Jump to content
Sign in to follow this  
Rainmaker

Unde schimb un fermoar la o geaca de piele

Recommended Posts

Azi mi s-a rupt fermoarul la geaca, nu am ce sa-i fac decat sa-l schimb.

Stie cineva pe unde as putea incerca? Geaca e de moto din piele (deci piele groasa) ... am intrebat la o croitorie si mi-a zis ca e groasa piele si n-are ac suficient de gros sa poata coase fermoarul.

Multam

Salut, hai ca tot eu te ajut :) . Cum mergi de pe bul. Turda faci stanga in intersectia cu 1 Mai (nu ai voi dar te orientezi tu). Dupa circa 400m pe partea stanga este un hotel iar lipit de hotel este un magazin de marochinarie. Intri in magazin si ai sa dai de o doamna care sta la vanzare..... intrebi de domnul Mihai si dupa va intelegeti.. Si un numar de lelefon 0723 361 131.

La el am schimbat si eu fermoarul la un combinizon.

Vezi ca trebuie sa ai tu fermoarul ca la ei nu gasesti.

Edited by Florin -v

Salut, hai ca tot eu te ajut :) . Cum mergi de pe bul. Turda faci stanga in intersectia cu 1 Mai (nu ai voi dar te orientezi tu). Dupa circa 400m pe partea stanga este un hotel iar lipit de hotel este un magazin de marochinarie. Intri in magazin si ai sa dai de o doamna care sta la vanzare..... intrebi de domnul Mihai si dupa va intelegeti.. Si un numar de lelefon 0723 361 131.

La el am schimbat si eu fermoarul la un combinizon.

Vezi ca trebuie sa ai tu fermoarul ca la ei nu gasesti.

cam cat ai dat florin ca eu am aceeasi problema la o geaca de piele Berik.

fermoare pe unde naiba ai gasesti???

salut,

eu am modificat niste pantaloni de piele undeva in ghencea, cum vii pe drumul sarii faci dreapta pe ghencea si la cateva sute de metri pe stanga - dupa benzinaria aia mica petrom - e si un banner mare galben pe gard. poate iti e de folos!

50 lei manopera si 20 lei pe fermoar, l am luat de la 10 metri distanta de unde l am pus, este un magazin de accesorii din astea pentru croitorii si alte "acarete".

Mai poti sa incerci sa schimbi fermoarul, si mi se pare ca au ei, in zona la biserica Sf Gheorghe din centru. Acolo e sediul RADET si langa e un magazin de reparatii. M-a costat 50 lei schimbat fermoar plus reparat in unele locuri geaca. In zona aia sunt mai mute firme care repara geci de piele, eu am ajuns tarziu, dupa 18:00, si era singurul deschis.

Acum vin de la un tip care mi-a reparat fermoarul super bine. L-a reparat in 5 minute pt 20 de roni. E in fata la Obor.

In fata la obor pe stanga sau pe dreapta cum vii in sus mergand in jos , nu?

Ce raspuns plin de detalii ai dat, sa traiesti!

Edited by alex_en

hai ca de atunci baiatu a schimbat fermoarul. e aproape un an de cand a intrebat

Nu e un an, anul are 12 luni si tipu a schimbat ala acum 4 luni. Ideea e ca daca esti de la tara, dintr-un sat uitat de lume cu o strada principala maxim, cand faci ceva undeva pe strada aia e simplu sa zici unde. Zona OBOR e totusi din Bucuresti, nu din cucuieti.

A raspuns la misto, parerea mea.

Nu e un an, anul are 12 luni si tipu a schimbat ala acum 4 luni. Ideea e ca daca esti de la tara, dintr-un sat uitat de lume cu o strada principala maxim, cand faci ceva undeva pe strada aia e simplu sa zici unde. Zona OBOR e totusi din Bucuresti, nu din cucuieti.

A raspuns la misto, parerea mea.

nu inteleg ce nu ai inteles ;) . hai sa-ti dovedesc ca tu esti de la tara de unde zici tu; si daca as fi de la tara, nu vad care ar fi problema ta. daca stiai sa citesti, probabil vedeai cand am scris: e aproape un an de atunci si daca te uiti bine la cand a posta ultima data Xian este la o zi de cand a deschis topicul. Acum mai bine de 4 luni, Piratul a schimbat fermoarul "in fata la obor" dar tot dupa mai bine de 4 luni te-ai trezit tu sa ii scrii(bagator in seama). asa ca pe vitor nu te mai arunca sa dai replici de astea daca nu stii despre ce vorbesti.

Edited by Crazy-devil

fermoare se repara la bucur obor in fata magazinului mereu,sint cel putin 3-4 cu masute pe acolo ,mi-au luat 5 ron pt schimbat cheita la fermoar,ei repara cam orice tip de fermoar in afara de cusaturi si chestii ce implica croitorie la ele

Am fost acolo si mi-am reparat fermoarul (cheita) de la geaca. Mi-a pus o cheita noua (20 ron) si mi-a data garantie "un an frate". :hurt:

da unde sa gasesc un fermoar de-ala bazat stiti? ca am o geaca de vreo 9 ani si is duse fermoarele de tot, as vrea sa le schimb da' gasesc numai jafuri.

Imi trebuie niste fermoare cu dintii pe la vreo6-7 mm fiecare - partea metalica sa fie argintie & partea textila neagra

Unu' pe la vreo 90-100 cm si vreo 3-4 pe la 20 cm.

Preferabil YKK da' merg si altele daca's bune.

L.E.: nu vreau recomandari pentru o geaca noua. Vreau sa o refac pe asta.

Edited by vladase

...

Problema asta o am si eu ...

Daca ai rezolvat ceva, da-mi si mie un PM.

Multumesc. :cheers:

Am rezolvat-o azi ...

Sunati la 0763.069.564 sau 021.267.24.72 ; persoana se afla in Moara Vlasiei... ( Centura Bucuresti - Stefanesti - > Dascalu (unde, la un moment dat, pana la iesirea din localitate, o sa faceti stanga) -> padure in stanga - padure in dreapta - peste tot numa' padure :laugh: -> Moara Vlasiei)

Ajunsi in "oras", mergeti pana in momentul in care, pe stanga voastra se afla doua recipiente mari de colectare deseuri (unu' galben, altu' albastru). Faceti stanga chiar pe acea strada (nu mai tin minte cum se numeste .. ceva cu C :rusinica: strada cu pricina este asfaltata cu pietris si nisip :rusinica: )

Da' sunati omu si va indruma el...

Mi-a spus ca si modifica combinezoane, geci ... mai putin incaltaminte.

Eu sunt multumit de serviciile lui: mi-a schimbat fermoarul (nu cu o alta chinezarie) si mi-a largit oleaca geaca din zona fermoarului.

Pret interventie 50 lei, cu fermoarul lui.

:ok:

Edited by Kosh