Jump to content

Luati de va mirati!

Recommended Posts

Nimeni nu stie, e o premiera mondiala.

da, stim toti ca tu poti sa te dai pe serpentine de pe-o parte pe alta doar cu o mina pe ghidon, da' poate ne explici si noua cum faci, fenomenalule :cheers:

eu traiam cu convingerea ca motorul nu se poate conduce cu o singura mina, pina am vazut ca la scoala lui Keith Code elevii invatau sa faca asta. oricum cred ca te solicita de n-spre ori mai tare decit mersul normal. in special la viteze mici e teribil de greu de controlat pina si-o bicicleta asa.

Fa cursul de pe amckart (daca s-o mai tine). Dupa niste zeci de ture de circuit si jaloane cu o mana o sa vezi ca cel mai eficient controlezi motocicleta din balansul corpului si din scarite. Ghidonul urmeaza fara efort. Mai dificil cu plecarea de pe loc - trebuie mutat ambreiajul in locul franei de picior sau undeva tot pe mana dreapta.

@adam: in mod clar habar nu ai ce inseamna a) sa te loveasca un idiot si b ) sa incerci sa faci performanta, la orice nivel cat de mic. Ca atare nu inteleg de ce postezi asa inversunat.

Edited by dani31

daca toti oamenii ar judeca precum "adam",am face focul tot cu pietrele...progresul intotdeuna,de-alungul istoriei a presupus mari eforturi si pierderi umane ,de multe ori,uriase.....

are rost sa te intreb ce parere ai avea de un confrate care incercand sa atinga unul din cele mai inalte varfuri din lume a murit incercand sa se autodepaseasca?raspunsul cerd ca il banuim cu totii....

"The greater danger for most of us lies not in setting our aim too high and falling short; but in setting our aim too low, and achieving our mark." - Michelangelo

Am o întrebare pt cei care au ceva de comentat vis-a-vis de acest exemplu de viața: Cu ce drept judeci tu visul altcuiva?

"The greater danger for most of us lies not in setting our aim too high and falling short; but in setting our aim too low, and achieving our mark." - Michelangelo

Am o întrebare pt cei care au ceva de comentat vis-a-vis de acest exemplu de viața: Cu ce drept judeci tu visul altcuiva?

:cheers:

:cheers: Baieti lasati raspunsurile pentru @adam si cititi semnatura mea.Credeti ca are nevoie de apa la moara?

:ontopic: Tipul e de apreciat pentru ceea ce face. Din fericire nu e singurul. Sunt multi ca el care merg mai departe si nu putem decit sa ii apreciem

Edited by guzmanelu

si asta in opinia unora [defecti mintal] tot dobitoc s'o numi? ... :cheers:

unii nu pot fi deacord cu faptul,ca altii le-ar putea da lectii chiar daca au un handicap!

lume,lume.... :hug:

si asta in opinia unora [defecti mintal] tot dobitoc s'o numi? ... :)

unii nu pot fi deacord cu faptul,ca altii le-ar putea da lectii chiar daca au un handicap!

lume,lume.... :lol:

E facatura... nu poti redresa un avion care a intrat in rasucire, mai ales cand are doar 1 aripa si e dezechilibrat ...

Observa cu atentie efectul de "blur" cand se suprapun imaginile...

in opinia voastra de nea' 'al perfect si asta o fi trucaj..

sau nu puteti fi deacord cu faptul ca sunt altii mai buni decat voi!

Edited by kraz-trial

n-am putut sa m'abtin! OFF TOPIC!

http://www.youtube.com/watch?v=XOvmOHGWfqM...mp;feature=fvwp

o sa spuneti desigur ca deh... ii incarcat ! numai ca si eu am incercat ceva asemanator cu raba irak si aia incarcata full,si nimic... abea salta din foiile de arcuri fata. si nici TGA 510 nu-i in stare de asa ceva! :)

ps. 2 discuri de ambreaj.

pps. cine nu-i curios,ma poate ignora linistit. no offence...

Mesaj completat

no.. pentru cei ce nu cred ca se poate! a se urmari pana la final!

Mesaj completat

pentru cine n'are rabdare - de la minutul 3.42.

have fun!

Edited by kraz-trial
Eu vorbesc strict de cazul in care si-a pierdut mana intr-un accident moto. "Determinarea si vointa" sunt de fapt "incapatanare si prostie absoluta" in cazul in care in urma practicarii unui hobby iti pierzi un membru si continui sa practici. Daca ai pasiunea de a taia lemne, reusesti sa-ti tai un picior cu drujba, se numeste curaj, determinare, voita si eroism daca decizi sa continui sa tai lemne in singurul picior ramas? :) Pe un forum de padurari nu m-ar mira asa ceva.

Daca iubesti cu adevarat ceva in viata esti dispus sa treci peste orice. Poti sa mergi pe motocicleta cu o singura mina si sa concurezi la superssport. Segmentul de corp lipsa in cazul lui e mina. Nu creierul. Nici inima. Fara suparare.

Daca iubesti cu adevarat ceva in viata esti dispus sa treci peste orice. Poti sa mergi pe motocicleta cu o singura mina si sa concurezi la superssport. Segmentul de corp lipsa in cazul lui e mina. Nu creierul. Nici inima. Fara suparare.

Iubirea nu e totul, conteaza si ce iubesti. Nu orice iubire e de apreciat, unele nu-s iubiri ci obsesii bolnave (ex. alea care se termina cu "filie").

Daca iubesti o femeie, familia, calatoriile, natura, etc atunci e de apreciat ca faci orice pentru a-ti continua pasiunea. Dar daca iubesti motociclismul, taiatul de lemne, boxul sau cainii de luptă atunci ar fi un semn de normalitate si integritate cerebrala sa te opresti daca tocmai ti-ai pierdut o mână din cauza hobby-ului.

Iubirea nu e totul, conteaza si ce iubesti. Nu orice iubire e de apreciat, unele nu-s iubiri ci obsesii bolnave (ex. alea care se termina cu "filie").

Daca iubesti o femeie, familia, calatoriile, natura, etc atunci e de apreciat ca faci orice pentru a-ti continua pasiunea. Dar daca iubesti motociclismul, taiatul de lemne, boxul sau cainii de luptă atunci ar fi un semn de normalitate si integritate cerebrala sa te opresti daca tocmai ti-ai pierdut o mână din cauza hobby-ului.

Nu neaparat hobby-ul e cauza, chiar daca nenorocirea s-a intamplat in timp ce mergeai cu motorul. Oricum, e doar o speculatie ca si-a pierdut bratul in accident moto si oricum, un om ca el e de respectat, indiferent din ce pozitie privesti problema.