Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Ai renuntat la MyProtein?

Ce alt brand ai mai incercat si ti s-a parut bun?

Nu, am avut o pauza de 3 luni si nu am mai luat nimic iar acum nu am bani dar dpmdv MyProtein e peste tot si am incercat ceva...

 

Vreau la de la Pronutrition Xplode, ca sa am explozia aia de energie, fiindca o sa ma duc la o sala cu saci de box si trebuie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

TrekOut, no way. Marketing la greu in cazul celor de la ON, nu stiu cum a fost la tine dar la mine orice de la ON mi-a adus grasime pe solduri si efect placebo.

 

Baxxter, ia ca o sa incerc chestie cu vitamina B. Zi de zi merg pe 250 ml de cafea cu lapte inainte de antrenament, dar mi-e ca nu o sa mai fie indeajuns si pentru boxat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciprian, e important câtă cafea pui in aia 250 ml de lapte. 2 observații:

 

1. O cafea normală se face cu 2 lingurițe de cafea. Eu ti-am recomandat 6 :)

2. Renunța la lapte. Vrei proteina din el, baga proteina. Vrei carbo, cauta altceva. Lactoza e nasoală. Laptele overall ingrasa. Plus secreția inutila de insulină, specifică lactatelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

WTF !!! de o saptamana bag sala si am mai pus 1 Kg in plus pe mine :-L

 

Pai si daca sunt muschi care e problema? cantarul nu spune adevarul tot timpul. de aceea este bine sa te masori si sa te tragi in poza.

daca e grasime atunci alimentatia trebuie revizuita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima saptamana de antrenament si 1 kg de muschi? Iti garantez ca nu aia e cauza kg-ului in plus :))

Si cum te cantaresti tu intr-o saptamana? Conteaza cat de hidratat esti, cand ai mancat ultima data, cand ai fost la baie ultima data, cata apa ai baut, bla bla. Cantarirea se face o data pe luna max. Poti sa iti urmaresti evolutia prin testul oglinzii sau masurare periodica a dimensiunilor muschilor. Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa vreo 2-3 ani de tras sa ai ''curajul'' sa te masori iar dupa vreo 5 sa te astepti la progrese vizibile...desigur ca depinde foarte mult si de varsta si de tipul somatic...

Editat de mianmar23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In 6 luni de antrenament greu, cu febra musculară pe fiecare grupă dupa fiecare antrenament, 4/săptămână, am crescut, de ex., de la 36 la 42 la braț.

N-aș fi crezut.

 

Animal Pak, 2/ziua de antrenament.

Protein Delite, Scitec-Nutrition.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ciprian, e important câtă cafea pui in aia 250 ml de lapte. 2 observații:

 

1. O cafea normală se face cu 2 lingurițe de cafea. Eu ti-am recomandat 6 :)

2. Renunța la lapte. Vrei proteina din el, baga proteina. Vrei carbo, cauta altceva. Lactoza e nasoală. Laptele overall ingrasa. Plus secreția inutila de insulină, specifică lactatelor.

 

Asta cu laptele și insulina de unde ai scos-o? =))

» Post actualizat in 30 Apr 2016 08:33

Și de ce e insulina inutilă totuși?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din studiile unor oameni deștepți. Aia care se ocupă cu diabetele.

» Post actualizat in 30 Apr 2016 08:38

Tu ești ala care scria pagini întregi de aberații pe getfit.ro si culturism.ro?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa va dezamagesc, nu sunt cel de pe forumurile respective.

 

Arata-mi si mie pls un studiu care spune ca lactatele declanseaza secretia de insulina. Fara misto acuma...

 

Si tot nu am inteles de ce insulina e inutila. Are efect anabolic pe toate substraturile: proteine lipide carbo. Deci depinde ce ai 'in stomac' in mom declansarii insulinei... sa nu mai vb ca hormonul antagonist,cel responsabil cu catabolismul nu poate fi secretat in acelasi timp cu i sulina. Deci castigi pe 2 parti.

 

in fine, ar fi multe de discutat pe tema asta, dar scriu de pe tel + imi dati in cap apoi ca umplu pagini ca si nefericitul de pe getfit.

 

O sa mai spun doar ca nici un supliment nu se compara cu mancarea adevarata, nu mai puneti botul la marketingul nesimtitilor care se imbogatesc de pe voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Lactatele cu zer (iaurt, brânza proaspătă de vaci, lapte ) – e adevărat că au indici glicemici mici. Însă au o acţiune paradoxală asupra secreţiei de insulină: cresc secreţia de insulină mai mult decât ar trebui conform indicelui glicemic. Aceasta se datorează conţinutului lor în zer. Explicaţie: proteinele din zer au efect insulinogen (cresc secreţia de insulină). "

 

Vrăjeli de 2 lei. Hai să nu mai bem lapte că declanșează secreția de insulină... Din câte știu eu, laptele are 3-4% proteine... Să declanșeze alea așa o secreție de insulină că o să ne îngrășam ca porcii și vom ajunge diabetici? Nu cred. Dacă e să o luăm așa păi nu mai mâncăm nimic. + Cu gândirea asta nu mai mâncăm nici concentrate proteice din zer ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...