Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

au abandonat toti topicul asta?

 

o fi de la vreme, o fi de la genetica, important e ca azi m-a chinuit tare umarul dept cand am lucrat pieptul, chiar daca l-am incalzit f bine.....aveti voi vreo solutie? mentionez ca nu fortez ci merg pe ideea repetarilor, ultima serie fiind 5-6 repetari a 90kg

 

numai bine si spor la ridicat!

 

 

hmm te doare tare?daca da eu zic sa o lasi mai moale.poate nu ai executat corect exercitiul cand te-ai fortat.

coiful rotatorilor e des bulit de catre culturisti

http://www.informatiamedicala.ro/boli/Afec...rilor--128.html

 

 

totul ok in rest?

baga ceva poze :rolleyes: revitalizeaza topicul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

M-am apucat acum 4 ani , primi 2 ani m-am tinut bine apoi au aparut niste probleme , luam niste pastile pt cosuri si nu aveam voie sa fac efort si 9 luni am stat pe dreapta , dupa am inceput iar dar nu am m-ai reusit sa fac performantele acelea , de forta in special si asta m-a descurajat ca nu puteam sa imi revin nici dupa 3 luni . Acum trag cand am chef si timp , tot un fel de microb este,e ca si pasiunea cu motoarele, cand imi vine trebuie sa ma duc ca altfel nu ma simt bine . Astazi am avut asa o stare si am fost , poza facuta acum. Pot sa spun ca am incercat cu tot felu' de pastile si proteine dar nu cresteam in masa si in forta . M-a gandesc sa bag steroizi , putini sa nu dau ortu' popi. :rolleyes: Pai ori suntem muschiulosi ori numai suntem. :rolleyes:

post-60224-1293038234_thumb.jpg

Editat de GJ 00 VEX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

foarte misto.cred ca iti da un boost de adrenalina ha?

Mesaj completat

M-am apucat acum 4 ani , primi 2 ani m-am tinut bine apoi au aparut niste probleme , luam niste pastile pt cosuri si nu aveam voie sa fac efort si 9 luni am stat pe dreapta , dupa am inceput iar dar nu am m-ai reusit sa fac performantele acelea , de forta in special si asta m-a descurajat ca nu puteam sa imi revin nici dupa 3 luni . Acum trag cand am chef si timp , tot un fel de microb este,e ca si pasiunea cu motoarele, cand imi vine trebuie sa ma duc ca altfel nu ma simt bine . Astazi am avut asa o stare si am fost , poza facuta acum. Pot sa spun ca am incercat cu tot felu' de pastile si proteine dar nu cresteam in masa si in forta . M-a gandesc sa bag steroizi , putini sa nu dau ortu' popi. :) Pai ori suntem muschiulosi ori numai suntem. :)

 

 

pai nu ai cum sa iti revi la starea de apogeu care ai avut-o cand te-ai lasat de sala, cu siguranta nu in 3 luni de sala.nu te descuraja si nu lua injectii ca nu vei rezolva nimic pe termen lung , doar asa pe trimestru si apoi iti revi la starea initiala.parearea mea.

fa sala nu farmacie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte misto.cred ca iti da un boost de adrenalina ha?

Mesaj completat

 

 

pfa,nus tiu ce sa zic.

sincer,e si cardio,si forta,si greutati,si repetari,cam tot,zic eu.

adica ce am filmat acolo,e o mica parte din ce fac,experimentez,in momentul de fata.

sunt zile cind fac exercitii de haltere,dupa care alerg pe banda,dupa care abdomene,si revin la haltere.

din pacate,tot nu maninc dupa "caiet",tot aiureli,tot un popcorn la un film,tot o mincarica pe la 12 noaptea,dupa care nani.

in rest,totul perfect.miscare si iar miscare.

Sarbatori fericite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator M.O.T.O.

Frumos , nu am mai vazut aici exercitii de genul asta , cred ca nu-s populare. Te rupe pe cardio , nu ? Cam cit dureaza un antrenament si cam ce greutati folosesti ? Se vede si o crestere in masa , sau doar in forta ? Succes in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai depinde dupa ce umbli.depinde ce cauti.

eu doresc sa am muschi functionali.

am trecut de virsta cind am scopul de a avea muschi pentru ca acestia sa umple carentele de exprimare intr-o eventuala discutie cu o piti.

pe cardio esti terminat.

daca ai auzit de expresia "fara suflare",aici o ai imediat.

ideea de baza e de a face exercitii cu greutati pe o perioada determinata (atunci timpul conteaza) sau cit mai multe repetari (atunci repetarile conteaza intr-un timp x).

masa musculara ,inevitabil creste.asa cred eu.nu fac de mult asa ceva,dar ce pot spune cu siguranta e ca in forta am crescut.

indreptari cu peste 100,aruncat cu peste 60 de kg....

partea proasta e ca toti se uita la tine ca esti "freak".......dar fuck'em all,right?

Editat de 6speed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toata lumea incearca sa slabeasca eu incerc sa pun pe mine

vrand nevrand am reusit. secretul a fost ca am lasat-o mai moale cu sportul :)

faza buna e ca am rezistenta cam la fel si muschii tot acolo sunt.

 

as pune poze dar (o sa vada altii cat sunt de "mediocra" si) ma "bate" sotul de nu ma vad...

unde sunt acum nu am greutati(sunt in garaj ca vai de ele) si am adus(tot din garaj) 4l de ulei moto...are maner canistra si pot trage . faza e ca e prea usoara...din ce altceva sa improvizez?

any ideas?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toata lumea incearca sa slabeasca eu incerc sa pun pe mine

vrand nevrand am reusit. secretul a fost ca am lasat-o mai moale cu sportul :D

faza buna e ca am rezistenta cam la fel si muschii tot acolo sunt.

 

as pune poze dar (o sa vada altii cat sunt de "mediocra" si) ma "bate" sotul de nu ma vad...

unde sunt acum nu am greutati(sunt in garaj ca vai de ele) si am adus(tot din garaj) 4l de ulei moto...are maner canistra si pot trage . faza e ca e prea usoara...din ce altceva sa improvizez?

any ideas?

 

pai tu vrei masa?baga carbo la greu si nu fi agitata, incearca sa lenevesti.copiaza stilul celor care sunt grasi.mancare multa si sedentarism.

daca vrei masa,cauta ceva greu,saculetii cu nisip,etc.depinde ce iti doresti.sti sa te antrenezi pentru a pune masa?mic dejun ai dimineata?mananci carbo?

da niste detalii legate de alimentatie si constitutia .

:)

 

PS: Sarbatori fericite tuturor si un an 2011 plin de impliniri. :)

 

dupa revelion incep sa imi fac un blog si sa imi filmez cateva antrenamente de culturism plus fitness.indoor pentru inceput si apoi ulterior cand se incalzeste outdoor.

am sa postez linkul cu blogul cand o sa il termin.

wish me luck

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1,71....49-50kg. am plecat de la 44kg cat aveam acum 6 luni...dupa sesiune si licenta si recuperare la genunchi

n-am mai avut de umblat atat si m-am linistit,asa am pus pe mine.

de 2 luni nu mai beau cafea decat decaff

pot manca de toate, se depune uniform dar nu suport sa mananc gras, ciorbe grase, cartofi prajiti in cantitati mari, slana...

exercitii fac mai rar acum, masa musculara s-a pastrat, la fel si rezistenta. poate faceam prea mult inainte si ma supra antrenam...nu stiu ...

nu sunt inca in forma maxima atinsa...mai am 4 kg pana acolo.

inainte trageam cu gantere de 5kg. mai mici de atat mi se par inutile pt a lucra bratele

 

am pierdut la capitolul "patratele beton" ...si cam atat. in rest toate arata mai bine

nu arata rau nici picioarele totusi astept ziua cand blugii vor sta pe mine cum stateau cu alea 4kg in plus

 

 

 

 

 

 

Mesaj completat

mersi de raspuns si good luck cu blogu man!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi iar mi-am dat drumul la imaginatie si mi-am "batut joc" singur de mine.

in timpul exercitiilor pulsul mi-a urcat pina la un maxim de 178.

dupa ce am terminat cu aiurelile am alergat 10 minute.

media pulsului a fost de 141.

in timp ce alergam,nu mi-am putut urca pulsul mai sus de 177,nici pe perioada de 1 minut de sprint.

asadar,pulsul mi-a urcat mai mult pe partea de greutati decit pe partea de cardio pur.

curios.

succes Gixx la blog.

sper sa te ti de el.

ai ajuta pe foarte multi.

cel putin asta cred eu.

pentru cei ce vor sa arunce o privire la ce aiureli am mai facut,dati un clik pe linkurile vechi si acolo gasiti chestiile noi.

as fi curios de ceva pareri.

 

sorry for the shity music.

Editat de 6speed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi iar mi-am dat drumul la imaginatie si mi-am "batut joc" singur de mine.

in timpul exercitiilor pulsul mi-a urcat pina la un maxim de 178.

dupa ce am terminat cu aiurelile am alergat 10 minute.

media pulsului a fost de 141.

in timp ce alergam,nu mi-am putut urca pulsul mai sus de 177,nici pe perioada de 1 minut de sprint.

asadar,pulsul mi-a urcat mai mult pe partea de greutati decit pe partea de cardio pur.

curios.

succes Gixx la blog.

sper sa te ti de el.

ai ajuta pe foarte multi.

cel putin asta cred eu.

pentru cei ce vor sa arunce o privire la ce aiureli am mai facut,dati un clik pe linkurile vechi si acolo gasiti chestiile noi.

as fi curios de ceva pareri.

 

sorry for the shity music.

mersi de sustinere in primul rand :)

 

iti masori pulsul din cate vad.ti-ai luat ceas ? de care?

eu mi-am luat un polar ft80

polar-ft80-heart-rate-15590-7757_zoom.jpg

FlowLink-loadedL.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne invirtim in jurul cozii aici. Copiii NU au ce cauta la sala si culturismul NU e sanatos ci, in cel mai bun caz, neutru. Metrosexualii aia sint mai sanatosi in general decit baietii care trag la sala. Ca standarde de frumusete nu mai zic, ceafa lata nu e apreciata si pe buna dreptate.

 

 

 

imi cer scuze k te contrazic......dar eu am 17 ani...si trag de fiare din clasa 8a...mai exact de la 14 ani....si de la 15 ani fac karate...adik numa sporturi de performanta....si nu am avut nimik de pierdut....ba din potriva...numa de castiga......la fete ma refer...la respectul pe care mil poarta ceilalti...etc......bineinteles nu consum bauturi alcoolice si nici tigari,sau alte deastea...un sport oricare ar fi el...nu strica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze k te contrazic......dar eu am 17 ani...si trag de fiare din clasa 8a...mai exact de la 14 ani....si de la 15 ani fac karate...adik numa sporturi de performanta....si nu am avut nimik de pierdut....ba din potriva...numa de castiga......la fete ma refer...la respectul pe care mil poarta ceilalti...etc......bineinteles nu consum bauturi alcoolice si nici tigari,sau alte deastea...un sport oricare ar fi el...nu strica

 

 

te-ai apucat cam devreme de tras fiare.Ce inaltime ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze k te contrazic......dar eu am 17 ani...si trag de fiare din clasa 8a...mai exact de la 14 ani....si de la 15 ani fac karate...adik numa sporturi de performanta....si nu am avut nimik de pierdut....ba din potriva...numa de castiga......la fete ma refer...la respectul pe care mil poarta ceilalti...etc......bineinteles nu consum bauturi alcoolice si nici tigari,sau alte deastea...un sport oricare ar fi el...nu strica

 

 

e bine ca ai doar 17 ani.

inca nu e prea tirziu sa inveti sa scri corect in limba romana.

degeaba nu ai ceafa lata daca la capitolul exprimare esti praf.

karate+trasul de fiare= sporturi de performanta? uat dă fac?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e bine ca ai doar 17 ani.

inca nu e prea tirziu sa inveti sa scri corect in limba romana.

degeaba nu ai ceafa lata daca la capitolul exprimare esti praf.

karate+trasul de fiare= sporturi de performanta? uat dă fac?

si tu acum... face curand face curand 18 ani, isi ia miar si am scapat. daca nu a invatat sa scrie pana acum, ce rost mai are? crezi ca o sa rezolvi ceva daca te iei de el? doar inflamezi topicul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si tu acum... face curand face curand 18 ani, isi ia miar si am scapat. daca nu a invatat sa scrie pana acum, ce rost mai are? crezi ca o sa rezolvi ceva daca te iei de el? doar inflamezi topicul

 

:D

smart ass

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, iti trebuie un mare grad de nebunie sa faci ce fac aia in videoclip.

dupa, ii vezi pe youtube la sectiunea " broken teeth while jumping " :D - oricum ca si conditie fizica, da. sunt jmecheri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia se antreneaza de ani de zile, au tendoane "de doua ori" mai groase sa nu mai zic de oase. oasele la asa efort fizic se fractureaza la nivel micro si se ingroasa ca se depune calus. de ex aia care fac thai box au tibia plina de "galme" , tot asa calciu depus ca sa astupe micro fracturile si in timp fac oasele f rezistente.

mai e o chestie, cand am facut aikido ma obisnuisem sa ma dau peste cap, sa sar etc. acum as ameti din 2 miscari deci antrenamentul asta te schimba pe toate planurile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...