Sari la conținut

Trasee si rute in Romania


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Se face o harta pe care se adauga cu verde-drumurile bune, galben - acceptabile si rosii-rele.

in speranta ca e cu folos pentru toti motociclistii.. asa ca daca mai are cineva de adaugat feel free sa mai reactualizati

 

 

H1.jpg

 

:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 778
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

focsani spre bacau - drum f bun

adjud spre onesti - drum f bun

ploiesti - cheia - sacele (dn1a) - drum f bun

targoviste spre sinaia (71) - aveam fundu rupt, deci drum prost

Editat de CryAngel27
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luati creioanele colorate si desenati pe harta, baieti.

Altfel se pierde informatia: o imagine face cat o mie de cuvinte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am bagat si legenda in poza :cheers:

 

pacat ca avem harta asta acum pe final de sezon ...

la anu alta reactualizare :disappointed:

 

FFFFFFFFF tare ideea...o sustin...

Ca rectificari asa rapide, Ploiesti-Targoviste e de verde...acum, de vreo luna si ceva...si in curand si culoarul Rucar-Bran la fel, e in curs de asfaltare, am fost eu pe akolo acum vreo 2 sapt...

O sa mai revin cu update-uri maine...

Bafta...si drumuri verzi... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea nu e a mea... e a unui prieten.iar apoi cei din bihor ne-am pus la facut harta pe judet si pe tara.dar am zis sa o pun aici pe forum la general ca sa poate toata tzara sa bage liniute.legale :disappointed:

Ideal ar fi ca sa se faca una pe fiecare harta-judet in parte.Plus asta mare pe tzara.

ps:pe harta ma refer :cheers:

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ar trebui sa punem si o culoare pentru drumul proaspat asfaltat.oricum la noi pana in primavara trebuie facuta harta asta iar de la capat :disappointed:

acum e campanie si de aceea e verde :D

 

ps: a se observa ce culoare predomina in judetul Bihor :cheers:

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul marcat pe harta cu verde punctat ce reprezinta? :disappointed:

un fel de combinatie de galben cu verde ... un drum fara gropi dar cu denivelari medii ...

Mesaj completat

cine stie cum merg lucrarile intre Lugoj - Orsova si intre Targu Jiu si Filiasi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt initiativa in primul rand !...si apoi drumuri pe care am mers eu in ultimu timp..judetul Dambovita e bomba in afara de cateva drumuri care s-au asfaltat de curand ( gaesti-targosviste ),Transfagarasanul cum il stiti toti e o intraga aventura sa mergi p-acolo dar se asfalteaza ..speram pana la anu sa il termine. Aaaa si o veste buna pt toata lumea..am auzit ca se lucreaza de zor la Transalpina ..deci doamne ajuta si asfalt uscat tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super treaba cu harta....

 

Am adaugat : 1. Giurgeni - Viziru (Acum e in lucru - nu se poate trece)

2. Viziru- Braila - foarte bun;

3. Craiova - Calafat - acceptabil spre bun;

4. Simian- Vanju Mare - Maglavit - acceptabil spre bun (cel mai pitoresc este pe langa portile de Fier I - se ocoleste cam 10 km - e soseaua chiar pe malul Dunarii. Jumatate din bucata asta e foarte buna -pe malul Dunarii - a doua jumatate - spre drumul principal nu prea);

post-32983-1255329927_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...judetul Dambovita e bomba in afara de cateva drumuri care s-au asfaltat de curand ( gaesti-targoviste ), ..deci doamne ajuta si asfalt uscat tuturor !

 

Stii cumva portiunea A1-Gaesti cum este? Au asfaltat si flinticul ala sau tot minat este? :disappointed:

 

Ca sugestie personala:ar trebui "lucrat" pe o harta rutiera mult mai complexa. Are careva o harta cu TOATE drumurile existente (pana la nivel comunal, eventual)?

 

GO GREEN! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu , problema este ca are 50 MB , partea buna e ca poti da zoom pana te saturi si are si partea turistica ...harta aia eu zic la sfarsitul campaniei , si anume in primaara cand oricum se a face un review la drumuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu , problema este ca are 50 MB , partea buna e ca poti da zoom pana te saturi si are si partea turistica ...harta aia eu zic la sfarsitul campaniei , si anume in primaara cand oricum se a face un review la drumuri

 

Bun! E bine ca exista o astfel de harta! Daca mai exista si altele, ar trebui selectata varianta cea mai completa de harta rutiera.

Ar trebui vorbit cu Mr. ADMIN sa permita postarea ei pe forum si sa gaseasca o solutie astfel incat sa poata lucra direct pe ea. In acest fel, oricine are nevoie de o informatie, o poate consulta. Update-ul hartii il poate face eventual un moderator in urma sugestiilor de pe topicul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Harta asta a devenit asa de colorata ca deja nu mai inteleg aproape nimic uitandu-ma la ea. Era verde, galben si rosu..acum e si albastru, portocaliu. rosu intrerupt, verde deschis, verde inchis... :disappointed:

Incercati sa faceti una si buna, doar cu aceste trei culori, sau daca tot desenati in ea pastrati culorile de la inceput ca altfel iese varza!

Editat de sailordana8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fuoarte de acord cu partea cu sticky. si dak tot dam semnale de fum catre nea ADMIN, sa zic ca ma bag eu sa o fac in flash dak se doreste. si zic ca cel mai bine e asa. se strang informatii, desene, bla, pe tot parcursul lunii si la final de luna se updateaza harta.

 

la nivel de functionalitati interactive io zic asa:

 

#1. toogle tipuri de drumuri (a se citi se bifeaza / debifeaza treburi si apar numai genurile de drumuri dorite)

#2. modificari la tipuri de drumuri fata de luna precedenta (ex: fata de luna trecuta, pe DN xy din judetul x, intre localitatile x si y drumul a devenit asfaltat si nu mai e rosu, e galben)

#3. dat fiind ca e flash e scalabil, deci se poate printa la orice dimensiuni. io as merge chiar mai departe si as lucra la o functie care sa permita printarea unui anumit judet / anumita regiune istorica.

 

 

hai cu idei si vesti, ca dak reusim sa facem chestia asta functionala, s-ar putea sa avem unul dintre cele mai utile instrumente de pe forumul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Harta asta a devenit asa de colorata ca deja nu mai inteleg aproape nimic uitandu-ma la ea. Era verde, galben si rosu..acum e si albastru, portocaliu. rosu intrerupt, verde deschis, verde inchis... :disappointed:

Incercati sa faceti una si buna, doar cu aceste trei culori, sau daca tot desenati in ea pastrati culorile de la inceput ca altfel iese varza!

 

DA sa traiti !! :cheers:

post-26055-1255349796_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...