Sari la conținut

Sunt Deprimat


Postări Recomandate

Miercurea trecuta am mers la examen pentru categoria A1 sigur pe mine. Am facut inainte chestionare pe programul Chestionar-examen 1.3. Cand am dat examenu, m-a lovit pur si simplu. A fost foarte greu comparativ cu chestionarul de acasa. Enervat, m-am dus automat la librarie si mi-am cumparat carte pentru categoria A (legislatia am invatat-o din cartea de categoria B ), editura National. Spuneti-mi va rog, daca bine fac facand chestionare din cartea asta, si ce mai pot face sa imi pot spori sansa de a lua examenul. Tatal meu imi mai da doar o sansa sa-mi iau examenul, iar daca nu-l iau, vinde motocicleta. Daca aveti ceva sfaturi, ajutati-ma, stiti cum e emotia dinainte de examen si dorinta de a-l lua. Multumesc :makeout:

Editat de danny1345
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Miercurea trecuta am mers la examen pentru categoria A1 sigur pe mine. Am facut inainte chestionare pe programul Chestionar-examen 1.3. Cand am dat examenu, m-a lovit pur si simplu. A fost foarte greu comparativ cu chestionarul de acasa. Enervat, m-am dus automat la librarie si mi-am cumparat carte pentru categoria A (legislatia am invatat-o din cartea de categoria B ), editura National. Spuneti-mi va rog, daca bine fac facand chestionare din cartea asta, si ce mai pot face sa imi pot spori sansa de a lua examenul. Tatal meu imi mai da doar o sansa sa-mi iau examenul, iar daca nu-l iau, vinde motocicleta. Daca aveti ceva sfaturi, ajutati-ma, stiti cum e emotia dinainte de examen si dorinta de a-l lua. Multumesc :makeout:

Invata foarte bine intrebarile din cartea pentru categoria A , cele pentru categoria B nu sunt necesare cu toate ca unele sunt asemanatoare . Invata-le foarte bine, sunt decat 450 parca. Bafta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc. Am constatat in ziua cand am citit chestionarele, ca sunt intrebari din EXAMEN in cartea asta. Am gasit intrebarile exact ca in examen, si raspunsurile exact ca in examen, in aceiasi ordine. De accea am intrebat aici, ca sa fiu sigur daca e bine sa invat de aici. Alte sfaturi mai stiti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uhm, sper sa fie asa. Dar tu nu-l stii pe tatal meu. El cand zice ceva, aia face. Tot timpul pana acum fata de mine si-a respectat cuvantul. Asa e el. Totusi, sper sa nu ajung in situatia de a nu lua examenul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uhm, sper sa fie asa. Dar tu nu-l stii pe tatal meu. El cand zice ceva, aia face. Tot timpul pana acum fata de mine si-a respectat cuvantul. Asa e el. Totusi, sper sa nu ajung in situatia de a nu lua examenul

Daca stai cu morcovul in poponeata si la urmatorul examen s-ar putea sa te dai cu bicicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, o data merge sa ratezi examenul. Daca il ratezi si a doua oara cred ca ar fi bine atat pentru tine si tatal tau cat si pentru niste necunoscuti de pe strada sa vanda utilajul. Ba chiar l-as ruga insistent. Nu intelege gresit, nu-ti doresc sa pici si a doua oara si sa dovedesti ca primul esec a fost o intamplare. Dar eu a treia sansa consecutiva nu ti-as da. Peste cativa ani te mai "maturizezi", mai sedimentezi cunostintele si mai incerci o data. Dar peste cativa ani. Si daca atunci vei lua din prima sunt sigur ca tatal tau, pe care il vad om cu scaun la cap, n-ar avea nimic impotriva sa-ti cumpere alta jucarie. Bafta.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, o data merge sa ratezi examenul. Daca il ratezi si a doua oara cred ca ar fi bine atat pentru tine si tatal tau cat si pentru niste necunoscuti de pe strada sa vanda utilajul. Ba chiar l-as ruga insistent. Nu intelege gresit, nu-ti doresc sa pici si a doua oara si sa dovedesti ca primul esec a fost o intamplare. Dar eu a treia sansa consecutiva nu ti-as da. Peste cativa ani te mai "maturizezi", mai sedimentezi cunostintele si mai incerci o data. Dar peste cativa ani. Si daca atunci vei lua din prima sunt sigur ca tatal tau, pe care il vad om cu scaun la cap, n-ar avea nimic impotriva sa-ti cumpere alta jucarie. Bafta.

:makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc lui Mr. Andrew, Thug-R, si lui speedy.k, pentru raspunsurile lor prietenoase si adevarate. Pentru ceilalti, sincer nu stiu ce sa zic, mai ales la d3v1l mast3r. Nu stiu ce intelegi tu prin scuterist. De ce e o diferenta? Noi si voi, cica. Eu totusi vad o diferenta intre scuteristii cu carnet A1 luat pe drept si scuteristii cu atestate luate cu mita. Va rog, pe cei care vor, sa ma lamureasca, spuneti-mi care e diferenta dintre un scuterist si un "motociclist" care are o motocicleta tot de aceiasi capacitate cilindrica.

Nu sariti pe mine acum, stiu ca e o diferenta mare intre un scuter si o motocicleta. Are cutie de viteze secventiala, mult mai eficienta decat transmisia scuterului. Oricum, ce ma preocupa pe mine este deosebirea dintre SCUTERISTI si MOTOCICLISTI, nu intre scutere si motociclete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand am vzt scris "sunt deprimat"...credeam ca iar face dolj topicuri:))...

 

m-am inselat:">

off:bahhh da mai tine-ti gura aiaX(

on: eu legislatia am invatat-o din cartea pentru toate categoriile..insa testele le-am facut pe un site care era special pentru motociclete era aproape ca si cel de la examen aveai 30 de min si 20 de intrebari.

Ce pot sa-ti spun...incearca cu cartea pentru A si bafta multa!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off:bahhh da mai tine-ti gura aiaX(

on: eu legislatia am invatat-o din cartea pentru toate categoriile..insa testele le-am facut pe un site care era special pentru motociclete era aproape ca si cel de la examen aveai 30 de min si 20 de intrebari.

Ce pot sa-ti spun...incearca cu cartea pentru A si bafta multa!!

 

apropo...vezi ca bine zici "aproape"...examenu are 20 de min si 20 de intrebari :makeout::P

 

si gura mi-o tin...degetele sunt de nestavilit;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merge Edit'u.

 

A da, parca auzisem de un site unde se vor posta toate intrebarile care vor fi cuprinse in proba de sala, pt toate categoriile, inclusiv A. Si mai este un site unde gasesti 20 de chestionare exact ca la examen, spor la cautat, sigur le gasesti. Bafta la examen, FORTA FIE CU TINE! :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, o data merge sa ratezi examenul. Daca il ratezi si a doua oara cred ca ar fi bine atat pentru tine si tatal tau cat si pentru niste necunoscuti de pe strada sa vanda utilajul. Ba chiar l-as ruga insistent. Nu intelege gresit, nu-ti doresc sa pici si a doua oara si sa dovedesti ca primul esec a fost o intamplare. Dar eu a treia sansa consecutiva nu ti-as da. Peste cativa ani te mai "maturizezi", mai sedimentezi cunostintele si mai incerci o data. Dar peste cativa ani. Si daca atunci vei lua din prima sunt sigur ca tatal tau, pe care il vad om cu scaun la cap, n-ar avea nimic impotriva sa-ti cumpere alta jucarie. Bafta.

Mie mi se pare aberanta teoria ta.

Stiu persoane care au luat sala din prima si merg in ultimul hal pe strada, unul dintre ei a reusit o perfomanta de 7 accidente in mai putin de un sezon.

Tine de ceea ce are fiecare la "mansarda".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2. Pentru a conduce în spirit ecologic o motocicleta, este necesar:

a) sa verifici o data pe luna, la rece, presiunea din pneuri;

:makeout: sa schimbi între ele pneurile, la aproximativ 10 000 km;

c) sa înlocuiesti pneurile la fiecare 1000 km.

Gresit! Raspuns corect a,b

 

Eu am bifat doar punctul a).

Mi se pare de rahat sa apara asemenea raspunsuri, moto nu este masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...