Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu stiu ce sa zic, nu am experienta cu steroizii. Cand eram eu la sala cei care luau steroizi aveau o forta destul de notabila fata ne noi aia care eram doar pe proteine, creatine etc.

Acum, ca si culturist, prioritatea principala a antrenamentului este corectitudinea miscarii, cursa completa a acesteia astfel inca muschiul antrenat sa lucreze conform scopului exercitiului.

Este mai importanta corectitudinea miscarii decat greutatea deoarece greutatea in sine reprezinta doar un mijloc de a obtine obiectivul si nu obiectivul in sine.

 

Degeaba faci impins culcat cu 160 daca in timpul executiei iti arcuiesti lombarii sau "bagi" cate un umar pe sub bara ... te expui la accidente serioase.

Nici power lifterii nu fac asa ceva. Acestia folosesc greutatea maxima cu care pot executa CORECT chiar si o singura repetare.

 

Degeaba faci biceps cu gantera de 80 daca miscarea nu-i altceva decat o inertie pendulara.

Am vazut multe accidente cauzate de orgolii stupide in fata greutatilor...

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da tu nu stii cand sa te opresti?

 

Deja esti ridicol.esti un aschiuta de 70 de kile care se coieste sa faca piept cu 100 de kile si indopat cu hormoni si steroizi ca gasca

 

Cat de penibil poti sa fii?

Nu vreau mai mult de 70 de kg fiindca e foarte costisitor.

Eu am 70 de kg de muschi cu brat de 42 la rece cu striatii pe triceps.

Dar ce sa explic eu toate astea unui paralel cu paralelismul.

Auzi la el...a mers la sala de 15 ani...irelevant daca ai trecut pe acolo fara sa inveti nimic...exact ca gasca prin apa.

Cunosc si eu oameni de 80 de ani prosti ca noaptea...nu are legatura varsta...conteaza ce inveti din experientele tale.

Iar tu nu ai invatat nimic.

Cred ca daca te pun sa faci o indeptare o sa faci hernie de disc in secunda doi.

15 ani de sala...auzi la el....mai bine nu mai zi la nimeni ca te faci ca nutella!

Mai demult era vorba aia care vad ca acum nu se mai aplica..."daca esti prost macar taci dracului sa nu te faci de ras"....acum toti sunt "cunoscatori" de cand a aparut google pe piata.

Editat de Sergiu 28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti zic eu cum e cu steroizii.la douazeci si ceva de ani fiind pe val,am facut cateva cicluri de testotesto si deca

 

Iti spun,cresterea in forta e dramatica

 

De la 100-110 kile cu cat faceam serii in decurs de 2-3 luni am mai pus 40 de kile pe bara

 

Serii.in greutate de la 75 de kile am sarit in juma de an la aproape 95

 

Si sunt preponderent ectomorf,schelet si oase destul de subtiri

 

Bine, evident ca eram destul de acoperit la greutatea aia

 

Oricum baiatul asta e absolut in afara de sportul asta,se mai si dopeaza ca prostu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Total Off-Topic: Propun sa mai mergeti pe la femei, sa va mai descarcati de testosteron si alti hormoni. Excesul nu face bine si se vede asta in discutia vostra pe tema "care o are mai mare"

:pics: si restul o sa decida, eventual un sondaj pe forum :troll:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma dopez ca prostul dar tu cand erai putzan foloseai steroizi.

Dar acum fiind "destept" iti permiti sa dai sfaturi luate de pe google.

E si asta o treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristian Filip = Folosesc Impact Whey Protein si pot sa spun ca dupa Whey Gold Standard de la Optimum Nutrition pentru mine sunt cele mai bune raport calitate- pret.

In viitorul apropiat o sa imi fac plinul de la ei. Dar, si doar daca ai prea multi bani atunci mergi cu incredere pe produsele ON.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da tu nu stii cand sa te opresti?

 

Deja esti ridicol.esti un aschiuta de 70 de kile care se coieste sa faca piept cu 100 de kile si indopat cu hormoni si steroizi ca gasca

 

Cat de penibil poti sa fii?

 

Întreabă și cât e de înalt. Daca are 1.60 atunci e bine la 70 de kile si 100 împins la piept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salut, vad ca mai mult va certati pe aici, nu e un site specializat pe domeniu, dar vin cu niste intrebari, ce mi se potriveste, poate exista si unul mai citit despte domeniu.

1.80, 72-74 kg maxim de cand ma stiu ( ultimii 7-10 ani)

In urma cu vreo 4-5 ani am mai mers la sala, Cred ca foloseam isotonic-r ca si bautura ( in loc de apa) dar cred ca e mai mult colorant, nu cred ca l-as mai utiliza.

Am folosit animal pack, de asemenea, nu cred ca as mai baga atatea pastile ( efect aveau, refacere rapida dupa antrenament si nitel energie in timpul antrenamentului)

Ceva creatina monohidrata,( putina )

Proteine, nu stiu... dar cred ca am folosit ceva, tot de pe la redis.

Doresc un supliment pt a lua in greutate ( fara sa ma ingras )

De asemenea doresc putina masa

As vrea un supliment care este si bun si util ( vad ca sunt atatea etichete, cu acelasi produs )

Am zilnic activitate, in timpul liber multa bicla si mers pe munti ( Pe langa scoala, job si antrenament )

 

In poza sunt eu, deci e loc de putina carnita pe mine :)

 

Multumesc

 

post-47564-0-80320400-1444153061_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dacă vrei masă musculară un izolat proteic nu te va ajuta prea mult

 

mai degar avea efect un produs tip mrp sau gainer,care să conțină pe lângă proteină și carbohidrați,creatină,glutamină,vitamine+minerale etc

Editat de Sly06
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

True mass sau whey gold ?

Si ceva vitamine pe langa as vrea


» Post actualizat in 11 Oct 2015 11:15

Am facut comanda de Whey gold standard

Vreau sa mai cumpar vitamine si este cineva ce aduce https://www.svncanada.com/product/1070/optimum-nutrition-opti-men-vitamins-150-caps din SUA, sau asa pretinde, oricum nu am vazut cutii de 150 pastile la comerciantii din Ro, ci numai la 90 si 180 bucati.

Aveti ceva pareri despre aceste vitamine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

True mass sau whey gold ?

Si ceva vitamine pe langa as vrea

» Post actualizat in 11 Oct 2015 11:15

Am facut comanda de Whey gold standard

Vreau sa mai cumpar vitamine si este cineva ce aduce https://www.svncanada.com/product/1070/optimum-nutrition-opti-men-vitamins-150-caps din SUA, sau asa pretinde, oricum nu am vazut cutii de 150 pastile la comerciantii din Ro, ci numai la 90 si 180 bucati.

Aveti ceva pareri despre aceste vitamine?

O parere despre cat de "originale" sunt. Am luat Opti-Men de la ON ca tot il lauda lumea, cand luam din ala cumparat de la Jagi adus din America faceam pipi fosforescent (scria si pe net ca se intampla). Cand am cumparat unul de pe net, la aceeasi doza nu se vedea nicio schimbare la culoare :) Cred ca nu era ce trebuie.

Deci sursa sigura as pune-o prioritara, ca degeaba iei un produs renumit daca e fake.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...