Sari la conținut

Plimbare !


legally_blonde
 Share

Postări Recomandate

Daca totul merge bine o sa vedeti si Cheile Bicazului (30km de Gheorgheni), Lacu Rosu (27km de Gheorgheni) si eventual lacul Zetea (40km de Gheorgheni) :), cel mai fain ar fii sa fiti aici de dimineata ca sa avem timp sa vedem :).....ar fi si mai multe de vazut dar ar trebui cel putin un weekend!

Sa nu uit drumul Bucuresti - Gheorgheni il faceti cam in 6 ore depinde de ritmul in care mergeti (eu am fost deja de vreo 2 ori in Buc cu motorul si am mers pe Cheia ca mi se pare mai lejer)!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca totul merge bine o sa vedeti si Cheile Bicazului (30km de Gheorgheni), Lacu Rosu (27km de Gheorgheni) si eventual lacul Zetea (40km de Gheorgheni) :), cel mai fain ar fii sa fiti aici de dimineata ca sa avem timp sa vedem :D.....ar fi si mai multe de vazut dar ar trebui cel putin un weekend!

Sa nu uit drumul Bucuresti - Gheorgheni il faceti cam in 6 ore depinde de ritmul in care mergeti (eu am fost deja de vreo 2 ori in Buc cu motorul si am mers pe Cheia ca mi se pare mai lejer)!

 

 

Mie numai lejer nu mi se pare.... :P)

da ...o sa ne mobilizam sa plecam cu noaptea in cap ca sa ajungem acolo cat mai inainte de pranz. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie numai lejer nu mi se pare.... :))

da ...o sa ne mobilizam sa plecam cu noaptea in cap ca sa ajungem acolo cat mai inainte de pranz. :)

Sa fie numa cu bine! Eu am facut 6 ore cu tot cu pauze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica m-am gandit sa fac o plimbare pana la Ghiorghieni la Lupul Singuratic.

Plecarea din Bucuresti- Brasov- si apoi Ghiorghieni./ In total 310 km, drumul din Brasov - Ghiorghieni un pic mai prost.

Cine doreste?

 

Ma primiti si pe mine daca ma lasa nevasta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica m-am gandit sa fac o plimbare pana la Ghiorghieni la Lupul Singuratic.

Plecarea din Bucuresti- Brasov- si apoi Ghiorghieni./ In total 310 km, drumul din Brasov - Ghiorghieni un pic mai prost.

Cine doreste?

 

 

Si cand vrei sa te intoci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care aveti suspensii mai rigide luati-va pernuta pentru fund. e plin de hopuri drumul, mai putin dupa miercurea ciuc (banuiesc ca pe acolo se trece) unde e cand asfalt nou cand drum prost. In rest e foarte placut drumul. enjoy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul e in reparatie intre Brasov si Gheorgheni, atat stiu ca intre Gheorgheni si M.Ciuc (60 de km) sunt portiuni facute dar sunt si portiuni din drumul vechi, dar intre Brasov si M.Ciuc nu stiu care este starea momentana a drumului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre bv si ciuc e oarecum acceptabil. am fost pe acolo la sf lui august si ce sa zic ne-am oprit in ciuc ca nu mai puteam sta pe sei. mare grija in miercurea ciuc (indiferent ca e prin oras sau centura) canalele nu prea sunt la nivel cu asfaltul, cam toate sunt mai jos.

 

Zona Bixad, baile tusnad e acceptabila, dar multe multe damburi si te zguduie, mai ales la viteze peste 100. aici vorbesc din cum mi s-a parut mie cu SV-u.

 

Oricum drumu poate fi plin de surprize asa ca trebuie mers cu grija.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere distanta de 310km dus + eventualul ocol spre Lacu Rosu (undeva la 700km dus-intors) va recomand sa impartiti tura in 2 zile :)

 

Daca va lacomiti nu va bucurati nici de plimbare,nici de peisaj pt ca sunteti permanent pe fuga iar extenuarea duce adesea la stres, certuri si in cel mai rau caz accidente :)

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere distanta de 310km dus + eventualul ocol spre Lacu Rosu (undeva la 700km dus-intors) va recomand sa impartiti tura in 2 zile :)

 

Daca va lacomiti nu va bucurati nici de plimbare,nici de peisaj pt ca sunteti permanent pe fuga iar extenuarea duce adesea la stres, certuri si in cel mai rau caz accidente :)

Si eu va sfatuiesc acelasi lucru !

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am hotarat sa amanam pentru weekendul viitor pentru ca ne va luat destul de mult ca timp, avand in vedere si portiunea proasta de drum, si nu e excursie de o zi, cu atat mai mult cu cat mai vizitam si imprejurimile.Nu ne ajunge sigur o zi. si am pu ssi din scurt anuntul :)

Asa ca weekendul viitor plecam de sambata, iar Lupul Singuratic ( IceLord ) ne va ajuta cu rezervari in zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ua asta a lu ripper, nu aveai cum astepta la locul de intalnire, pentru ca intalnirea era maine, deci ori esti beat, ori sunt eu beat, ori... pana mea.

 

You moron, nici nu era specificat un loc de intalnire. Dar sa se bage in seama si nea monstertristu` ca e si el om, ce plm. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

extraordinar :D)

care wd stricate ca nu au zis decat vreo 2 ca vin si nu erati voi aia.

da mergem wd viitor, care-i baiul? abia ne organizam mai bine

uite azi am mai gasit un doritor :D

Am gresit eu ...avea monster.. dreptate. m-am hotarat din scurt si nu am calculat bine.

reformulez deci : plimbarea e smbata si duminica urmatoare, cu dormire la ghiorghieni, loc de intalnire Mc din otopeni ora 10.

O sa desenez traseul si excursiile luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...