Sari la conținut

Sos. Fundeni


alex_j37
 Share

Postări Recomandate

Astazi pe Soseua Fundeni in jurul orei 08:30 accident violent . Intre un Ford Focus de culoare negra condus de un prost (cred ca era COCALAR ) care a dorit sa intoarca pe linia dubla continua . Motocicleta cred ca era o Honda Cbr 600 de culoare negru cu grii . Motocicleta din cate am vazut este facuta praf . Iar motocilistul zacea langa bordura intins . Cred ca este destul de grav accidentul pentru motociclist purta echipament casca si geaca .Din cate stiu el circula cu o pasagera. Motorul a sarit vreo 15 m de la locul accidentului era intr-o intrare in benzinarie avariat grav . Din cate am vazut polita era la fata locului . Iar Smurdul era pe drum dar a ajuns mai greu din cauza aglomeratiei

Daca stii cine era prezentati si voi mai multe detali .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu p-acolo cand ramasese numai politia ... si m-a luat cu fiori si tremurici.

Eu am vazut Suzuki scris pe-o carena pe acolo :-?? ... da poate ma insel.

 

Sper sa fie ok pilotul/si pasagera... ca la halul in care arata motorul ...... (era ca un ghemotoc de hartie) :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu p-acolo cand ramasese numai politia ... si m-a luat cu fiori si tremurici.

Eu am vazut Suzuki scris pe-o carena pe acolo :-?? ... da poate ma insel.

 

Sper sa fie ok pilotul/si pasagera... ca la halul in care arata motorul ...... (era ca un ghemotoc de hartie) :blink:

 

 

 

 

Ada motorul tau este albastru ? daca da te-am vazut erai un pic cam speriata . La fel si eu :( Sa speram sa nu se mai intample la nimeni asa ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex_j37..ai foarte mare dreptate..exact ce zici tu despre acel accident numai ca era neagra motocicleta dar era Suzuki K7 de 600 si pasagera era..dar in pat si il astepta ca de aia a trecut pe acolo..in fine...detaliile tale sunt foarte exacte dar din alta parte...si acum sa lasam gluma...baiatu e la spital si e destul de bine ,putin ghips si cateva tuburi de drenaj cu lichid galben prin ele :blink:)

Accidentul a fost in schimb asa cum ai zis..mergea pe banda 1 si un cetatean destept s-a gandit el sa faca stanga pe linie dubla continua.....iar motociclistu a executat un triplu surub axel (ca o carpa) cu aterizare intr-un pat de spital cu catzva colegi de camera drenati si ei cu furtune de alte culori curcubee de solutii urat mirosituare, consumand Teddy la 0,5L :())

 

PS. Borys...stiu ca citesti si asta ma bucura ca o sa razi si o sa se miste drena aia smechera pe care o tii in fericire :D)) pe care eram sa calcam (eu si DRE).

Ps2. Borys..ai grija cum mananci mecu ala ca are si el ceva lichide in el de la DRE.

Am observat ca una din asistente era cu ochii pe tubulatura ta (aia galbena), nu stiu cum reusesti pana si in stadiul asta sa fi un gigolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex_j37..ai foarte mare dreptate..exact ce zici tu despre acel accident numai ca era neagra motocicleta dar era Suzuki K7 de 600 si pasagera era..dar in pat si il astepta ca de aia a trecut pe acolo..in fine...detaliile tale sunt foarte exacte dar din alta parte...si acum sa lasam gluma...baiatu e la spital si e destul de bine ,putin ghips si cateva tuburi de drenaj cu lichid galben prin ele :D)

Accidentul a fost in schimb asa cum ai zis..mergea pe banda 1 si un cetatean destept s-a gandit el sa faca stanga pe linie dubla continua.....iar motociclistu a executat un triplu surub axel (ca o carpa) cu aterizare intr-un pat de spital cu catzva colegi de camera drenati si ei cu furtune de alte culori curcubee de solutii urat mirosituare, consumand Teddy la 0,5L :)))

 

PS. Borys...stiu ca citesti si asta ma bucura ca o sa razi si o sa se miste drena aia smechera pe care o tii in fericire :))) pe care eram sa calcam (eu si DRE).

Ps2. Borys..ai grija cum mananci mecu ala ca are si el ceva lichide in el de la DRE.

Am observat ca una din asistente era cu ochii pe tubulatura ta (aia galbena), nu stiu cum reusesti pana si in stadiul asta sa fi un gigolo.

 

Eram in autobuz ! Cand am vazut acidentul cand am ajuns eu acolo motociclistul era in salvare . Am vb doar cu domnu politai , motorul era trantit intr-o parte si se vedea rezervorul care era grii . Stii cumva la ce spital este ? Ca sa pot sa ii duc si eu cateva sticle de Tedy :P

Editat de alex_j37
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram in autobuz ! Cand am vazut acidentul cand am ajuns eu acolo motociclistul era in salvare . Am vb doar cu domnu politai , motorul era trantit intr-o parte si se vedea rezervorul care era grii . Stii cumva la ce spital este ? Ca sa pot sa ii duc si eu cateva sticle de Tedy :D

 

rezervorul e negru,este la Pantelimon......gyeah RESPECT!!!! etaj 1 camera 103:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex_j37..ai foarte mare dreptate..exact ce zici tu despre acel accident numai ca era neagra motocicleta dar era Suzuki K7 de 600 si pasagera era..dar in pat si il astepta ca de aia a trecut pe acolo..in fine...detaliile tale sunt foarte exacte dar din alta parte...si acum sa lasam gluma...baiatu e la spital si e destul de bine ,putin ghips si cateva tuburi de drenaj cu lichid galben prin ele

Accidentul a fost in schimb asa cum ai zis..mergea pe banda 1 si un cetatean destept s-a gandit el sa faca stanga pe linie dubla continua.....iar motociclistu a executat un triplu surub axel (ca o carpa) cu aterizare intr-un pat de spital cu catzva colegi de camera drenati si ei cu furtune de alte culori curcubee de solutii urat mirosituare, consumand Teddy la 0,5L

 

PS. Borys...stiu ca citesti si asta ma bucura ca o sa razi si o sa se miste drena aia smechera pe care o tii in fericire pe care eram sa calcam (eu si DRE).

Ps2. Borys..ai grija cum mananci mecu ala ca are si el ceva lichide in el de la DRE.

Am observat ca una din asistente era cu ochii pe tubulatura ta (aia galbena), nu stiu cum reusesti pana si in stadiul asta sa fi un gigolo.

 

 

 

Mereu ati fost invidiosi chiar si int-un pat de spital ........ sunt rapitor

De...... dupa un salt de 20 m si cateva rostogoliri zdravene nu a reusit decat sa ma gadile un pic.

Nasol e cu rotula pe stanga "fracturata: un pic :) o glezna luxata, un umar dislocat........ parca ma-si fi impiedicat de plosca.....

Nu am cuvinte pt conducatorul autovehicului ford "Alexandru Constantinescu" cel care a reusit sa ma sifoneze si pt care probabil am sa trag toata viata.

Sper sa treaca aceasta luna si sa nu ma opereze la genunchi ........ restul le rezolv eu ............. ca si dimineata .... gg Fcs cunosti rasaritul

 

Dragut Dn-l Alexandru ...... panicat la inceput si vazand situatia de criza prin care treceam a fost ca un catelus pe langa mine si parintii mei ....... apoi a vazut ca sunt bun , omenos il primeam la mine in salon , l-am primit l amine acasa sa stam de vb sustinand mereu ca se varevansa .... bla bla bla..... va plati greseala lui........ bla bla bla...... cine oare credea eu nu .... l-am lasat pana cand, pana cand m-am hotarat sa port o discutie cu el ieri si sa-i spun ca daca nu plateste daunele il voi da in judecata. Foarte calm ... nu a comentat..... dar Dzeu e sus si va plati.... eu nu il judek si nici nu-l voi bate ..... las legea sa-si spuna cuvantul. (probabil a fost sfatuit).

 

Problema mare este ca, atat el cat si colegii lui fac aceasta manevra zilnic ba chiar de mai multe ori pe zi , punand viata si altor oameni in mare periol.

Spre norocul meu Dzeu mi-a mai dat o sansa .... a zis "nu acum" Bogdane mai ai lucruri de facut" si asa am aterizat pe singura fasie de iarba aflata in fata benzinariei petrogaz din fundeni , evitand cu mare talent vreo trei stalpi de iluminat cu niste globuri mari si dragute ca la "cimitir"

 

Multumesc pt gandurile voastre bune, eu sunt un tip norocos sper ca toti aceea care vor avea asemenea necazuri in trafic sa scape ca mine..... iar cei care gresesc sa plateasca cu varf si indesat.

 

A intoarce pe banda continua este o infractiune nu o contraventie ..... este ca si cum bariera trenului sa pus iar tu treci cu nepasare........ ce s mai zic......

banda dubla continua, curba deosebit de periculoasa , ia tu Alexandru nu ai nici o scuza........ "Scuzama omule nu te-am vazut" ........... mai poti spune ceva.

 

Aveti mare grija "RIDE SAVE"

 

 

 

ps: Daca nu aveam un echipament corespunzator nu apucam sa va mai povestes ............. (cu norocul te nasti) BAFTA

post-51899-1253823633_thumb.jpg

post-51899-1253823683_thumb.jpg

post-51899-1253823721_thumb.jpg

post-51899-1253823753_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mereu ati fost invidiosi chiar si int-un pat de spital ........ sunt rapitor

De...... dupa un salt de 20 m si cateva rostogoliri zdravene nu a reusit decat sa ma gadile un pic.

Nasol e cu rotula pe stanga "fracturata: un pic :) o glezna luxata, un umar dislocat........ parca ma-si fi impiedicat de plosca.....

Nu am cuvinte pt conducatorul autovehicului ford "Alexandru Constantinescu" cel care a reusit sa ma sifoneze si pt care probabil am sa trag toata viata.

Sper sa treaca aceasta luna si sa nu ma opereze la genunchi ........ restul le rezolv eu ............. ca si dimineata .... gg Fcs cunosti rasaritul

 

Dragut Dn-l Alexandru ...... panicat la inceput si vazand situatia de criza prin care treceam a fost ca un catelus pe langa mine si parintii mei ....... apoi a vazut ca sunt bun , omenos il primeam la mine in salon , l-am primit l amine acasa sa stam de vb sustinand mereu ca se varevansa .... bla bla bla..... va plati greseala lui........ bla bla bla...... cine oare credea eu nu .... l-am lasat pana cand, pana cand m-am hotarat sa port o discutie cu el ieri si sa-i spun ca daca nu plateste daunele il voi da in judecata. Foarte calm ... nu a comentat..... dar Dzeu e sus si va plati.... eu nu il judek si nici nu-l voi bate ..... las legea sa-si spuna cuvantul. (probabil a fost sfatuit).

 

Problema mare este ca, atat el cat si colegii lui fac aceasta manevra zilnic ba chiar de mai multe ori pe zi , punand viata si altor oameni in mare periol.

Spre norocul meu Dzeu mi-a mai dat o sansa .... a zis "nu acum" Bogdane mai ai lucruri de facut" si asa am aterizat pe singura fasie de iarba aflata in fata benzinariei petrogaz din fundeni , evitand cu mare talent vreo trei stalpi de iluminat cu niste globuri mari si dragute ca la "cimitir"

 

Multumesc pt gandurile voastre bune, eu sunt un tip norocos sper ca toti aceea care vor avea asemenea necazuri in trafic sa scape ca mine..... iar cei care gresesc sa plateasca cu varf si indesat.

 

A intoarce pe banda continua este o infractiune nu o contraventie ..... este ca si cum bariera trenului sa pus iar tu treci cu nepasare........ ce s mai zic......

banda dubla continua, curba deosebit de periculoasa , ia tu Alexandru nu ai nici o scuza........ "Scuzama omule nu te-am vazut" ........... mai poti spune ceva.

 

Aveti mare grija "RIDE SAVE"

 

 

 

ps: Daca nu aveam un echipament corespunzator nu apucam sa va mai povestes ............. (cu norocul te nasti) BAFTA

 

Ce ai facut Nasu te-ai trintit sper ca esti bine mai vorbim bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...