Sari la conținut

am dus TA-ul in Delta Dunarii


Postări Recomandate

Pfuai! Foarte tare! Uite ca mai sunt si alti dilii (in sensul bun).

 

Auzi? Da sarpele ala era de plastic, sper. Nu de alta, dar maine plecam si noi pe Dunare.

 

Super poze, super tura. Sa-ti fie de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfuai! Foarte tare! Uite ca mai sunt si alti dilii (in sensul bun).

 

Auzi? Da sarpele ala era de plastic, sper. Nu de alta, dar maine plecam si noi pe Dunare.

 

Super poze, super tura. Sa-ti fie de bine!

 

merci merci !

sarpele era in apa, in mare, pe langa plaja din sulina

mergeti pe motoare?

Mesaj completat

:D

 

 

:D

Mesaj completat

super ture. cand mai ai idei de astea da si tu o sarma la noi pe topic, ori pe dominatoare ori pe crangasi. stii tu unde

 

 

okay man, pe dominatoare sa fie :D

Mesaj completat

Felicitari pt tura! :10

Foarte frumoase fotografiile tale (defapt ca intodeauna) ,dar noi asteptam si povestea :D

 

merci camarade!

povestea ... , nu ma pricep la povesti :D

 

Mesaj completat

am fost si eu in sfantu gheorghe. ai urcat la mahmudia cred... foarte tare cu motoru in vaporu de pasageri

 

 

din Sf. Gheo am reusit sa gasesc un fel de bac impins de o salupa care m-a debarcat in Nufaru.

vaporul de pasageri este un catamaran, a fost singura "barca" care a venit in Chilia Veche in ziua cand eu vroiam sa plec mai departe, am avut noroc ca m-a luat si ca a incaput vacuta, nustiu ce se intampla daca mai era un moto, nu mergeam mai departe in ziua aia ...

Mesaj completat

Greu cu vaca pe nisip, mai ales cu bagaje multe. Ma bucur ca de data asta nu am vazut poze cu motorul pe plaja de la Sfantul Gheorghe, devenita ''drum public''..

 

 

greu pe nisip, da :grinbandit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot nu inteleg ce era cu ala din Bacau (care nu e din Bacau)... Chiar nu mai inteleg nimic... Nici macar cand a fost facuta poza... NU MAI BEEAU...

 

 

hai ai nu-i din bacau, m-a pacalit, uai sa vezi ce-i fac :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitarile mele domne, pentru incursiunea pe taramul Deltei.

La cat mai multe expeditii de genu.

Sa ne revedem cu bine :D

 

ps: cand mai dai prin Sibiu sau imprejurimi, da un semn :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitarile mele domne, pentru incursiunea pe taramul Deltei.

La cat mai multe expeditii de genu.

Sa ne revedem cu bine :D

 

ps: cand mai dai prin Sibiu sau imprejurimi, da un semn :D

 

 

salutare si merci! am scapat fara pene (pritenii stiu) doar am schimbat si cauciucul si camera

dupa toate calculele, cam peste o luna o sa trec prin Sibiu in drum spre nordul extrem Sighetul Marmatiei, daca totul curge pe plan o sa luam cina impreuna in Sibiu, sa ne vedem cu bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare si merci! am scapat fara pene (pritenii stiu) doar am schimbat si cauciucul si camera

dupa toate calculele, cam peste o luna o sa trec prin Sibiu in drum spre nordul extrem Sighetul Marmatiei, daca totul curge pe plan o sa luam cina impreuna in Sibiu, sa ne vedem cu bine !

Ne vedem atunci. Numai bine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

poti sa imi spui te rog exact de unde ai plecat? Vad in prima zi poza la Cardon..

si nu inteleg exact..

 

Multumesc,

Liviu

 

 

prima zi a fost duminica, am pus eu aiurea pozele pe blog, am plecat asa bucuresti, tulcea, chilia veche, periprava, sulina, sf gheorghe, nufaru, tulcea, bucuresti

Mesaj completat

te invidiez si te urasc pt timpul pe care reusesti sa-l petreci in acest hal !

 

 

hehe, merci !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Am inteles ca ai facut urmatorul traseu: tulcea, chilia veche, periprava, sulina, sf gheorghe, nufaru, tulcea!

 

Unde ai trecut cu bacul? In rest ai mers pe drumuri comunale/de tara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca ai facut urmatorul traseu: tulcea, chilia veche, periprava, sulina, sf gheorghe, nufaru, tulcea!

 

Unde ai trecut cu bacul? In rest ai mers pe drumuri comunale/de tara?

 

 

mda, la tulcea am trecut cu un bac, in chilia veche am luat catamaranul pana in periprava apoi prin nisip prin padurea letea pana in chilia unde m-a trecut dunarea un tip cu o barca, apoi pe un dig de langa un canal pana in sf gheorghe (la intrarea in sf gheorghe un nisip cumplit ... ) si din sf gheorghe pana la nufaru pe un impingator ceva nedefinit, care, am avut bafta ca l-am prins, descarcase pamant pentru curtea unuia ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...