Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

cum spuneam acum ceva timp ..........am incercat vreo 3 produse marca Redis.ro si anume :

 

concentrat proteic din lapte si albus ou ( 93% concentratie )

 

concentrat proteic di zer de lapte ( 90 % concentratie )

 

super mass , adica 75% proteina iar restul carbohidrati ( acesta are un gust mai putin delicios )

 

am consumat 1 portie pe zii iar in zilele in care mai bag un pic de antrenament 2 portii

 

vreau sa zic ca nu se mai fac concentrate proteice ca acum 10 ani , azi ele sunt bune la gust .....nu mai au efecte secundare ( gen diaree :wink: ) .......ce sa zic pana si ficatul meu paradit le-a suportat .

in plus la magazin baiatul iti recomanda in functie de necesitatile si bugetul tau . ( mi se par acceptabile la pret )

 

o sa pun o poza cu fizicul meu de schelet imediat ce ma hepilez de chept' :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@dexter te-am injurat? acum serios ceea ce am zis a fost numai: arati bine si asa, da suncile jos si o sa arati ca statuile alea. arati asa pt ca ai constitutie de mozomorf, cel mai fericit caz adica.

 

daaaa, m-ai injurat. chiar mai rau. m-ai trimis intr-o sala de cul - tu - rism! :wink:

 

zici ca arat asa din cauza constitutiei? a Romaniei ? adica fara legatura cu sportul facut in anii astia?!

 

ps. io ma uit in oglinda numai cand ma barberesc. de ce crezi ca m-ar interesa cum sta kimonoul sau platosa de enduro pe mine?!

nu crezi ca functionalitatea e mai importanta ca forma?!!

 

:drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai si cand eram eu gata sa plec...m-am razgandit!

nu michelangelo era gay, leonardo era gay, a fost prins cu un baiat tanar ...dar a fost "bazat" si s-a scos. avea relatii in inalta societate etc.

acum de ce sunt statuile gay pai..."statuile sunt gay" pt ca si grecii erau gay. nush care filosof a declarat femeia fiinta secundara. adica femeia e doar pt inmultire, adevarata dragoste e cea intre barbati. sa fii gata sa mori oricand pt partenerul tau era asa o virtute... doamne nu pot sa cred ca discut gay-isme dinastea pe aici. ok si un caine moare pt tine dar nu inseamna ca tre' sa te f... cu el.

 

brb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarata dragoste e cea intre barbati. sa fii gata sa mori oricand pt partenerul tau era asa o virtute...

 

adevarul e ca daca vorbesti de solidaritate, loialitate si onoare nu prea te gandesti ca fiind vorba despre relatii intre femei.

 

 

Fiecare legionar este “frate în arme” cu celălalți legionari, indiferent de religie, rasă sau naționalitate. El trebuie să demonstreze solidaritatea Âşi să acționeze ca membru al aceleiaÂşi familii unite;

 

Legionarul trebuie să acționeze în război fără pasiune Âşi ură, să-Âşi respecte inamicul, să nu-Âşi abandoneze tovarăÂşii răniți sau morți Âşi să nu-Âşi predea armele.

 

Legionarul trebuie să simtă că este un soldat de elită, care se antrenează în mod riguros, are grijă de arma sa Âşi este preocupat în mod constant în a-Âşi menține forma fizică;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar, Regina Ghetii l-a dibuit! Dexter e mozomorf, astia si cu ferenghi sunt cei mai ai dracu din Confederatia planetelor! :drink:

 

Si totusi grecii si muncitorii aia de atunci faceau multa munca fizica si ridicau si greutati ca sa arate cam cum ii prezinta statile alea. Noi nu facem nimic, ne suim in masina, mergem la birou, si apoi o luam inapoi spre casa.

Cel mai greu lucru pe care il impingem este cosul plin sambata la supermaket.

 

Si atunci cu ce gresim noi care mai dam printr-o sala? Cu ce gresim noi ca al nostru ideal de frumusete nu este ala cu capu' mare si ingust in umeri care doar isi foloseste creierul?

 

Iti spun eu,cu nimic. Fiecare face ce vrea si are prioritatile lui.

 

Dar pentru cineva care traieste intr-un apartament intr-o capitala infecta ca a noastra, din pacate, sala de fiare/fitness este cam ultima reduta in fata sedentarismului total.

 

Cred ca trebuie sa o dam iar pe aikido ca Dexter devine vehement!Medicamente!Medicamente! :wink:

Mesaj completat

cum spuneam acum ceva timp ..........am incercat vreo 3 produse marca Redis.ro si anume :

 

concentrat proteic din lapte si albus ou ( 93% concentratie )

 

concentrat proteic di zer de lapte ( 90 % concentratie )

 

super mass , adica 75% proteina iar restul carbohidrati ( acesta are un gust mai putin delicios )

 

am consumat 1 portie pe zii iar in zilele in care mai bag un pic de antrenament 2 portii

 

vreau sa zic ca nu se mai fac concentrate proteice ca acum 10 ani , azi ele sunt bune la gust .....nu mai au efecte secundare ( gen diaree :P ) .......ce sa zic pana si ficatul meu paradit le-a suportat .

in plus la magazin baiatul iti recomanda in functie de necesitatile si bugetul tau . ( mi se par acceptabile la pret )

 

o sa pun o poza cu fizicul meu de schelet imediat ce ma hepilez de chept' :D

 

Esti off-topic! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da tot ce ai spus tu mai sus plus afectiune de tip gay. asa era societatea lor...gay! ca si in 300 ca si in alexandru macedon. exact asa erau ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da tot ce ai spus tu mai sus plus afectiune de tip gay. asa era societatea lor...gay! ca si in 300 ca si in alexandru macedon. exact asa erau ....

 

cum sa-ti explic eu tie notiunea de camarad sau tovaras ...

amicitie e mai putin decat prietenie iar pretenia e depaaarte de ce inseamna un camarad.

 

dragostea/loialitatea/increderea intre barbati nu are legatura cu sexul.

 

 

of, numai civilii nu inteleg termenul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ah,pacat!Te faceam harcea-parcea daca erai militar!Dar n-am avut norocul asta...trebuie sa-ti mai gasim alte slabiciuni ca de aikido m-am cam saturat.

 

Oricum, vad ca aveti un dialog pe teme alese, de arta si civilizatii, fapt care ma face sa stau cuminte pana iese la iveala ceva cu fiare,sala,transpiratie,muschi,serii,repetari. :drink:

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sa-ti explic eu tie notiunea de camarad sau tovaras ...

amicitie e mai putin decat prietenie iar pretenia e depaaarte de ce inseamna un camarad.

 

dragostea/loialitatea/increderea intre barbati nu are legatura cu sexul.

 

 

of, numai civilii nu inteleg termenul.

 

 

 

hahah, eu le spun civili tuturor nemotociclistilor!! asta e buna!!! hm. azi mi-am luat geaca de biker...merg pe jos dar nu-s in civil...bla bla...cam asa vine.

 

inteleg perfect am crescut intre baieti, am 2 frati cu care m-am batut pana am plecat la facultate. crede-ma ca stiu ce inseamna, si cum e sa imparti si sa te sacrifici in anumite situatii.

dar gay tot gay ramane. spartanii aveau iubiti plus neveste-care faceau copii si cam atat. asta vreau sa spun.

 

Mesaj completat

p.s am vrut sa dau la marina militara si m-am dus la " inrolare" dar m-am razgandit ca nu stiam mate-fizica, am terminat la sectia uman.

cine stie poate eram in misiune in mediterana acum...

 

Mesaj completat

arta si civilizatie...unde? suntem toti off-topic!! ne intoarcem deci la muschi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:drink:

 

Ahaaaaaaaa,ai editat!Inteleg ca imi arunci mingea la fileu si ai chef sa imi bag tastele in scandalul militar vs civili. Nu mai e fun, am apucat sa vad ca nu esti.

 

Si mie imi place scandalul, dar macar sa fie pe teme reale.

 

Deci, Ice-Queen este prima care dupa ce s-a uitat la poze a introdus notiunea de gay. Noi fiind intre baieti pana acum, nu ne-am gratulat cu asta, poate nu ne-a trecut prin cap...inca. Puteai si tu sa zici ca unul arata ca un taran/redneck si unul ca un zeu din statuile grecesti...dar cu chestia cu gay...ai lovit.

 

Si acum o sa ne luptam din nou cu unul din multele mituri despre culturistii care arata bine, si anume ca ei trebuie sa fie gay.

 

Narcisisti, ca prea se privesc in oglinda.

 

Iaca uite-asa avem noi o tema noua de discutie. Dupa serii/repetari/forta/impotenta/rezistenta/anduranta/palinca/slana si alte multe subiecte frumoase pe care le-am dezbatut. :wink:

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar pentru cineva care traieste intr-un apartament intr-o capitala infecta ca a noastra, din pacate, sala de fiare/fitness este cam ultima reduta in fata sedentarismului total.

Ciclism. Cel stradal e doar pentru picioare, cel offroad e pentru toate, nu stiu cum e cu arsul caloriilor dar dupa o ora de sala la IDM (acum 5 ani cand aveam abonament) completam o jumatate de litru de apa, dupa o ora de mers cu bicicleta cu un dement care a fost campionul national al Bulgariei completam 1.5 litri de apa si mergeam impleticit. Iar el facea asta cam 2-3 ore pe zi 5 zile pe saptamana si arata bine, nu avea picioarele supradezvoltate si trunchiul ingust ci avea o alura altetica coerenta.

Editat de AdrianB1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai muschii nu cresc daca nu le dai repaos, eu asa stiu. ciclistii au rezistenta nu masa musculara. oare cat poate sa alerge ronnie coleman?

 

nu, nu sunt de acord cu aspectul fizic al culturistelor. pune o rochie pe o culturista si ai sa observi ca:are gambe de barbat, vene ca furtunele, spatele plin de serpi , falci de terorista (cum spunea profu de bio: nu mai mestecati atata guma ca o sa aveti falci de teroriste) si un zambet colturos...si silicoane sau nimic.

si "ispita" de mai devreme de abia daca are treaba cu sala...poate foloseste aparate din alea, stimulatoare cu electrozi...

mama ce rea sunt. gata cu critica...

 

calea e undeva la mijloc. nici prea prea nici foarte foarte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca Dexter a citit " Infanteria Stelara " , carte mai militarista ca aia mai rar gasesti. Desi eu cred ca daca stii s-o citesti si s-o intelegi , e o carte de mare valoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva ontopic???

 

incep eu...

azi am facut umeri... si am observat ca conteaza enorm de mult cand faci fluturari laterale sa incerci sa nu faci miscarea din balans, iar la revenire cu bratele jos sa ti contra din umar.Doare foarte tare... dar lucreaza foarte bine...si trebuei facut cu greutate potrivita miscarii corecte.Iar la sfarsit super serie pana la epuizare.. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut abdomene acum 4 zile , n-am mancat k lumea 3 zile si...am patratele...

n-o fac intentionat numai ca nu apuc sa mananc cand trebuie....

Mesaj completat

super seria la tine ce inseamna? ultima si crunta? adica senzatia aia de arsura?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva ontopic???

 

incep eu...

azi am facut umeri... si am observat ca conteaza enorm de mult cand faci fluturari laterale sa incerci sa nu faci miscarea din balans, iar la revenire cu bratele jos sa ti contra din umar.Doare foarte tare... dar lucreaza foarte bine...si trebuei facut cu greutate potrivita miscarii corecte.Iar la sfarsit super serie pana la epuizare.. :wink:

 

 

 

DY,spunea ca pentru a face muschiu',miscarea negativa e mai importanta decit cea pozitiva,asa ca ce spui tu e pe undeva normal :drink:

Mesaj completat

am facut abdomene acum 4 zile , n-am mancat k lumea 3 zile si...am patratele...

n-o fac intentionat numai ca nu apuc sa mananc cand trebuie....

Mesaj completat

super seria la tine ce inseamna? ultima si crunta? adica senzatia aia de arsura?

 

 

cu respect,la cit de schija esti,e normal sa ai patratele dupa citeva zile de "nemincare".

Editat de 6speed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut abdomene acum 4 zile , n-am mancat k lumea 3 zile si...am patratele...

 

 

oauuuu, ce sexi feminin trebuie sa fie... :wink:

 

ma gandesc ca din moment ce exista femei carora le plac culturistii,

exista si barbati carora le plac androginele.

:drink:

 

 

ps. cand zic androgina ma refer la sensul bun al cuvantului. serios. ala ce se refera la femei cu caracteristici de barbat. nu sensul de hermafrodit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca toti v-ati inghesuit sa imi raspundeti,nu stiu cum sa va multumesc ... era de asteptat,nici nu stiu la ce m-am obosit sa va mai intreb!

In afara de mistouri,talente si figuri nu mai gasesti nimic pe forumul asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca toti v-ati inghesuit sa imi raspundeti,nu stiu cum sa va multumesc ... era de asteptat,nici nu stiu la ce m-am obosit sa va mai intreb!

In afara de mistouri,talente si figuri nu mai gasesti nimic pe forumul asta!

 

nu ai primit raspuns direct, asta nu inseamna ca nu ai primit deloc. au mai intrebat si altii, nu trebuia decat sa citesti.

popa nu repeta predica de doua ori pentru o baba surda.

 

de exemplu ti-a raspuns ice age:

pai muschii nu cresc daca nu le dai repaos,

 

 

pentru cresterea musculara mai bine sa iei naposim combinat cu relaxare totala.

pentru dezvoltarea creierului trebuie sa te mai nasti o data: nu poti dezvolta ceea ce nu ai. bun simt, in cazul tau.

 

:drink:

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca toti v-ati inghesuit sa imi raspundeti,nu stiu cum sa va multumesc ... era de asteptat,nici nu stiu la ce m-am obosit sa va mai intreb!

In afara de mistouri,talente si figuri nu mai gasesti nimic pe forumul asta!

Ai dat si multe detalii despre antrenamentul tau , ca sa primesti parerile noastre. Asta-i din seria "cit baga nenea ?" , probabil. Am inteles ca tragi de fiare si ai 40 in brat , adica nu am inteles mai nimic. Nu ca sint eu un antrenor , ti-am raspuns fiindca te-ai oparit cam tare si cam aiurea. Oricum , daca ai 40 in brat , eu personal nu am ce sfat sa dau , ma surclasezi. Dar daca schimbi discursul , poate altcineva va avea o opinie. Daca nu , ori nu mai intra cine stie pe forum , ori nu stie nimeni ce sfat sa-ti dea , desi la 40 in brat , ar trebui sa-ti dai seama singur ce este cu tine.

Editat de lil debul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Upi, faptul ca ai datele alea inseamna ca stii totusi sa te alimentezi pentru a te mentine. Mai ales eu nu as avea ce sfaturi sa-ti dau in acest sens, pentru ca eu nu reusesc sa-mi tin greutatea sub control.

Dar shake-urile alea proteice si aminoacizii s-ar putea sa fie ceea ce-ti lipseste ca sa pui masa musculara. Asta in materie de nutritie + suplimente.

 

Deja daca te tii de 3-4 ani inseamna ca faci muuult mai mult decat majoritatea din cei care se plimba prin sali.

 

Ceea ce ti se poate intampla insa este chiar programul prea incarcat de antrenament. Toate publicatiile recomanda sa sochezi organismul ca se obisnuieste mereu cu programul de antrenament. Daca ai tinut un program 6 luni si nu ai mai progresat trebuie neaparat schimbat.

 

Incearca altfel, schimba exercitiile, schimba ordinea lor, schimba numarul de repetari.

 

Poti incerca sa sochezi si cu un program de genul piept-spate, doar exercitii de baza intr-o zi, cu greutati mari, apoi biceps-triceps, si asa mai departe, ceva total altfel decat ai facut pana acum.

Zilele de pauza sunt si ele foarte importante. Mie nu-mi vine sa cred dar imi merge bine cu un program in care imi antrenez toate grupele odata intr-un antrenament si fac asta cam de 3 ori in 2 saptamani, maxim de 2 ori pe saptamana. Si imi merge foarte bine.

 

Stii ca unul din inamicii cresterii musculare este supra antrenamentul. Poate mai multa pauza ti-ar prinde bine.

 

Cam asta zic eu, daca m-as pune in papucii tai. :drink:

 

P.S. Se spune ca a nu face genuflexiuni e o mare greseala in culturism. Se pare ca exercitiul asta stimuleaz foarte mult cresterea de masa globala, deci oricine ar trebui sa-l introduca in programul de antrenament pentru a pune masa musculara.

P.S.1. La fluturarile in lateral pentru umeri s-a demonstrat ca prima parte a miscarii pana cand gantera ajunge undeva sub nivelul umarului este benefica pentru cresterea deltoidului, odata trecuta gantera de orizontala si ridicata si mai sus chiar deasupra capului se zice ca nu mai aduce nimic in plus!

Majoritatea sfaturilor sunt din ce am citit...nu dati cu pietre, nu am experimentat asa de mult.

 

Misterio, Dexter si LilDebul au cumva dreptate pentru ca intrebarile tale s-au mai pus pe aici, pe de alta parte, nici tu nu ai pus prea multe detalii.

Referitor la antrenamente, iti dau un citat tot dintr-un raspuns de-al meu mai vechi.

Desi s-a facut multa caterinca s-au spus pe aici si multe lucruri bune pentru cei ce se antreneaza cu greutati,asa ca daca citesti topicul ignorand raspunsurile date doar pentru caterinca eu zic ca iti raspunzi la majoritatea intrebarilor.

 

Pe partea de proteine nu pot sa te sfatuiesc cu nimic. Nu am luat niciodata. Singurele suplimente pe care le-am luat sunt L-carnitina si Creatina.

Creatina sigur o sa-ti de un 10% in plus, asa ca ai putea sa incerci.

 

Daca pui mai multe detalii despre antrenament s-ar putea sa mai vina lumea cu un sfat. Acum nu uita ca aici suntem pe un forum de motociclisti, care mai dai si ei printr-o sala de sport.

 

Asa ca tu poate esti chiar mai pregatit si mai informat decat noi si s-ar putea sa vii dupa aia si sa zici ca cine sunt eu de exemplu ca sa-ti dau tie sfaturi, mai ales la cum arat... :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am "oparit" cum spui pentru ca de obicei daca apare unul care cere un sfat ori nu este bagat in seama(cazul meu) ori se trezesc destepti sa fie "simpatici"...ceea ce nu e defel normal!

Nu am dat detalii despre antrenamente pentru ca nu sa obosit nimeni sa ma intrebe nimic..intrebarea mea nu a interesat pe nimeni!Nu mai conteaza pentru ca nu mai vreau sa aflu nimic,am vrut doar sa va "bat obrazu" cu ce am scris mai sus si atata tot...puteti sarii linistiti peste postul meu ca si pana acum!Va doresc o zi buna la toti

 

Ps:40 in brat nu e defel un brat mare

Mesaj completat

Misterio, Dexter si LilDebul au cumva dreptate pentru ca intrebarile tale s-au mai pus pe aici, pe de alta parte, nici tu nu ai pus prea multe detalii.

Referitor la antrenamente, iti dau un citat tot dintr-un raspuns de-al meu mai vechi.

Desi s-a facut multa caterinca s-au spus pe aici si multe lucruri bune pentru cei ce se antreneaza cu greutati,asa ca daca citesti topicul ignorand raspunsurile date doar pentru caterinca eu zic ca iti raspunzi la majoritatea intrebarilor.

 

Pe partea de proteine nu pot sa te sfatuiesc cu nimic. Nu am luat niciodata. Singurele suplimente pe care le-am luat sunt L-carnitina si Creatina.

Creatina sigur o sa-ti de un 10% in plus, asa ca ai putea sa incerci.

 

Daca pui mai multe detalii despre antrenament s-ar putea sa mai vina lumea cu un sfat. Acum nu uita ca aici suntem pe un forum de motociclisti, care mai dai si ei printr-o sala de sport.

 

Asa ca tu poate esti chiar mai pregatit si mai informat decat noi si s-ar putea sa vii dupa aia si sa zici ca cine sunt eu de exemplu ca sa-ti dau tie sfaturi, mai ales la cum arat... :drink:

 

Mersi frumos pentru raspunsul tau pertinent!Vezi tocmai ai e problema,nu am chef sa citesc 80 de pagini de caterinca de aia am preferat sa intreb cu riscul de a pune pe cineva sa se repete!

Editat de Misterio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...