Sari la conținut

accident casa presei libere-bucuresti


GeSeRica
 Share

Postări Recomandate

................

 

de ora 18 era vb...ca sa raspund la o intrebare..vrem sa mai mergem la el..poate la sfarsitul saptamanii acesteia sau cel tarziu la inceputul saptamanii viitoare cand speram ca va fi mutat intr-un salon.Ieri era la reanimare si nu am putut intra toti o data..pe rand ..si am stat kam 5 10 mix maxim pentru ca nu puteam mai mult...daca mai exista doritori..vorbim spre sfarsitul saptamanii pentru urmatorea vizita :blink:

 

 

mersi!

 

sa ne tineti va rog la curent!

 

respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 95
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mersi!

 

sa ne tineti va rog la curent!

 

respect

da..am sa vb si cu ceilalti 3 care au fost ieri..si poate mergem vineri sa-l vizitam iar pe florin...va anuntam...Oricum starea lui este buna..m-a surprins cand l-am vazut ca avea puterea sa zambeasca...era obosit insa se vedea pe fata lui ca se bucura pentru ca este in viata si mi-a si confirmat"stiu ca mi-am pierdut un picior..dar am fost la un pas de moarte..ma bucur ca sunt in viata ". Nu isi mai aminteste nimic din seara respectiva, nici macar faptul ca a fost constient si a spus cum il cheama. Am aflat de la el ca de abia isi luase motorul de cateva zile de la Snagov si se pregatea pentru inca o luna de plimbari pana la finalul sezonului asta...Va tinem la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da..am sa vb si cu ceilalti 3 care au fost ieri..si poate mergem vineri sa-l vizitam iar pe florin...va anuntam...Oricum starea lui este buna..m-a surprins cand l-am vazut ca avea puterea sa zambeasca...era obosit insa se vedea pe fata lui ca se bucura pentru ca este in viata si mi-a si confirmat"stiu ca mi-am pierdut un picior..dar am fost la un pas de moarte..ma bucur ca sunt in viata ". Nu isi mai aminteste nimic din seara respectiva, nici macar faptul ca a fost constient si a spus cum il cheama. Am aflat de la el ca de abia isi luase motorul de cateva zile de la Snagov si se pregatea pentru inca o luna de plimbari pana la finalul sezonului asta...Va tinem la curent.

 

Multumim....ma bucur k e bine!

 

Asteptam update-uri!

 

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei ce se duc vineri: as dori sa merg si eu. Se poate sa anuntati aici unde va intalniti in prealabil? Multam.

ps. cu ce pot ajuta?

 

in cazul in care ramane batut in cuie sa mergem vineri ( trebuie sa vorbesc si cu hummerro si zapacitul pentru ca si ei au fost ieri )..vom anunta de joi seara..cred ca ne vom vedea tot la ARC pentru ca este cel mai aproape de elias...Cred ca putem sa-l ajutam sa fim alaturi de el momentan..:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in cazul in care ramane batut in cuie sa mergem vineri ( trebuie sa vorbesc si cu hummerro si zapacitul pentru ca si ei au fost ieri )..vom anunta de joi seara..cred ca ne vom vedea tot la ARC pentru ca este cel mai aproape de elias...Cred ca putem sa-l ajutam sa fim alaturi de el momentan..:blink:

 

aM auzit la un moment dat de ceva proteza...dak stie cineva ceva despre ea....cat costa. de unde o luam. etc...poate reusim cumva sa strangem ceva bani sa-l ajutam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aM auzit la un moment dat de ceva proteza...dak stie cineva ceva despre ea....cat costa. de unde o luam. etc...poate reusim cumva sa strangem ceva bani sa-l ajutam!

.....

 

da..hummero o sa scrie ceva detalii cand va intra in mod sigur :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost rugat de un martor care a vazut accidentul sa-i postez adresa de mess, nu are cont pe motociclism. Nu am inteles exact ideea, nu am citit topicul.

 

ID-ul lui este barnaionut.

 

 

intamplator, am vb cu o persoana din masina din spatele bmw-ului: "daca nu era bmw-ul in fata noastra, noi eram cei implicati in accident". se mergea normal, masinile cu pricina fiind pe verde, moto pe rosu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intamplator, am vb cu o persoana din masina din spatele bmw-ului: "daca nu era bmw-ul in fata noastra, noi eram cei implicati in accident". se mergea normal, masinile cu pricina fiind pe verde, moto pe rosu.

Daca ar fi sa luam de buna aceasta marturie, rezulta nu numai ca cel cu BMW-ul nu a fortat galbenul, ci ca de fapt lumea isi vedea de culoarea verde a semaforului mergand cuminte in sir indian iar motociclistul a fost un nebun care s-a infipt direct in coloana de masini, BMW-ul fiind prima care i-a iesit in cale...:D

Pentru cei care inca mai cred in varianta asta, le recomand vizualizarea cu rabdare si atentie a camerelor de supraveghere care apar in postul lui duncan de la pagina 2 a acestui topic, de preferat in timpul intunericului, atunci se vad mai bine schimbarile luminilor semaforului cu pricina si timpii semafoarelor.

O sa observati cu usurinta ca asa ceva nu este posibil. Din punctul meu de vedere aceasta dovedeste inca odata ca suntem inconjurati zilnic de posibili criminali in stare latenta ,iar pilotatul in W-E este o ruleta adevarata. Personal prefer aglomeratia din cursul saptamanii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aM auzit la un moment dat de ceva proteza...dak stie cineva ceva despre ea....cat costa. de unde o luam. etc...poate reusim cumva sa strangem ceva bani sa-l ajutam!

 

 

Daca puneti bani pentru el sa ii luati proteza sau il ajutati pe el sa isi ia proteza , sa postati un cont in care putem pune vira bani !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca puneti bani pentru el sa ii luati proteza sau il ajutati pe el sa isi ia proteza , sa postati un cont in care putem pune vira bani !

deci florin isi repara la mine motocicleta dar asta conteaza mai putin... ideea e ca eu il stiu destul de bine si pe el si pa tatal lui incat as putea discuta subiectul asta cu d-nul Pavel (tatal) pe care chiar l-am auzit azi vorbind despre proteza, cum ca tre' sa mai stea ceva timp pana se cicatrizeaza destul de bine pentru ca acum la miscare osul rupe un pic pielea desfacand rana, dar promit ca maine dimineata vorbesc cu el si il intreb exact ce si cum.

 

 

Mesaj completat

maine dimineata aflu contul care a promis tatal lui ca-l va deschide azi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci florin isi repara la mine motocicleta dar asta conteaza mai putin... ideea e ca eu il stiu destul de bine si pe el si pa tatal lui incat as putea discuta subiectul asta cu d-nul Pavel (tatal) pe care chiar l-am auzit azi vorbind despre proteza, cum ca tre' sa mai stea ceva timp pana se cicatrizeaza destul de bine pentru ca acum la miscare osul rupe un pic pielea desfacand rana, dar promit ca maine dimineata vorbesc cu el si il intreb exact ce si cum.

 

 

Mesaj completat

maine dimineata aflu contul care a promis tatal lui ca-l va deschide azi

 

Genial!

 

Asteptam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci florin isi repara la mine motocicleta dar asta conteaza mai putin... ideea e ca eu il stiu destul de bine si pe el si pa tatal lui incat as putea discuta subiectul asta cu d-nul Pavel (tatal) pe care chiar l-am auzit azi vorbind despre proteza, cum ca tre' sa mai stea ceva timp pana se cicatrizeaza destul de bine pentru ca acum la miscare osul rupe un pic pielea desfacand rana, dar promit ca maine dimineata vorbesc cu el si il intreb exact ce si cum.

 

 

Mesaj completat

maine dimineata aflu contul care a promis tatal lui ca-l va deschide azi

Sa faci topic/post neaparat si la Actiuni caritabile si de sustinere ca spre deosebire de mine fetele alea care modereaza acolo se pricep la asa ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Speram sa nu fiu niciodata nevoit sa scriu despre asta, dar vreau sa-i donez baiatului o proteza de tibie pentru piciorul drept, http://www.ossur.com/?PageID=13464, asta daca nu este prea tarziu, abia acum am gasit postul asta.

Ce pot spune, este ca si eu am ramas fara piciorul drept, din alte circumstante. Insa ii garantez ca o sa fie in stare sa calareasca din nou. Pe mine nu ma impiedica sa merg cu motocicleta, zbor cu parapanta sau sa conduc masina cu transmisie manuala. Pentru el va trebui facut un socket special, dupa mulajul bontului de amputatie, insa proteza in sine este purtata de mine, 2-3 luni, pana am schimbat-o cu una mai activa http://www.ossur.com/?PageID=13456.

Ii stau la dispozitie cu orice intrebare ar avea referitoe la proteze.

Pot fi contactat la 0722.345.953.

Daca pentru el nu mai este nevoie, si cunoasteti pe altcineva, deasemeni puteti sa ma sunati.

Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Speram sa nu fiu niciodata nevoit sa scriu despre asta, dar vreau sa-i donez baiatului o proteza de tibie pentru piciorul drept, http://www.ossur.com/?PageID=13464, asta daca nu este prea tarziu, abia acum am gasit postul asta.

Ce pot spune, este ca si eu am ramas fara piciorul drept, din alte circumstante. Insa ii garantez ca o sa fie in stare sa calareasca din nou. Pe mine nu ma impiedica sa merg cu motocicleta, zbor cu parapanta sau sa conduc masina cu transmisie manuala. Pentru el va trebui facut un socket special, dupa mulajul bontului de amputatie, insa proteza in sine este purtata de mine, 2-3 luni, pana am schimbat-o cu una mai activa http://www.ossur.com/?PageID=13456.

Ii stau la dispozitie cu orice intrebare ar avea referitoe la proteze.

Pot fi contactat la 0722.345.953.

Daca pentru el nu mai este nevoie, si cunoasteti pe altcineva, deasemeni puteti sa ma sunati.

Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Speram sa nu fiu niciodata nevoit sa scriu despre asta, dar vreau sa-i donez baiatului o proteza de tibie pentru piciorul drept, http://www.ossur.com/?PageID=13464, asta daca nu este prea tarziu, abia acum am gasit postul asta.

Ce pot spune, este ca si eu am ramas fara piciorul drept, din alte circumstante. Insa ii garantez ca o sa fie in stare sa calareasca din nou. Pe mine nu ma impiedica sa merg cu motocicleta, zbor cu parapanta sau sa conduc masina cu transmisie manuala. Pentru el va trebui facut un socket special, dupa mulajul bontului de amputatie, insa proteza in sine este purtata de mine, 2-3 luni, pana am schimbat-o cu una mai activa http://www.ossur.com/?PageID=13456.

Ii stau la dispozitie cu orice intrebare ar avea referitoe la proteze.

Pot fi contactat la 0722.345.953.

Daca pentru el nu mai este nevoie, si cunoasteti pe altcineva, deasemeni puteti sa ma sunati.

Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...