Sari la conținut

Chopperisti-Show Your Tattoos!


sbsmoto
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 365
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

nice,zborul pasarii phoenix este o idee frumoasa....desi,dupa gustul meu,l-as fi facut realistic(reprezentare reala a pasarii invaluita-n flacari,totul color),nu tribal.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=318475471528222&set=pb.100000973151875.-2207520000.1361213307&type=3&theater

Editat de AlinP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nice,zborul pasarii phoenix este o idee frumoasa....desi,dupa gustul meu,l-as fi facut realistic(reprezentare reala a pasarii invaluita-n flacari,totul color),nu tribal.

Am o slabiciune la tribale, si inca mai e mult de munca la proiectul pe care l-am inceput chiar si retusari.

Am vazut si tatuaje color si sunt faine dar nu-s pentru mine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Lordule,tatuajul il faci pentru tine nu pentru altii.Tie sa-ti placa.Nu sunt fan al tribalelor,dar asta arata interesant.Sa-l vedem finalizat!

Desigur, dar uneori niste puncte obiective trebuie bifate.

Mai am mult de facut la el, inca vreo 4-5 sedinte din cate ma gandesc, totul depinde cat pot indura.

 

Am facut si a III-a parte - post-25613-0-71833800-1362923848_thumb.jpg

 

Mai e inca mult de munca, inca doua sedinte cu doua adaugari si dupa aia retusari!

 

Inca o completare - post-25613-0-61536000-1363529120_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Ca tot ziceati de Pheonix-uri

Urmeaza sa completez si restul de piele ramasa pe brat cu ceva tot gen asiatic, la final poate fii privit ca o poveste de viata.

 

Motto: Ridica-te si mergi mai departe

post-71274-0-67174300-1365175995_thumb.jpg

Editat de AlinP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa-l termin, mai am doar o sedinta de retusuri pe care sper sa o fac cat mai curand.

post-25613-0-02090100-1365180174_thumb.jpgpost-25613-0-28350900-1365180182_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desi nu sint fan tribale,arat bine.

cum a fost cu durerea pe spate???

Ahoi!

Multumesc, mai am de modificat capul la phoenix si acoperit cateva pete albe mici, asta o sa facem la sedinta de retus.

 

Durerea a fost destul de multa, acuma depinde si ce zona a spatelui o tatuezi, la coaste te cam rupe. Cam dupa 3 ore deja incepi sa te agiti, cea mai lunga sedinta a fost 5h si cea mai scurta 3h, in total au fost 19h.

Lupul post-25613-0-79153700-1365234165_thumb.jpg

Ursul post-25613-0-29414400-1365234190_thumb.jpg

Vazute din profil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot ziceati de Pheonix-uri

Urmeaza sa completez si restul de piele ramasa pe brat cu ceva tot gen asiatic, la final poate fii privit ca o poveste de viata.

 

Motto: Ridica-te si mergi mai departe

 

Varianta chinezeasca este formata dintr-o pereche de pasari... si arata foarte dubios (cel putin asa o descriau chinezii), nu cred ca ai vrea-o pe spate :)) O singura pasare e in mitologia greceasca sau egipteana. Forma si coloritul celei pe care ai facut-o tu e varianta egipteana (prima, de altfel), pe care au adoptat-o si grecii ceva mai tarziu... de fapt, cand au aflat de ea de la egipteni :)

Eram si eu fascinat intr-un timp de Phoenix, am tot cautat modele, variatii, istoric... de asta imi permit sa fac remarca de mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...