Jump to content

Accident mortal

Recommended Posts

Prietene Climber,

Ne laÂşi cu filozofia ta tip Bruce Willis ? Omul era vaccinat, adult Âşi responsabil de viața lui. Nu cred că-i trebuia babysitter să se deplaseze pe drumul public. Drept să-ți spun pretențiile tale sunt penibile. La fel cum e Âşi comparația alpinismului cu drumul public. Ar trebui să le mulțumeÂşti că au pus mâna Âşi l-au căutat, nu să te apuci să te dai rotund cu lecții de "morală".

Iar dacă tu mori 99% când îți moare un prieten, e cazul să scoți cuțitu Âşi să-ți faci felul. Că oricum ăla 1% e neglijabil. De inepții din astea sunt sătul.

esti prost de putzi ba ! Climber ai 100 % dreptate. Cand x oameni pleaca de undeva toti x oameni trebuie sa se intoarca.

• Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu te supara, dar eu , cel putin, de multe ori merg cu oamenii undeva si ma despart de ei cu "no...am plecat, ma cheama drumul", asa ca nu e nimic iesit din comun din a pleca dintr-un grup care sta pe malul apei la 30 km de casa. Nu a fost singurul care a plecat, a fost singurul care nu a ajuns acasa. Dupa razboi, multzi viteji se arata, daca nu ati fost acolo, mai bine tacetzi, ne ajunge faptul ca un om minunat a disparut dintre noi nevinovat.

In momentul in care toata lumea a constientizat disparitia lui, nu vi se pare ca s-a facut tot posibilul pentru a-l gasi ?

Parca vad ca expunerea acestei opinii este total inutila, tot o sa se gaseasca unul care o sa afirme ca atunci cand pleci trebuie sa se tzina cineva dupa tine.

Imi place foarte mult sa merg singur, si sunt total multzumit la gandul ca o sa ma gaseasca cineva daca mor pe moto.

Odihneasca-se in pace, pentru mine a fost un om de aur si un prieten.

Nu te supara, dar eu , cel putin, de multe ori merg cu oamenii undeva si ma despart de ei cu "no...am plecat, ma cheama drumul", asa ca nu e nimic iesit din comun din a pleca dintr-un grup care sta pe malul apei la 30 km de casa. Nu a fost singurul care a plecat, a fost singurul care nu a ajuns acasa. Dupa razboi, multzi viteji se arata, daca nu ati fost acolo, mai bine tacetzi, ne ajunge faptul ca un om minunat a disparut dintre noi nevinovat.

In momentul in care toata lumea a constientizat disparitia lui, nu vi se pare ca s-a facut tot posibilul pentru a-l gasi ?

Parca vad ca expunerea acestei opinii este total inutila, tot o sa se gaseasca unul care o sa afirme ca atunci cand pleci trebuie sa se tzina cineva dupa tine.

Imi place foarte mult sa merg singur, si sunt total multzumit la gandul ca o sa ma gaseasca cineva daca mor pe moto.

Odihneasca-se in pace, pentru mine a fost un om de aur si un prieten.

nu ma supar alex, dar cam toti doctorii o sa-ti zica "a murit pe loc" de ce ? ptr ca nu mai conteaza ptr tine oricum, tu tot ce tre sa stii e ca nu a suferit. cam cum crezi ca e sa mori intru-n sant cu 300 de kg pe tine fara sa te poti misca ? imagineaza-ti doar cum ar fi, si atunci o sa iti dai seama de ce iei foc cand se gaseste cate un tampit ca turbosnail sa se dea cu parerea. nu stiu despre tine dar pe toti care i-am cunoscut la sfarsitul drumului se stia clar fiecare unde e, chiar daca s-a rupt sau nu de grup. daca tu vrei sa pleci singur e treaba ta man si doar a ta. dar daca pleci in grup TREBUIE ca fiecare sa aibe grija de celalalt. daca nu, atunci nu esti altceva decat o turma de bipede.

esti prost de putzi ba ! Climber ai 100 % dreptate. Cand x oameni pleaca de undeva toti x oameni trebuie sa se intoarca.

Daca cel putin 1 om din x stie la fiecare moment/puncte intermediare despre 1 alt om din x (indiferent cati si daca se paraseste grupul definitiv sau pentru o perioada scurta), poate suna mai complicat, dar mai realist.

Datorita si numarului mare de motoare, in timisoara a crescut numarul turelor cu x>decat 10 motoare, ture care au farmecul lor, insa principiile (sa nu le zic reguli) minime sunt invatate din mers din nefericire.

Nu trebuie invinovatit grupul pentru accident in sine (iar e una din situatiile cand nimeni nu o sa stie ce s-a intamplat exact, deci comentariile sunt de prisos). Dar totusi de duminica pe zi pana marti seara ... e un timp cam lung; poate inutil in cazul de fata pentru cel care a avut accidentul, dar care va da de gandit la multi din cei care au fost cu el...

Si din cate am inteles de la cei care au fost acolo: nu a fost o tura solo de enduro, omul avea un kawa vulcan de 800 si se intorcea pe sosea (doar el stie de ce si unde).

Ama Groza , 29.09.2009, 22:34

replica

Raspuns | Semnalare

Ce nu scrie nicaieri este ca cei 30 de motociclisti cu care Galli a plecat,i-au luat portofelul si geaca ramase la picnic si au mers sa se culce linistiti acasa,nu m-au anuntat decat marti ca nu mai raspunde la telefon si nu au spus NIMIC de faptul ca geaca, buletinul si portofelul au ramas la ei.Au plecat sa-l caute doar cand am spus ca merg la politie ASTAZI!!!! dupa-amiaza.

Mesaj de pe Tion

Adevarul este ca se ridica ceva semne de intrebare. ..

Edited by RIPSON

Nu-l stiam prea bine pe Gali. Il stiam din Irish si eram la stadiul de salut-salut cu el. A zis ca vine cu noi in excursie si ne-a invitat la el la cafea.

Sincer, cand a plecat de la Timis, ma gandeam ca o fi vorbit cu cineva la telefon si a plecat sa se intalneasca. Si-a lasat geaca la mine pe motor, dar nu m-am pus sa-i scotocesc prin geaca, i-am dat geaca lui Sorin si a zis ca il suna el. Nu stiam pana ieri dimineatza ca nu a reusit sa vorbeasca cu el. Credeam ca au vorbit si o sa vina sa recupereze geaca de la magazin. Nu mi-am facut griji, fiindca nu vorbeam zilnic cu el la telefon si nici prin gand nu mi-a trecut ca s-a intamplat ceva. Sincer, acuma imi fac tot felul de scenarii. M-am alarmat doar ieri dimineatza, cand unul dintre angajatzii de la Irish m-a sunat sa ma intrebe daca stiu ceva de Gali, ca nu a mai aparut de duminica. Eu am fost foarte nedumerita si am inceput sa sun in stanga si in dreapta. Am sunat si la prietena lui la farmacia veterinara si cand am intrebat de Gali, ea mi-a spus ca ei sunt pe despartzite si nu stie exact ce-i cu el. Dupa pranz ne-am hotarat sa mergem sa-l cautam.

Edited by szimike
Nu-l stiam prea bine pe Gali. Il stiam din Irish si eram la stadiul de salut-salut cu el. A zis ca vine cu noi in excursie si ne-a invitat la el la cafea.

Sincer, cand a plecat de la Timis, ma gandeam ca o fi vorbit cu cineva la telefon si a plecat sa se intalneasca. Si-a lasat geaca la mine pe motor, dar nu m-am pus sa-i scotocesc prin geaca, i-am dat geaca lui Sorin si a zis ca il suna el. Nu stiam pana ieri dimineatza ca nu a reusit sa vorbeasca cu el. Credeam ca au vorbit si o sa vina sa recupereze geaca de la magazin. Nu mi-am facut griji, fiindca nu vorbeam zilnic cu el la telefon si nici prin gand nu mi-a trecut ca s-a intamplat ceva. Sincer, acuma imi fac tot felul de scenarii. M-am alarmat doar ieri dimineatza, cand unul dintre angajatzii de la Irish m-a sunat sa ma intrebe daca stiu ceva de Gali, ca nu a mai aparut de duminica. Eu am fost foarte nedumerita si am inceput sa sun in stanga si in dreapta. Am sunat si la prietena lui la farmacia veterinara si cand am intrebat de Gali, ea mi-a spus ca ei sunt pe despartzite si nu stie exact ce-i cu el. Dupa pranz ne-am hotarat sa mergem sa-l cautam.

Priving geaca a luat-o Sorin pentru ca era cu MASINA. Doar de acea. Si pentru ca Galli stia de magazin si de unde sa o recupereze.

Simi, vom mai auzi multe mizerii dar trebuie sa stai linistita. VicePres-ul de la TB e un mare caracter (infect) @Ripson. Sper sa pot vorbi cu familia si sa afle adevarul. Cred ca ma duc la Lugoj sa vorbesc cu ei.

Priving geaca a luat-o Sorin pentru ca era cu MASINA. Doar de acea. Si pentru ca Galli stia de magazin si de unde sa o recupereze.

Simi, vom mai auzi multe mizerii dar trebuie sa stai linistita. VicePres-ul de la TB e un mare caracter (infect) @Ripson. Sper sa pot vorbi cu familia si sa afle adevarul. Cred ca ma duc la Lugoj sa vorbesc cu ei.

te stii bine la PR (TB) vad, bravo ba !

Caline

Daca ai ceva cu mine ... spune. Chiar te rog sa-mi explici caracterul infect - cu exemple. Despre familie...... numa de bine - daca vrei nr de telefon al sotiei mele spune.

Citatul ala l-am facut in nume personal asa ca lasa TB-ul in pace.

Si intrebarile pe care mi le-am pus sunt cam in ton cu ideea asta:

"

......(Galli) a pleaca subit lasandu-si geaca cu toate actele la picnic(semn clar, ca probabil a plecat undeva aproape si ca ar trebui sa se intoarca repede) dar nu se mai intoarce... ."

citat tot din Tion

Edited by RIPSON
Caline

Daca ai ceva cu mine ... spune. Chiar te rog sa-mi explici caracterul infect - cu exemple. Despre familie...... numa de bine - daca vrei nr de telefon al sotiei mele spune.

Citatul ala l-am facut in nume personal asa ca lasa TB-ul in pace.

Familia lui Galli...

RIP :rose:

PS:@Ripson si @Calin Nu vreti sa aveti discutiile astea in particular asa cum se face...si sa va rezolva-ti probleme ... macar un pic de respect pt famila omului.

nu are rost sa va certati. Nu am luat post-ul lui Geo pe post de acuza, era doar un citat de pe tion care intr-adevar punea semne de intrebare.

Eu am scris numai ca mi s-a parut ciudata reactia Amei (prietena lu' Galli). Zicand dimineatza ca ea nu mai e cu el si ca nu o prea intereseaza ce se intampla si dupa aceea acuzandu-ma atat la locul accidentului cat si in presa. Oaercum o inteleg, fiind in stare de soc.

Sincer, nu cred ca mai e de discutat pe tema asta.

Si cu atat mai putzin isi au rostul certurile pe forum

Bah nu transformati topicu asta in rafuieli TB. Geo are un stil aparte si subtil de a se exprima, stiind totusi ca nu se exploateaza situatii de genul asta, iar Calin se cam tureaza subiectiv si excesiv. Vi le rezolvati la sedinta.

Raman la parerea ce am exprimat-o inainte apropo de grupuri mari, indiferent de cine ar fi vorba ... si completare STRICT pentru alex: pe de alta parte, daca nu poti sa anunti cand te desparti de un grup si ce intentii ai, sa ai si tu initiativa sa pastrezi legatura cu cineva din grup, intradevar mai bine mergi singur, macar nu faci probleme (chiar daca de constiinta) nimanui.

Subiectiv, prefer grupurile mici si deja gata socializate si sudate, sau singur

Oameni buni , respect pt famila lui Galli vad ca nu aveti .. DAR nu inteleg ce legatura are TB-ul aici? de ce se tot aduce vorba de TB?

Daca nu sunt gresit informata Galli nu a mers in excursie cu TB-ul ci cu TC-ul .punct.

RIP si Condoleante familiei inca o data .

Oameni buni , respect pt famila lui Galli vad ca nu aveti .. DAR nu inteleg ce legatura are TB-ul aici? de ce se tot aduce vorba de TB?

Daca nu sunt gresit informata Galli nu a mers in excursie cu TB-ul ci cu TC-ul .punct.

RIP si Condoleante familiei inca o data .

mama masii de treaba.. TB...TC..TBC..plm

a murit un om extraordinar si voi va certati pe coliva. Mie ca prieten de-al lui mi-e scarba de acuzele astea intre voi care nu au nici o lagatura cu ce s-a intamplat. Ganditi-va ca familia citeste forumul acum.

R.I.P. inca o data Gali :rose:

Edited by Dracu

condoleante familiei si prietenilor.

toti cei care au fost in excursie sunt sigur ca se simt intr-un fel foarte vinovati si au un nod enorm pe suflet, si lor le doresc sa poata trece peste asta.

A FOST GHINION NU AVEA NIMENI DE UNDE SA STIIE CE SA INTAMPLAT!