Sari la conținut

Accident In Drum Spre Vama!


myando
 Share

Postări Recomandate

De la telefon am aflat ca a avut loc un accident in drum spre Vama , in localitatea Oltet ; un baiat cu un chopper, incepator a accidentat o batrana care i-a sarit in fata incercand sa traverseze neregulamentar strada.Am inteles ca batrana a decedat dupa vreo 2 ore iar baiatul este si el in stare grava la spitalul din Constanta se pare ca in coma.

Era in grupul celor care au plecat pe la 9 dimineata cu bacul (demostene,tro5...);abia pe la 9 seara au ajuns in Vama.Altceva nu mai stiu.

Sper sa fie bine motociclistul!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mda, asa am auzit si eu. pare-se ca motociclistului i-a sarit casca din cap, apropos de alt topic de pe-aici: merita sa investesti in echipament si daca tot il ai poarta-l corect

 

speram in insanatoshirea baiatului, aveti mare grija... erau cam morcovitzi baietzii din "tabara" din vama

 

ride safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare nespus de rau sa tot citesc despre accidente si chiar imi displace sa postez aici, dar avind in vedere ca baiatul ala e la Constantza, am un mic sfat pt cine ii este prieten sau il cunoaste:

 

LUATI-L URGENT DE ACOLO!!! Eu anul trecut am avut un accident in Mangalia si desi salvarea a venit in mai putin de 10 min, doctorii meseriasi de la Spitalul Municipal din Constanta, au avut grija sa dau in cangrena in doar 3 zile desi eram "sub supraveghere medicala". Asta insemnind ca mi-au pus un gips peste taietura si m-au lasat sa putrezesc 3 zile. Norocul meu a fost ca am ajuns la limita in Buc la Urgentza unde nu se stia daca imi mai pot salva piciorul sau daca voi mai trai (pierdusem extrem de mult singe si eram in soc toxico-septic), dar multumita unei doctoritze plasticiene (SA II DEA DUMNEZEU SANATATE SI TOT CE ISI DORESTE!!!!) sint destul de ok la ora asta chiar daca imi lipseste jumatate din muschii gambei am piciorul salvat si ma pot deplasa fara probleme...

Sint mult prea multe de spus despre doctorii din Constantza, dar in concluzie, atit va spun:

SCOATETI-L DE LA MACELARII AIA CIT MAI URGENT SI DUCE-TI-L INTR-UN LOC MAI BUN (cel mai indicat ar fi in Bucuresti, ex: Sp. de Urgenta)!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic : duceti-l se sccrie.. adica duceti voi pe el l ...

 

Ba tu esti bolnav.Mai conteaza cum se scrie...?Daca ai chef de vrajela dute pe alt forum!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au inceput sa aiba loc si accidente moto-pietoni... cam multe! :)

Insatosire grabnica baiatului...

 

ot: "Ulcica de noapte in cap"? BA, TU ESTI INTREG LA MINTE?!! A murit un om, altul e ranit si e in COMA!! Ai chef de caterinca?! :crack: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana in toamna, odata cu schimbarea legislatiei referitoare la accidentele pietoni-autovehicule... mai e.

 

Sanatate baiatului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce naiba zici acolo?

ulcica in cap!

Multa minte!

A AVUT LOC UN ACCIDENT!

UNDE E LOCUL CATERINCII TALE?

HUOOO!

 

 

:baldy: ca sa nu zic mai multe....

Au inceput sa aiba loc si accidente moto-pietoni... cam multe! :)

Insatosire grabnica baiatului...

 

ot: "Ulcica de noapte in cap"? BA, TU ESTI INTREG LA MINTE?!! A murit un om, altul e ranit si e in COMA!! Ai chef de caterinca?! :crack: :)

 

Nu e nici o caterinca e doar o exprimare poate mai sadica, a ideii lui Bandi.

Editat de kcuf_di
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai s-au tampit pietonii, ieri au fost deci doua de-astea cu pietoni!!!! :crack:

Educatie rutiera zero! Prostia tinde spre infinit!

Ne baga in spitale si la puscarie astia... Fratilor e posibil asa ceva?

 

OFFTOPIC: azi era sa-l ia tata pe botul masinii pe un idiot care a traversat sa prinda autobuzul fara sa se uite!!! :)

 

ONTOPIC: sanatate baiatului si sa nu mai auzim de de-astea! Nu vreau sa fiu rau dar cand se aproba legea aia o sa ii sperie un pic sa se uite dreaq cand traverseaza!!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu rau dar cand se aproba legea aia o sa ii sperie un pic sa se uite dreaq cand traverseaza!!!! :)

 

crezi tu? pe ce facem pariu ca vor traversa tot ca bovinele in continuare, fara sa se asigure? omul nu pricepe pana nu experimenteaza personal.

 

sa speram ca motociclistul scapa fara probleme!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crezi tu? pe ce facem pariu ca vor traversa tot ca bovinele in continuare, fara sa se asigure? omul nu pricepe pana nu experimenteaza personal.

 

Poi atunci ma apuc de CARMAGEDDON... cu o Dacie 1100, poate asa se sperie!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu carcotas, dar:

 

Ce viteza trebuie sa aibe un virago de 250 ca sa omoare o baba intr-o localitate?

 

Nu vreau sa duca la interpretari. Motociclistul era incepator (incepator de tot). Reflexele nu sunt formate!!!

 

In sate si comune nu se circula tare. Babele/mosii/etc sunt obisnuiti sa traverseze aiurea si greu. E sat totusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu carcotas, dar:

 

Ce viteza trebuie sa aibe un virago de 250 ca sa omoare o baba intr-o localitate?

 

Nu vreau sa duca la interpretari. Motociclistul era incepator (incepator de tot). Reflexele nu sunt formate!!!

 

E si asta un punct de vedere! Dar depinde ce varsta avea baba? Cum si unde a lovit-o?

Ca oricum nu e greu sa lovesti o batrana chiar si cu 50 la ora - cade si daca s-a lovit la cap sau intervin probleme respiratorii sau coronariene de la soc... sansele de deces sunt mari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E si asta un punct de vedere! Dar depinde ce varsta avea baba? Cum si unde a lovit-o?

Ca oricum nu e greu sa lovesti o batrana chiar si cu 50 la ora - cade si daca s-a lovit la cap sau intervin probleme respiratorii sau coronariene de la soc... sansele de deces sunt mari!

 

Ideea era ca omul ala era incepator. Poate a incercat sa mearga strans cu grupul. Adica a fortat limitele lui ca incepator.

 

Si eu daca merg maine cu 250kmph.. imi fortez rau limitele. Nu mai reactionez deloc la evenimente perturbatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Limitele alea de viteza in orase si sate au un scop. Mai au oamnii copii, unii sint batrini cum o sa fie si parintii vostri si voi, la batrinete mai slabeste mintea, vederea, auzul (la unii nu e nevoie de batrinete) si voi vreti sa fie lege ca pietonul sa fie vinovat indiferent de viteza vehiculului? Asta nu o sa fie niciodata si le-o scoate UE pe nas urgent. Care e chestia, societate numai de motociclisti, toti ailalti (pietoni, soferi, tigani) sint exclusi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai STIE CINEVA CLAR ce viteza avea, sau daca avea braincap sau alt tip de casca motociclistul?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(Edit:) @vrajitorul din oz: Nu. Vreau doar ca, daca circul regulamentar si ii smulg picioarele unui bovin biped ce se arunca brusc in strada de-a-m-pu|ea, sa nu fiu tras la raspundere pe nedrept. Respectarea legilor goes both ways, y'know.

Editat de SnapShot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(Edit:) @vrajitorul din oz: Nu. Vreau doar ca, daca circul regulamentar si ii smulg picioarele unui bovin biped ce se arunca brusc in strada de-a-m-pu|ea, sa nu fiu tras la raspundere pe nedrept. Respectarea legilor goes both ways, y'know.

:)

Asa e... de ce sa fac puscarie sau mai rau - pot sa mor pentru pietonii care iti sar in fatza pur si simplu?

Sigur, cand e vorba de viteza mare e no comment, se vede clar cine e vinovatul dar chestii din astea se intampla si cand mergi regulamentar sau pe-aproape. :crack:

Acuma nu stiu ce viteza avea baiatul cu Virago si nici nu o sa ii iau apararea in necunostinta de cauza, vorba lui Baiazid daca era incepator incordat la maximum si fara reflexe, plecat probabil la primul lui drum lung si a comis-o fiindca a avut ocazia nefasta data de batrana? :baldy:

Dar pe caz general, o fi bine sa platesti cu carnetul, cu libertatea sau chiar cu viatza pentru pietoni kamikaze sau pur si simplu nepasatori? Unii raman si cu traume psihice din cauza asta (vezi Vatmanii care omoara din greseala pietoni care traverseaza sinele neregulamentar!) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba, voi sunteti batuti in cap?

motociclistul facea parte din grupul cu demostene, tro si NIMENI nu stie despre CINE e vorba si in ce STARE este?

pana mea, numa vorbarie inutila pe forumu' asta, nimic concret.. o natzie de ţaţe suntem.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...