si de atunci motorul mi se pare mai zgomotos(ma refer la cald,cand bagi urechea' la capacul axului cu came),nu neaparat motorul,si zgomotul pe care il face aerul cand iese afara pe galeriile de evacuare,in dreptul capacului nu se aude nimic...dar cand sunt pe ea,la vreo 80 de grade,si turez in gol pana pe la 6-8.000,parca fasaie si pacane ceva,foarte subtil,insesizabil ptr. ceilalti care sunt in jur,dar ptr. mine da.

Am bagat urechea la a unui prieten,si face mai rau ca a mea,chit ca are mult mai putini kilometri,si intr-o stare mai buna zic eu...

 

Vreun sfat?

Editat de lipton_gs5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Tocmai m-am trezit ( din inconstienta fiindca nu am verificat mai des ) ca una dintre placutele de frana fatza s-a mancat pana la metal. Astept recomandari de placute pentru modelul asta de motor ( r6 an 2001 ). Vreau sa le schimb pe toate 4 pe fata - nu mai tin mult nici celelalte (am sperat ca termin sezonul fara sa fac asta). Merg zilnic in orasul nostru drag, Bucuresti - franari bruste, distante scurte, ploaie daca este cazul sau asfalt udat de dragii nostri edili - dar si iesiri in locuri unde sunt permise viteze supersonice. Deci ma intereseaza ceva care sa fie in echilibru.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Tocmai m-am trezit ( din inconstienta fiindca nu am verificat mai des ) ca una dintre placutele de frana fatza s-a mancat pana la metal. Astept recomandari de placute pentru modelul asta de motor ( r6 an 2001 ). Vreau sa le schimb pe toate 4 pe fata - nu mai tin mult nici celelalte (am sperat ca termin sezonul fara sa fac asta). Merg zilnic in orasul nostru drag, Bucuresti - franari bruste, distante scurte, ploaie daca este cazul sau asfalt udat de dragii nostri edili - dar si iesiri in locuri unde sunt permise viteze supersonice. Deci ma intereseaza ceva care sa fie in echilibru.

Multumesc.

 

Iti recomand (pe testate, am avut 2 seturi) cu caldura placute BRAKING. S-ar potrivi foarte bine descrierii tale. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Tocmai m-am trezit ( din inconstienta fiindca nu am verificat mai des ) ca una dintre placutele de frana fatza s-a mancat pana la metal. Astept recomandari de placute pentru modelul asta de motor ( r6 an 2001 ). Vreau sa le schimb pe toate 4 pe fata - nu mai tin mult nici celelalte (am sperat ca termin sezonul fara sa fac asta). Merg zilnic in orasul nostru drag, Bucuresti - franari bruste, distante scurte, ploaie daca este cazul sau asfalt udat de dragii nostri edili - dar si iesiri in locuri unde sunt permise viteze supersonice. Deci ma intereseaza ceva care sa fie in echilibru.

Multumesc.

 

Salutare, eu am EBC, nu am avut probleme deloc cu ele. Am avut inainte ceva organic si-mi scartaiau ca naiba, ceva mai ieftin (nu recomand).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...