Sari la conținut

Triumph


mihai.mo
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

Va scriu ca noua posesoare de Triumph, dar mai degraba as vrea sa anunt/avertizez actualii entuziasti/viitori posesori.

Pe OLX (si autovit) apare un anunt pt un Triumph Tiger 2015 la 8000eur negociabil, un "domn"care si l-a adus din anglia si il da(fiind cu numere rosii acum)intrucat vrea ceva mai mare. Dupa mai multe discutii in reasigura de impecabilitatea motocicletei si de neimplicarea ei in accidente, dupa ceva munca de detectiv am descoperit provenienta din anglia de la o mare firma de dezmembrari/recuperari si o poza cu motocicleta cea impecabila cu partea fata accidentata, fara bord, cu furcile strambe:)

https://www.autovit.ro/anunt/triumph-tiger-ID7Gm1nz.html#contact_form#xtor=SEC-81

Ce triumph ti-ai luat mandro? Sa-l stapanesti sanatoasa ...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 227
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

 

Exista service dedicat in Bucuresti?

United Motors, dar cred ca ai gasit pana acum...

 

Salut. E cineva pe aici posesor de tiger 1050?

Sunt f rare in Bucuresti. Stiu ca erau niste baieti pe aici pe forum care aveau, unul dintre ei era destul de activ pe la Calatorii :)

Suna la MotoBoom si vezi daca au ceva prin curte si fa-ti un drum pe la ei :) Sau un telefon la United - poate au vreunul la revizie / iernat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Va salut!

De unde va procurati piesele OEM? M-ar interesa reperul: T2500676. E cablul ce face legatura intre instalatia motocicletei si releul de tensiune.

Cine e dealer si service in Romania pentru Triumph?

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

United Motors. Insa iti recomand sa comanzi direct din GB daca vrei produsul acasa intr-o perioada de timp rezonabila. Orice comanda ajunge de-acolo cam intr-o saptamana daca au piesa pe stoc, sau maxim 2 daca trebuie si ei sa faca comanda mai departe la fabrica. Transportul te mai costa 15GBP de obicei, dar chiar si asa iesi mai bine decat de pe la noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Salutare,

 

Pentru un Triumph SpeedMaster 2005, as avea nevoie sa fac un set de chei de rezerva. Problema este ca nu gasesc in Ro blank-uri de chei pentru acaretul asta (cheie incuietoare furca / cheie buson benzina / cheie contact general). Ceva indicatii? Am reusit sa gasesc pe un site de prin strainezia cu 10 dolari blank ul de cheie + 30 dolari transport.

Vreo alternativa mai digerabila? sau, mai rapida?

 

Cele bune,

Alex.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Salut.

Are cineva Speed Triple? Daca da, aveti ceva parbriz?

Pe mine ma omoara vantul. De la 120km/h in sus ma bate cam tare si ma gandesc sa-i montez un parbriz micut :))))

Ceva de genu https://www.motea.com/en/windscreen-puig-triumph-speed-triple-r-11-15-street-triple-r-11-17-70000041282

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Are cineva Speed Triple? Daca da, aveti ceva parbriz?

Pe mine ma omoara vantul. De la 120km/h in sus ma bate cam tare si ma gandesc sa-i montez un parbriz micut :))))

Ceva de genu https://www.motea.com/en/windscreen-puig-triumph-speed-triple-r-11-15-street-triple-r-11-17-70000041282

Buna! Am montat chiar saptamana trecuta acelasi parbriz(light smoke de fapt) pe Triple si arata f ok. Nu am apucat sa o scot la o tura mai lunga, sa simt diferenta la vant, dar pare promitator. Arata f ok si se monteaza usurel.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amortizorul de voblaj e bun la orice motoreta iar Matris e o firma buna, dar parca ti-as recomanda un Ohlins, ca e mai frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salutare!

Imi poate spune un proprietar de Sprint GT ceva despre model din experienta proprie? Desi orice pareri sint binevenite.

1.72 / 65 kg :D In afara de detaliile despre mobra ma intereseaza si cum e cu pozitia la "volan". M-am uitat pe cycle-ergo, dar poza de acolo nu-mi zice cum te simti pe capra cand bagi 200 km.

Vad ca multa lume care a activat pe topicul asta are trecuta la profil alta mobra decat Triumph. :blink:

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Cu Gt-ul nu stiu, dar sprintul 1050 simplu l-am avut si era super comod la drum lung, e drept cu alt parbriz si cu o sa cu gel. Cel mai mult am mers cam 1000 km cu el intr-o zi pe drumurile patriei( zero autostrada), si am fost mai odihnit decat sunt acum dupa 500 km pe Tuono.

Pozitia e destul de buna, mobra sta bine pe drum si la viteze destul de mult peste cele legale. Pe curbe nu e ca o sportiva, tragi putin de ea, dar nimic de speriat. Gt-ul din cate am inteles e orientat si mai mult spre touring, deci cred ca e si mai comoda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, e mai complicat cu mecanicii specializati. UM ar avea asa ceva in Bucuresti si probabil Moto Boom in tara. Altceva nu am auzit. Mie imi place sa-mi cam bag nasul, asa ca am facut rost de manualul de reparatii, cateva scule adunate in timp si pana la 130 000 km m-am descurcat singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Știu că ți-ai făcut viața extraurbană mai ușoară, dar ai sluțit rău motocicleta. Speed3-ul este un streefighter, îi stă bine doar dezbrăcat. Cu cât îl îmbraci mai mult, cu atât devine mai ridicol. Până ajungi la nivelul celor de la Yamaha.

05-yamaha-mt-10-tourer-2018-perfil-gris-

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dureaza 1 minut sa-l dau jos. Oricum planul e sa-l pus doar cand stiu ca fac un drum mai lung la viteze mai mari.

Mai prin vara plaul era sa dau jos farurile si masca originala si sa-i pun un singur far dar dupa ce am simtit vantul la viteze de autostrada...m-am calmat. La anu' vreu sa fac niste drumuri ai lungi si probabil ca atunci o sa-l folosesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Are cineva un Tiger 800 de orice fel, dar generatie moderna, prin zona Bucurestiului si e dispus sa il puna la bataie pentru o proba statica? Ma intereseaza sa cumpar unul si mi s-a spus ca s-ar putea sa imi fie prea mic, eu fiind un pic mai inalt decat media, nu cu mult. Vreau sa ma urc in sea si sa vad cat trebuie sa strang genunchii si cat de aplecat sau drept stau.

 

Exista vreun posesor de Tiger 800 care are 1.9m inaltime si poate sa imi spuna din experienta cum e pozitia? Il vreau pentru touring si oras, adica sa fie suficient de comfortabil la drum lung fara sa fie o vaca mare de 1.2 litri si 280 kg cu care sa nu pot circula si prin oras la nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am ajuns sa aflu singur raspunsul, am dat de un XTR si m-am urcat pe el, am si mers un pic: pozitia e ok, ce am descoperit foarte surprins e cat de lata este: cu 15 cm mai lata fata de Fazer. E si mai inalta, dar asta nu e o problema cand mergi prin trafic prin Bucuresti, in schimb latimea este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...