Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,

 

Nu stiu daca postez in sectiunea care trebuie insa sper sa obtin ceva informatii utile de aici.

Stie cineva ceva despre mobra asta? Este aceea din Bacau a tipului care are doua bucati la vanzare

 

http://olx.ro/oferta/urgent-yamaha-yzf-r6-ID4oldK.html#eca4e0fa24

 

Nu imi dau seama daca o fi o problema cu mobra, vanzatorul sau ambele pentru ca o vad pe OLX de foarte multa vreme.

 

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai alternativa qs standalone ,asta inseamna ca trebuie sa cauti singur pe internet daca exista sau daca face cineva pt modelul tau, pret etc etc

mai mult ca sigur o sa ai nevoie de un senzor push/pull pe care trebuie sa-l legi la un minim pc3 ca sa o rezolvi


» Post actualizat in 10 Sep 2015 07:48

pt ca acum "hateri" se numesc cei care te ajuta mereu

http://www.ebay.com/itm/SP-SYNCROtech-Quickshifter-Yamaha-YZF-R1-YZF-R6-Complete-System-Road-and-Race-/281773186008?hash=item419afd9bd8


» Post actualizat in 10 Sep 2015 08:28
SP SYNCROtech Quickshifter Yamaha YZF-R1, YZF-R6, Complete System Road and Race Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci CMD ! ma cam depaseste treaba asta cu qs si pc3 sau pc5, din ce am citit acolo e stand alone qs ala de mai sus si am vazut ca are si senzor pull and push sa inteleg ca pentru a lega senzorul pull and push trebuie pc3 sau e pur si simplu stand a lone qs de la SP SYNCROtech Quickshifter.alta alternativa pc3 + quick shifter sau alternativa la power commander exista ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Gavrila : pinionul din cutie sa pui cu -1 dinte si foaia de pe spate +2/3 dinti


» Post actualizat in 10 Sep 2015 10:05


da exista Himura , rapid bike 3 (vezi daca merge pe modelul tau)

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot r6-ele ala dar e doar de pista facut si vreau sa ii pun pc3 si power commander dar nu stiu care e cea mai buna combinatie pc3 si quickshifter, qs separat bazzaz si qs rapid bike 3 si qs si tot asa, cred ca cea mai intalnita este pc3 si qs dar nu stiu de unde sa iau harti pentru el etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai modelul 2003, ii pui PC3 si senzorul de QS direct cuplat pe mufa PC3-ului. Harta??? Mergi la UM , testezi 3-4 harti de pe net, si aia e. Trebuie sa cupleze si sonda lambda de pe Dyno ca sa-ti citeasca AFR-ul. Ai grija sa setezi corect timpii de taiere la QS, sa nu te lacomesti si sa pui 45ms, ai sanse sa footi cutia destul de rapid. Minim 65ms sa fie, si asta in treapta 5-6.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...