Sari la conținut

Benelli TNT


Daan
 Share

Postări Recomandate

Singura pe care am vazut-o a fost la bulgari, cam acum o luna. In rest nu prea sunt intalnite la noi; la intrunirea de la Predeal am vazut un Tornado si mai acum doua saptamani la Arc, tot un Tornado. Oricum, sunt niste aparitii destul de "exotice", ca look efectul este garantat. Mai mult n-am ce spune, ca m-am rezumat doar la capitolul admirat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
Vizitator little wayne

acum am inteles de ce e in top 3 la tine dan :)

 

benelli4.th.jpg

benelli5.th.jpg

 

proaspat posesor, 2005 , 5700 km

Deaia a disparut mobretu' ala de pe spiru haret,l-ai cumparat tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine poata sa imi spuna ceva despre aceasta motocicleta? Din simtite, nu din auzite sau citite.

 

Nu am TNT, am TRek 1130A care este aproape acelasi motor, diferenta consta in carene si parbriz. In rest este aceeasi poveste...deci ca motor este jos palaria, are caracter, tinuta de drum deosebita si saua de exceptie. Probleme sant la inceput cu eprom si consumul, dar s-a rezolvat cu un update de soft. Nu este un motor uzual, din cauza ca serviceul este relativ limitat ca numar de dealeri si piesele de schimb se fac rost destul de greu si scumpe. Nu il recomand pt Ro dn cauza lipsei de service, altfel ca motor in sine este unul din foarte putinele motoare care au caracter si ofera senzatii deosebite. Cuplul este liniar si constant, poate merge si la turatie joasa cu explozie de putere imediat cum se trage de acceleratie. Acessoriile in general sant f reduse, deasemeni piesele aftermarket, deci costa ceva daca se vrea o modificare optica sau de tuning. Altfel sant f multumit de el, recunosc ca pina la 10.000 km m-a enervat cumplit cu tot felul de tampenii, dar dupa un set-up facut cu noul soft si o verificare mecanica merge impecabil. Situatie tipica la italiene, isi dau drumul dupa 10.000 km si trebuie ceva rabdare si tutun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trek amazonaz vroiam sa mi iau si eu.

gasisem un dealer intamplator in b,pe langa d na ghica, care mi facea un pret special de nou 7000 e,cand el costa vre o 12 000

la piese m am gandit si eu cand l am refuzat si mi am luat bmw

pt mine ,ca aspect alaturi de buell ulise arata top 2 ever.

mi ar place sa am sansa unei experiente la un drum cu el.

pot da la schimb rt ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

am scos-o la prima plimbare pe 2012

 

tLzGV.jpg

 

 

merge extraordinar de frumos si de bine... iar sunetul motorului ... hmmm ... inconfundabil :rolleyes:

 

GX3nU.jpg

 

am gasit si o firma care aduce piese la comanda . sunt colaboratori benelli si este vorba de : http://www.keewayromania.ro/ro/contact/ .

am discutat la telefon si pot aduce in principiu orice doar ca dureaza sa stranga o comanda ca sa iasa la pret mai bine.

sper sa ajute pe cineva aceasta informatie :)

 

de asemenea am gasit cablu (DIY) + soft ca sa poti citi codurile de eroare din ECU WALBRO.

 

asa e cand ai de-a face cu mobre mai rare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Cu ce impresii termini acest sezon petrecut pe TnT? M-ar interesa mai mult ce probleme ai avut cu motorul, daca ai avut.De tinuta de drum sau comportamentul motocicletei vreau sa aflu singur intr-un drive test, asa ca m-ar interesa mai mult cum se comporta petermen lung, dar niste pareri, chiar si subiective,nu strica.Ma tenteaza de ceva timp modelul acesta dar nu am gasit nici un posesor cu care sa discut.Multumesc!

Editat de condor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...