Sari la conținut

Scoala moto in Iasi


insider
 Share

Postări Recomandate

Ai dreptate,multumesc pentru vorbele frumoase numai ca in posibilele variante care me-au trecut prin cap cum ar fi fost daca....

....si aici incepe :

-daca nu pleca in acea zi in oras,

-daca mai intarzia la fratele sau 10 minute,

-daca venea cu masina cu celalat frate al sau care ia propus acest lucru

-daca ramanea in oras si venea a doua zi

-daca,daca,daca....si aici venea si gandul daca nu lua permisul ,daca nu-si lua motor insa dupa toate analizele care mi le-am facut am ajuns la concluzia ca asa trebuia sa se intample in cazul lui. As face tot ce e posibil sa-l aduc inapoi dar nu se mai poate. Si mai cred ca daca as putea da timpul inapoi cu 2 ani ar face acelasi lucru si anume ca nu ar renunta la motor. A fost visul lui un vis care s-a materializat dar s-a sfarsit intr-un mod tragic. RESPECT PENTRU TOTI MOTOCICLISTII !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hello!

V-as fi recunoscatoare daca m-ati putea ajuta cu niste recomandari in ceea ce priveste scolile de soferi din iasi de unde se poate obtine permisul pentru cat A si B. Ideal ar fi un instructor bine pregatit care sa dea dovada de profesionalism si rabdare... multa rabdare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan Gorincioiu (Titi Bas). E un om de 60 kg si vei avea avantajul la examen ca va fi usor de "transportat", nici nu-l simti, tu fiind domnisoara poate iti va fi greu sa ai un pasager mai greu. Bun venit la noi! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Bogdan Gorincioiu (Titi Bas). E un om de 60 kg si vei avea avantajul la examen ca va fi usor de "transportat", nici nu-l simti, tu fiind domnisoara poate iti va fi greu sa ai un pasager mai greu. Bun venit la noi! :)

 

poate domnisoara are 80-90 kg si poate ca poate duce pe unu de 80 kg, repede te bagi tu in seama :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan Gorincioiu (Titi Bas). E un om de 60 kg si vei avea avantajul la examen ca va fi usor de "transportat", nici nu-l simti, tu fiind domnisoara poate iti va fi greu sa ai un pasager mai greu. Bun venit la noi! :)

Multumesc frumos! Vreun numar de telefon la care l-as putea contacta?

 

poate domnisoara are 80-90 kg si poate ca poate duce pe unu de 80 kg, repede te bagi tu in seama :)))

Lol, domnisoara are 150 de kg si 50 de ani... ca sa eliminam dubiile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Am revenit cu un comentariu în calitate de proaspătă posesoare a unui permis de conducere cat. B (în curând şi A, sper eu), dobândit de la prima încercare. Cu siguranţă nu aş fi reuşit fără dl instructor Titi Basalic de la Şcoala Auto Titi Bas. Pe lângă faptul că a dat dovadă de calm, răbdare şi profesionalism, dumnealui a crezut în mine mai mult decât eu însămi - pentru că, recunosc cu mâna pe inimă, eram antitalent :D. Îl recomand aşadar cu mare drag pe dl Titi Basalic, un om şi un instructor de nota 10!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Subscriu si eu la

 

Am revenit cu un comentariu în calitate de proaspătă posesoare a unui permis de conducere cat. B (în poponeataând şi A, sper eu), dobândit de la prima încercare. Cu siguranţă nu aş fi reuşit fără dl instructor Titi Basalic de la Şcoala Auto Titi Bas. Pe lângă faptul că a dat dovadă de calm, răbdare şi profesionalism, dumnealui a crezut în mine mai mult decât eu însămi - pentru că, recunosc cu mâna pe inimă, eram antitalent :D. Îl recomand aşadar cu mare drag pe dl Titi Basalic, un om şi un instructor de nota 10!

 

Subscriu si eu... Un om de nota 10 nea' Titi. Facut scoala cu el... dat examen.. luat din prima. Am fost 3 la examen, am luat toti 3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Am inteles ca Bogdan Gorincioiu nu mai este disponibil. Aveti alte recomandari pentru o scoala de soferi unde se poate obtine permisul pentru cat A?

 

Salut.

S-a discutat putin in primele pagini ale acestui topic ( /index.php?/topic/723894-bandit-ul-e-ok-pentru-un-incepator/ ) despre ce instructori practica prin Iasi.

Poate te ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auto Criss am vazut ca isi instruieste elevii bine si fac multe ore la strada. Cine a facut scoala la ei poate vine cu o parere...

Orele la strada sunt o problema generala in Iasi. Am terminat la Autocriss. Cristi e foarte ok, la poligon obtii toata indrumarea necesara, insa in oras am iesit doar de 2 ori. N-am avut probleme, experienta din cat B si-a spus cuvantul. Orele in oras sunt, insa deficiare peste tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost elev la Tody Family vara trecuta.

 

Am inceput cu o yamaha de 125cc apoi am trecut pe un cb500 si apoi pe hornet (pe care s-a dat si examenul).

Poligonul e cu numar de ore nelimitat - practic depinde strict de cat esti tu de interesat sa vii/ inveti, iar instructorul de la poligon (Razvan) e un baiat de nota 10.

La strada am iesit de 2 sau 3 ori - instructorul (Stefan) la fel, nota 10.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

lionx1987 : poti te rog sa da-i mai multe detalili in legatura cu scoala de la Titi ? eu vreau sa ma inscriu la seria de saptamana viitoare, dar inca nu am dat nici un avans.

 

@dan_wolf : ai mai gasit si alte scoli / instructori ce merita luati in considerare in iasi ? multumesc

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...