Sari la conținut

Accidente in Buzau


aladin1
 Share

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 190
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A cazut dimineata Make pe col Buzoianu,stie cineva ceva ?

cu ktmu sau cu triumphu?

:what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu KTM-ul,se pare ca nu i-a acordat prioritate un autoturism.

sper ca nu e ceva grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat mai multe despre accident si va informez si pe voi cu acordul motociclistului......

S-a intamplat la intersectia strazilor Col. Buzoianu si Razboieni unde conducatorul auto in varsta de 20 de ani ce conducea un Golf 2 nu a acordat prioritate de trecere in intersectie si a intrat in coliziune cu KTM-ul lui Make.Totul a fost in scurt asa ca Make nu a mai putut evita accidentul intrand in usa soferului lovindu-se frontal de usa din stanga.Acum Make acuza dureri la omoplatul drept si la coloana intrucat s-a lovit puternic la cap si ceafa.Motorul e lovit la furca,carene si ceva la far si tot ce e in fataDin fericire motociclistul nu are probleme serioase de sanatate in urma accidentului dar inca o data se poate constata ca de cele mai multe ori nu suntem observati in trafic si daca Make nu era un endurist de calitate cine stie cum se termina totul........asfalt uscat tuturor si atentie mare in trafic pt ca NOI trebuie sa avem grija de noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat mai multe despre accident si va informez si pe voi cu acordul motociclistului......

S-a intamplat la intersectia strazilor Col. Buzoianu si Razboieni unde conducatorul auto in varsta de 20 de ani ce conducea un Golf 2 nu a acordat prioritate de trecere in intersectie si a intrat in coliziune cu KTM-ul lui Make.Totul a fost in scurt asa ca Make nu a mai putut evita accidentul intrand in usa soferului lovindu-se frontal de usa din stanga.Acum Make acuza dureri la omoplatul drept si la coloana intrucat s-a lovit puternic la cap si ceafa.Motorul e lovit la furca,carene si ceva la far si tot ce e in fataDin fericire motociclistul nu are probleme serioase de sanatate in urma accidentului dar inca o data se poate constata ca de cele mai multe ori nu suntem observati in trafic si daca Make nu era un endurist de calitate cine stie cum se termina totul........asfalt uscat tuturor si atentie mare in trafic pt ca NOI trebuie sa avem grija de noi.

Salutari Baieti si multumesc foarte mult pentru solidaritate!

 

Scuze ca nu am raspuns mai devreme dar doua zile nu am putut folosi mana dreapta pentru ca impactul a fost cam ca la fotbal in sensul ca am intrat cu capul aplecat in portiera de la sofer ca si cum vroiam sa dau gol iar casca mi lovit umarul sau...nici nu mai stiu.Oricum nu am intrat frontal cu motoru' pentru ca ...nici asta nu mai stiu ..a fost prea rapid baiatu' cu Golfu' sau Killer Marius Musat dupa cum l am bagat in telefon.

Killer mi a spus ca nu m a vazut si dupa ce a trecut masina din fata mea ,a patruns in intersectie si in momentul in care m a vazut s a si oprit ca sa nu cumva sa scap..ideea e ca i am acodat circumstante atenuante si nu i am facut dosar penal pentru ca avea 20 de ani si permis cu vechime de un an jumate plus ca chiar pe trotuarul cu carciuma din colt sau covrigarie madam vanzatoare avea un Golf 4 parcat in asa fel incat sa nu se vada motociclistii .Ca multumire ca l am iertat nu m a sunat sa ma intrbe cum au iesit radiografiile de la gat si coloana dar l am sunat eu dupa doua zile si l am rugat sa renunte la preotie ca nu e de el.

 

Nu va uraz sa aveti asfalt uscat ci sa aveti grija la orice intersectie!

 

Make

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

stiu si eu doi killeri... unu` este mosu` taximetrist de a avut un opel cu BZ nu stiu cat SEX (acum are un Renault) si cel mai killer este taximetristu` cu logan la AEG nr.  BZ 06 SRN care mai si minte in declaratiile de la asigurari dupa ce il lasi sa pastreze permisu`.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am inteles ca a murit un baiat pe la posta calnau. ar fi vrut sa ocoleasca o groapa, si in urma manevrei a avut loc o coliziune frontala cu un peugeot 407 caruia i s-a blocat acul vitezometrului la 180 km/h. aceste vorbe le-am auzit, acestea le scriu. daca cineva stie mai multe, si mai exacte il rog sa ma corecteze. Asfalt uscat, si un wek placut .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand asta?aseara am trecut prin zona.pe la 8 juma

Nu am gasit nimic pe net

Editat de Pogo ZR-7s
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

a curs sange si din motocicleta si din adidas iar pe mana zici ca a facut varicele :(

tactil ma ia ore de grafica ca nu prea le ai :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi dimineata cand ma duceam la servici am trecut pe langa un accident

 

a cazut baiatul cu F2-ul vopsit verde de ziceam noi ca-i kawasaki

 

a intrat in spatele unei tanti care s-a hotarat sa faca stanga pe linie continua sa intre la APCAROM (in zona industriala)

 

motociclistul era ok, bandajat la un deget, iar motocicleta are toata partea fata busita

 

cred ca e culpa comuna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Eu mai cred ca si unii posesori de scutere inrautatesc imaginea motociclistului in fata conducatorilor auto ,in special prosti de manelomani romani cu comportament tiganesc de cioara imbracata+n alb, toate ciorile proaste si inculte si jegoase si repetente de peste tot au scutere,nu poarta casca ca este smechera cioara ca nu are de ce sa se sperie,ca doar amenda nu+l sperie ca mai are un teank acasa ,si din ce este teankul mai mare este si mai infoiata ciora ca are cu se lauda. CICA IN VIATA TREBUE SA FACI CATEVA LUCRURI ALTFEL AI TRAIT DEGEABA: O CASA, O FAM., SA PUI UN POM, EEEEEEEE SI EU VREU SA DILESC O CIORA DEASTA PE SCUTER, CU MASINA DESIGUR. SA MAI BAG TEAMA-N MORTI LOR LOAIAR MAMA DRACULUI CU CINE I-A BASIT PRIMA DATA CA NUMAI RAU FAC SOCIETATII. CEA MAI MARE SATISFACTIE O AM ATUNCI CAND MA ADRESEZ UNUI TIGAN: "TIGANE", SI SA MA UIT IN OCHI LUI DE CIOARA ,SA VA FEREASCA DUMNEZEU TIGANILOR DE UN RAZBOI CA FAC MACEL ,MA TRANFORM IN RAMBO, SI FITI SIGURI CA MAI SUNT SI ALTZI CA MINE.

IN INCHEERE SA MURITI TITI, DE LA MIC LA MARE, INCLUSIV BEBELUSI, COPII TOT CE PUTE A TIGAN LUAVAR DRACU.

 

 

subscriu! cel mai adevarat quote ever! tzeava inroshita pe ei! :crack:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mai cred ca si unii posesori de scutere inrautatesc imaginea motociclistului in fata conducatorilor auto ,in special prosti de manelomani romani cu comportament tiganesc de cioara imbracata+n alb, toate ciorile proaste si inculte si jegoase si repetente de peste tot au scutere,nu poarta casca ca este smechera cioara ca nu are de ce sa se sperie,ca doar amenda nu+l sperie ca mai are un teank acasa ,si din ce este teankul mai mare este si mai infoiata ciora ca are cu se lauda. CICA IN VIATA TREBUE SA FACI CATEVA LUCRURI ALTFEL AI TRAIT DEGEABA: O CASA, O FAM., SA PUI UN POM, EEEEEEEE SI EU VREU SA DILESC O CIORA DEASTA PE SCUTER, CU MASINA DESIGUR. SA MAI BAG TEAMA-N MORTI LOR LOAIAR MAMA DRACULUI CU CINE I-A BASIT PRIMA DATA CA NUMAI RAU FAC SOCIETATII. CEA MAI MARE SATISFACTIE O AM ATUNCI CAND MA ADRESEZ UNUI TIGAN: "TIGANE", SI SA MA UIT IN OCHI LUI DE CIOARA ,SA VA FEREASCA DUMNEZEU TIGANILOR DE UN RAZBOI CA FAC MACEL ,MA TRANFORM IN RAMBO, SI FITI SIGURI CA MAI SUNT SI ALTZI CA MINE.

IN INCHEERE SA MURITI TITI, DE LA MIC LA MARE, INCLUSIV BEBELUSI, COPII TOT CE PUTE A TIGAN LUAVAR DRACU.

 

Chiar Duminică treceam pe Bd. Nicolae Bălcescu și am văzut un tip pe motor, fără cască, pe care (cred că) l-am mai văzut pe la b4.

Îmi pare extrem de rău ca nu i-am făcut o poza.

Deci, eu chiar detest tiganii, dar dacă e sa o luam ca la carte nici voi (noi), nu sunteți (suntem) mai "motocicliști".

 

Asfalt uscat! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

curtea vecinului e cea mai buna pt aruncat gaina moarta asa e in romania si mai ales in buzau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...