Jump to content

SMAEB - ziua a doua. Oameni si motociclete.

Sign in to follow this  
kiralinas

Furturi motociclete- jud alba

Recommended Posts

azi noapte mi sau furat doua moto una aprilia rs 125 si un mz rt 125 au operat ca la carte cu lant taiat intrat in curte incarcat plecat aprilia serii gs05507173 mz rt 125 nu are cdi daca nu o dezmembreaza o sa caute cdi nu e model des intalnit e din 2001 snz1rtt001h002298 seria va rog daca poate sa afle cei care vand piese de acest gen o informatie cat de mica sa ne ajute cu ceva ar fi extraordinar,in zona am aflat ca au fost lanturi de spargeri la moto in mai multe locatii in ultima luna sper ca mai gasim ceva,daca cineva sia mai recuperat motorul sa scrie aici si sa ne dea ceva sugestii :blink: :D

Mesaj completat

azi noapte mi sau furat doua moto una aprilia rs 125 si un mz rt 125 au operat ca la carte cu lant taiat intrat in curte incarcat plecat aprilia serii gs05507173 mz rt 125 nu are cdi daca nu o dezmembreaza o sa caute cdi nu e model des intalnit e din 2001 snz1rtt001h002298 seria va rog daca poate sa afle cei care vand piese de acest gen o informatie cat de mica sa ne ajute cu ceva ar fi extraordinar,in zona am aflat ca au fost lanturi de spargeri la moto in mai multe locatii in ultima luna sper ca mai gasim ceva,daca cineva sia mai recuperat motorul sa scrie aici si sa ne dea ceva sugestii :jump: :D

pozele poate ajuta

post-18437-1254058615_thumb.jpg

post-18437-1254058644_thumb.jpg

post-18437-1254058760_thumb.jpg

post-18437-1254058777_thumb.jpg

Nesimtirea si tupeul hotilor ma uimeste. Si mie tot din curte mi-au furat motorul...Lasati ceva momeli si stati la panda. Daca se fura masiv in ultima vreme, probabil sunt aceiasi hoti. Bafta la recuperat!

Citind aici observ ca se fura in cele mai nesimtite moduri. :D Nu mai ai unde sa iti pui motorul.Cred ca si daca in camera cu tine il pui tot il fura.O sa ne trezim dimineata ca nu mai avem acoperis la casa ca isi construieste un ciorditor din asta casa si ii trebuia tigla.

Ce sa mai zic.....BAFTA MUUUULTA LA GASIT!

Toate cele bune! :D

fratilor care ati recuperat motoarele spuneti cum si ce poate ne ajuta si pe noi ceilalti oropsiti!!!!

mare deznadejdea fratilor lucri de iti sar ochii si te saracesc astia intro clipa,am aflat ca pe zi a venit un cioroi mai slab inalt si cu ceva chelie si dadea tarcoale prin zona intreba una alta si fila terenu

Guest moshnegutzu

probabil le gasesti undeva inmatriculate pe primarie de breoun bronzat, ca acolo nu prea te verifica la serii. ori is la piese. cauta si tu service-urile de moto din zona si trimite pe cineva sa se faca interesat in cat timp ii poate face rost de anumite piese de motor (gen bobina,electromotor, sau bord de RS125) si daca iti zice ca are fate curios de daca are motoreta toata sa o iei pt piese pt tine si un prieten sau geva de genu)

am o rugaminte adresata celor care au reusit sa isi recupereze motoarele furate,sa posteze aici cum au reusit sa le recupereze,unde si cat mai multe detalii in eventualitatea ca ar putea sa ne ajute si pe noi ceilalti care nu le-am gasit

Mesaj completat

deci cam asa sta treaba intro saptamana sau furat 2 ale mele 5 ale u nui alt tip si inca 2 spargeri la ateliere de reparat,

ciorile au culminat in data de 27 duminica la ora 17 la un parc moto si auto cu camere de supraveghere am vazut filmarile nu pot sa le postez aici din cauza formatului in care sunt ,o sa pun capturi in schimb ,propietarul era in baraca si i vedea pe cioroi cum taie gardul si intra in incinta,moment in care suna la politie,si acum incepe odiseea cine esti ,de unde sti cine sunt aia ,sunteti sigur ,de ce sunteti asa de sigur,o sa vina cineva dupa 10 min. nimeni la care omul iasa afara indivizii fug......dupa 2 ore apare garcea unde e hotiii????aveti chef de glume...am filmarea!!da??!!!?pai nu putem sa facem nimic ca nu iam prins in flagrant,nu le luati amprentele???....garcea-pai e complicat...!!!!!si PLEACA.....

CUM ZICEA UN COLEG INTR-UN ALT POST SA ORGANIZAM O POTERA SI DUPA EI CA PE VREMURI...LINSATI

GRIJANIA MAMI LOR.... :D :blink: :D

post-18437-1254423434_thumb.jpg

post-18437-1254423451_thumb.jpg

post-18437-1254423470_thumb.jpg

post-18437-1254423479_thumb.jpg

post-18437-1254424321_thumb.jpg

post-18437-1254424330_thumb.jpg

post-18437-1254424339_thumb.jpg

post-18437-1254424353_thumb.jpg

Asa ceva este inadmisibil !!!.Nesimtire curata !!! Moarte ciorditorilor,indiferent de rasa lor !!! :blink: :blink: Politia sta cu manile in san :rose:

Asta e solutia :D

52774.jpg

61732.jpg

Edited by WickedAssHell

bafta vezi daca reusesti sa le mai gasesti .. si daca aflii care-s zburatoarele .. poate strangi brigada ca sa-i invatati minte

am intrat pe forum sa vad daca este vreo aprilia furata, ca tot am niste tigani prin cartier care se dau cu una albastra metalizat (vopsita recent) cu o toba modificat (sunet ok, nu paraitor) si cu xenon. daca aduce putin a cea pe care ti-au luat-o, trimite-mi un pm.

ieri am ramas si fara bicla din scara blocului cand ma intorceam acasa la 11 dimineata ma intalnesc cu un individ suspect care avea pe portbagajul bicicletei un jit si o aripa spate,cand intru in bloc pauza bicla si JITUL SI ARIPA SPATE DE LA BICLA UNUI VECIN,a trecut hotu pe langa mine, acum i stiu moaca si astept sa imi pice in mana ca e din zona,si politia a gasit ceva amprente,au fost foarte eficienti si rapizi am sunat la 112 la 11.05 si au venit la ora 20.00 :D fuck them all

Ce naiba a ajuns zona aceea unde locuiesti,Paradisul Hotilor!!??.

Daca vezi ca se tot practica sportul asta de ce nu incerci sa faci un planton?(probabil ca nu ai timp din cauza serviciului,dar no,imi dau si eu cu parerea)

nici un raspuns si militia nu face nimic,poate afla cineva ceva informatii despre mz ca e mai rar modelul ,la aprilia nici nu imi fac sperante,uitativa va rog la poza de mz ca poate cine stie....ajutati un camarad

Mesaj completat

sperante?????

Mesaj completat

sa readucem in atentie poate a vazut sau vede cineva

vreo veste, ceva?

azi noapte mi sau furat doua moto una aprilia rs 125 si un mz rt 125 au operat ca la carte cu lant taiat intrat in curte incarcat plecat aprilia serii gs05507173 mz rt 125 nu are cdi daca nu o dezmembreaza o sa caute cdi nu e model des intalnit e din 2001 snz1rtt001h002298 seria va rog daca poate sa afle cei care vand piese de acest gen o informatie cat de mica sa ne ajute cu ceva ar fi extraordinar,in zona am aflat ca au fost lanturi de spargeri la moto in mai multe locatii in ultima luna sper ca mai gasim ceva,daca cineva sia mai recuperat motorul sa scrie aici si sa ne dea ceva sugestii :laugh: :love:

Mesaj completat

pozele poate ajuta

de unde s-au furat? ce localitate? m-am tot uitat si nu am vazut scris nicaieri. nici la profil nu ai trecut.

de unde s-au furat? ce localitate? m-am tot uitat si nu am vazut scris nicaieri. nici la profil nu ai trecut.

din alba sebes cum am scris si in topic

In noaptea de 18 - 19 octombrie 2012 din curtea caminelor din Marasti, s-a furat motocicleta SUZUKI SV 650 cu numarul de inmatriculare AB-07-CVH.

Motocicleta a fost legata cu un cifru de roata spate.

Va rog contactati-ma daca aflati orice despre motocicleta sau eventuale piese .

0766748854

0766102201

YM; calintudor_cz@yahoo.com

dantudor100@yahoo.com

In noaptea de 18 - 19 octombrie 2012 din curtea caminelor din Marasti, s-a furat motocicleta SUZUKI SV 650 cu numarul de inmatriculare AB-07-CVH.

Motocicleta a fost legata cu un cifru de roata spate.

Va rog contactati-ma daca aflati orice despre motocicleta sau eventuale piese .

0766748854

0766102201

YM; calintudor_cz@yahoo.com

dantudor100@yahoo.com

s-a gasit