Sari la conținut

Portocala Mecanica


sp33d_fr3ak
 Share

Postări Recomandate

Si fara alte introduceri va prezint trotineta: 600 RR din 2006, totul stock, impecabila, cu 8950 km reali cand am luat-o ;) . Spre suprinderea voastra NU e o bestie :) (doar daca vrei sa nu fie)

P.S.: conserva nu a mea, e si ea de efect in poza... :wacko:

post-8630-1252270728_thumb.jpg

post-8630-1252270921_thumb.jpg

post-8630-1252271008_thumb.jpg

post-8630-1252271293_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos, e una din frumusetile Honda.

Nu mai spuneti Km reali, decat daca ati luat'o de la un prieten/cunostinta care a avut'o de noua. Oricum, 8500km pentru 3 sezoane jumatate e infim. Eu am facut cam 4000 sezonul asta doar mergand la job, iesirile din oras nu le mai contorizez... :)

Daca ai carte service ai un gram de siguranta in plus, insa si cartea se poate face foarte frumos pentru cateva zeci de euro. :lol:

 

Oricum, gumele sunt coca, sezonul asta mai mergi cu grija, dar la anul musai ceva nou si de calitate.

Bafta! :agree:

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc baietii :) !

Persoana de la care am luat-o a cumparat-o noua de la Inter Motorcycle, are carte service, manual, toata povestea.

Strumfule ce "cauciuce" recomanzi? Dar sa fie Michelin sau Pirelli, mi-e greu sa ma las de fanboy-smele astea :agree: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar sa fie Michelin sau Pirelli, mi-e greu sa ma las de fanboy-smele astea :agree: .

Bun, atunci ai luat un motor al carui istoric e stiut. E Perfect! :)

 

Eu am Michelin PP 2CT. Pentru un 600 sunt foarte ok, la 954 le simt limitarile. Cand se termina astea cred ca o sa ma uit la niste Metzeler Racetec K3, am auzit ca sunt misto rau. Nu stiu insa daca pe ploaie sunt la fel de bune ca Michelinurile.

Despre Pirelli nu stiu ce sa zic, nu ma bag. Am avut Diablo Corsa si sunt tari ca dracu'.

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu,cu 125-u am facut aprope 70.000 de mii in doi ani.Este vorba de gixxeru 1000 K7.

 

Scuze ca ma bag si eu ca musca-n lapte poate :agree: , dar sunt mereu uimita cand vad topicuri pline de...70.000 km in 2 ani sau 30.000 intr-un sezon. Bai fratilor voi cum naiba ziceti ca faceti asta cu motoare de 125? dormiti pe ele sau cum? Cifrele astea mi se pare tare trase de par dar na...voi stiti mai bine.

Faina portocala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S'a zapacit pistonul ala de atat dute-vino.. :agree:

Pai sa stii ca a tinut...I-am facut mereu reviziile la 6.000-7.000 mii si la 45.000 i-am pus setul de 160 cm3,deci l-am segmentat.

Mesaj completat

Scuze ca ma bag si eu ca musca-n lapte poate :) , dar sunt mereu uimita cand vad topicuri pline de...70.000 km in 2 ani sau 30.000 intr-un sezon. Bai fratilor voi cum naiba ziceti ca faceti asta cu motoare de 125? dormiti pe ele sau cum? Cifrele astea mi se pare tare trase de par dar na...voi stiti mai bine.

Faina portocala!

Vad ca ai realizat ca te bagi ca musca in lapte,scuze,dar tu ai zis-o. Sa iti zic si tie,nu de alta,dar sa nu ramai uimita cand mai citesti faze de genu.Eu am avut CBR-ul de la 16 ani si a fost singurul meu mijloc de transport.Am mers vara,iarna,toamna si primivara pe el.Nu stiu daca mai intra Ray,Carbone,Stege cu aici ca ei stiu destul de bine.Un lucru mai tin minte cand ma intalneam cu Stege pe -16 grade la Bucuresti la intrunirea de la Arc si tot asa mai tin minte ca a nins prima data pe an in Ploiesit si eu eram cu motocicleta pe Blvd si mi-a facut semn politistul sa opresc(pe jos era zapada de vreo 5 cm) si am tipat la el sa se dea din fata mea ca nu pot sa opresc si dupa aia tipa dupa mine: "Domnu,Domnu asta nu este vreme de motocicleta" :lol:) si tot felul de nebunii.Nici mie nu prea imi vine sa cred ca am fost atat de nebun sa fac atatia km si cu un 125,dar este adevarat...Te invit la Ploiesit sa te uiti la motoreta si la kilometraj ca iti dai seama ca nu mai este ins tare foarte buna dupa atati km...nu am de ce sa ma dau mare.

Ciao.

O dam in diverse si ii stricam topicul omului.

Editat de CobraArt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Am vrut sa schimb oglinzile cu unele aftermarket si cand sa montez una dintre ele... surpriza: s-a desurubat piulita dinauntrul ei si am ramas cu suportul intr-o mana oglinda in cealalta mana. Forma turnata, cum se ajunge la piulita dinauntru? Simplu: a trebuit sa sparg oglinda propriu-zisa si acum caut o geamgerie unde sa-mi puna o oglinda asemanatoare in forma. Oricum si cu oglinzile stock tot ma asiguram intorcand capul pt ca imi vad coatele in ele si am zis sa o las fara pana rezolv cu cea aftermarket. :crack:

Mesaj completat

Material nou:

Mesaj completat

Din pacate trebuie sa ma despart de portocala CBR, anuntul complet il gasiti pe bikeshop: http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...006-314900.html

post-8630-1273337843_thumb.jpg

post-8630-1273337848_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...