Sari la conținut

2 mai 2006 - Accident La 270km/h


alexcbr80
 Share

Postări Recomandate

Nu aam crezut ca o sa ajung vreodata sa postez si eu aici.... :crack: ieri 1mai 2baietzii de nota 10 au murit intr-un accident teribil....Casaleanu:( si Fara:(....veneau din Retezat iar, inaite de ai intra in Bretea Strei mi se pare.....la 270km/h o explodat motoru...nu stiu mai multe ca nu am avut puterea sa ascult...dar stiu ca ei 2nu mai is:(......si pe langa ei a mai murit si un om care lucra pe camp....motoru o zburat cam 1km pe camp..... :) Dumnezeu sa-i ierte si sa-i odihneasca in PACE :) (daca mai stie cineva ceva...sa scrie aici)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Stiu ca probabil imi vor sari cam 75% din membrii acestui forum in cap dar viteza aia (daca a fost reala, evident) nu-i absolut deloc cusher, mai ales pentru ulitzele patriei noatre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dat fiind ca aveau 270 km/h, motorul era in fortaj. In regimul ala de functionare orice mica defectiune la instalatia de racire e indeajuns sa produca un dezastru. Repet, in regimul ala de functionare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca probabil imi vor sari cam 75% din membrii acestui forum in cap dar viteza aia (daca a fost reala, evident) nu-i absolut deloc cusher, mai ales pentru ulitzele patriei noatre.

Asha este ai dreptate , dar nimeni nu cauta vinovatul aici sau conditiile , omul doar isi exprima regretul ca a pierdut 2 prieteni ........, RIP :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pt. ei....dar...au cautat-o! Au mai omorat si un om nevinovat! Degeaba ne straduim sa schimbam mentalitatea soferilor...atata timp cat nu reusim sa o schimbam pe cea a ''vitejilor' de genul acesta! RIP :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(Edit: @Harley: ) Nu acuz pe nimeni de absolut nimic. Fac doar o constatare (care insa are legatura cu cauza tristului incident). Vezi postul meu de mai sus.

Editat de SnapShot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pt. ei....dar...au cautat-o!

 

Bai, du-te de aicea... E chiar de prost gust sa spui asa ceva aici, in acest caz.

Oricare din noi ar putea-o pati la fel, si la viteze mai mici, poate.

 

Pacat de ei.

 

Remi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pt. ei....dar...au cautat-o! Au mai omorat si un om nevinovat! Degeaba ne straduim sa schimbam mentalitatea soferilor...atata timp cat nu reusim sa o schimbam pe cea a ''vitejilor' de genul acesta! RIP :)

uitati-va si la prea-sfantul asta ........ :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah, voi sunteti nebuni!! cum dracu va sta mintea sa carcotitzi, sa dati vina si cu presupusu' in topicuri d'stea cand e vorba de oameni care au murit?!?! impushcati-va fratilor, ca sunteti ca tzatzele! Dumnezeu iarta pacatele, numai voi nu! Maimuzoilor!

RIP celor 2 baieti si muncitorului nevinovat!.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Snapshot: o defectiune e o defectiune, motorul ala nu era in nici un "fortaj", era in regim normal. O "banala" fisura pe conducta de frana te poate omora si la 20 la ora.

 

RIP, ce moarte stupida...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Snapshot: o defectiune e o defectiune, motorul ala nu era in nici un "fortaj", era in regim normal. O "banala" fisura pe conducta de frana te poate omora si la 20 la ora.

 

RIP, ce moarte stupida...

 

Nu chiar. Heat buildup este mult mai pronuntat la regimuri de functionare mai apropiate de limita. Timpul pe care-l ai pentru a detecta avaria este mult mai limitat in cazul utilizarii mai 'fortoase'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Groaznic.

Dumnezeu sa-i ierte pe totzi 3.

:) :) :crack:

 

 

PS: Sigur nu a explodat cauciucul? Sau poate s-a calat motorul shi s-au blocat pistoanele?

Oricum orice info despre moto este bine venita. Ce tragedie. :baldy:

 

PPS: Sper ca totzi cei cu viteza in sange sa intzeleaga ca maiestria nu te scuteshte de accidente ... vezi shi accidentul lui Ono.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP :)

 

Sa le fie invatatura de minte celor care spuneau ca pe motor merg cum vrea basca lor si ca ei sunt singurii care suporta consecintele...

 

Constat pentru a nu stiu cata oara ipocrizie si atitudine partinitoare.Daca topicul era ceva de genul "Un conservar cu o super masina a pierdut controlul la 270km/h si a omorat un motociclist" cum reactionati?Tot despre oameni care au murit era vorba...

 

Imi pare rau pt. ei....dar...au cautat-o! Au mai omorat si un om nevinovat! Degeaba ne straduim sa schimbam mentalitatea soferilor...atata timp cat nu reusim sa o schimbam pe cea a ''vitejilor' de genul acesta!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mey...as vrea sa va doresc si voua astia care tot va datzi viteji sa pierdeti pe cineva drag dar nu pot sa doresc asa ceva nimanui :) ......poi atat stiu deocamdata baietzii erau din Hunedoara....toata lumea ii stie CASALEANU :) si FARA :crack: ....motoru era un Suzuki Hayabusa adus recent in tzara din Italia si o explodat motoru nu cauciucu pur si simplu o explodat...erau amandoi pe motor...iar Fara a lasat si 2copii orfani... :baldy: nu am cuvinte....Inmormantarea stiu ca ii JOI si baietzii de aici totzi vreau sa mearga cu motoarele....revin cu amananunte cand o sa aflu mai multe.... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP :crack:

 

Sa le fie invatatura de minte celor care spuneau ca pe motor merg cum vrea basca lor si ca ei sunt singurii care suporta consecintele...

 

Constat pentru a nu stiu cata oara ipocrizie si atitudine partinitoare.Daca topicul era ceva de genul "Un conservar cu o super masina a pierdut controlul la 270km/h si a omorat un motociclist" cum reactionati?Tot despre oameni care au murit era vorba...

:)

 

comentarii stupide si atitudine de conservari pensionari... :)

Cu atat mai mult ca nu cunoaste nimeni detaliile accidentului (conditii, viteza, etc.)

Fereasca Dumnezeu sa vi se-ntample si la 40 km/h si se vor gasi carcotasi care

sa spuna ca ati cautat-o, ca n-ati avut echipament corespunzator.....

Dumnezeu sa-i odihneasca-n pace pe cei plecati dintre noi si condoleante familiilor .

 

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat ti-e scris atat o duci... nici mai mult nici mai putin... Ba mai putin DA!!! Atunci cand o cauti... 270km/h... pe circuit mai zic si io... Dar pe strazi publice?!? :)

 

Orice ar zice lumea, nu pot acepta sa fiu cu familia sau sa imi stiu familia pe sosea cand un taifun din asta "se distreaza" sau "isi testeaza limitele"!!!

 

Imi pare rau pentru ei (toti trei)...

 

INCONSTIENTA... si nu m-ar deranja daca ar face-o ORIUNDE IN ALTA PARTE DAR NU PE UN DRUM PUBLIC!!! 270 km/h... INCREDIBIL!!!

 

RIP :crack: si sa le fie tarana usoara!!! Dumnezeu il/ii va judeca pentru moartea acelui om nevinovat!!!

 

P.S. - este foarte greu sa pierzi pe cineva drag!!! De aceea imi aleg bine prietenii!!!

 

Ne plangem ca dau tot felul de tembeli peste noi... dar mai bine nu mai zic nimic...

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoru era un Suzuki Hayabusa adus recent in tzara din Italia si o explodat motoru nu cauciucu pur si simplu o explodat...erau amandoi pe motor..

 

R.I.P. :) celor 3

 

PS: stiu ca nu asta e important acum dar o hayabusa nu ar trebui in vecii vecilor sa explodeze la 270 km/h...decat daca avea probleme mari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i odihneasca pe toti 3!

 

Si eu zic ca era ceva extrem de in neregula cu Busa aia si nu se putea prevedea ca ii va bubui motorul, chiar si la 270.

Parerea mea.

Sunt convins ca exista persoane mai avizate in motoare de putere mare, care ne pot lamuri.

 

Inca o data. RIP!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...