Sari la conținut

Accidente in Buzau


aladin1
 Share

Postări Recomandate

Ar trebui si aici sa amintim despre acidentul nefericit intimplat la noi in Buzau si sa fim macar cu gindul alaturi de familia celui decedat. Pentru cei care nu stiu reamintesc ca cel plecat de linga noi avea doar 24 de ani si era ofiter M.Ap.N.. Astept si din partea dumeavoastra comentarii, aici, pe topicul de la Buzau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 190
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ar trebui si aici sa amintim despre acidentul nefericit intimplat la noi in Buzau si sa fim macar cu gindul alaturi de familia celui decedat. Pentru cei care nu stiu reamintesc ca cel plecat de linga noi avea doar 24 de ani si era ofiter M.Ap.N.. Astept si din partea dumeavoastra comentarii, aici, pe topicul de la Buzau.

 

Sa ai un "Cer senin!" spre Raiul bikerilor si primeste din partea noastra, a celor care am ramas tacuti in fata sortii un ultim ONOR drag camarad. In final ne vom intalni toti acolo sus, mai repede sau mai tarziu si ne vom da in nestire pe nesfarsitele drumuri din raiul nostru.

 

Dormi in pace ! :rose: :rose:

Sincere condoleante si multa putere familiei, prietenilor si camarazilor.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Accident Uricani - centura Iasului

 

 

Mesaj preluat de @ cipenyrider pe Comunitati moto regionale....

 

 

Am ajuns astazi la fata locului pe cand il lua masina de la IML si apoi au luat motorul pe o platforma. E vorba de Bogdan Anton,originar din jud Buzau, un baiat tanar si fericit de motorul lui proaspat achizitionat!
Lucrand in aceeasi zona ne-am intalnit pe drum, la semafor, cu motoarele de vreo cateva ori. Mergea linistit, nu se baga printre masini, se vedea imediat ca e, ori incepator, ori prea cuminte. Dar astazi, dupa munca, cred ca a vrut un moment de placere, sa faca o tura pe centura, sa mearga un pic mai tare. Dar sortii nu au tinut cu el azi...
Parerea mea este ca mai multi factori adunati au dus la decesul sau.
Viteza mare, dupa ce a parasit asfaltul s-a dus taras zeci de metri prin sant.

Echipament lipsa, doar casca...
Lipsa de experienta si frica de a lua curba la viteza cu care coborase de pe pasarela. Toti stim ca e o curba lunga si larga care se poate lua cu viteze foarte mari.
Ghinionul. Dupa zeci de metri de taras prin sant a lovit o movila mare de pamant pe care se afla borna kilometrica. Din lovitura cu movila i se trage moartea.
Dumnezeu sa-l ierte!

 

il stie cineva pe baiatul asta?

Editat de Amendatu`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Ma indurereaza sa citesc atatea chestii triste...si majoritatea in Buzau..nu am prieteni motociclisti...nu am motocicleta...dar belesc bine ochii de 2 ori dupa motociclisti, le fac loc sa treaca..sa depaseasca..nu fac manevre bruste.

 

Imi pare rau pentru cei ce au pierit.

 

Condoleante familiilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Dragos.. scuze ca am vazut deabea acum ca ai scris de baiatul militar, niciodata nu este prea tarziu.

 

O mare parte dintre motociclisti din Buzau ne am strans si am fost la el la capela unitatii din crang, am vorbit cu parintii si prietenii baiatului si ne am prezentat sincerele condoleante.

 

Am mai spus si la acea vreme ca pe acea bucatica de drum (rond - popasul Merei) daca stai o zi intreaga nu intoarce nimeni,, poti sta si 2 ore si nu trece o motocicleta, cu drq s a intamplat ca ambele sa se sncronizeze perfect de parca se vorbeau prin statii,, de parca cineva a ajutat sa se intample. si nu este singular.. foarte multe accidente se intampla foarte ciudat. NU vreau sa mai dezbat ca este de ajuns nivelul ridicolului la care am ajuns.

Parerea mea este ca este imposibil ca Acel ceva care stapaneste tot ce misca .. zeii de alta data, Dumnezeul de acum, etc.. sa poata fi inteles de mintea noastra cotropita de slabiciuni. Sunt sigur ca stie ce face cu fiecare. Tot ce se intampla este cu voia lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma contrazici pe fondul unei pareri proprii, personale.

in urma multor experiente de viata sau care au legatura cu motocicleta, am ajuns la concluzia ca toate se intampla cu un rost. Daca ai vedea in ce conditii s a intamplat accientul iti trezeste o mica suspiciune.

 

Omul ca specie este controlat in proportie de 99% avem impresia ca ne dirijam viata din cauza mediului si stilului de viata in care traim.. nu avem timp s ne gandim ce este cu noi ce se intampla cu noi. Este un subiect mult prea complex si tine de nivelul fiecaruia de perceptie si inteligenta. Sa nu crezi ca nu ai loc de mine in biserica :)))) Biserica este cea mai mare manipulare pro sociala care deabea deabea reuseste sa tina masele in frau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul este "controlat" doar de sine insusi, de altii - daca se lasa influentat, si cel mult de imprejurari, in rest ai de facut alegeri, intr-un sens sau altul. :) Ca tu (vorbesc in general) crezi in ceva mai mare decat noi, asta dupa cum ai spus, tine de fiecare ca individ. :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atat timp cat au existat oameni cu puteri anormale, preoti care si au prezis moartea cu un har deosebit datorita credintei, istoria este plina de oameni ciudati, mult mai puternici ca muritorii de rand. Parerea mea este ca suntem niste creatii extraordinare si avem un scop precis.

:) nu ma refeream la un individ, nu la faptul ca cineva are o telecomanda cu care ma ghideaza,, Ca SPECIE suntem controloti 200 % Nu putem intelege pentru ca asa am fost creati, asa s a dorit sa fim.

Este un subiect fascinant, si daca putem intelege ca suntem niste simplii muritori in trecere pe pamant ne raspundem singuri, daca intelegem ca peste 100 de ani nu se mai stie absolut nimic de mine,,, faza cea mai tare care arata cat suntem de mici este ca avem impresia ca suntem ceva permanent, facem unele chestii pentru eternitate : daca am murit la 20 ani cu motocicleta sau de cancer la 60 nu conteaza cat am trait.. COMPAR VIATA CU CE, PRIMESC VRE O MEDALIE DACA MA APUCA 90 ANI ? Conteaza ca senzatiile avute pe parcursul vietii sa trezeasca spiritul din mine, sa ma faca sa simt viata.. degeaba traiesc daca nu simt. Imediat ce ne aducem aminte ca murim in cateva secunde uitam :)) Daca reusesc sa am foarte multe senzatii pana la 90 ani care oricum trec.. bravo mie.. dar indiferent ce as face nu ma aleg cu nimic.

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Atat timp cat au existat oameni cu puteri anormale, preoti care si au prezis moartea cu un har deosebit datorita credintei, istoria este plina de oameni ciudati, mult mai puternici ca muritorii de rand. Parerea mea este ca suntem niste creatii extraordinare si avem un scop precis.

:) nu ma refeream la un individ, nu la faptul ca cineva are o telecomanda cu care ma ghideaza,, Ca SPECIE suntem controloti 200 % Nu putem intelege pentru ca asa am fost creati, asa s a dorit sa fim.

Este un subiect fascinant, si daca putem intelege ca suntem niste simplii muritori in trecere pe pamant ne raspundem singuri, daca intelegem ca peste 100 de ani nu se mai stie absolut nimic de mine,,, faza cea mai tare care arata cat suntem de mici este ca avem impresia ca suntem ceva permanent, facem unele chestii pentru eternitate : daca am murit la 20 ani cu motocicleta sau de cancer la 60 nu conteaza cat am trait.. COMPAR VIATA CU CE, PRIMESC VRE O MEDALIE DACA MA APUCA 90 ANI ? Conteaza ca senzatiile avute pe parcursul vietii sa trezeasca spiritul din mine, sa ma faca sa simt viata.. degeaba traiesc daca nu simt. Imediat ce ne aducem aminte ca murim in cateva secunde uitam :)) Daca reusesc sa am foarte multe senzatii pana la 90 ani care oricum trec.. bravo mie.. dar indiferent ce as face nu ma aleg cu nimic.

 

Aladin nu te supara..dar devine offtopic rau, fiecare cu credinta lui, putem sa filozofam ore intregi pe tema asta. Ai cam pus in antiteza tot ce-ai vorbit :) te-ai cam contra-

zis singur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai dar ce off topic .. ț ț ț :)))) era o discutie atat de aprinsa si urmarita ca s a blocat forumul cu off topicul meu

 

Eu cred ca genul meu ete antipatc pentru tine :)))) adica nu ma halesti .. si deaia scris caca de mine tu .. si deaia ma doare pe mine in bostan. Poti sa ai ultimul cuvant prin a scrie unde ma contrazic.. si tot odata imi arati unde sunt prost..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai dar ce off topic .. ț ț ț :)))) era o discutie atat de aprinsa si urmarita ca s a blocat forumul cu off topicul meu

 

Eu cred ca genul meu ete antipatc pentru tine :)))) adica nu ma halesti .. si deaia scris caca de mine tu .. si deaia ma doare pe mine in bostan. Poti sa ai ultimul cuvant prin a scrie unde ma contrazic.. si tot odata imi arati unde sunt prost..

 

Nu, nu-mi esti antipatic, nu am nimic cu tine, nu e vorba de halit sau nu, doar ca discutia noastra a depasit topicul, nu era vorba de blocat site sau altceva.

Ti-am zis..avem pareri diferite in ceea ce am vorbit mai sus.

N-am nimic cu nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...