Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

NPC, dar eu nu ma pot considera foarte multumit de el.

Pe de alta parte, stiind la ce excese mi am supus organismul, umerii in special in perioadele "de glorie", intr un fel nu ma mir ca tratamentele astea light nu dau efect suta la suta. Traumatismele la articulatii au o caracteristica afurisita:sunt cumulative, cu cat fortezi cu atat adaugi o picatura la raul pe care l ai facut deja, pana durerile devin insuportabile. Pauzele de antrenament nu ajuta, cand reiei revin durerile. Stiu ca exista varianta cutitului, dar mai bine nu...



Variante mai hardcore ar fi:infiltratii cu cortizon in umar (aici e complicat sa gasesti pe cineva foarte priceput sa ti faca injectiile) sau o cura cu nandrolone decanoat, asta zice ca vindeca foarte bine. Cauta pe net despre chestiile astea si cu nandrolonul poate ne lamureste Sergiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deca Durabolin are ca efect osmoza sinoviala adica retentia de apa intra-articular!

De aceea durerile dispar!

Dar ATENTIE...NU SE VINDECA!

Apa e prezenta ATATA timp cat nandrolonul e prezent in organism!

Recomand un supliment pe baza de condroitina si glucozamina!

Dar in doze peste ceea ce scrie pe cutie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traumatismele la articulatii au o caracteristica afurisita:sunt cumulative

Asta confirm si eu, dar intr-un alt aspect. Am facut tenis 7 ani inainte de adolescenta, asta solicita foarte mult gleznele, am facut entorse la ambele picioare. Eh, dupa ce apuci sa faci cateva entorse, vei face foarte multe si foarte usor, cred ca am avut vreo 15-20 in total la ambele glezne...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deca Durabolin are ca efect osmoza sinoviala adica retentia de apa intra-articular!

am mai auzit Sergiu,mersi

incerc cu astea light,las albinutele in lategame :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai auzit Sergiu,mersi

incerc cu astea light,las albinutele in lategame :)

Am fost intrebat am raspuns!

Dar am si scris mai jos ca recomand altceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

referitor la dureri de umeri, eu azi am terminat fizioterapia dupa 10 sedinte.

am cazut la schi si mi-ar rupt partial tendonul supraspinos.acum sunt mai bine

practic azi am facut primul antrenament la sala dupa 2 luni.

dupa o incalzire a coifului rotator am inceput sa fac fluturari incet fara repaus cu banda elastic vre-o 6 minute continu.si exerciti simple unde nu am simtit durere,incep incet incet,ramane de vazut cat timp va dura pana voi reveni la forma de varf.

Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta confirm si eu, dar intr-un alt aspect. Am facut tenis 7 ani inainte de adolescenta, asta solicita foarte mult gleznele, am facut entorse la ambele picioare. Eh, dupa ce apuci sa faci cateva entorse, vei face foarte multe si foarte usor, cred ca am avut vreo 15-20 in total la ambele glezne...

Bravo ca te-ai apucat. Sper ca o sa faci pana la sfarsit. Fa corect exercitiile si cat mai multe, nu te lasa pe ureche. Foarte important e si stretching-ul, te ajuta foarte mult, atat in evitarea accidentarilor cat si la efectuarea exercitiilor.

 

Multi dupa entorse nu fac recuperare. Exista exercitii specifice pentru a intari glezna si iti recomand sa le faci . Le gasesti pe net.

 

 

@PTR

Bafta in recuperare, acuma se vede taria de caracter. Greu o sa fie, dar e foarte placut sentimentul cand o sa iti dai seama ca ai reusit.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu aveam dureri groaznice la umarul drept, nu puteam sa ridic nici bara goala de 20kg la piept, imi lua 1 ora sa ma incalzesc. Am luat 1ml. decadurabolin timp de 10 sapt, a trecut, nu a mai reaparut. Acum, pot lejer sa fac prima serie cu 50kg.



Poti sa iei tone de amino, e 0, fara papa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu aveam dureri groaznice la umarul drept, nu puteam sa ridic nici bara goala de 20kg la piept, imi lua 1 ora sa ma incalzesc. Am luat 1ml. decadurabolin timp de 10 sapt, a trecut, nu a mai reaparut. Acum, pot lejer sa fac prima serie cu 50kg.

 

 

Poti sa iei tone de amino, e 0, fara papa.

Nu mai dureri de fel?indiferent de greutate?

 

am mai auzit care au luat pt recuperare.dar eu vreau sa ma refac natural,am eu chestia asta in cap.

deocamdata am terminat fizioterapia si acum astept sa imi revin.fac miscari de extensie,rotatie etc.

dar mai am pana sa pot incepe sa ma antrenez cu ceva greutati

Inca mai am rabdare,o iau ca o provocare.

:)

Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puteti sa imi recomandati aminoacizi pastile, care au dat rezultatepentru voi?

Ce parere aveti de Gaspari Amino 8000?

Da am folosit amino de la gaspari recomand.

Amino de la gaspari plus masstech de la muscletech si iese treaba buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai dureri de fel?indiferent de greutate?

 

am mai auzit care au luat pt recuperare.dar eu vreau sa ma refac natural,am eu chestia asta in cap.

deocamdata am terminat fizioterapia si acum astept sa imi revin.fac miscari de extensie,rotatie etc.

dar mai am pana sa pot incepe sa ma antrenez cu ceva greutati

Inca mai am rabdare,o iau ca o provocare.

:)

Gindeste-te ca dupa a 4-a injectie, am avut si clavicula stinga rupta. Cit am stat, 5 sapt, pt vindecarea fracturii, am conttinuat inj cu 1ml decadurabolin/sapt. La revenirea in sala, dupa 5 sapt pauza, am reusit sa pun doar 30kile la piept, dar problema era articulatia umarului sting , de la clavicula, cel drept era perfect vindecat. Dupa 2 luni de la revenire, reuseam 4-5 rep cu 100kg, cu oarece dureri la omoplattul sting. Dreptul, la fel, no problem. Tot la momentul primei injectii de deca,aveam o mare problema la antebratul sting, era varza, dureri, de la intinderi. La fel, a trecut 100%. Cel ce mi-a vindut deca, un om cu vasta exp in culturism, m-a intrebat ceva esential: iei suplimente de vitamine? Eu: Nu! A inceput sa rida. I-am urmat sfatul si acum ii multumesc. Optimen iau, sint de departe cele mai eficiente. I-am mai convins pe 2 amici care aveau probl cu umerii, sa ia Optimen, acum feedback-ul e ca a inceput sa-i lase, greutatile nescazind.In plus, majoritatea accidentarilor de genul , apar din cauza supraantrenamentului. Daca dupa un antrenament, observi ca ai o jena la incheietura, trebuie sa eviti macar 1 sapt reluarea antrenamentului care solicita incheietura. Mie, la 7 zile pauza intre 2 antr ale aceleeasi grupe, mi se pare metoda 100% sigura impotriva accidentelor. 5-6zile pt o crestere de masa si forta, dar, de multe ori asta se termina invers, la un moment dat nu mai poti ridica nimic, de durere, si daca stai 2 luni /bara, ai pierdut 6 luni de munca degeaba.

 

Am colegi care fac : 1zi-piept, triceps, 2-a zi- spate, biceps, a 3-a zi - umeri ,picioare, 4-a zi - reiau cu 1-a zi. Practic, solicita articulatia umerilor aproape nonstop.

 

Eu, din motive de siguranta, fac doar 1 grupa/zi. Alerg rapid min 10min la inceputul antrenamentului, minim 2km, dar alert. Asta, pt stimularea secretiei de testosteron.

 

Decadurabolinul e prescris de medici in caz de traume, musculare, osoase (chiar in cazuri de cancer osos) pt refacerea tzesutului pierdut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am incercat o cura de 3 luni cu cartilaj de rechin, e bun de ceva, pe moment durerile au disparut, dar daca ma misc iar, mai ales fara o incalzire temeinica sau daca incerc greutati mari, reapar.

 

poate vorbim despre lucruri diferite. pot sa-ti spun ca la un moment dat nu reuseam sa ma mai ridic de jos din cauza genunchilor. am luat 3 luni condartroz, asta anul trecut, dupa care m-am simtit ok. acum ma gandesc sa iau iar. dar e bun ca e pe baza de plante.

Editat de biker 33
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci optim ar fi vitamine si deca 10 sapt?

Eu doar o grupa pe zi faceam.asa am avut rezultate bune.ma intereseaza sa fac febra care tine 2-4 zile.

Probabil am sa incerc si eu cura cu deca.

ce ma intereseaza pe mine e sa se vindece si nu doar sa o mascheze.

multumesc pt info.

cand imi revin fac un filmulet cum arat acum si cum voi progresa.interesul meu e sa fiu fit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cmd ce ai tu se cheama disjunctie acromio-claviculara, probabil Tossy III in cazul tau, si daca de atata timp umbli cu ea, are deja indicatie chirurgicala. Leziunea consta in ruptura ligamanetelor acromio-claviculare si coraco-claviculare, iar terapia e refixarea claviculei in articulatie. Dupa operatie e recomandata fizioterapia. Du.te la un ortoped bun.

Editat de kcuf_di
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa inteleg ca daca stranuti e clar ca ai Gripa sau mai poate fi si altceva? :P

Asa e...nu e greu....e usoara de tot medicina! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa inteleg ca daca stranuti e clar ca ai Gripa sau mai poate fi si altceva? :P

Asa e...nu e greu....e usoara de tot medicina! :)

 

Hai mă omule, totuși, înspre final i-a și spus să se ducă la un ORTOPED bun. Plus că nici nu i-a cerut vreun ban :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ia zi tu sergiu, baga tu un diagnostic .sa vedem :)

dr haus :P

Nu dau diagnostice FIINDCA nu sunt Doctor!

Si daca as fi nu as putea sa dau un diagnostic pe net fara o consultatie!

Poti da doar prezumtii pe baza simptomelor fara o consultatie!

Desi inclin sa cred ca sunt mari sanse ca diagnosticul sa fie aproape de adevar nu pot fi sigur!

Faptul ca l-a indrumat la un ortoped e un sfat foarte bun!

P.S.

Imi place House foarte mult :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult de tot baieti,multumesc Bogdane pt sfatul cu Optimen ,asa este a mers si la mine,am incredere totala in doctorul(prietenul) meu unde am fost insa o sa incerc si in alta parte sa vedem ce zice si alt medic ,nu e cu suparare

Problema mea mare este alta,nu pot sa beau apa in timpul antrenamentului,stau 1h:30 in sala fara sa beau gram de apa si asta nu e bine.Am zis sa incerc sa-mi pun in sticla cu apa cateva pliculete de glutamina sa beau in timpul antrenamentului poate poate o sa mi se faca sete de la gustul dulce al ei ,dupa antrenament beau 0.5L lejer dintr-o inghititura.Eu stiu ca ma paradesc singur dar vad ca nu fac ceva in sensul asta sa remediez problema.Am "uitat" sa mai merg la ortoped datorita faptului ca durerile au incetat .

Am prieteni care au luat deca pt refacerea oaselor/ligamentelor si au fost foarte foarte multumiti,mie-mi e frica rau de ac ,am fost sa donez sange pt tatal celui mai bun prieten care a avut un accident si a decedat(Dumnezeu sa-l ierte) si a fost singura data in viata mea cand era sa lesin,am vazut stele verzi dupa care mi-am revenit,nu donasem cred 0.5ml..

multumesc mult de tot pt sfaturi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...