Sari la conținut

Minsk


dexter
 Share

Postări Recomandate

Sal. M-am gandit sa-mi iau si eu un Minsk, la sh. De unde gasesc unul mai nou, nu din '92, cum am vazut ca sunt cam toate. M-am orientat catre Minsk pentru ca, din toate comunistele, consuma cel mai putin. Acum, inca o intrebare: ce as putea sa-i fac sa arate mai bine? Mentionez ca nu prea ma pricep catre partea asta, de bricolaj, de aceea am nevoie de niste sfaturi. Si, oricum, nu ma gandesc la ceva radical, de genul schimbat furca, suspensiile sau chestii din astea. Ma gandeam sa incerc sa-i fac un parbriz, poate sa-i schimb comenzile si sa-i dau mai jos aripa de la roata din fata. Cam atat. Bye

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la minsk singura modificare pe care poti sa o faci e sa-l duci inspre un enduro(parerea MEA)

este intr-un nr din motolife o chestie de genu asta...

am avut un minsk si am o parere buna despre ele

totule sa nu ceri prea mult de la ele i n sensul ca sa nu te astepti sa aiba puterea ij-ului sau a dneprei

in rest e ok

bafta la cumparat si la modificat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot veni vorba de modificat minsk...daca ai sub 50 kg si 150 ...potzi sa-l modifici si chiar sa itzi stea bine pe el...

care a mai mers cu minsk stie ca e prea mic..2 stau cam inghesuitzi pe el...il potzi baga pe coclauri fara probleme daca il mai inaltzi oleaca din suspensii...si daca vrei sa te simtzi bine cu el, conditzia esentziala e sa mergi singur :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treaba la consum e in felu' urnator:

am jupiter si in ores (Iasi) imi ia cam 5.5(asta asa de la mine pt ca nu cred ca e asa de mare) iar la drum intins 4 daca nu il fortez de' sa-l ia dracu

da la 28 de cai si de 20 de ani si rusesc fiind nu cred sa ai pretentii de mai bine

eu zic ca merita luat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Dexter: daca vrei sa te vezi pe un Minsk, mergi pana la scoala de soferi din Baneasa, la nea Iancu. Eu spun ca este cam mica pentru tine. Iar s-kidu' are dreptate cu consumul. Si a mea mananca aproximativ la fel. Conteaza mult felul in care mergi si reglajele.

 

 

Bafta si drum uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jupiter de 28 de cai????Mama ce exercitiu de tunning :D :P :lol: :lol:

 

Cat despre 1,80m si 65 kile versus minsk....la 1,80 s-ar putea sa cam stai cu genunchii la gura , dar ar merge...kilele nu sunt chiar asa o problema decat daca vrei sa urci si dealuri cu el :lol: ....Glumesc, e destul de bun pentru un motor la banii aia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre gabi...jup4 are 28 de cai sigur...jup 5 are 24...am vrut eu sa imi iau jup 4 acum vreo 4 ani si de asta stiu

in cea ce priveste minsku cred ca e cam micut pentru tine dexter..mai pune ceva banutzi si ia-tzi o planeta 5 ...cu 500 usd itzi ei un ij bun....aici la iasi la banii astia iei un ij care potzi jura ca ii scos din cutie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dexter la 1.80 o sa arati ca magaru' pe polizor

vb lu' sergiu :

mai asteapta si-ti iei ceva mai bariu

eu zic ca merita sa mai astapti

si ca sa nu ma contrazic minsk-urile sunt bune da' canci putere pt 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci pentru sfaturi. Stiti care e problema: mi nu-mi e de asteptat, dar toata treaba e ca un IJ, de exemplu, consuma al naibii de mult. Eu as vrea motor pentur deplasari ieftine si rapide prin oras, daca ma intelegeti. Am vazut Minsk, pe el am facut scoala. Sincer, imi placea, nu gaseam foarte incomoda pozitia, mai ales ca pentru a nu te simti cu picioarele in gura, poti sa te dai mai in spate pe sa. Oricum, aveam de gand sa merg singur pe motor. Bye

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...