Sari la conținut

Sunt Deprimat


Postări Recomandate

2. Pentru a conduce în spirit ecologic o motocicleta, este necesar:

a) sa verifici o data pe luna, la rece, presiunea din pneuri;

:makeout: sa schimbi între ele pneurile, la aproximativ 10 000 km;

c) sa înlocuiesti pneurile la fiecare 1000 km.

Gresit! Raspuns corect a,b

 

Eu am bifat doar punctul a).

Mi se pare de rahat sa apara asemenea raspunsuri, moto nu este masina.

Daca organul spune ca caucicurile tre' schimbate intre ele asa tre' sa se faca, el stie mai bine de cat toti muritorii de rand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca organul spune ca caucicurile tre' schimbate intre ele asa tre' sa se faca, el stie mai bine de cat toti muritorii de rand.

Dar cine respecta regula asta? Poate daca esti nevoit sa le schimbi dar in niciun caz nu schimbi cauciucurile la 10 000 km daca nu au nimic-putin probabil :makeout:

Editat de Mr Andrew
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar cine respecta regula asta? Poate daca esti nevoit sa le schimbi dar in niciun caz nu schimbi cauciucurile la 10 000 km daca nu au nimic-putin probabil :makeout:

O sa fie distractiv sa pun cauciuc fata de 16" pe roata spate de 18" :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Daca vrei sa iei examenul nu face nimic de pe net.Ai cartea de A citeste sau invata odata teoria ce e pe albastru si invata bine sanctiunile iti da 2 intrebari din sanctiuni mereu,iar apoi punei fa acele 450 intrebari de 4-5 ori si gata iei fara probleme.Le faci pe toate la rand apoi te uiti la raspunsuri,iar le faci ai sa vezi ca o sa ai mai putine greseli si tot asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare aberanta teoria ta.

Stiu persoane care au luat sala din prima si merg in ultimul hal pe strada, unul dintre ei a reusit o perfomanta de 7 accidente in mai putin de un sezon.

Tine de ceea ce are fiecare la "mansarda".

 

Sa-ti explic, prietene: ai facut logica la scoala? Buuun...

Eu sustin ca daca nu esti in stare sa iei sala din doua incercari n-ai ce cauta pe strada pe doua roti in acel moment. Poate mai tarziu, dar nu sigur, mai vedem. Asta nu inseamna automat ca daca iei sala ai ce cauta pe strada. Pricipisi ? Plus ca te contrazici: <<Tine de ceea ce are fiecare la "mansarda".>>. Pai exact asta spuneam si eu, daca nu iei din doua incercari consecutive sala e clar ca nu ai tot ce trebuie la mansarda si e cazul s-o lasi moarta pentru moment si sa mai faci o verificare a "mansardei" peste un timp. Mai ales avand in vedere varsta initiatorului.

Acestea fiind zise, ce dracu e aberant in teoria mea?

 

Nota: prin a nu avea "mansarda" complet si corect mobilata inteleg doar lipsa de maturitate, cantitate si calitate de cunostinte insuficient de mare in domeniu, asta pentru a nu fi confundata exprimarea cu "a avea probleme la mansarda", medical vorbind.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti explic, prietene: ai facut logica la scoala? Buuun...

Eu sustin ca daca nu esti in stare sa iei sala din doua incercari n-ai ce cauta pe strada pe doua roti in acel moment. Poate mai tarziu, dar nu sigur, mai vedem. Asta nu inseamna automat ca daca iei sala ai ce cauta pe strada. Pricipisi ? Plus ca te contrazici: <<Tine de ceea ce are fiecare la "mansarda".>>. Pai exact asta spuneam si eu, daca nu iei din doua incercari consecutive sala e clar ca nu ai tot ce trebuie la mansarda si e cazul s-o lasi moarta pentru moment si sa mai faci o verificare a "mansardei" peste un timp. Mai ales avand in vedere varsta initiatorului.

Acestea fiind zise, ce dracu e aberant in teoria mea?

 

Nota: prin a nu avea "mansarda" complet si corect mobilata inteleg doar lipsa de maturitate, cantitate si calitate de cunostinte insuficient de mare in domeniu, asta pentru a nu fi confundata exprimarea cu "a avea probleme la mansarda", medical vorbind.

 

:makeout: :wink: nu puteam sa ii explic mai bine :D

 

si cat despre diferente intre motociclisti si scuteristi sunt multe pe care nu prea vreu sa le detaliez...citeste topicul suntei bulangii? de la sectiune de scuteristi...plus ca nu prea aveti nicio treaba cu condusul prin oras :D si la motociclisti sunt uscaturi multe dar la voi sunt in proportie de 98%

Editat de d3v1l_mast3r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi nu stiti ca a 3-a e cu noroc :makeout: ?

 

Nu esti primul si nici ultimul care nu ia examenul din a 2-a incercare.Ia-ti cartea pentru categoria A si raspunde la intrebarile de acolo dupa care te verifici.(Si inveti legislatia bineinteles) :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am uitat la sfarsit si am bifat intrebarile . si dupa ce le bifezi pe toate incepi sa le citesti astfel: citesti intrebarea si dupa raspunsul /raspunsurile corect(e) fara sa citesti celelalalte variante gresite., si citindu-le de 5-6 ori , o sa le retii , si o sa faci legatura intrebare-raspuns. Bafta.

Editat de Mr Andrew
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai sfaturi de tot..cuvant urat...dati!

...mai bine pune mana pe legislatia aia si o invata de la cap la coada si nu face nicio intrebare...ca nu intrebarile din chestionare trebuie sa le stie in trafic, ci legislatie.eu cand am dat de permis daca greseam 2-3 intrebari la un capitol mi se parea ok si in cel mai rau caz citeam explicatiile, insa daca greseam 30% din intrebari reluam tot capitolul ala din legislatie si il reciteam.inca o data: nu invata intrebarile si raspunsurile, invata legislatie!!!pentru ca de aia o sa ai nevoie cand o sa intri intr-o intersectie si viata mea o sa depinda daca stii tu ca am prioritate sau nu...

Editat de jinx22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah mie mi s-a parut foarte simplu si sincer NU FACE NIMIC DE PE NET AI CARTEA EDITURA NATIONAL EU AM CITIT ORDONANTA AIA ODATA SI AM FACUT INTREBARILE CAP COADA ITI IA 3-4 ORE DACA TE MISTI INCET AI VAZUT CA AI LA SFARSIT TABELELE ALEA IN CARE COMPLETEZI SI LE FACI PE TOATE SI VEZI ATENT PE ALEA PE CARE LE-AI GRESIT SI SIGUR O SA LE TII MINTE EU AM L-AM LUAT DIN PRIMA SI SALA SI TRASEU SI LE-AM FACUT ODATA INTREBARILE NU E NEVOIE SA LE FACI DE 5 ORI CUM ZICE ALINU SINCER ........ LE IEI INCET UNDE NU ESTI SIGUR DAQI RASPUND MAI TARZIU EU IN 5-6 MIN L-AM TERMINAT EXAMENU SI TRASEU E FOARTE SIMPLU. BAFTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Eu m-am uitat la sfarsit si am bifat intrebarile . si dupa ce le bifezi pe toate incepi sa le citesti astfel: citesti intrebarea si dupa raspunsul /raspunsurile corect(e) fara sa citesti celelalalte variante gresite., si citindu-le de 5-6 ori , o sa le retii , si o sa faci legatura intrebare-raspuns. Bafta.

Asta e fwtere ce zici tu aici.Le face pe toate si apoi le verifica pe toate sa vada ce stie,ce a gresit se uita atent la intrebare si la raspuns si tot asa de 5 ori maxim eu de 3 ori am facut asa si mi-au intrat toate-n cap,legistlatia daca ai habar cat de cat dinainte e de ajuns sa o citesti,insa sanctiunile trebuie invatatate bine.La cursul de prim ajutor ai fost atent ? E foarte important.

 

mah mie mi s-a parut foarte simplu si sincer NU FACE NIMIC DE PE NET AI CARTEA EDITURA NATIONAL EU AM CITIT ORDONANTA AIA ODATA SI AM FACUT INTREBARILE CAP COADA ITI IA 3-4 ORE DACA TE MISTI INCET AI VAZUT CA AI LA SFARSIT TABELELE ALEA IN CARE COMPLETEZI SI LE FACI PE TOATE SI VEZI ATENT PE ALEA PE CARE LE-AI GRESIT SI SIGUR O SA LE TII MINTE EU AM L-AM LUAT DIN PRIMA SI SALA SI TRASEU SI LE-AM FACUT ODATA INTREBARILE NU E NEVOIE SA LE FACI DE 5 ORI CUM ZICE ALINU SINCER ........ LE IEI INCET UNDE NU ESTI SIGUR DAQI RASPUND MAI TARZIU EU IN 5-6 MIN L-AM TERMINAT EXAMENU SI TRASEU E FOARTE SIMPLU. BAFTA

Ce ordontanta esti beat?Aia chiar nu are nicio legatura trebe sa citesti ce e pe albastru. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e fwtere ce zici tu aici.Le face pe toate si apoi le verifica pe toate sa vada ce stie,ce a gresit se uita atent la intrebare si la raspuns si tot asa de 5 ori maxim eu de 3 ori am facut asa si mi-au intrat toate-n cap,legistlatia daca ai habar cat de cat dinainte e de ajuns sa o citesti,insa sanctiunile trebuie invatatate bine.La cursul de prim ajutor ai fost atent ? E foarte important.

 

 

Ce ordontanta esti beat?Aia chiar nu are nicio legatura trebe sa citesti ce e pe albastru. :)

in cartea aia pe care probabil ai citit-o era si o ordonanta de urgenta in care iti explica despre diversi termeni iti clasifica vehiculele ....... era inainte de intrebari daca nu ma insel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Da si acea ordonanta de urgenta nici macar nu trebuie citita,e o porcarie pentru curiosi care au timp si chef.Nu are nicio legatura cu examenul!Dar omu prost...

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da si acea ordonanta de urgenta nici macar nu trebuie citita,e o porcarie pentru curiosi care au timp si chef.Nu are nicio legatura cu examenul!Dar omu prost...

 

Pentru unu care vrea doar sa ia examenu si sa ii dea 110 in prima zi pe motor nu cred ca are.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

ai citit-o?E cam aceleasi treaba ca in legistlatia adica pe albastru in carte,dar cu multa vorbaraie si neexplicita. :)

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da si acea ordonanta de urgenta nici macar nu trebuie citita,e o porcarie pentru curiosi care au timp si chef.Nu are nicio legatura cu examenul!Dar omu prost...

ba prost esti tu ti-am mai zis nu mai judeca tu oamenii in ( cuvant urat ) mea daia l-ai picat ca ai fost smecher si l-ai citit nu ? ce draq dai tu sfaturi cand si tu ai picat ca.....( cum zici tu ) NU E OBLIGATORIU IN EXAMEN DAT TOTUSI AFLI SI TU CEVA NU E FACUTA DEGEABA da la ce trafic ai tu in galati cred si ei draq.... vin-o in bucuresti si mergi asa de la un capat la altu sa vezi cum e draq..... si daca mergi tu bine tot gasesti vro fatuca mai neatenta sa te atinga asa usor pe undeva ( vorbesc de motocicleta) nu e obligatoriu e am zis dar sincer cam asa e ....bafta

Editat de MALASORTE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Ba du-te in mm de boschetar,ce trafic am eu in Galati?Eu macar nu-s cocalar de bucuresti ca tine,imputitu dreaq.eu am picat ca nu am facut niciodata testele,dau sfaturi eu ca-s destept si ca am bilute,ai tu vreo problema?du-te in mm de boschetar nespalat. :).Crezi ca pe mine ma cheama malscacat?Eu niciodata nu am fost pus in situatia de a cadea,sau de a da cineva peste mine,si este un trafic infernal pe Brailei in Galati,asa ca ia-l in bot ma cocalarule.

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba du-te in mm de boschetar,ce trafic am eu in Galati?Eu macar nu-s cocalar de bucuresti ca tine,imputitu dreaq.eu am picat ca nu am facut niciodata testele,dau sfaturi eu ca-s destept si ca am bilute,ai tu vreo problema?du-te in mm de boschetar nespalat. :).Crezi ca pe mine ma cheama malscacat?Eu niciodata nu am fost pus in situatia de a cadea,sau de a da cineva peste mine,si este un trafic infernal pe Brailei in Galati,asa ca ia-l in bot ma cocalarule.

Iar ii minti pe astia ma ?

 

Las-o mai moale ca cine stie cand te intalnesti cu omu' si pleci cu vreo (cuvant urat) imfipta in poponeata cu tot cu bilele tale.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba du-te in mm de boschetar,ce trafic am eu in Galati?Eu macar nu-s cocalar de bucuresti ca tine,imputitu dreaq.eu am picat ca nu am facut niciodata testele,dau sfaturi eu ca-s destept si ca am bilute,ai tu vreo problema?du-te in mm de boschetar nespalat. :).Crezi ca pe mine ma cheama malscacat?Eu niciodata nu am fost pus in situatia de a cadea,sau de a da cineva peste mine,si este un trafic infernal pe Brailei in Galati,asa ca ia-l in bot ma cocalarule.

ba bagamias p0la in rasa matii de fraier coclit ce mortii matii nu iti convine mah >>?? ca vad ca nu ma suporti de loc ce (cuvant urat) mea te-am futu7 si nu ti-a placut >?? sau nu ti-am platit ai si tu trafic acolo la tzara pe ulita draq nu ca sunt eu mare motociclist ca nu sunt si nici nu am impresiile tale de reisar fu7ut in poponeata si de unde sti tu ca sunt imputit ?? ma7ta cand o sugea nu mai zicea ca miroase asa ca mai du-te in rasa mat11 ca de mult m-ai tot enervat si am evitat sa ma exprim . NU ai fost pus in situtia de a cadea !?!?! vai ce sa ne cacam pe nooii unde era in pul4 mea NECAZATORU DE GALATI pai in p mea la 3 masini care trec la tine........ vezi in p mea nu iti mai fa tu griju de mine si nu o mai arde asa a prost si vezi in mm sa nu sari in Dunare cu ea ca tare imi e ca te scoate CHIVU care e baiat d nota 20 nu prost ca tine . Si vad ca mai ai tu o problema legata de muzica pe care imi place sa o ascult ? cum ca as fii '' cocalar '' dar cine p mea are ID de mess PRINTISORU PUL!! eu sau tu ??

Editat de MALASORTE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Id ala e de cand la tine in ca nu ajunsese netu si eram copil cu prostii in cap,tu esti mare si cu prostii in cap,sau de fapt cu nimic in cap.Tu te-ai exprimat?De fapt ai demonstrat ca esti in analfabet.Ia-l.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Id ala e de cand la tine in ca nu ajunsese netu si eram copil cu prostii in cap,tu esti mare si cu prostii in cap,sau de fapt cu nimic in cap.Tu te-ai exprimat?De fapt ai demonstrat ca esti in analfabet.Ia-l.

vaii ce sa fac nu mai ai raspuns la provocare ?? si daca nu ajunse-se netu ce mah ?? nu toti suntem de bani gata cu impresii in cap de mari reisari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...