Sari la conținut

Cheile DOBROGEI


Postări Recomandate

Bravo mah ... pe unde v-ati plimbat ? ( cool poza cu corturile vazute din "pestera")

 

 

pai am fost asa braila-macin-horia-topolog-saraiu-targusor-cheia si unii cand ne am intors constanta-eforie-vama veche-adamclisi-ostrov-bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am cautat sa facem o plimbare si o mica petrecere

au venit din gasca braila -galati (On the road to heaven) din tulcea o parte din rebeli si din constanta cativa baieti din seawolfs si nu numa

am vizitat niste pesteri nu inainte de a face ceva enduro pe acolo ..am facut poze cu lilieci...am halit gratare facute la disc si nu numa ne-am cam betivanit la un joc numit bolt si nu numa ....am avut si oleaca de muzica si lumina de la un generator ....a doua zi ne-am indreptat spre cetatea histria si spre casa

post-14936-1255374006_thumb.jpg

post-14936-1255374046_thumb.jpg

post-14936-1255374089_thumb.jpg

post-14936-1255374101_thumb.jpg

post-14936-1255374137_thumb.jpg

Editat de FlorinSg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad si pe topicul celalalt ca v-ati distrat de minune .... intreb si eu ca necunoscatorul : Care poate sa puna o localizare cu Pestera Liliecilor, ca io speolog batran habar n-am unde e ?( si as baga o tura anul asta ), ( nu ma luati cu "sarci goagal" ca-s convins ca-n tara asta sunt peste 100 pesteri numite ale liliecilor)

P.S. Cam ce marime (dezvoltare, denivelare) are pestera ?

Editat de meistergica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unii cica ar avea cativa km gen 7 dar se intinde pe mai multe rute noi am mers maxim 200 m

eu am fost dar m-am tinut dupa card asa ca nu-ti pot spune pe unde e oricum tre sa mergi ceva pe drumuri neasfaltate

Mesaj completat

 

:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos si interesant! Te salut @amatoru, sper sa ne vedem cu bine!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

liliecii sunt in perioada de hibernare. Deranjarea lor in aceasta perioada poate insemna o condamnare la moarte pentru o colonie intreaga.

Individul respectiv s-a distrat de minune tragand de sarmanul liliac. Atata inteligenta ma emotioneaza....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Prin oct. cand au fost ei ,liliecii nu hibernau inca,dar asta nu scuza cu nimic comportamentul de manelist al viteazului care chinuie saracul liliac.I-as recomanda sa puna mana sa mai citeasca despre lilieci,ca in mare parte le datoram si lor painea de pe masa,mai simplist spus.Pentru nenea cu Transalpul care se interesa de pestera,am orice detaliu doreste sa afle.Zona este superba,pacat ca este accesibila,fiind astfel destul de vulnerabila atacurilor mitocanesti,din orice parte ar veni ele.Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin oct. cand au fost ei ,liliecii nu hibernau inca,dar asta nu scuza cu nimic comportamentul de manelist al viteazului care chinuie saracul liliac.I-as recomanda sa puna mana sa mai citeasca despre lilieci,ca in mare parte le datoram si lor painea de pe masa,mai simplist spus.Pentru nenea cu Transalpul care se interesa de pestera,am orice detaliu doreste sa afle.Zona este superba,pacat ca este accesibila,fiind astfel destul de vulnerabila atacurilor mitocanesti,din orice parte ar veni ele.Asfalt uscat!

 

Draga cassian mai putin ma deranjeaza comentariile tale referitoare la importanta liliecilor pentru planeta... si poate ca am gresit... dar sub nici o forma nu i-am facut vre-un rau acelui animal... daca nu ai fost acolo te rog sa iti pastrezi opiniile pentru tine....

 

In schimb m-a deranjat foarte mult faptul ca indraznesti sa ma faci manelist, lucru care pentru mine este o jignire destul de mare... nu am obiceiul sa arunc vorbe despre oameni atata timp cat nu-i cunosc... te sfatuiesc sa nu o mai faci nici tu.... Nu o lua drept amenintare nici asta nu este un obicei de-al meu... dar tine cont de faptul ca pamantul este rotund... cand o sa ne intanim o sa purtam o discutie in particular.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dai seamna a agresat un liliac, acum toata rasa de lilieci e condamnata pieirii, a dereglat tot lantul trofic ...

 

 

e un dezastru....a fost mutat un liliac 2 cm de la locu de unde era...nu il mai gaseste tanti liliac pe domnu liliac la locu lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In schimb m-a deranjat foarte mult faptul ca indraznesti sa ma faci manelist, lucru care pentru mine este o jignire destul de mare... nu am obiceiul sa arunc vorbe despre oameni atata timp cat nu-i cunosc... te sfatuiesc sa nu o mai faci nici tu.... Nu o lua drept amenintare nici asta nu este un obicei de-al meu... dar tine cont de faptul ca pamantul este rotund... cand o sa ne intanim o sa purtam o discutie in particular.....

 

Daca te deranjeaza asa tare nu te mai comporta ca unul. Nu te-a facut manelist ci ti-a asemanat comportamentul cu al unuia. Asta nu din cauza stilului de muzica ascultat ci poate din cauza comportamentului asupra vietii gasita acolo unde va intalniti.

 

Si asta ti-o spun fara sa stiu cine esti, cine este in poza aia sau cine au fost cei prezenti. Simplul fapt ca niciunul inaintea ta nu si-a cerut scuze ci doar si-a exprimat dispretul fata de o fiinta (fie ea si un liliac amarat) iarasi nu ajuta la a scapa de eticheta capatata.

 

Altfel, genial locul. Pacat ca ati stat asa in drum.

Mesaj completat

Si ce ti-am scris cu totii mai sus nu o lua ca pe un afrond personal atat timp cat nu ne cunoastem. COmentariile vin oe baza pozelor si a faptului ca unii cunosc locatia. Si atat. Nici un nume in spate. Nici o fatza in spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si uite asa, s-a ajuns de la niste poze si o semi-intalnire la probleme legate de protejarea liliecilor...

Si eu am intrat sa vad pozele de la intalnire si pe unde s-a hoinarit, dar m-a deranjat la fel de mult sa vad pozele respective ca pe cei de mai sus. Trebuia acum topic separat?

 

sub nici o forma nu i-am facut vre-un rau acelui animal...

Asa o fi, insa din poze cel putin nu reiese ca ai avut prea mare grija de el.

Editat de LinX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te deranjeaza asa tare nu te mai comporta ca unul. Nu te-a facut manelist ci ti-a asemanat comportamentul cu al unuia. Asta nu din cauza stilului de muzica ascultat ci poate din cauza comportamentului asupra vietii gasita acolo unde va intalniti.

 

Si asta ti-o spun fara sa stiu cine esti, cine este in poza aia sau cine au fost cei prezenti. Simplul fapt ca niciunul inaintea ta nu si-a cerut scuze ci doar si-a exprimat dispretul fata de o fiinta (fie ea si un liliac amarat) iarasi nu ajuta la a scapa de eticheta capatata.

 

Altfel, genial locul. Pacat ca ati stat asa in drum.

Mesaj completat

Si ce ti-am scris cu totii mai sus nu o lua ca pe un afrond personal atat timp cat nu ne cunoastem. COmentariile vin oe baza pozelor si a faptului ca unii cunosc locatia. Si atat. Nici un nume in spate. Nici o fatza in spate.

 

 

OK...!!! Sa inteleg ca acum nu ma jignesti doar pe mine, ci pe toti motociclisti prezenti la acea intalnire....!? Cred ca toti mai facem greseli din cand in cand... si poate ca de multe ori am vazut poze in care comportamentul persoanelor prezente in acele poze imi dau semne de intrebare, asta nu inseamna ca trebuie sa fac comentarii inutile la adresa lor, nu caut sa-mi fac bagare in seama pe forum... doar asa de dragul discutiei... Daca eram manelist/sti cum spui tu, ma durea undeva de cometariile voastre... In fine... Vreau sa vad si eu daca vreunul dintre cei care au fost prezenti acolo are ceva de obiectat cu privire la comportamentul meu, atunci o sa cred cu adevarat ca ceea ce am facut este atat de grav cum puneti voi problema....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga cassian mai putin ma deranjeaza comentariile tale referitoare la importanta liliecilor pentru planeta... si poate ca am gresit... dar sub nici o forma nu i-am facut vre-un rau acelui animal... daca nu ai fost acolo te rog sa iti pastrezi opiniile pentru tine....

In schimb m-a deranjat foarte mult faptul ca indraznesti sa ma faci manelist, lucru care pentru mine este o jignire destul de mare... nu am obiceiul sa arunc vorbe despre oameni atata timp cat nu-i cunosc... te sfatuiesc sa nu o mai faci nici tu.... Nu o lua drept amenintare nici asta nu este un obicei de-al meu... dar tine cont de faptul ca pamantul este rotund... cand o sa ne intanim o sa purtam o discutie in particular.....

 

Fraateh, tu esti retardatul asta manelist?

post-18714-1261094708_thumb.jpg

 

Ngâh, ngâh, tine-l tata sa ii fac o poza sa o arat la tovarasi mei !

Daca nu esti tu atunci iti meriti renumele, avand in vedere ce pretenari ai.

Ai grija sa nu te trezesti urmarit daca maresti distanta fata de dusman.

 

Aaa, stai ma ca voi sunteti aia de la Tulcea unde nu mai are lumea cum sa puna cozi la corcoduse, gauri la mentosane si zimti la biscuiti de cat de bikeri sunteti voi...

Editat de t3r3nt3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...