Sari la conținut

Accident Calea Mosilor B 57 UXD


ANDY_14CON
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

din nefericire am fost de fata in momentul in care s-a intamplat accidentul... nu am nici motor, si nici nu prea stiu cum sta treaba cu acest "sport" .. mi am facut cont insa pentru a afla care este starea acestui baiat pt ca m a marcat f tare ce am vazut, si mi as dori sa stiu daca este bine, daca se va face..sunt dispusa sa donez sange si sa ajut daca este nevoie de ceva... sper din tot sufletul sa se faca bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din nefericire am fost de fata in momentul in care s-a intamplat accidentul... nu am nici motor, si nici nu prea stiu cum sta treaba cu acest "sport" .. mi am facut cont insa pentru a afla care este starea acestui baiat pt ca m a marcat f tare ce am vazut, si mi as dori sa stiu daca este bine, daca se va face..sunt dispusa sa donez sange si sa ajut daca este nevoie de ceva... sper din tot sufletul sa se faca bine!

daca ai vazut cum s-a intamplat, poti te rog sa povestesti ce s-a intamplat cu el, daca nu ti-e prea greu?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai vazut cum s-a intamplat, poti te rog sa povestesti ce s-a intamplat cu el, daca nu ti-e prea greu?...

un arab (cuvant urat) cu un cielo iesea de pe o straduta care dadea in mosilor, era obligat sa faca dreapta insa probabil in prostia lui nu a stiut ce inseamna si a facut stanga,masina de pe prima banda l-a lasat sa treaca, masina de pe banda a doua se pregatea sa opreasca, moment in care fucking idiotul de arab s-a grabit sa faca stanga, atunci a aparut si baiatul cu motor(venea cred din spatele masinii care se pregatea sa i acorde prioritate tampitului cu cielo) . Vrand sa se fereasca a culcat motorul intrand in aripa stanga a masinii, evident toata lumea din tramvaie si toata calea mosilor era adunata in jurul bietului om care nu misca deloc, si nu facea decat sa si dea cu parerea sau sa gaseasca vinovatul: cel cu motorul sau arabul..am sunat la politie insa mai mult nu am avut ce sa fac pt ca nu il cunosc si nici nu stiam cu cine as fi putut lua legatura pentru a anunta cele intamplate...nu stiu cat de clara am fost, insa sper sa fi punctat cat de cat esentialul.. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Din pacate chiar este rea situatia lui Horatiu, am vorbit cu Alina, sotia lui, si a spus ca are foarte mare nevoie de sange, are splina rupta si hemoragie interna. A pierdut mult sange. Din cate am inteles de la ea se pune prioblema daca rezista. Luni dimineata trebuie sa i se faca transfuzie de sange.

 

La un momnent dat s-a trezit, a recunoscut-o pe Alina, dar dupa care a intrat in letargie din cauza pierderii de sange. are mebrele reci.

 

Cine poate sa-l ajute este rugat sa o faca cat mai repede luni dimineata intre 7.30 si 11.00 am, indiferent de grupa sanguina, doar sanatos sa fie.

 

La camera de garda a spitalului Floreasca trebuie sa se specifice ca se doneaza sange pentru pacientul Horatiu RADU

 

 

 

P.S.

Am fost cu el in mai multe iesiri, unele chiar lungi (excursia din Alpi organizata in Iunie-Iulie in care am fost 26 moto) si nu pot spune ca am vazut vitezane care ruleaza cu viteza cu care merge Radu, este chiar potolit si se adapteaza grupului sau situatiei.

Singurul repros pe care i l-am facut de multe ori este ca nu prea merge cu protectii prin oras.

Din pacate este ghinionist, da tot timpul peste oameni care-i fac probleme, a calcat chiar si pe o minge in fata blocului si a cazut cu moto, minge trasa de niste copii care se jucau in apropriere.

 

 

SPER SA POATA REVENI PRINTRE NOI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma voi concentra pe ideea "sa invatam din greselile altora".

 

Trec in fiecare zi pe acolo,atat dupa-amiaza cat si seara.

 

Este foarte aglomerat traficul si trebuie sa fi retardat sa ii dai mai mult de 50 km/h pe linia de tramvai.

 

Automobilele mai mult stationeaza decat avanseaza , mereu lasa pe altii sa iasa de pe strazile alaturate inainte de a mai avansa cativa metri, in orice secunda te poti trezi cu o aripa de masina in fata.

 

Sunt destul de multe treceri de pietoni ,pe care nu prea ai cum sa le observi daca esti pe linia de tramvai si nu le sti deja . Pietonul se strecoara printre masini si ajunge brusc in fata ta , el privind de multe ori in dreapta; la viteze mai mari de 20 km/h nu prea vad alta solutie decat evitarea , franarea in spatiu util fiind imposibila in astfel de situatii.

 

@Horatiu : Sa dea Domnul sa te faci bine ,sa revi in sa si sa te bucuri de sportul asta extrem pana la adanci batraneti , fiind mereu cu ochii in 4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor

 

 

Acum m-am intors de la Spitalul de Urgenta Floreasca pentru a dona sange. Din pacate nu am putut, am avut hepatita in '72

Sunt foarte stricti cu regulile la donarea de sange. Iata cateva:

- lovituri la cap cu pierderi de cunostinta, coma, chiar si acum 30-40 de ani

- hepatita de orice fel, oricand s-a intamplat

- interventii chirurgicale la mai putin de un an

- lucrari dentare de orice fel in ultimele 6 luni

- grasi cu peste 100kg

- femei pe ciclu sau pana la 7 zile dupa terminare

- tensiune ridicata sau prea scazuta

- probleme de inima, tiroida, miopie mare, plamani, rinichi

 

Cei care sunt ok dpdv medical si pot dona trebuie sa aiba in vedere sa:

- nu consume alcool cu mai putin de 48 de ore inainte de recoltare

- nu consume alimente de origine animala (chiar si iaurt) in dimineata recoltarii

 

Din pacate au venit pana la ora 10 cca 20 de persoane, dar nu au putut dona decat doi

Pentru maine au fost rechemate trei persoane din cele respinse carora li se va recolta sange.

 

Horatiu are nevoie de foarte mult sange, cu hemoragia interna a pierdut 2,5 litri si va mai pierde si la operatia de femur.

La maini nu a patit nimic, insa a ramas fara splina si are leziuni la cap

S-a trezit si a putut comunica cu doctorul.

 

Martora accidentului, cea care a postat aseara si a descris accidentul (cred ca se numeste Alina) este rugata sa o contacteze pe Alina RADU la tel 0722 744 515

 

Soferul masinii nu s-a interesat deloc de starea victimei, poate este prea ocupat cu gasirea de relatii pentru musamalizarea faptei.

Toate strazile care ies in Mosilor au indicator de obligatoriu dreapta, iar cel cu masina a fortat si a vrut sa faca stanga peste doua benzi auto si doua de tramvai.

 

Viata lui Horatiu a depins de cateva minute, daca cei de pe Ambulanta intarziau nu mai avea sanse.

Atentie la AMBULANTE

 

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate si recuperare usoara.

Vreau sa punctez ceva ca poate or sa fie cativa care vor baga la cap. Exista momente si locuri cand poti sa te bagi si unele cand nu. Era sa asist la un accident de genul asta la urcarea pe podul grant catre Crangasi exact in locul unde din dreapta vin cei de sub pod si incearca sa intre sa urce. Un baiat pe moto hop printre masini cu ceva viteza, chiar ma uitam si ma gandeam ce moment prost si-a ales sa mearga printre masini, cand din dreapta apare o masina care forteaza sa se bage direct pe banda a doua. Moto pune frana disperata aproape urcandu-se pe masina, claxoneaza si injura. Acum intrebarea era, daca baiatul pe moto intra in masina care e vinovat de accident? Ala ca forta sa se bage perpendicular peste 7 benzi, sau moto ca mergea printre masini cu destula viteza in asemena conditii ( 30 la ora). Zic destula pentru ca in astfel de locuri mai mult de 15 la ora e deja...prea mult.

Deci incercati sa nu va mai puneti sanatatea in mainile altora pentru ca pe ceilalalti abia daca ii intereseaza de ei insisi , de voi cu atat mai putin.

 

PS: Si faceti cat mai repede loc Ambulantelor. Am injurat de atatea ori soferi sau chiar si pietoni care se fac ca nu aud sirenele. Ultima data am claxonat un pieton care tocmai se trezise, exact cand venea ambulanta, sa traverseze prin mijlocul soselei. Ce o fi in capul oamenilor astia nu stiu.

Editat de sailordana8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim ca ne-ai tinut la curent.

Avand in vedere un post precedent si avand experienta in donarea de sange va sugerez sa mergeti sa donati la Centul National (ala din spatele Pietei Victoriei). Acolo nu sunt asa de drastici si recolteaza sange doar dupa ce completezi un chestionar mai putin "periculos".

Oricum sangele donat de voi nu i se da direct lui Horatiu, el intra la analize si daca e bun ramane la banca de sange, iar lui Horatiu ii dau sange mai repede in contrapartida cu cel donat...deci e o mica smecherie care poate salva viata unui om care are nevoie urgent.

Sanatate multa lui Horatiu! Asteptam sa ne mai tii la curent peste cateva zile.

 

Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu sotia lui horatiu putin mai devreme, s a trezit pentru putin timp, dar probabil din cauza anesteziilor adoarme imediat, incepe cat de cat sa isi revina dar momentan doctorii inca sunt rezervati..Nu mai este nevoie de sange din cate am inteles, urmeaza ca Alina sa faca o plangere penala,dar are nevoie de martori(daca mai este cineva care a fost acolo si doreste sa o ajute in acest caz poate lua legatura cu ea)...arabul care l a accidentat pe horatiu nu a dat niciun semn, nu s a interesat de starea lui, ce pretentii sa ai :grinbandit: ...sa speram ca o sa se faca bine.... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu sotia lui horatiu putin mai devreme, s a trezit pentru putin timp, dar probabil din cauza anesteziilor adoarme imediat, incepe cat de cat sa isi revina dar momentan doctorii inca sunt rezervati..Nu mai este nevoie de sange din cate am inteles, urmeaza ca Alina sa faca o plangere penala,dar are nevoie de martori(daca mai este cineva care a fost acolo si doreste sa o ajute in acest caz poate lua legatura cu ea)...arabul care l a accidentat pe horatiu nu a dat niciun semn, nu s a interesat de starea lui, ce pretentii sa ai :grinbandit: ...sa speram ca o sa se faca bine.... :wacko:

 

Are mare nevoie de martori.

Alina a dat telefon la politie sa afle despre dosar, politia a scaldat-o, nu a dat relatii despre dosar, a spus ca se afla la sector 2 sectia urmariri penale.

Dupa spusele unui avocat, politia nu se misca asa de repede decat cand sunt interese foarte mari.

Se vede ca soferul a dat ceva SPAGI POLITIEI ROMANE de nu a avut timp sa se intereseze de victima.

:unsure: POLITIEI ROMANE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu sotia lui horatiu putin mai devreme, s a trezit pentru putin timp, dar probabil din cauza anesteziilor adoarme imediat, incepe cat de cat sa isi revina dar momentan doctorii inca sunt rezervati..Nu mai este nevoie de sange din cate am inteles, urmeaza ca Alina sa faca o plangere penala,dar are nevoie de martori(daca mai este cineva care a fost acolo si doreste sa o ajute in acest caz poate lua legatura cu ea)...arabul care l a accidentat pe horatiu nu a dat niciun semn, nu s a interesat de starea lui, ce pretentii sa ai :grinbandit: ...sa speram ca o sa se faca bine.... :unsure:

 

Multumim ca ai cautat-o pe sotia lui Horatiu! Am fost si eu azi acolo si era foarte desnadajduita ca nu reuseste sa dea de martorii accidentului. Isi doresc sa se faca dreptate, pentru ca cel care a cauzat toate astea are o atitudine incredibila! Se banuieste ca se incearca (ce, ar fi prima oara?) musamalizarea faptelor. De altfel, se pare ca Alina a luat la un moment dat legatura cu initiatorul topicului, dar acesta nu mai raspunde la telefon acum. Sau poate nu am inteles eu corect?

Telefonul Alinei este scris in postul lui DeltaX. Ii rugam pe toti cei care au fost acolo si pot povesti, sa ia legatura neaparat cu ea!

 

Si....multa sanatate Horatiu, sa ne povestesti tu insuti cum a fost!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim ca ai cautat-o pe sotia lui Horatiu! Am fost si eu azi acolo si era foarte desnadajduita ca nu reuseste sa dea de martorii accidentului. Isi doresc sa se faca dreptate, pentru ca cel care a cauzat toate astea are o atitudine incredibila! Se banuieste ca se incearca (ce, ar fi prima oara?) musamalizarea faptelor. De altfel, se pare ca Alina a luat la un moment dat legatura cu initiatorul topicului, dar acesta nu mai raspunde la telefon acum. Sau poate nu am inteles eu corect?

Telefonul Alinei este scris in postul lui DeltaX. Ii rugam pe toti cei care au fost acolo si pot povesti, sa ia legatura neaparat cu ea!

 

Si....multa sanatate Horatiu, sa ne povestesti tu insuti cum a fost!

eu mai am cateva cunostinte care erau in momentul accidentului pe strada, insa nimeni nu vrea sa se implice..pana la urma astia sunt oamenii....eu am sa o sprijin pe alina si sper sa se faca dreptate...poate intre timp mai apare cineva care e dispus sa ajute :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mai am cateva cunostinte care erau in momentul accidentului pe strada, insa nimeni nu vrea sa se implice..pana la urma astia sunt oamenii....eu am sa o sprijin pe alina si sper sa se faca dreptate...poate intre timp mai apare cineva care e dispus sa ajute :grinbandit:

 

Iranianul (cel de la volan) a venit cu avocat si cu martori si incearca sa scoata culpa comuna

Are martori cati vrea (ca intre ei se ajuta si romanii se vand usor)

Daca pe Horatiu nu-l ajuta mai multi martori reali, are mari sanse sa iasa basma curata iranianul

Dupa spusele politiei, Horatiu mergea pe linia de tramvai corespunzatoare directiei lui de mers si avea si dreptul de a merge pe acolo, iar iranianul a incalcat doua semne de circulatie, dar daca Horatiu nu are martori poate pierde.

Va rog nu mai faceti supozitii, scenarii, mers pe linia de tramvai de pe sens opus.......

Dati dovada de spirit civic si faceti dreptate. Oricine poate deveni victima celor ce nu respecta indicatoarele rutiere.

 

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mai am cateva cunostinte care erau in momentul accidentului pe strada, insa nimeni nu vrea sa se implice..pana la urma astia sunt oamenii....eu am sa o sprijin pe alina si sper sa se faca dreptate...poate intre timp mai apare cineva care e dispus sa ajute :grinbandit:

 

Da, paote chiar initiatorul topicului?

M-a sunat si pe mine sotia lui Horatiu, e disperata! Aia au fost in stare sa trimita chiar un medic pe shest la spital, sa se intereseze de starea lui Horatiu! Culmea tupeului! Adica o sa ajungem ca in vorba aia (romaneasca, deh, ca se pare ca stie romanul ce stie!) sa murim cu dreptatea in mina in propria noastra tara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vorbit cu sotia lui alina acum doua minute la telefon !! va multumeste din suflet la toti care l-ati ajutat pe horatiu cum a-ti putut (donat singe .. telefoane etc.)fiecare !! il punea la curent cu ce s-a intamplat intre timp ... nu putea sa imi spuna mai multe ca era linga el a ramas sa ma sune ea . vizite la el a zis ca inca nu se poate !! nu mai e nevoie de donat singe !!

Mesaj completat

NIGHTWOLF ASTEPTAM PAREREA TA despre cum ar trebui sa decurga faptele dupa accident dosare martori !! am inteles ca esti de specialitate si ne-ar prinde bine ajutorul tau !!

Editat de ANDY_14CON
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor

 

Ce va pot spune este ca acel iranian care de fapt este din Iraq undeva din sudul tarii, este (si stiu din surse sigure) un tip care ar calca pe cadavre doar sa nu i se intample lui ceva, este un tip care nu are scrupule.

Va rog sa ma credeti ca nu scriu aiurea.

Doar prin martori adevarati il putem dovedi.

Politistul care a fost la fata locului a spus (cu retinere) ca Horatiu avea voie sa mearga pe linia de tramvai, aceasta fiind delimitata cu linie intrerupta de cele doua benzi auto aferente directiei de mers si ca cel vinovat este arabu' care a incalcat doua semne, dar TREBUIESC MARTORI, nu sunt suficiente doar urmele de franare si masuratorile.

 

Cine ar vrea sa moara cu dreptaea in mana? (sau sa sufere o viata intreaga din cauza unor oameni - mai presus de lege = teroristi -

 

Poate ca-i prea mult sa poti sa numest pe cineva terorist pentru ca vrea sa scape de o vinovatie prin orice mijloace, dar ceilalti oameni pot fi terorizati de gandul ca nu exista dreptate si li se poate intampla orice, oricand, fara ca vinovatul sa poata fii tras la raspundere.

 

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor

 

Ce va pot spune este ca acel iranian care de fapt este din Iraq undeva din sudul tarii, este (si stiu din surse sigure) un tip care ar calca pe cadavre doar sa nu i se intample lui ceva, este un tip care nu are scrupule.

Va rog sa ma credeti ca nu scriu aiurea.

Doar prin martori adevarati il putem dovedi.

Politistul care a fost la fata locului a spus (cu retinere) ca Horatiu avea voie sa mearga pe linia de tramvai, aceasta fiind delimitata cu linie intrerupta de cele doua benzi auto aferente directiei de mers si ca cel vinovat este arabu' care a incalcat doua semne, dar TREBUIESC MARTORI, nu sunt suficiente doar urmele de franare si masuratorile.

 

Cine ar vrea sa moara cu dreptaea in mana? (sau sa sufere o viata intreaga din cauza unor oameni - mai presus de lege = teroristi -

 

Poate ca-i prea mult sa poti sa numest pe cineva terorist pentru ca vrea sa scape de o vinovatie prin orice mijloace, dar ceilalti oameni pot fi terorizati de gandul ca nu exista dreptate si li se poate intampla orice, oricand, fara ca vinovatul sa poata fii tras la raspundere.

 

 

Bafta

 

Chill dude, sursele tale cam sunt pe aratura. Intamplator stau in aceeasi scara cu omul despre care vorbesti. E un tip la locul lui care a avut o zi proasta.

 

Semnele de circulatie despre care vorbesti sunt puse aiurea una la mana.

2 la mana, porcaria care s-a intamplat se putea intampla oricui si ca motorist si ca automobilist.

Nu cred ca vine gigi duru si iese cu un cielo in mosilor taind 2 benzi si 2 linii de tramvai cu viteza, la ora de varf, izbind intentionat motrul ca asa i s-a sculat lui. Cielo, masina de terorist intre noi fie vorba, pe care poti sa-l utilizezi cu incredere cand vrei sa iesi fara sa te asiguri intr-un bulevard circulat la o ora de varf...

Get real!

3 la mana, in legislatie, cel putin pe vremea cand am invatat eu pt carnet zice ca ai voie sa mergi pe linia de tramvai atunci cand drumul are o singura banda pe sens...

 

Sanatate baiatului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simt ca se incing spiritele.

"Lenoanne" te-ai bagat aiurea.

Intr-adevar poate Delta-x aste putin cam "insufletit" dar Horatiu este prietenul nostru si ne doare mai rau ca pe altii.

Problema se pune mult mai simplu:

Ti se pare moral (normal), pune-te in locul irakianului, sa accidentezi pe cineva aproape mortal (chiar din vina lui sa zicem) si sa nu ai pic de constiinta? Nici macar nu s-a interesat de starea lui (decat prin intermediari), nu a venit sa-l vada, la urma urmei era sa omoare un om, nu mai conteaza a cui e vina...Omori un om si nu te intereseaza ca indurerezi atatia alti oameni, ca pui pe drumuri alti zeci...

Lasand la o parte faptele, irakianul tau este un "terorist" un om fara inima si fara scrupule (ca sa nu mai vorbim de spirit civic).

Asa ca las-o mai moale cu vecinul de treaba. Este de treaba ca nu v-a mazilit tot blocul pana la ora actuala dar puteti sa va asteptati ca intr-o buna zi sa va ia ostateci si sa va taie capete pe rand in fata camerei de filmat ca poate i-a expirat viza in Romania si nu i-o mai da statul.

Si sa stii ca teroristii nu umbla cu mertzane ci dimpotriva umbla cat mai camuflati...daca se descopera ca e chiar terorist sau are legaturi cu AlQuaida? Poate de aia se da ascuns...

Vezi ce scenariu poate iesi...asa ca nu mai acoperi teroristii ca poate vei fi bagat pentru complicitate. Tu unde locuiesti si care este numele tau adevarat?...esti roman?...ce culoare are pielea ta?...bunicii tai de unde sunt?

 

ai inceput deja sa trezesti suspiciuni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nea Plescoi, nu trebuie sa ne enervam cu cei ca Lennon, se baga in seama cu replici fara sa citeasca atent.

Este unul din cei ce se vand usor, o sa-l vedem ca martor la proces alaturi de iraqian. Cred ca in fiecare seara ii citeste ce scriem pe forum.

Pacat ca, ca si motociclist, in fata unor lucruri evidente tii partea celor vinovati.

Or fi semnele alea puse aiurea, dar indivizii astia stau in zona de zeci de ani, iar semnele au aparut peste noapte si nu le-au vazut nici pina acum. Sau poate le fac sa dispara si spun ca nici nu au existat.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simt ca se incing spiritele.

"Lenoanne" te-ai bagat aiurea.

Intr-adevar poate Delta-x aste putin cam "insufletit" dar Horatiu este prietenul nostru si ne doare mai rau ca pe altii.

Problema se pune mult mai simplu:

Ti se pare moral (normal), pune-te in locul irakianului, sa accidentezi pe cineva aproape mortal (chiar din vina lui sa zicem) si sa nu ai pic de constiinta? Nici macar nu s-a interesat de starea lui (decat prin intermediari), nu a venit sa-l vada, la urma urmei era sa omoare un om, nu mai conteaza a cui e vina...Omori un om si nu te intereseaza ca indurerezi atatia alti oameni, ca pui pe drumuri alti zeci...

Lasand la o parte faptele, irakianul tau este un "terorist" un om fara inima si fara scrupule (ca sa nu mai vorbim de spirit civic).

Asa ca las-o mai moale cu vecinul de treaba. Este de treaba ca nu v-a mazilit tot blocul pana la ora actuala dar puteti sa va asteptati ca intr-o buna zi sa va ia ostateci si sa va taie capete pe rand in fata camerei de filmat ca poate i-a expirat viza in Romania si nu i-o mai da statul.

Si sa stii ca teroristii nu umbla cu mertzane ci dimpotriva umbla cat mai camuflati...daca se descopera ca e chiar terorist sau are legaturi cu AlQuaida? Poate de aia se da ascuns...

Vezi ce scenariu poate iesi...asa ca nu mai acoperi teroristii ca poate vei fi bagat pentru complicitate. Tu unde locuiesti si care este numele tau adevarat?...esti roman?...ce culoare are pielea ta?...bunicii tai de unde sunt?

 

ai inceput deja sa trezesti suspiciuni...

 

Well, m-ai desconspirat, suspiciunile tale ma fac sa marturisesc: eu, abdullah sallam kebab shaorma venit aici la romania sa pregateasca bomb si sa daram cas popor ca nu place la jefu' ...

 

Terminand cu prostiile, dati-va putin jos castile din cap si treceti la volan in locul omului.

Cum ai reactiona tu cand crezi ca alalalt e de vina si stii ca o sa intrii in dudu din cauza lui?

Ca nu s-a dus sa-l vada, asta e, urat din partea lui. Totusi, nu stiu cu ce l-ar incalzi pe Horatiu totusi chestia asta.

 

Fiecare din noi face prostii (sau greseli pur si simplu) in fiecare zi pe motor sau cu masina. Unele se termina prost. Atat.

 

Nu-mi place sa ma leg de persoane, dar ceea ce zice Delta X si modul in care o zice e de domeniul ziarelor Can-Can.

Il inteleg ca e suparat dar putina obiectivitate nu strica.

Altfel o tinem in continuare cu moarte conservarilor si rip-uri aici, si, din pacate, nu invatam nimic dintr-o situatie de genul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are rost sa ne luam de par cu nimeni, ca doar ne cunoastem si suntem oameni civilizati. Ar fi urit sa apara pe acest topic discutii care sa divagheze, asa cum se intimpla atit de frecvent pe forumul asta! Ce ma bucura pe mine e ca exista romani cinstiti, solidari cu adevarul si cu curajul de a sta alaturi lui Horatiu depunind marturie pentru el. Va multumim si mai speram inca sa se hotarasca si cei care se tem (oare de ce?)inca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa dai peste un om cu masina ( pieton, motorist, scuterist) si sa NU te duci sa te interesezi de starea lui, e lipsa elementara de omenie ! ( fie ca asta il incalzeste sau nu pe accidentat ).

 

sanatate maxima lui Horatiu.

 

ps: lennon, nici eu si nici altcineva ne punem in locul vinovatului pt simplu fapt ca in fiecare zi cand ne urcam la volan,ghidon ar trebui sa realizam ca o secunda de neatentie poate baga pe cineva in pamant !

Editat de memyselfandI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...