Jump to content

W.A.S.P. - Bucuresti 16 noiembrie

Recommended Posts

Ahoi! Eu deja am in plan achizitionarea unui bilet zilele astea :grinbandit: de abia astept sa vad ce imi ofera baietii :unsure: !

Am vazut afisul in oras!!! ...e super mare!

Se pare ca o sa am in sfarsit un afis de pus la loc de cinste, iar daca ma procopsesc si cu ceva autografe... :D :D

Mesaj completat

UIte ce am gasit pe Metalhead:

Tangra Mega Rock a realizat un interviu cu Blackie Lawless, solistul si chitaristul formatiei W.A.S.P.. Aparent Lawless continua campania personala de a distruge imaginea presedintelui Barack Obama. Iata ce a avut de declarat:

'Oamenii credeau ca Obama va fi salvatorul omenirii doar ca incet incet isi dau sema ca e doar un marxist. Ce spun eu acum nu sunt lucruri inventate, te poti documenta cu usurinta pe Internet. Veti vedea ca popularitatea sa a scazut dramatic si de altfel nu s-a inregistrat o asemenea scadere in toata istoria presedintilor americani.'

'Obama e foarte bun la capitolul manipulare, doar ca efectul incepe sa treaca. In America se va declansa o revolutie istorica. Acum doua saptamani s-au adunat circa 100.000 de oameni in fata Casei Albe pentru a protesta impotriva lui. Asta se intampla acum in orasele din America! Revolutie!'

Nu este prima declaratie de acest gen facuta de Lawless:

'Ma uitam la televizor acum un an si am vazut ca liderii Uniunii Europene se intalneau cu reprezentanti de pe intreg mapamondul pentru a discuta despre criza financiara. De acolo mi-a venit ideea, e totul legat de globarizare, de transformarea omenirii intr-un singur sistem. Brusc conversatia s-a indreptat catre alt subiect, pe care nu mi-l imaginam vreodata: Vor ca intreaga populatie sa aiba implantate microcipuri.'

• 3 weeks later...
Nici nu m-am uitat pe link(time problem)...se vor gasi,probabil, bilete si la fata locului,nu?

Bilete sunt in total 1300 la 3 preturi. Eu l-am prins pe ala bun de promovare (liuna trecuta), mai e un pret acum si unul si mai piperat la intrare daca mai e sa fie...

Am biletul!!! De abia astept sa vad ce au de oferit!

• 2 weeks later...
Cea mai tare piesa:

...pt mine. :friends:

Uite o serie de piese care-mi ridica parul pe spate :friends: de la WASP:

http://www.youtube.com/watch?v=uUmvjAWcGWg

HQ pentru calitate audio si video mai buna B) !

De abia astept concertul!

Eu am fost la concertul lor de la Cluj si, exceptand mic check-ul care a durat nici nu va puteti imagina cat, show-ul WASP este senzational. Practic, ramai hipnotizat pe toata durata concertului. Alterneaza hit-urile extraordinar, iar Blackie are intr-adevar carisma. Sper ca va fi la fel de frumos showul si in cortul de la Arene.

Eu am fost la concertul lor de la Cluj si, exceptand mic check-ul care a durat nici nu va puteti imagina cat, show-ul WASP este senzational. Practic, ramai hipnotizat pe toata durata concertului. Alterneaza hit-urile extraordinar, iar Blackie are intr-adevar carisma. Sper ca va fi la fel de frumos showul si in cortul de la Arene.

Pai din cate stiu, cel de la Cluj nu a fost exclusiv dedicat WASP asa ca acesta e special dedicat WASP si sper sa fie mai bun show-ul B) !

Pai din cate stiu, cel de la Cluj nu a fost exclusiv dedicat WASP asa ca acesta e special dedicat WASP si sper sa fie mai bun show-ul B) !

Cu siguranta va si super show, chiar daca locatia lasa de dorit. Din pacate, se pare ca nici de data asta nu voi avea ocazia sa ascult live piesa XTC Riders... S-a facut o cerere oficiala catre management sa o cante special pentru romani, dar nici un rezultat deocamdata. Asta e... Sa ne bucuram de Wild Child... :friends:

deci care ai pont sa intram mai moka.. asa???

la kort??

moka? :) Si va plangeti apoi ca nu prea vin trupe...

Da, cort. La Arene a fost amenajat un cort imens. Ei spun ca e bine pentru public. Eu spun ca e bine pentru ei. Ma rog, parerile sunt impartite.

deci care ai pont sa intram mai moka.. asa???

la kort??

incearca sa mergi cu colindul, poate iti da cineva un bilet.....

Ahoi! E mult de mers pe jos din Gara de Nord pana la Arenele Romane, din cate am vazut Arenele Romane sunt in parcul Carol sau langa parcul Carol adevarat?

• 2 weeks later...
Ahoi! E mult de mers pe jos din Gara de Nord pana la Arenele Romane, din cate am vazut Arenele Romane sunt in parcul Carol sau langa parcul Carol adevarat?

Daca esti pieton pasionat eu zic sa iei din Gara de Nord metroul pana la Eroii Revolutiei (sau Sincai) si de acolo sa evoluezi pe jos circa 1-2km, ca daca pleci din gara la talpa pierzi concertul (circa 10km). Bine, eu probabil o sa merg pe jos ca nu mi-e clar daca au garderoba si nu vreau sa stau cu casca in mana, dar oricum cred ca am de facut mai putin de 4km...

Daca esti pieton pasionat eu zic sa iei din Gara de Nord metroul pana la Eroii Revolutiei (sau Sincai) si de acolo sa evoluezi pe jos circa 1-2km, ca daca pleci din gara la talpa pierzi concertul (circa 10km). Bine, eu probabil o sa merg pe jos ca nu mi-e clar daca au garderoba si nu vreau sa stau cu casca in mana, dar oricum cred ca am de facut mai putin de 4km...

10 km nu e mult de mers pe jos :) cam o ora jumate hai sa zic doua, am mers cel mai mult 35 km pe jos :crack: ! Multumesc de info! Tare bine ar fi daca a-si stii daca au sau nu garderoba!

Edited by IceLord
asa sa nu fiu inteles gresit....

adica ai bilet invitatie in +

si nu poti ajunge...

gen...

k??

0720829639

Am fost, am vazut, nu prea sunt multumit.

A fost organizare romaneasca:

1) Buda unisex fara hartie si unde nu curgea apa nici macar la chiuveta;

2) O sonorizare de tot kktul dupa care maine trebuie sa sun la Medicover sa ma programez la desfundat urechile pentru ca nu am inteles mai nimic din versurile respective dar inca nici acum nu mai aud nimic.

In rest Blacky Lowless & Co au facut spectacol asa cum asteptam de la ei, in mare as spune ca trupa a fost OK si organizarea de cacao.

Corect! Iar am dat-o in fasole cu organizarea.

In rest concertul a fost la mare nivel, peste cel de la Cluj si apropiat cu cel pe care l-am vazut in Germania anul trecut. De data asta le-a placut publicul romanesc si au cantat pentru el si nu pentru banii care le-au fost platiti, cum a fost la Cluj.

I'm a wild child, come...

fost...vazut ..placut.....si ca de obicei aceeasi problema ..sonorizarea mai slaba decat slaba .....ma asteptam sa fie nasol din punct de vedere al sunetului de cum am ajuns si am vazut amenajarea, dar se pare ca mi-a intrecut asteptarile .... ..

in rest Heaven's hung in black ..cantata superb

Eu personal am ramas cam dezamagit. De starea budelor nu zic nimic, nu ma asteptam la mult mai mult. Sunetul a fost prost. Probabil ca probele de sunet au fost facute din spatele cortului, pt ca acolo mi s-a parut singurul loc de unde se auzea cat de cat acceptabil. Cum treceam de tarabele cu bauturi imi gajaiau urechile ca nu mai intelegeam nimic. Imi dadea senzatia ca sunetul a fost reglat fara cort, probabil ca s-ar fi auzit misto cu acustica arenelor. Iarasi, m-au deranjat luminile. Bateristul aproape ca nu s-a vazut, iar restul trupei era mai mult luminat din spate.

Cat despre concert in sine, a fost ok, desi nu pot zice ca m-a impresionat. Probabil ca am ramas cu pretentiile cam mari dupa concertul Dream Theater din Bulgaria...