Sari la conținut

Honda Cbr 600 F4i


Zapacitul
 Share

Postări Recomandate

salutare ,si eu am un fs 2001 identica cu ale voastre ,eu zic sa stabilim o intalnire de pareri si sa vina numai posesori de cbr 600 fs

ce ziceti ?

aa eu stau prin VITAN

post-45638-1252604113_thumb.jpg

 

Vreau si eu !

Stau undeva in zona Eroii Revolutiei, pe bl Pieptanari, printre cele 2 guri de metrou.

Pot sa confirm si eu cele spuse despre aceasta motocicleta, am una din 2002 :disappointed:

post-38619-1255167254_thumb.jpg

post-38619-1255167273_thumb.jpg

post-38619-1255167297_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

insanatosire grabnica. eu sincer vin dupa un accident destul de rau in care am avut multe oase rupte si fisuri si multe altele. botocicleta este varza, zici ca a trecut trenu peste ea.

sa vad cit ma costa sa o fac

aia de la casco mi-au dat-o dauna totala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde draci sa ies... daca mobra e pe butuci... momentan merg cu hornetul prietenei dar tot F-ul e baza.. :D daca aveam casca ma durea in pix si nici macar acolo.

Multumesc de urari ! :disappointed:

 

 

Fa-ma te rog sa inteleg, poate e o greseala de litera totusi. In momentul accidentului nu aveai casca? :cheers:

 

 

Eu cred ca se referea la CASCO, vad ca are fata intreaga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare,

O sa incerc sa fiu cat mai tehnic, desi experienta mea pe Honda CBR F4i este de 1 an si jumatate:

 

1. Sistemul de franare creaza un grad sporit de manevrabilitate, franele extrem de puternice si solide.

2. Sanse minime de voblaj. Voblajul este practic inexistent, personal n-am auzit ca un F4i sa intre in voblaj, desi sunt sigur ca nu este exclus.

3. Tinuta de drum impecabila. O motocicleta sportiva insa foarte confortabila, la drum lung se simte diferenta de confort dintre un super sport si un F4i.

4. Consum bun, 5.5 l / 100 Km. Aici chestia asta suporta discutii, depinde de stilul de mers, clar.

5. Deviza F4i este "siguranta" si practic motocicleta este proiectata in spiritul "sigurantei". De la pozitia ghidonului, pana la oglinzi, scarite, pozitie in sa.

6. Un F4i iti ofera foarte putine surprize, este o motocicleta ideala pentru incepatori.

 

Sarbatori Fericite! Asflat Uscat!

 

Defecte:

 

:D Nu este o motocicleta care sa concureze cu Super Sportivele: Yamaha R6 sau Suzuki 600 GSXR asa ca luati-va gandul. Acum stati linistiti, daca aveti un bun control, s-ar putea sa produceti surprize. Asa ca nu da-ti curs la rautati: daca vreti ceva care sa se bata de la egal la egal cu cele doua rivale, atunci apelati cu incredere la Regina Viespe: Honda CBR 600 RR ;)

 

Multa Sanatate Zapa!

Editat de Sky_Hunter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pot zice... e o motoreta foarte buna pentru inceput si o recomand .

Ma inteleg foarte bine cu ea, e destul de blanda atata timp cat vrei tu sa fie .

Tip : nu mergeti in grup la inceput ca va veti imprastia

 

 

de-abia acu' am vazut topicu :D

 

 

 

iete-te la ei ce frumosi sunt cu surioarele rosii :birthday:

nu-ti mai urez nimic aici ca ti-am tot urat mereu.

ai grija cum mergi ,atat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sky Hunter

Multumesc in primul rand, si partea cu voblajul ti`o contest eu ;) mi-a intrat mie in voblaj cand trageam de gaz si a tzopait un canal si dupa a intrat in voblaj... dar a fost ceva usor nu chiar violent din fericire..

In rest sunt de acord cu toate punctele tale, ma gandeam sa imi iau rr cam din aceeasi perioada si am fost luat la palme de ai`"batranii" sa stau calm ca motocicleta asta nu se compara cu un rr cam din aceeasi perioada chiar la nimic ;). App nu conteaza puterea motocicletei, riderul e baza... am facut destui cu rr sau r6 deci... :D

 

Hey alex

da stiu ca mi-ai urat destule, dar tin de fiecare data sa iti multumesc :birthday: :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Casco pardon, cum sa nu am casca :disappointed: , am avut un marushin daisho care a rezistat formidabil !

Mesaj completat

Tocmai BBL !

Mesaj completat

More than grateful :lol: :lol:

na uite si un violator de babe in poza aia =))=))=))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sky Hunter

Multumesc in primul rand, si partea cu voblajul ti`o contest eu :lol: mi-a intrat mie in voblaj cand trageam de gaz si a tzopait un canal si dupa a intrat in voblaj... dar a fost ceva usor nu chiar violent din fericire..

In rest sunt de acord cu toate punctele tale, ma gandeam sa imi iau rr cam din aceeasi perioada si am fost luat la palme de ai`"batranii" sa stau calm ca motocicleta asta nu se compara cu un rr cam din aceeasi perioada chiar la nimic :lol:. App nu conteaza puterea motocicletei, riderul e baza... am facut destui cu rr sau r6 deci... :disappointed:

 

Hey alex

da stiu ca mi-ai urat destule, dar tin de fiecare data sa iti multumesc :lol: :lol:

 

 

nu conteaza puterea motorului pe circuite mici gen amckart. conteaza la fel de mult motorul cat si pilotul. da te la o liniuta mica cu un r6 pe cateva sute de metrii si ai sa vezi ca te va prinde din urma chiar daca pleci foarte tare la start de langa el. bam bam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Salut, sunt incepator pe forum, motor inca nu am... dar in schimb am inaltimea de 1.89m si imi doresc foarte mult un f4i, acum nu stiu- cineva care vinde spune ca la inaltimea mea incap destul de bine pe ea, acum astept niste pareri si de la voi.

Din cate am vazut forumul asta este mai de viatza, sper ca cineva ma poate ajuta si sper sa devenim colegi si in trafic in cel mai scurt timp :lol:

 

Numa bine si bucurativa de vreme!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut,

 

are cineva manualul utilizatorului pentru acest model? Al meu s-a pierdut. Manual de service am gasit pe net, dar mi-ar fi mai util cel de utilizator. Am gasit de cumparat online din state dar costa 20$ carticica si 170$ transportul. Exagerat!

 

Daca aveti un scan v-as fi recunoscator. Daca sunteti din Bucuresti va propun o intalnire la un Xerox.

 

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Se pare ca nu e buna pentru incepatori :peace: Facusi buf si e cam serios.

 

Motoreta s-a produs din anul 2001 pana in 2003 - si este varianta Sport. Din 2003 au aparut RRurile. Corect me if i'm wrong, dar eu asa stiu. De unde si pana unde F4i Sport din 2006? Eu unu n-am auzit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Survolaj, nu ai gresit :cheers: Intr-adevar cbr 600 f4i s-au fabricat pana in 2006, dar nu f4 SPORT. RR-ul a "preluat stafeta" de la f4 sport in 2003, si s-au construit in paralel CBR 600 F4i (codita altfel fata de f4sport, saua dintr-o bucata) si RR, pana in 2006 cand s-a renuntat la cbr f .

 

Aaa.. felicitari pt achizitie :( (k6-le) l-am vazut la vanzare "la vecini" si am vazut ca tu l-ai cumparat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...