Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

o marca f buna este HyperPro. eu mi-am cumparat unul luna trecuta si este o mare diferenta cu el. uite niste poze sa vezi cum arata. daca vrei sa-ti iei apeleaza cu incredere la www.tuto.ro, eu de la ei l-am luat , sunt foarte seriosi si au preturi bune.

Mi-a mai spus cineva de Hyperpro dar sunt ''montat'' pe Ohlins .Inca n-am avut timp sa umblu dupa el .Merci mult oricum rzw :angry: !

As apela iar la sfaturile lui Sacal si ale lui Ariciu ,stiu ca voi aveti Ohlins.Unde as gasi si eu unul la un pret bun intr-un magazin serios ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

germany ....pe louis nu gasesti decat LSL care e o basina ...dar pe POLO e ...yo de acolo lam luat pe al meu ...500 euro acolo + 35 euro adus acasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

germany ....pe louis nu gasesti decat LSL care e o basina ...dar pe POLO e ...yo de acolo lam luat pe al meu ...500 euro acolo + 35 euro adus acasa

suna tentant ca sursa dar ma gandeam la un shop serios de pe la noi,dar daca nu gasesc nimic satisfacator ramane varianta cu ''adusul de la nemzi'' :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut,

nu vreau sa supar pe nimeni darrrrr....

amortizorul ohlins de directie ( pt public) e depasit--sorry

primul motiv--- dupa 2 ani de la aparitia rsc la hyperpro, ohlins a introdus un kit cu rezervor de nitrogen cu scopul de a construi un fel de rsc fara a folosi termenul de copyright. pacat pt o firma ca ohlins sa se zgirceasca la niste bani cind era atit de simplu.

al doilea motiv- e scump pt un amortizor simplu care nu esti nici roatativ si nici reactiv.

sfatul meu este unul singur--- orice amortizor e f bun daca exista pe motoreta ta, e si mai bun daca nu-ti foloseste vreodata si e si mai bun dk ti-l iei de la mine...

lasind gluma la o parte iti recomand hyperpro versus ohlins mai ales ca, cunosc rideri adevarati care au aruncat ohlinsul de pe ninja pt un rsc hyperpro.

nu uita ca ohlinsul din magazin ramine de magazin si nu are nici o legatura cu ce se vede la televizor.

bafta

www.tuto.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i-mi ziceti si mie in 1-a sau a 2-a cam la ce turatie se ridica intro roata un r6?

daca accelerez brusc...

habar n-am cum sta treaba cu whealie-urile din forta... la a mea numa din ambreiaj am reusit :ok:

 

da.. am dat copy / paste de la un alt post :)

 

:angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

 

Cat ai dat pe amortizor, pe site am vazut ca nu au preturi puse!! :angry:

salutare !

amortizorul meu HyperPro RSC a costat 480 euro, transportul inclus, de la www.tuto.ro.

 

 

raman pe ohlins. are cele mai multe trepte de setare.

hyperpro are 22 trepte de reglaj...crede-ma e mai mult decat suficient si e reactiv!

parerea mea e ca hyperpro e peste ohlins la ora actuala, si e un pic mai ieftin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i-mi ziceti si mie in 1-a sau a 2-a cam la ce turatie se ridica intro roata un r6?

daca accelerez brusc...

habar n-am cum sta treaba cu whealie-urile din forta... la a mea numa din ambreiaj am reusit :(

 

da.. am dat copy / paste de la un alt post :P

 

:hug:

 

 

cum a zis si sacalu in 1-a yo o ridic la 5500-6000 ......cu 2-a doar din gaz e mai greu adik EU nu am reusit sa o duc sus pan acum ...bine nici nu am incercat de multe ori , dar oricum cred ca turatia de baza tre sa fie pe la 10.000 si nu merita ca imediat sare in limitare plus ca ai o viteza foarte mare....daca te saturi de 1-a treci la ridicat din a 2-a cu ambreaj...si cam atat ...cat despre amortizor , yo raman tot pe ohlins

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum a zis si sacalu in 1-a yo o ridic la 5500-6000 ......cu 2-a doar din gaz e mai greu adik EU nu am reusit sa o duc sus pan acum ...bine nici nu am incercat de multe ori , dar oricum cred ca turatia de baza tre sa fie pe la 10.000 si nu merita ca imediat sare in limitare plus ca ai o viteza foarte mare....daca te saturi de 1-a treci la ridicat din a 2-a cu ambreaj...si cam atat ...cat despre amortizor , yo raman tot pe ohlins

 

ms pt lamuriri, abea astept sa prind unu :(

 

PS: cam la fel mere si la restu de 600cc nu?

 

:hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

un 600 langa un 900 sau 1000, bine inteles ca nu are cuplu, si stiu despre ce vrobesc am avut multe modele 600 pana 1000.

 

Pentru antigel, DENICOL este ok: http://www.denicol.be/fonderhoud.php

 

 

daca tot zici ca ai avut atatea modele de 600 ar trebui sa stii si tu ca reply-ul tau nu isi are rostu ...nu poti sa compari 600 cu 1000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare. Mi-am luat si yo un R6 de o sapt,si nu stiu prea multe despre el.

E din 99,are 29000 km si e adus din Italia.

Singura nelamurire e k atunci cand temp motorului are peste 80 de grade se aude un fluierat la motor. E normal sau nu? Eu ii schimb maine uleiul si bujiile, ii bag Valvoline 10 W40.

In rest sunt super multumit de ea, si am vazut k unii intreba cum sa o dea pe o roata, si yo m-am dat cu ea fara sa vreau :cheers: .

 

Numai bine si asfalt uscat.

post-12122-1171313364_thumb.jpg

post-12122-1171313399_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Mi-am luat si yo un R6 de o sapt,si nu stiu prea multe despre el.

E din 99,are 29000 km si e adus din Italia.

Singura nelamurire e k atunci cand temp motorului are peste 80 de grade se aude un fluierat la motor. E normal sau nu? Eu ii schimb maine uleiul si bujiile, ii bag Valvoline 10 W40.

In rest sunt super multumit de ea, si am vazut k unii intreba cum sa o dea pe o roata, si yo m-am dat cu ea fara sa vreau :cheers: .

 

Numai bine si asfalt uscat.

Probabil ca e ventilatia,presupun ca la stop ti se intampla asta ...mie imi intra pe la 104 :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu posibilitatea sa-mi cumpar un r6

 

acum am un fzr de 1000 si astea sunt pofticioase la ulei, r6 e la fel?

stiu ca si r1 e tot ca a mea, si asta e singurul motiv pt care vreau sa-mi cumpar alta

 

daca ma puteti ajuta cu sfacturi as fii recunoscator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu posibilitatea sa-mi cumpar un r6

 

acum am un fzr de 1000 si astea sunt pofticioase la ulei, r6 e la fel?

 

 

daca ma puteti ajuta cu sfacturi as fii recunoscator

Stiu ca Yamaha da ca normal un consum de ulei de pana intr-un litru.Eu unul ,zic ca e cam mult ,dar daca yamaha da ca normal acel consum de ulei....

un 600 langa un 900 sau 1000, bine inteles ca nu are cuplu, si stiu despre ce vrobesc am avut multe modele 600 pana 1000.
Atunci ,stii ca un 600(de generatie noua) cam face un 900 de generatie mai veche ,ma refer strict ca acceleratie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...