Sari la conținut

Consum Combustibil La Aprilia Rs125


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 119
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

RANDAMENT....motoru' in 4 timpi are randament mai bun decat ala in 2 timpi. :D .....si asa ca fapt divers.....cel mai bun randament il are un motor pe abur cu 3 cilindrii(sau mai multi)....sau unu' diesel......cel mai prost il are ala cu reactie(vezi MiG 21)....randament=raportul dintre energia care intra...si aia care iese

Editat de pierre2400
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RANDAMENT....motoru' in 4 timpi are randament mai bun decat ala in 2 timpi. :D .....si asa ca fapt divers.....cel mai bun randament il are un motor pe abur cu 3 cilindrii(sau mai multi)....sau unu' diesel......cel mai prost il are ala cu reactie(vezi MiG 21)....randament=raportul dintre energia care intra...si aia care iese

Ai dreptate hai sa ne luam toti DAF XF95 ca doar e diesel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

Ai dreptate hai sa ne luam toti DAF XF95 ca doar e diesel

 

Vin si eu cu un offtopic...un prieten spune ca aprilia rs din 2009 full power face 100 in 4,7 sec.Stiu ca e rapida dar mi se pare exagerat de rapida.Cam in cat timp face 0-100?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu un offtopic...un prieten spune ca aprilia rs din 2009 full power face 100 in 4,7 sec.Stiu ca e rapida dar mi se pare exagerat de rapida.Cam in cat timp face 0-100?

 

Vreo 6-7 secunde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

consum : 11-12% . Schimbat doar la 10500,11000.

Din 2005.Mananca enorm! Am de 2 ani motoru si o fost cea mai proasta investitie facuta vreodata.

Acum imi iau RS250 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

consum : 11-12% . Schimbat doar la 10500,11000.

Din 2005.Mananca enorm! Am de 2 ani motoru si o fost cea mai proasta investitie facuta vreodata.

Acum imi iau RS250 :)

Mai regleaza totusi carburatoru' mi se pare prea mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un RS cu carburator normal ia 10% sigur in regim de forja ...mers normal consuma bine, iar mers total sub powervalve consuma 3 sau 4 cred maxim ... intrebati`l pe malasorte ca el stie cat consuma sub power :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

consum : 11-12% . Schimbat doar la 10500,11000.

Din 2005.Mananca enorm! Am de 2 ani motoru si o fost cea mai proasta investitie facuta vreodata.

Acum imi iau RS250 :)

 

Prietene, daca tu cu un RS125 in regim de forja scoti 10-11, iti dai seama cu un RS250.Plus ca gandeste-te la fiabilitate, RS-urile sunt cunoscute la cat de multe chestii pica dupa ele, crezi ca se merita un motor de 250 in 2t?De intretinut ma refer...Mai bine iti iei un 600 si e mult mai ok, zic eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a meu care nu are power valve si carburator normal pe 28 totul stock in ea , e limitata la 130 si consuma 6-7-8 depinde cat de mult urci spre rosu ;) vara faceam 15 km cu 5 lei ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...