Sari la conținut

Accident in Giurgiu


Petru Moldovan
 Share

Postări Recomandate

In noul sens giratoriu din Giurgiu unde vii dinspre Ruse si dai in strada principala care te duce spre Bucuresti a avut in aceasta seara (probabil in jur de 18) un accident moto. Era coloana de masini, am trecut prin dreapta pe langa ea, am vazut o salvare in care tocmai se urca targa fara "beneficiar", am apucat sa mai vad ca erau cam 3 cruisere mari oprite acolo si ca doctorita de pe salvare venea cu o chestie care se umfla dar care nu parea a fi aparat de luat tensiunea ca era prea mare pe care i-a pus-o "beneficiarului" pe genunchi sau pe picior sau pe acolo. Trebuie sa recunosc ca am fost atat de uluit de faptul ca pot sa intalnesc un accident moto si pe strada nu numai aici pe forum astfel incat rezultatul e ca m-am uitat ca boul fara sa am nici o reactie si cand politistul mi-a facut semn sa o tai m-am conformat indicatiilor, asa ca mii de scuze ca nu am intrebat daca e nevoie de ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce gluma proasta :grinbandit:

Pe cuvantul meu ca nu e nici un fel de gluma. Dat fiind ca nu era nimic altceva de genul masina decat 3 motociclete parcate perpendicular pe drum cam in dreptul botului salvarii nici macar nu am vazut numerele.

Pe de alta parte e posibil ca repectivul sa fi a intrat in curba cam tare si sa fi picat dupa o frana cam brusca. Ce am retinut era ca avea pantaloni de piele de moto cu incretituri pe la genunchi care pareau sa nu contina nici un fel de protectie serioasa (si desigur si geaca de piele) si ca doctorita de pe salvare se ocupa de genunchiul lui drept. De asemenea am retinut ca o blonda cu parul lung imbracata tot in piele il tinea de mana si se uita la mine, dar eu eram atat de uimit ca nu am reactionat in nici un fel.

Acuma pe bune am mai vazut multe accidente de masina si chiar accidente usoare de moto unde am sarit vioi cu trusa mea medicala cu plasturi si alte prostii, dar asta m-a blocat, prima reactie a fost sa marai in casca "Fuck, pare a fi accident moto!", si dupa aia am stat ca hipnotizat si ma gandeam ca as fi putut fi eu in situatia aia, dupa care potististul mi-a facut semn sa o tai si m-am conformat chit ca s fi putut sa o tai la dreapta imediat dupa salvare si sa ma pun in linie cu ei si sa vad ce si cum, dar pur si simplu am fost depasit de eveniment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce gluma proasta :grinbandit:

 

veverita mica, tu nu trebuia sa fi in pom, cu ochii dupa alune?

 

mie imi plac veveritele

 

squirrel-pie.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ,am auzit ca a fost un accident in Giurgiu , dar nu stiu nimic de starea riderului...

Dat fiind locul (adica giratoriul ala unde o iei spre Bucuresti) cel mai probabil e vorba de un motociclist din Bucuresti sau Prahova sau asa ceva (ca eu daca as sta in Giurgiu probabil as merge pe sub podul ala de dupa granita sa dau direct in oras, nu sa dau o tura prin mahala). Pe de alta parte daca aia s-au razgandit si nu l-au mai pus pe targa probabil nu a fost ceva grav. Probabil a fost o cazatura din cauza franatului pe marginea drumului pe nisip sau asa ceva. Oricum eram curios daca stie cineva ceva pentru ca dupa cum spuneam m-am blocat si nu am intrebat nimic si dupa aia cand politistul mi-a spus sa o tai am executat ordinul ca la armata....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dat fiind locul (adica giratoriul ala unde o iei spre Bucuresti) cel mai probabil e vorba de un motociclist din Bucuresti sau Prahova sau asa ceva (ca eu daca as sta in Giurgiu probabil as merge pe sub podul ala de dupa granita sa dau direct in oras, nu sa dau o tura prin mahala). Pe de alta parte daca aia s-au razgandit si nu l-au mai pus pe targa probabil nu a fost ceva grav. Probabil a fost o cazatura din cauza franatului pe marginea drumului pe nisip sau asa ceva. Oricum eram curios daca stie cineva ceva pentru ca dupa cum spuneam m-am blocat si nu am intrebat nimic si dupa aia cand politistul mi-a spus sa o tai am executat ordinul ca la armata....

E o zona foarte periculoasa acolo , toate basulantele , TIR -urile pe acolo se duc . Este foarte mult nisip... Si sensul este foarte periculos , multi din cei care vin dinspre Bucuresti intra cu viteza in acel sens..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o zona foarte periculoasa acolo , toate basulantele , TIR -urile pe acolo se duc . Este foarte mult nisip... Si sensul este foarte periculos , multi din cei care vin dinspre Bucuresti intra cu viteza in acel sens..

Dar se sparge o legenda, pentru ca anul trecut am avut aici pe forum 4 morti in doua accidente cu cruiser (unul undeva prin judetul Alba cu 2 unguri de ai nostri din care din cate tin minte pilotul se numea Zoli si un alt accident intr-un sat din judetul Calarasi - primul datorita faptului ca un handicapat gonea pe contra-sens si al doilea datorita faptului ca un alt handicapat a decis sa faca stanga din scurt pentru ca motocicleta e mai mica decat Aro). Eu eram oarecum convins pana acum un an si ceva ca astia cu cruiser/chopper sunt oarecum imuni la accidente, dar uite ca nu e asa... Bine, aici e vorba de o lovitura la genunchi, nu de ceva nasol, dar eu as zice ca chiar si pe cruiser/chopper e bine sa ai protectii serioase de genunchi si de toate cele... Si in primul rand trebuie sa ai in creier protectia anti-prost, dar din pacate nici asta nu e 100% sigura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar se sparge o legenda, pentru ca anul trecut am avut aici pe forum 4 morti in doua accidente cu cruiser (unul undeva prin judetul Alba cu 2 unguri de ai nostri din care din cate tin minte pilotul se numea Zoli si un alt accident intr-un sat din judetul Calarasi - primul datorita faptului ca un handicapat gonea pe contra-sens si al doilea datorita faptului ca un alt handicapat a decis sa faca stanga din scurt pentru ca motocicleta e mai mica decat Aro). Eu eram oarecum convins pana acum un an si ceva ca astia cu cruiser/chopper sunt oarecum imuni la accidente, dar uite ca nu e asa... Bine, aici e vorba de o lovitura la genunchi, nu de ceva nasol, dar eu as zice ca chiar si pe cruiser/chopper e bine sa ai protectii serioase de genunchi si de toate cele... Si in primul rand trebuie sa ai in creier protectia anti-prost, dar din pacate nici asta nu e 100% sigura...

 

A mai fost si unu la Buzau, a mai fost Alin parca in Bucuresti pe un 535 ... daca ii numeri sunt si ei cativa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...