Sari la conținut

Detinatori Husqvarna


floricel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 218
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

610 ie SM am probleme cu importatorul ca nu imi aduce piese........ :makeout: :) :D

Da claudiule .....inca mai astept cablul de ambreiaj (4-5 luni) si strapul de CDI/sonda lambda.

 

Noroc ca sunt fiabile .........................

Mesaj completat

610 ie SM .Super multumit de motor ,dar am probleme cu importatorul ca nu imi aduce piese........ :wink: :D

Da claudiule .....inca mai astept cablul de ambreiaj (4-5 luni) si strapul de CDI/sonda lambda.

 

Noroc ca sunt fiabile .........................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A gresit: e produsa in 2008. O stiu. Modelul, insa, este pt. 2009.

BTW: huski a scos deja modelele 2010. 'Om fi oare in 2010, deja?

 

Sunt 12 luni de model 2009: sa zicem septembrie 2008 - septembrie 2009. 4 in 2008 si 8 in 2009. Matematic, probabilitatea e de 2 la 1 sa fie efectiv din 2009. Deci erau 66% sanse sa am dreptate :agree:

 

Dar imi asum greseala. Nu este vorba de 8 luni, ci probabil de 10 sau 11. Intr-adevar, se pot trage multe concluzii despre fiabilitate in timpul asta. Totusi, ma mir ca nu a inceput sa pishe ulei pe toate garniturile sau sa aiba nevoie de o sonda lambda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu!

Husqvarna WR 125 din '98, de o saptamana a venit din Germania.

Nefiind pe banii mei mai mult de atat nu imi permit dar ma multumesc si cu asta...

Ce ziceti de ea?

Bafta!

post-32150-1252832229_thumb.jpg

Editat de BkE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu!

Husqvarna WR 125 din '98, de o saptamana a venit din Germania.

Nefiind pe banii mei mai mult de atat nu imi permit dar ma multumesc si cu asta...

Ce ziceti de ea?

Bafta!

 

S'o stapanesti sanatos, si sa daca merge la fel de bine pe cum arata... :( :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TE 610 din 2000

Stie cineva cum sa ridic(cobor) mai usor seaua?Am vazut ca are un sistem ca un fel de piulite mari,am incercat se le mai cobor pentru a ridica seaua dar e foarte greu datorita arcului care trebuie contractat;am si distrus cativa zimti pt. ca am folosit metoda surubelnita+ciocan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

610 ie SM am probleme cu importatorul ca nu imi aduce piese........ :D :) :jump:

Da claudiule .....inca mai astept cablul de ambreiaj (4-5 luni) si strapul de CDI/sonda lambda.

 

Noroc ca sunt fiabile .........................

Mesaj completat

610 ie SM .Super multumit de motor ,dar am probleme cu importatorul ca nu imi aduce piese........ :blink: :)

Da claudiule .....inca mai astept cablul de ambreiaj (4-5 luni) si strapul de CDI/sonda lambda.

 

Noroc ca sunt fiabile .........................

 

pai stiu ca a durat ceva dar am rez si probl de piese odata pt totdeauna, se pot face comenzi fara retineri (cam greu la inceput dar am incredere ca o sa va pot satisface cererile de acum inainte)

Mesaj completat

Sunt 12 luni de model 2009: sa zicem septembrie 2008 - septembrie 2009. 4 in 2008 si 8 in 2009. Matematic, probabilitatea e de 2 la 1 sa fie efectiv din 2009. Deci erau 66% sanse sa am dreptate :D

 

Dar imi asum greseala. Nu este vorba de 8 luni, ci probabil de 10 sau 11. Intr-adevar, se pot trage multe concluzii despre fiabilitate in timpul asta. Totusi, ma mir ca nu a inceput sa pishe ulei pe toate garniturile sau sa aiba nevoie de o sonda lambda.

 

 

hm...... pt mine e un test faptul k a reusit sa reziste la tot ce o pun eu sa faca....... ideea e ca acum am inceput si cum nu stiu sa ma dau bine motorul sufera din plin........ cazaturi cat incape dus in ture etc. dupa 11 luni de utilizare motorul meu arata ca si cum l-as fi scos din razboi dar merge struna si nu am avut nici o problema tehnica. am si exemple de husky 2008 cu 280 de ore de functionare(hard) si singurul lucru facut la ele fiind schimbul de ulei si filtru, si jocul la supape e ca at cand a iesit din fabrica. nu spun ca husky sunt cele mai tari, fiecare motor are avantaje si dezavantaje si fiecare pilot tre sa isi cumpere ceea ce crede k il avantajeaza pe el. eu m-am dat acum si cu alte motoare si doar ktm cred k are calitatea si performantele la modele stock cum are husqvarna.

de (cuvant urat) ulei ........ povesti demult apuse........ si am vazut multe ktm-uri vechi cu problema asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TE 610 din 2000

Stie cineva cum sa ridic(cobor) mai usor seaua?Am vazut ca are un sistem ca un fel de piulite mari,am incercat se le mai cobor pentru a ridica seaua dar e foarte greu datorita arcului care trebuie contractat;am si distrus cativa zimti pt. ca am folosit metoda surubelnita+ciocan.

Gata am rezolvat,suspensia spate se regleaza foarte usor cu un cleste reglabil,din ala pt. instalatii sanitare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!Am gasit si eu un te 610,an 2000,modelul "Tecnosel",ala foarte colorat,arata..........MARFA!!! insa,lipsa carburator si cica ar trebui schimbat lantul de distributie si asta ma cam descurajat! :laugh: Am auzit si varianta ca nu sunt piese si asta nu ar fi asa mare problema ca sunt obisnuit sa astept (la xr am asteptat 3luni si doua saptamani dupa un nenorocit de disc de frana),dar la cati bani credeti ca as iesi cu aceste doua piese??? Pretul motocicletei m-a tentat deoarece este super mic si anume 650 euro,pt ca eu de obicei in afara de honda nimic nu ma prea intereseaza insa la asta pretul ma tentat!Ce ziceti????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!Am gasit si eu un te 610,an 2000,modelul "Tecnosel",ala foarte colorat,arata..........MARFA!!! insa,lipsa carburator si cica ar trebui schimbat lantul de distributie si asta ma cam descurajat! :laugh: Am auzit si varianta ca nu sunt piese si asta nu ar fi asa mare problema ca sunt obisnuit sa astept (la xr am asteptat 3luni si doua saptamani dupa un nenorocit de disc de frana),dar la cati bani credeti ca as iesi cu aceste doua piese??? Pretul motocicletei m-a tentat deoarece este super mic si anume 650 euro,pt ca eu de obicei in afara de honda nimic nu ma prea intereseaza insa la asta pretul ma tentat!Ce ziceti????

 

piesele vin in 7 zile(+/- 2 zile), iar daca te intereseaza pret suna la 0746188484- alin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare,mai bine mai tarziu decat niciodata!Deci:sezon incheiat in saua noului model de la husqi in 2T wr 300,un sezon in care am ratat doar 2-3 curse de enduro,am iesit la plimbari-antrenamente cel putin 2 zile pe saptamana,iubitor "inrait"de trasee hard,va pot spune ca este un motor foarte reusit.Piese inlocuite:lant si pinioane!Dupa cum se stie la o motocicleta cu un astfel de "domeniu"de folosinta se intampla tot felul de incidente:manete rupte,plasticuri distruse etc dar pe care nu am avut probleme sa le cumpar de la baietii de la husqvarna(Tg.Ms)in timp mai mult decat rezonabil.Cat despre intretinerea obligatorie (facand comparatie si cu alte motoare similare)este una dintre cele mai ieftine.Concluzie:raport pret calitate nota 10!

 

p.s.faceti o comparatie cu alte motare(2T 300cmc)si vedeti o diferenta de pret!nejustificat dupa mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut.

am gasit si eu de cumparat o husqvarna wr250 2T din 2005 si vroiam sa stiu de la voi daca sunt probleme cu servisarea sau cu piesele.

pretul de achizhizitie nu este mare iar starea motocicletei este buna. asa ca sunt destul de hotarat pt sa o iau.

trebuie doar sa ma conving ca nu o sa am probleme de obtinere a pieselor.

multumesc.

Mesaj completat

salut.

am gasit si eu de cumparat o husqvarna wr250 2T din 2005 si vroiam sa stiu de la voi daca sunt probleme cu servisarea sau cu piesele.

pretul de achizhizitie nu este mare iar starea motocicletei este buna. asa ca sunt destul de hotarat sa o iau.

trebuie doar sa ma conving ca nu o sa am probleme de obtinere a pieselor.

multumesc.

Editat de extremusski
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.

am gasit si eu de cumparat o husqvarna wr250 2T din 2005 si vroiam sa stiu de la voi daca sunt probleme cu servisarea sau cu piesele.

pretul de achizhizitie nu este mare iar starea motocicletei este buna. asa ca sunt destul de hotarat pt sa o iau.

trebuie doar sa ma conving ca nu o sa am probleme de obtinere a pieselor.

multumesc.

Mesaj completat

salut.

am gasit si eu de cumparat o husqvarna wr250 2T din 2005 si vroiam sa stiu de la voi daca sunt probleme cu servisarea sau cu piesele.

pretul de achizhizitie nu este mare iar starea motocicletei este buna. asa ca sunt destul de hotarat sa o iau.

trebuie doar sa ma conving ca nu o sa am probleme de obtinere a pieselor.

multumesc.

 

Deja testat!!!maxim 10 zile in functie si de piesa pe care o vrei.Mie mi-au venit si in 3 zile! Cel mai important e ca intotdeauna vin!

Editat de baurtulus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.

am achizitionat motorul si merge super. de ieri sunt posesorul unei capre husqvarna wr 250 din 2000. sper sa ma tina cat mai mult.

din pacare o sa mai trebuiasca sa mai schimb ceva garnituri si sa rezolv ceva scurgeri de ulei de la motor.

mai am o intrebare (fiind posesor doar de motoare in 4T): care trebuie sa fie concentratia de amestec ulei-benzina?

stiu ca e o intrebare de incepator, dar asta e :cheers:

multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-o stapanesti sanatos Luciane. Si welcome to the club

la KTM majoritatea pun 1:50 (200ml ulei la 10 l de benzina)

Cel mai bine e sa cauti pe net cartea ei si sa vezi care e recomandarea producatorului. Si sa pui ulei ca lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-o stapanesti sanatos Luciane. Si welcome to the club

la KTM majoritatea pun 1:50 (200ml ulei la 10 l de benzina)

Cel mai bine e sa cauti pe net cartea ei si sa vezi care e recomandarea producatorului. Si sa pui ulei ca lumea.

 

 

bine te-am regasit.

sper ca sa ma tina cat mai mult si eu sa am destul timp pentru ea.

multumesc pentru informatie. abia astept primavara si poate reusesc sa invat si eu sa ma dau, iar dupa sa ma tin de voie.

bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
S-o stapanesti sanatos Luciane. Si welcome to the club

la KTM majoritatea pun 1:50 (200ml ulei la 10 l de benzina)

Cel mai bine e sa cauti pe net cartea ei si sa vezi care e recomandarea producatorului. Si sa pui ulei ca lumea.

 

 

La fel si husqi wr 300!(care,de fapt e un 250 majorat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

detin si eu o Husky TE450 productie 2003. A fost primul meu motor, si din pacate a stat mai mult stricat decat functionabil pentru ca nu am stiut sa am grija de el. Sezonul asta pare ca totul sa fie in regula, asteptam sa treaca ploile sa vedem ce iese:)

 

Pana acum piese am comandat doar din Italia, pentru ca in tara nu prea aveam cui sa ma adresez, pana am dat de baietii din Tg Mures.

Am dus-o si la revizie la reprezentanta din Bucuresti, dar din pacate am fost dezamagit de rezultate...fara in-depth research..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

TE410 din 1997

Am luat-o de vreo 4 ani din Germania cu ceva uzura la motor. Am schimbat kit de piston (Woessner) si merge de rupe. Odata cu reparatia la motor am sablat si vopsit electrostatic cadrul. N-am avut probleme de aprindere, singura problema este ca nu functioneaza lumina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...