Sari la conținut

Zundapp


madcox
 Share

Postări Recomandate

bai copii,desi acu cand scriu,majoritatea sunteti in vama sau pe drum,cand ajungeti la net,vreau sa imi spuneti si mie ce modele mai mari de 500 cmc a facut zundapp,si intre ce perioade.multam si astept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

www.google.ro

multumesc,dar vreau inf de la cineva de aici.am dat cu google de m-am saturat.prefer inf sincere de la cineva care are de-a face cu zundapp.ptr informatia plina de sinceritate iti fac cadou un atas de ij :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IL PRIMESC. Daca iti fac cadou un manual de zundapp imi aduci atasul? Si inca cateva de BMW.

Modele cunoscute sunt Zundapp KS 500, 600, 800 proiectate inainte de razboi, 750 model de razboi, si 601 Elefantul Verde ultimul super Zundapp. In Romania am vazut cu ochii mei un KS 500 si un 750 si am vazut pe forum de la mah un KS600.

 

:) KS601 facut dupa razboi dupa KS 600. Rusii i-au lasat pe nemti sa continue fabricatia de KS 600 pentru civili si pt armata rusa, apoi nemtii l-au modernizat KS601. Daca din intamplare dai peste un zundapp sa-mi zici :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata frate,imi dai manual de oldtimer,si iti dau atasul de ij+putina rugina.chestia e ca tot din buc l-am luat,iar acu e langa costinesti.si nu nu iti spun daca gasesc ceva asemanat,ca il iau eu...dar ti-l dau o tura. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai m-ar interesa daca s-au facut mai recent (1960-70) zundapp de peste 500 cmc.

sa inteleg ca de 750 s-au facut in razboi,nu?se mai gasesc piese de zunapp(din cele vechi) ?

daca ai informatii despre zundapp(de orice natura) as fi recunoscator daca mi le-ai oferi.

multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa razboi sau mai facut citeva ks 600 si dupa ks 601 destul de interesant si poate un pic mai fiabil decit ks 600 , dupa ks 601 sau mai produs doar enduro mici si scutere

cele mai mari au fost k 800 si ks 750

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci,daca dau peste un zundapp de 750,automat este un ks 750 din timpul razboiului.

nu?deci dupa razboi s-au facut drujbe si carucioare de butelii.sper ca am inteles bine.multumesc.

ramane sa vad zundapp-ul ala de 750. B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai sa fie Zundapp:))

Cand mergeam cu Ijul ma intreba lumea: Asta ce e?

Cand mergeam cu Niprul: Asta e Ij? Ba nu e Zundapp! B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e . nu esti singurul. UN SINGUR OM, unul imbracat super bine cu fata de securist s-a oprit odata langa trotineta mea si a spus vorbind cu cel de langa el: "E UN m72, SOVIETIC..." restul : zundapp, ij, mz, bmw. atat. altele nu mai exista. B) :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...