Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

@speed...interesante exercitiile, era frumos sa dai cateva tumbe consecutive la cauciucul ala mare...

 

 

azi m-am cantarit si dupa o luna fara tigari, antrenament bun, mancare buna si la timp, o proteina, cardio am 78.5kg de la 74 cat aveam mereu cand fumam ca turcu. si am masurat si bratul, 38 cm de la 35-36. deci un lucru bun cu lasatul de tigari

 

de ceva vreme m-am apucat serios de cardio fiindca fara tigari s-a mai pus si ceva pe la burta si in solduri, si fac cam odata la 2 zile alergat, bicicleta statica. Numai ca la alergat dupa vreo 8-10 min incepe sa ma doara muschiul de pe tibie si se umfla tare, zici ca acum explodeaza...si tot asa, mai marg, se odihneste, iar alerg, iar se umfla, iar mai merg si tot asa vreo 40-50 min....stiti de ce se intampla asta? aaa...si acum ma doare in talpa acel muschi :|

 

spor la treaba, si antrenamente in forta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si nu ai intindere (sau carcel) la tibie? E ceva relativ normal daca n-ai mai facut sport o vreme. Acum depinde cat de mult se umfla si cat de mult te doare. Dace e ceva exagerat ar trebui consultat un medic. Vezi cum evolueaza treaba in urmatoarea luna si consulta un medic daca durerea persista ca e posibil sa fie o inflamatie sau vreo bacterie in muschi. Take care!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi:

 

 

 

am facut pauza doar intre intoarcerile alea si trasul cauciucului (care e ucigator!!!).am crezut ca imi voi da de citeva ori cu dintii de masa aia.

oricum,personal,cred ca e un antrenament complet:cardio+forta+anduranta.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-mi place , esti de-al meu. Daca era mai inalt cauciu' era mai misto ,lucrai umerii mai bine. Oricum 161 de kile e ceva , ceva spre foarte ceva. Succes ,tre' sa fac NEAPARAT rost de un cauciuc similar ,desi mi-e teama ca pe ce am pus eu ochisorii e si mai greu decit al tau ,fiindca e mai mare in diametru ,e de combina ,roata spate. Dumnezeu sa ma ajute ,ca-mi rup dreacu' coloana.

Editat de lil debul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gasesti si mai mari.

eu ce am ,e de Caterpillar,sau ma rog a fost cindva pe unul...

imi ajunge asta.

pot da cu ciocanul linistit cu el,si crede-ma,dupa alea 20 de rostogoliri,esti al dracului de nervos :rolleyes:

initial,am crezut ca cel de 43,cel mic,va fi mult prea usor,dar cind tragi dupa tine,pe beton,si nu aluneca deloc,si esti obligat sa te lasi cit mai aproape de beton,la un 45 de grade de sol,primul gind e "tre sa caut unu mai usor".

urmeaza un "home made wall ball" ,un fel de minge medicinala,plina cu nisip,la vreo 10 kg,cu care ,printre altele voi incerca asta :

 

 

si filmul de ieri ca nu am putut decit sa pun linkul,fara vizionare

 

Editat de 6speed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauciucuri ,chestii ,trestii ,da'cu saritu' pe masa m-ai spart. Daca sar pe masa aia sigur imi rup tibiile. Deh ,batrinetea mai taicule.

Bravo ,astea sint programe de antrenament ,nu flexarea degetului mic de la piciorul sting la nus' ce aparat aduc din State.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@6speed

Man, exercitiile pe care le faci sunt super, combina toate aspectele forta/anduranta/cardio. Mi se pare mie sau ai putina burta (aia e foarte greu de dat jos pana sa se vada abdomenul odata ce s-a pus)? Si eu ma chinui, alerg 5-6 km, scaritze, etc si tot vrea stratul ala sa se dea jos. Cred ca trebuie dieta, dar daca tin regim ma simt lesinat si nu pot sa trag de fiare/dau la sac/alerg etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Burta la barbati e investitie. Cum se zice ? Barbatul fara burta e ca Merzanu fara emblema ,aia care trag de fiare la greu e imposibil sa nu dezvolte putin "balonas" daca nu se preocupa excesiv de abdomene. Eu cind am inceput sa fac putina burtica eram chiar mindru ,inainte prea eram scovearga. Bine , ideea e sa pui si sus ,nu numai pe burta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Burta la barbati e investitie. Cum se zice ? Barbatul fara burta e ca Merzanu fara emblema ,aia care trag de fiare la greu e imposibil sa nu dezvolte putin "balonas" daca nu se preocupa excesiv de abdomene. Eu cind am inceput sa fac putina burtica eram chiar mindru ,inainte prea eram scovearga. Bine , ideea e sa pui si sus ,nu numai pe burta.

Da, chiar ca investitie, si ce investitie sigura! Rezista in timp la atacurile repetate ale sportului :laugh: Si eu am inceput sa fac prin anu'2 de facultate, pana atunci am avut abdomen plat si cu patratele la vedere, dar eram destul de uscat (bruzlii style). Acum am si sus, dar si pe "aripioare" la dorsali am putina sunculita de care, impreuna cu aia de pe abdomen nu cred ca o sa scap fara sa duc ori exercitiile ori dieta la extrem. Unii se multumesc sa pompeze muschii sa ii faca mari, dar parca prea mult investesc in burtoaca, am baieti la sala cu brate si umeri calumea dar cu pectorali cu tzatze de grasime si "investitie" mare. Am ajuns la concluzia ca mai mult conteaza cand mananci si la ce intervale decat ce si cat, mai ales cand faci miscare la greu atat la sala cat si inotat in mare, carat saci cu moloz si mobila pe scari (de vreo 2 sapt asa, in fiecare zi).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

burta pentru mine e precum...la barbati:legata de mine :)))

imi place berea,imi place mincarea.

nu doresc (nici numai am virsta si nici nervii ) sa am six pack ,doresc sa am forta,anduranta,flexibilitate,si o perioada de explozie cit mai lunga posibil.

burta necessarum est,in conditiile in care ramai intr-o zona de greutate ok.

daca ti dieta,fara carbo prea multi si bagi antre (ori de care) vei avea,six pack,ca vrei nu vrei.

la mine nu e cazul.

minc de toate,precum porcul.

multumesc de aprecieri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu merg pe acelasi lucru, dar am incercat sa o fac sa nu se mai vada prin tricou sau ceva, sa o reduc de la stadiul de balon la cel de strat :)) . Intr-un final, cel mai important e sa faci sport sa fii sanatos. Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma gindeam nicioadata sa arat a porc ,ma refeream la burtica micuta si eleganta care la virsta mea de 43 de anisori nu prea mai conteaza. Daca pun si sus masa ,cine se mai uita la burta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi:

 

 

 

din pacate mi-am (re)sucit glezna stinga,si nu am dus la bun sfirsit exercitiul.

intentionam 10 runde,am facut (cred) 6.

Editat de 6speed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut din nou dupa mai multe luni de absenta de pe forum .

nu am mai intrat pe forum pt ca sunt plecat din tara si nu prea am avut timp si calculator de unde sa intru.

sa revenim la obiectivul topicului .

acum am optiunea si timpul necesar sa merg la sala si o fac .

de mai bine de 1 luna sunt mandru membru la Gold's Gym Annandale Va U.S.A

am inceput sa iau jack 3d si Superior Amino 2222 Tabs .

Gixxx daca esti pe receptie te rog sa imi dai ceva sfaturi .

as vrea sa incerc ceva :

http://www.bodybuilding.com/store/muscle-supplements-for-men-20-39.html

pe pagina sunt 3 tipuri de stack-uri.

care crezi ca este mai bun din punctul tau de vedere .

daca crezi ca este si alta optiune decat ce se vede acolo te ascult cu cea mai mare placere .

o sa pun in curand si o poza cu starea mea actuala [ aspectul fizic ].

 

post-32292-0-57965600-1313852088_thumb.jpg

post-32292-0-01143700-1313852113_thumb.jpg

post-32292-0-48251200-1313852129_thumb.jpg

 

o sa pun si o poza facuta in ziua cand m-am decis sa slabesc .

post-32292-0-45465800-1313852387_thumb.jpg

 

acum trag din greu sa scap de aripioarele de pe sold

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da cine nu bea bere mai ales acum, cine nu mananca covrigei si prostii mai ales seara.....mie un prieten animator mi-a spus ca daca nu castigi bani cu corpul tau nu are rost sa faci atatea sacrificii...pana la urma nu stau in fata oglinzii si fac l**a la cat de bine arat...important e sa faci miscare atat cat consideri tu si sa nu cazi in extrema cealalta de burtos puturos. Salut.

 

 

ps. am renuntat demult la pipet de pui si legume non stop, pt ca nu erau rezultate, poate n-am genitica pt un abdomen ca-n reviste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am alergat azi 3.71 km,si mi-am dat iar cu cauciucul de 161 de kg.

am zis macar sa alerg exact cita bere am baut.

deci,de azi un plan nou,pot bea cita bere doresc cu conditia ca a 2-a zi sa alerg nr beri x 1km.

4 beri=4 km.

;)

 

am bagat azi o alergare ,de dimineata la 8,de vreo 3 km.

cred ca sexul executat la orele diminetii este mai bun,ca si sentiment,in rest alergarea a facut toti banii !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una din cele mai bune carti de fitness si culturism care am citit-o este Strength Training Anatomy de Frederic Delavier.

Sunt toate exercitiile explicate cu ilustratii pe grupe musculare anatomice, vezi exact care parte a muschiului lucreaza, care sunt diferentele intre tipuri de exercitii, etc.

Cartea poate ajuta pe oricine sa corecteze deficiente musculare pe grupe sau sa faca un program de antrenament adecvat conform scopului fiecaruia.

De asemenea, contine si posibile accidentari, cauze ale acestora, mecanismul de aparitie al herniilor de disc, accidentarilor articulatiilor, etc.

In prezent este la editia a 3a, nu am reusit sa o gasesc ca pdf insa editia 2a poate fi gasita usor pe net. Din ce am auzit, editia 3a va fi si in limba romana.

 

@ cj17wow - bodybuilding.com NU accepta plata cu cardul pt clienti din Romania, chiar daca Romania nu este trecuta la restrictii pe site !

Asta cel putin pana in primavara anului asta. Daca cineva a facut o comanda cu cardul si a fost acceptata sa posteze. BB.com accepta doar transfer prin WU. Asa ca daca faceti comanda pe site si platiti cu cardul, o sa va blocheze banii si o sa primiti un email ca nu va onoreaza comanda ! Banii o sa-i primiti inapoi dupa mult, mult timp si nervi, sunt destule topicuri pe forumurile specializate cu problemele legate de ei. Transferul prin WU costa ! Transportul costa destul! NU comandati produse grele de ex: batoane, proteine si altele pt ca transportul va fi foarte scump ! Daca faceti totusi comanda pe bb.com orientati-va catre pastile: vitamine, amino, slabit, etc.

Nu cumparati suplimente de pe site-uri din Romania gen okazii.ro sau de la ''baietii smecheri de la sala''. Sunt produse falsificate in Asia si chiar daca costa mai putin decat produsul cunoscut o sa cumparati de fapt doar dextroza sau maltodextrina la pret de proteine, gainer, etc !

Recomand importatorii autorizati de ex Vitaline, unde in timp puteti ajunge si la discounturi de chiar si 12%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PopaCosmin

bodybuilding.com NU accepta plata cu cardul pt clienti din Romania

Merge sa comanzi la ei (am Visa Electron), chiar au un pret la transport foarte mic in comparatie cu alte firme, dar dureaza cam 2 saptamani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de info, ultima teapa cu ei mi-am luat-o in aprilie, momit tot de promotiile vazute si de diferentele mari de preturi. Eu de fiecare data cand am tras linie am iesit mai scump decat daca cumparam din Ro, cu toate combinatiile de transport pe care mi le-au oferit, dar cine stie, poate s-a imbunatatit treaba. :)

Editat de nice_sun_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una din cele mai bune carti de fitness si culturism care am citit-o este Strength Training Anatomy de Frederic Delavier.

Sunt toate exercitiile explicate cu ilustratii pe grupe musculare anatomice, vezi exact care parte a muschiului lucreaza, care sunt diferentele intre tipuri de exercitii, etc.

Cartea poate ajuta pe oricine sa corecteze deficiente musculare pe grupe sau sa faca un program de antrenament adecvat conform scopului fiecaruia.

De asemenea, contine si posibile accidentari, cauze ale acestora, mecanismul de aparitie al herniilor de disc, accidentarilor articulatiilor, etc.

In prezent este la editia a 3a, nu am reusit sa o gasesc ca pdf insa editia 2a poate fi gasita usor pe net. Din ce am auzit, editia 3a va fi si in limba romana.

 

@ cj17wow - bodybuilding.com NU accepta plata cu cardul pt clienti din Romania, chiar daca Romania nu este trecuta la restrictii pe site !

Asta cel putin pana in primavara anului asta. Daca cineva a facut o comanda cu cardul si a fost acceptata sa posteze. BB.com accepta doar transfer prin WU. Asa ca daca faceti comanda pe site si platiti cu cardul, o sa va blocheze banii si o sa primiti un email ca nu va onoreaza comanda ! Banii o sa-i primiti inapoi dupa mult, mult timp si nervi, sunt destule topicuri pe forumurile specializate cu problemele legate de ei. Transferul prin WU costa ! Transportul costa destul! NU comandati produse grele de ex: batoane, proteine si altele pt ca transportul va fi foarte scump ! Daca faceti totusi comanda pe bb.com orientati-va catre pastile: vitamine, amino, slabit, etc.

Nu cumparati suplimente de pe site-uri din Romania gen okazii.ro sau de la ''baietii smecheri de la sala''. Sunt produse falsificate in Asia si chiar daca costa mai putin decat produsul cunoscut o sa cumparati de fapt doar dextroza sau maltodextrina la pret de proteine, gainer, etc !

Recomand importatorii autorizati de ex Vitaline, unde in timp puteti ajunge si la discounturi de chiar si 12%

 

 

multumesc pt raspuns DAR :

nu ai citit postul meu atent . eu momentan sunt in sua .

Editat de cj17wow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti in tara care trebuie, suplimente, sali, etc. Te duci la Planet Fitness? :D

am aproape de mine golds gym (1 mila )

este o sala foarte dotata ,are sauna (free ,any time )program de la 8 la 23 si in weekend de la 8 la 20.

pe mine ma multumeste pe deplin .

mai ales ca vad si progrese ....

 

azi am incercat ceva nou.

am intrat in sala ,am urcat pe banda de alergare 15 min .

piept mai multe exercitii combinate .

din nou banda de alergat 15 min .

abdomen mai multe exercitii combinate .

in timpul alergarii pe banda am incercat sa tin heart rate -ul ridicat la 160 .

pot sa spun ca a fost un antrenament grozav reusind sa fac exercitii cu mai multe greutati decat de obicei .

cred ca o sa maiincerc aceasta combinatie .(pt mine merge )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...