Sari la conținut

Accidente in Buzau


aladin1
 Share

Postări Recomandate

Aseara accident mortal in zona Plescoi,baiatul care avea gsxr 750 din 93 sau 94 cu carene de k4 alb albastru ,mai venea si prin oras ,A INTRAT CU 180KM/H INTR-O MASINA CARE INTORCEA (exact in varful ala de RAMPA cum vi de la berca)SA LIPIT LA PROPRIU DE MASINA CICA SA DEZMEMBRAT MOTOCICLETA SI EL DESIGUR A MURIT PE LOC ,NU MAI ARATA A OM . LE STIU DE LA UN PRIETEN CARE STA IN ZONA ACOLO MOTOCICLIST,CARE A AJUNS LA 10 MINUTE DUPA IMPACT. Dumnezeu sa-l ierte si doamne fereste.

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 190
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aseara accident mortal in zona Plescoi,baiatul care avea gsxr 750 din 93 sau 94 cu carene de k4 alb albastru ,mai venea si prin oras ,A INTRAT CU 180KM/H INTR-O MASINA CARE INTORCEA (exact in varful ala de RAMPA cum vi de la berca)SA LIPIT LA PROPRIU DE MASINA CICA SA DEZMEMBRAT MOTOCICLETA SI EL DESIGUR A MURIT PE LOC ,NU MAI ARATA A OM . LE STIU DE LA UN PRIETEN CARE STA IN ZONA ACOLO MOTOCICLIST,CARE A AJUNS LA 10 MINUTE DUPA IMPACT. Dumnezeu sa-l ierte si doamne fereste.

 

astai motoreta baiatului ii schimbasem roata fatza acum 7 8 luni il stiam asa...

 

"Din cate am inteles eu el a vandut o geaca de piele lu unu ala pana la urma ia placut motorul lui si ia luat si motoru..el mai facea rost de niste bani si vroia sa isi cumpere R1...dupa ce a vandut motocicleta a zis sa dea ''ultima tura'' a mers pe o roata toata Berca si dupa s-a intamplat accidentul..."(CITAT DE PE MESS)

 

poza nu se incarca dati clik si vedeti linkul cu motoreta http://edy-edytza.hi5.com/friend/photos/di...nerId=455456763

Mesaj completat

Aseara accident mortal in zona Plescoi,baiatul care avea gsxr 750 din 93 sau 94 cu carene de k4 alb albastru ,mai venea si prin oras ,A INTRAT CU 180KM/H INTR-O MASINA CARE INTORCEA (exact in varful ala de RAMPA cum vi de la berca)SA LIPIT LA PROPRIU DE MASINA CICA SA DEZMEMBRAT MOTOCICLETA SI EL DESIGUR A MURIT PE LOC ,NU MAI ARATA A OM . LE STIU DE LA UN PRIETEN CARE STA IN ZONA ACOLO MOTOCICLIST,CARE A AJUNS LA 10 MINUTE DUPA IMPACT. Dumnezeu sa-l ierte si doamne fereste.

 

astai motoreta baiatului ii schimbasem roata fatza acum 7 8 luni il stiam asa...

 

"Din cate am inteles eu el a vandut o geaca de piele lu unu ala pana la urma ia placut motorul lui si ia luat si motoru..el mai facea rost de niste bani si vroia sa isi cumpere R1...dupa ce a vandut motocicleta a zis sa dea ''ultima tura'' a mers pe o roata toata Berca si dupa s-a intamplat accidentul..."(CITAT DE PE MESS)

 

poza nu se incarca dati clik si vedeti linkul cu motoreta http://edy-edytza.hi5.com/friend/photos/di...nerId=455456763

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TOTI CARE L-AU CUNOSCUT SAU NU PE ALEX SI VOR SA-L INSOTEASCA PE ULTIMUL DRUM NE VOM INTALNI LA BARUL ORIENT DIN BERCA JOI ,LA ORA 10-10.30.DACA SE POATE PE MOTOARE.

DUMNEZEU SA-L IERTE!ODIHNEASCA-SE IN PACE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de el .. dar asa ceva nu se face .. in decret zice .. nu ai voie sa pierzi contactu cu una din roti cu asfaltu sau ceva de genu ... e cretinism sa mergi pe o rata intr-un sat... poate iesi o caruta un copil ... unu beat .. orice ..

 

am avut si eu in oras .. baieti de genu care mergeau seara la 12 .. intr-o roata ... se stiu ei care ... si au dat si ei cu curu de asfalt ... si nu era pusti .. avea +40 de ani .. peste 10 motociclete schimbate .. dar acu isi luase un super sport de 1000 cmc .. nu zic modelul pentru ca nu vreau sa ma cert cu el dar nu se face asa .. .. abia trecuse de la un gpz cred pe r1 .. motor puternic ... si el cum se credea viteaz .. sa se dea in faurei pe o roata unde chiar nu ai loc .. a scapat motoru ...

Mesaj completat

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar acu isi luase un super sport de 1000 cmc .. nu zic modelul pentru ca nu vreau sa ma cert cu el dar nu se face asa .. .. abia trecuse de la un gpz cred pe r1 .. motor puternic ... si el cum se credea viteaz ...

Mesaj completat

RIP

 

amice... esti idiot.

 

RIP

Editat de route`66
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu

condoleante familiei si dumnezeu sa-l ierte. intradevar motorul nu a vrut sa se desparta de el. poate ca a pus prea mult suflet pt ea

 

R.I.P

Editat de moshnegutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante..

 

Totusi, sper ca postul meu sa nu fie gresit inteles,dar pana acum, cand a fost vorba de accidentul cu prietenul lui Rudi,cel care incerca o mobra si caruia nu i-a fost acordata prioritatea de catre un maxi-taxi, toti au sarit cu gura, insa cand a fost vorba de baiatul care-i dadea 150km/h in localitate unei mobre de 750 cmc si care nu a respectat nomele elementare de condus preventiv si a murit, se schimba registrul. Mare pacat ca a trebuit sa moara pentru teribilism.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haideti sa lasam comentariile deoparte ;;;;;;;; a murit un baiat care avea 24 ani mult prea tanar,asta e sa intamplat si nu se mai poate face nimic il vom conduce maine pe ultimul drum ,cei care pot veni maine la ora 10,30 la barul orient din berca ,pe motoare ,poate ca asta si-ar fi dorit...............................CONDOLEANTE FAMILIEI ,DUMNEZEU SA-L IERTE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat dar din cate am vazut johny .. tu mai ai niste filmulete cu el si se vede clar ca baiatului ii placea sa incalcea regulile de circulatie . se vede foarte bine o intrecere ilegala.

 

hai sa nu-l mai criticam .. dar nu trebuie sa incurajam astfel de fapte.

 

Dumnezeu sa-l ierte ... a murit prea devreme. avea o viata intreaga in fata dar asta e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante..

 

Totusi, sper ca postul meu sa nu fie gresit inteles,dar pana acum, cand a fost vorba de accidentul cu prietenul lui Rudi,cel care incerca o mobra si caruia nu i-a fost acordata prioritatea de catre un maxi-taxi, toti au sarit cu gura, insa cand a fost vorba de baiatul care-i dadea 150km/h in localitate unei mobre de 750 cmc si care nu a respectat nomele elementare de condus preventiv si a murit, se schimba registrul. Mare pacat ca a trebuit sa moara pentru teribilism.

esti cu okiul numa dupa comentat, mai rau ca mine. Flacaul ala era in puta goala pe motor ,era a 3 lui tura in skimb baiatul de la Berca avea motorul ala de mult timp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti cu okiul numa dupa comentat, mai rau ca mine. Flacaul ala era in puta goala pe motor ,era a 3 lui tura in skimb baiatul de la Berca avea motorul ala de mult timp

 

Eu am scris ca "sper ca post-ul meu sa nu fie GRESIT INTERPRETAT"..si pot sa-ti aduc argumente ca n-ai dreptate.Nu vreau sa ma bag in polemici cu tine,pt ca esti dragut si-mi esti simpatic.Deci,argumentul pe PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MULTUMESC CELOR CARE AU VENIT SA-L CONDUCEM PE ALEX.....PE ULTIMUL DRUM.....SIGUR ASTA SI-AR FI DORIT...DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE!CAM ATAT AM AVUT DE ZIS.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate face Dumnezeu ceva si nu mai vine nimeni niciodata la asa ceva ,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de el. nu l-am cunoscut dar sunt sigur ca era un baiat de treaba si ne cam asemanam ca si eu am poza cu toti banii pusi pe pat cand mi-am luat motoru. chiar am vb cu prietenii mei la parc despre ce ni sa mai intamplat noua in timp si concluzia e ca toti am fost inconstienti ,teribilisti, dornici de adrenalina si inca suntem dar am avut noroc, si nu trebuie invinuit saracu baiat ca a mers tare cu motoru. eu zic ca aici totu tine de noroc si cam 30% de intuitie. pacat ...pacat ....pacat.

imi pare rau ca nu am putut veni la inmormantare dar o sa vin si eu intr-un wekend sa aprind o lumanare pt el. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti cu okiul numa dupa comentat, mai rau ca mine. Flacaul ala era in puta goala pe motor ,era a 3 lui tura in skimb baiatul de la Berca avea motorul ala de mult timp

 

A devenit o scuza cumva faptul ca portul castii,al permisului si posesia unui motor de ceva timp te feresc de nota mica la purtare in cazul unui accident ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna baieti ! M-am inscris in comunitatea moto nu ptr ca as avea vreo treaba cu asa ceva ...habar nu am ce e ala un motor dar stiu ( din cate am vazut )sunteti cei mai tari..Vreau sa va zic ca am fost poate printre ultimele pers care l-a vaz pe Alex in viata iar la 5 min politia si dupa ceva timp Smurd-ul si inca o ambulanta...a fost un soc ptr toti,ceva de neimaginat.Va spun sincer : aproape ca zbura pe sosea in momentul in care a trecut pe langa mine(de parca il chema moartea) .Si acum am imaginea lui in cap cand l-am vaz ptr ultima data.Am fost la locul accident dar nu m-am apropiat deoarece eu sunt mai slaba de ingeri si fff miloasa dar ceea ce stiu e ca arata groaznic.Aveti grija baieti,nu e de joaca cu FIERUL!Dumnezeu sa-l ierte :)(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mai cred ca si unii posesori de scutere inrautatesc imaginea motociclistului in fata conducatorilor auto ,in special prosti de manelomani romani cu comportament tiganesc de cioara imbracata+n alb, toate ciorile proaste si inculte si jegoase si repetente de peste tot au scutere,nu poarta casca ca este smechera cioara ca nu are de ce sa se sperie,ca doar amenda nu+l sperie ca mai are un teank acasa ,si din ce este teankul mai mare este si mai infoiata ciora ca are cu se lauda. CICA IN VIATA TREBUE SA FACI CATEVA LUCRURI ALTFEL AI TRAIT DEGEABA: O CASA, O FAM., SA PUI UN POM, EEEEEEEE SI EU VREU SA DILESC O CIORA DEASTA PE SCUTER, CU MASINA DESIGUR. SA MAI BAG TEAMA-N MORTI LOR LOAIAR MAMA DRACULUI CU CINE I-A BASIT PRIMA DATA CA NUMAI RAU FAC SOCIETATII. CEA MAI MARE SATISFACTIE O AM ATUNCI CAND MA ADRESEZ UNUI TIGAN: "TIGANE", SI SA MA UIT IN OCHI LUI DE CIOARA ,SA VA FEREASCA DUMNEZEU TIGANILOR DE UN RAZBOI CA FAC MACEL ,MA TRANFORM IN RAMBO, SI FITI SIGURI CA MAI SUNT SI ALTZI CA MINE.

IN INCHEERE SA MURITI TITI, DE LA MIC LA MARE, INCLUSIV BEBELUSI, COPII TOT CE PUTE A TIGAN LUAVAR DRACU.

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...