Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Dupa o pauza de 3 ani, m-am reapucat si eu de sala, am slabit foarte mult, iar acum trebuie sa recuperez..

Azi este a 3-a zi de sala si am febra musculara, dimineata imi blestemam zilele cand m-am ridicat din pat..

Deja am inceput sa fac bataturi in palme, trebuie neaparat sa imi achizitionez o pereche de manusi..imi dadea prin cap sa le folosesc pe cele de motor :laugh:

Voi cate zile pe saptamana mergeti la sala ?

Eu ma gandeam sa ma duc Luni, marti, joi, vineri, sambata(doua zile libere pe saptamana, este ok)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi-am luat in weekend manusi de piele, sunt foarte utile..se simte diferenta, nu ma mai dor palmele deloc..

Voi luati ceva pentru febra musculara ?

Eu ieri, nu puteam nici sa rad, nici sa stau drept, ca ma dureau muschii abdominali :laugh:

Am luat aseara o aspirina, dar nu stiu daca de la ea, nu ma mai doare asa tare..

Daca faci alergari, diminueaza efectul de febra musculara ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alergarea poate avea efect relaxator,daca e facuta ca atare.

daca e facuta pe sistem "cardio",adica la un anumit nivel si o anumita instesitate,ridicata,poate deveni exercitiu,iar rolul de relaxare si refacere,dispare.

mersul,35-45 de minute ar fi mai indicat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

imi e ciuda tare ca nu e activitate pe sectiunea asta...oricum sper sa reinvie topicul asta. Bag 2 poze deocamdata; am reluat antrenamentul cam de 3 sapt, dupa o pauza maricica in urma unui accident la coloana. Momentan iau un WPI de la pro nutrition, f bun, are cam 90% proteina si L-carnitine. Bafta multa si spor la tras.

post-55278-1300704798_thumb.jpg

post-55278-1300704821_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu e ca pipal is leizi & fet bastrdz. ;))

glumeam pe bune :laugh:

ieri prima zi de dieta.

dupa un an intreg de tras fara dieta,de ieri m-am enervat si am zis sa tin macar o saptamina,ca [proba,ideal cit mai mult,dar am zis macar o saptamina.

e greu sa renunti la obiceiurile idioate gen stat la comp/serial/popcorn/covrigei/altele.

am bagat de vreo 2 saptamini o "cura" cu Cola dupa vreun an de "no Cola included" si am pus 2 kg pe mine.

as vrea sa dau vreo 10 kg jos,si sa ajung la 75 de kg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e si prostul meu obicei, ma chinui toata ziua sa mananc cat mai ok, fara grasimi, prajeli, sa bag legume....iar seara la tv sau la calculator 1-2 pungi de pufuleti, hai o ciocolata, covrigei....sa vezi cand ma roade bautura si bag cate 10 covrigi calzi in mine :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, vin si eu cu o intrebare pentru cei mai experimentati ca mine. Am renuntat sa mai iau proteine deoarece nu le mai suport gustul si nici creatina deoarece nu am fost multumit de rezultatele pe termen lung. Momentan iau de aproximativ 3 zile L-Glutamine 1400. Am cautat pe net dezavantaje insa nu am gasit lucruri rele. Iau o pastila pe zi indiferent daca am sau nu antrenament. Vreau sa stiu daca a avut cineva probleme de la asa ceva. Am facut acum o luna analize complete si mi-au iesit f bune asa ca sunt mult mai atent cu ce iau.

Anyway, pareri, feedback, informatii din punctul vostru de vedere despre L-Glutamine,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, vin si eu cu o intrebare pentru cei mai experimentati ca mine. Am renuntat sa mai iau proteine deoarece nu le mai suport gustul si nici creatina deoarece nu am fost multumit de rezultatele pe termen lung. Momentan iau de aproximativ 3 zile L-Glutamine 1400. Am cautat pe net dezavantaje insa nu am gasit lucruri rele. Iau o pastila pe zi indiferent daca am sau nu antrenament. Vreau sa stiu daca a avut cineva probleme de la asa ceva. Am facut acum o luna analize complete si mi-au iesit f bune asa ca sunt mult mai atent cu ce iau.

Anyway, pareri, feedback, informatii din punctul vostru de vedere despre L-Glutamine,

 

 

eu folosesc.

nu am efecte secundare.

iau de la Now Foods.

cica ajuta la refacere dupa antrenament....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce liniste e aici..nu mai lucreaza nimeni la sala ? :)

Eu va inteleg, si mie imi place kebab-ul, dar mai fac si miscare :)

 

In alta ordine de idei, voi cum combinati grupele de muschi ? gen: luni(picioare + biceps) marti(spate+umeri) etc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Eu nu le combin.

Luni piept

Marti spate

Miercuri pauza

Joi umeri + trapez (dar asta nu e combinatie e obligatie )

Vineri brate

Sambata picioare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce liniste e aici..nu mai lucreaza nimeni la sala ? :)

Eu va inteleg, si mie imi place kebab-ul, dar mai fac si miscare :)

 

In alta ordine de idei, voi cum combinati grupele de muschi ? gen: luni(picioare + biceps) marti(spate+umeri) etc..

 

 

in niciun caz nu combini picioare cu biceps. picioarele le lasi singure sau faci abdomene dupa ele pana mori. se combina grupe de muschi apropiate. eu unul nu le combin prea mult: luni piept, marti picioare cu abdomene (pieptul trebuie lasat sa creasca), miercuri brate (biceps, triceps, strong), joi spate,trapez, vineri umeri.

Editat de Treephoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde gasesc si eu in bucuresti kre alkalin pro? un weight gainer mai bun imi sugerati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi e ciuda tare ca nu e activitate pe sectiunea asta...oricum sper sa reinvie topicul asta. Bag 2 poze deocamdata; am reluat antrenamentul cam de 3 sapt, dupa o pauza maricica in urma unui accident la coloana. Momentan iau un WPI de la pro nutrition, f bun, are cam 90% proteina si L-carnitine. Bafta multa si spor la tras.

 

 

felicitari.foarte frumos lucrat.

spor la tras in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in niciun caz nu combini picioare cu biceps. picioarele le lasi singure sau faci abdomene dupa ele pana mori. se combina grupe de muschi apropiate. eu unul nu le combin prea mult: luni piept, marti picioare cu abdomene (pieptul trebuie lasat sa creasca), miercuri brate (biceps, triceps, strong), joi spate,trapez, vineri umeri.

 

Pai eu stiam ca nu e ok sa combini biceps cu triceps..Mai degraba biceps cu antebrat :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde gasesc si eu in bucuresti kre alkalin pro? un weight gainer mai bun imi sugerati?

 

serious mass de la optimum nutrition. sac de 5,5 kile 180 ron. unul dintre cele mai bune gainere daca nu cel mai bun.

Editat de Treephoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu stiam ca nu e ok sa combini biceps cu triceps..Mai degraba biceps cu antebrat :bounce:

 

 

de ce nu e ok sa faci biceps cu triceps?

te-ai intrebat asta cand ai scris?

antebratul lucreaza foarte bine cand faci biceps, asa ca nu are rost sa mai il faci, decat daca ai complexe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
serious mass de la optimum nutrition. sac de 5,5 kile 180 ron. unul dintre cele mai bune gainere daca nu cel mai bun.

Cel mai prost gainer vrei sa spui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in niciun caz nu combini picioare cu biceps. picioarele le lasi singure sau faci abdomene dupa ele pana mori. se combina grupe de muschi apropiate.

coapsele (cvadricepsii) reprezinta grupa de muschi cea mai mare din organism...asta presupune un consum foarte mare de energie pentru stimularea in vederea cresterii, deci antrenament foarte solicitant care te lasa fara strop de suflu pentru a mai antrena si alta grupa. De aia se antreneaza numai cvadricepsul si eventual abdomenul...bineinteles daca tragi tare la picioare....culturismul fara antrenament ptr coapse e balet :bounce:

...ca o idee...Tom Platz...cine cunoaste personajul stie despre ce vorbesc ...spunea ca daca dupa antrenamentul ptr coapse mai poti merge, intoarce-te in sala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, m-am gandit sa le fac in felul urmator:

 

Luni - Piept

Marti - Biceps+antebrat

Miercuri - Picioare+Abdomene

Joi - Spate+Triceps

Vineri - Umeri+Trapez

 

obiectii ?

 

esti pe drumul perfect pentru a deveni 60 second man... :laugh:

 

exercitii de rezistenta nimic nimic? :bounce:

adevarat - la rezistenta e greu, acolo tre' sa tragi tare si sa te chinui

pe cand muschiuleti cu eta-beta ala bala portocala x-stra cresc repede.

 

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...