Sari la conținut

Detinatori Husqvarna


floricel
 Share

Postări Recomandate

pai poti sa faci ce am facut eu la inceput,mi-am luat ktm 525 exc ,i-am pus roti de supermoto si ma dadeam cu el in oras,in week-end sau la chef de endureala ii puneam rotile cu crampoane si dadeam jos oglinzi si semnale.Schimbul de roti iti ia maxim 30 de minute,bine la inceput poate sa dureze si o ora,dar cu timpul devii foarte expermientat.

Si daca nu e departe locul de unde vrei sa te dai fata de oras te poti duce pe el cu roti de supermoto si le schimbi acolo.Si ia intodeauna inmatriculat,chit ca nu ai asigurare si itp ,da fie inmatriculat,e diferenta mare intre amenda si dosar penal.Si degeaba zici ca mergi daor pe camp,ca o sa iesi si pe drum public si poate tu mergi ok,dar vine unul si ti-o da si desi nu e vina ta te alegi si cu un dosar penal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 218
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fii mai explicit, ce vrei sa afli? Sau e doar o nelamurire generica?

Husaberg 2011-2012 au 3 suruburi pentru fiecare carena laterala a rezervorului, iar 2013 are doar 2 surburi (s-a schimbat si modelul rezervorului, deci). Husqvarna 2014-2016, la fel, doar 2 suruburi. Deci, la o prima vedere, sunt interschimbabile doar Husaberg 2013 cu husqvarne 2014-2016.

Cel mai bine cauti part number-ele pt carene si vezi daca sunt identice toate, nu numai cele de la rezervor.

Editat de mircea.cazachevici
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ceva timp tot imi caut un motor.. nu ma grabesc. Si acuma am gasit un Husaberg 350 din 2013 dar cu carene Husqvarna si am mai vazut si la altele asa si nu stiam care e faza.. Am vazut ca tu ai Husaberg.. ce parere ai despre el ? si piese se gasesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Husaberg=ktm, dar cu alte haine Am avut nevoie de kit cilindru+piston, am luat de ktm. Am avut nevoie de robinet benZina, kit lant, garnituri, simeringuri furca, toate sunt de ktm.

 

Eu sunt multumit de a mea.

Editat de mircea.cazachevici
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Va salut,

Am un amic care are un 250 TE din 2007 (crede el),fara acte .Se apropie de 200 ore si vrea sa comanda in kit de piston,dar nu gaseste seria pe cadru(nu e poansonata langa jug ,cum e la KTM).

Imi puteti spune daca poate fi gasita in alta parte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

As zice eu (ca e la fel ca aia de 610)

- senzorul de temperatura, 50 de lei, il schimbi fara sa stai pe ganduri

- suruburi care se desfac la scarite, pui locktite pe filet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 6 months later...

Ma poate ajuta cineva cu in site sau informatii legate de in model de Husqwarna, pe cadru (sub ghidon) am urmatoarele informatii: HUSQWARNA DGM 8AE050 01188

 

Banuiala mea este ca e in TC 610 de prin 90 si ceva.

 

Daca ma poate ajuta cineva at fi super. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Salutare! Am cautat de ceva timp niste review uri sau parareri adevarate despre Husqvarna Fe501, 2018/2019 si nu prea am gasit mare lucru. Intentionez sa o iau in leasing in aceasta primavara, si as vrea sa ma documentez bine inainte, deoarece pana acum nu am gasit pe nicaieri una pe care sa o testez sau macar sa o vad live. Singurul adversar pe masura este KTM 500 EXC-F six days/2019  care este mai scump, si personal nu prea imi place.  Nu ma intereseaza deloc modele sh, fiindca pana acum am mai avut 2 si am stat numai cu cheia pe ele. Mentionez ca am 1.70 si 65kg, si pana anul trecut m am dat pe un rmz 250 din 2008. Fe501 il vreau ca sa mi pot face treaba in bucuresti si 20km in jurul lui, iar iesirile la munte (care sunt 3-4 pe luna) le fac pe remorca.  Sunt deschis la orice sfat si sugestie, indiferent ca e pro sau contra. 

 Multumesc!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 6 months later...
46 minutes ago, Davio said:

Salutare ! Vreau să-mi iau o husky sm 610 din 2007 ! Ce probleme au sau dacă este vreun deținător de acest model sa ma ajute cu sfaturi etc ! Merci 0745031333 va rog sa ma sunați pt sfaturi ! Sunt binevenite !

 

Șefule, tu ești cel care cere informații și tot tu aștepți să fii sunat? Mult succes!

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...