Sari la conținut

Curje Uleiu La Etz 250


Postări Recomandate

Ajutor!

Rog posesorii de ETZ 250 care l-au desfacut si isi amintesc... sa imi spuna si mie... ETZ 250 are vreun fel de garnitura langa la pinionul de atac?

Imi curge ulei din cutia de viteze in capacul din dreapta, pe langa pinion. M-am uitat pe o schema de etz , dar nu am vazut sa aiba acolo decat rulment si pinion, fara nici un semering sau ceva care sa opreasca uleiul sa se scurga. In schimb, un prieten care a avut ETZ spune ca isi aminteste ca ar avea totusi semering.

 

Imi poate raspunde cineva la aceasta intrebare, fara sa ma ia la suturi de genul "desfa-l si uita-te si nu mai intreba" sau alte chestii?

Pls, nu vreau sa stresez pe nimeni. Daca stiti si vreti sa spuneti va multumesc pt ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajutor!

Rog posesorii de ETZ 250 care l-au desfacut si isi amintesc... sa imi spuna si mie... ETZ 250 are vreun fel de garnitura langa la pinionul de atac?

Imi curge ulei din cutia de viteze in capacul din dreapta, pe langa pinion. M-am uitat pe o schema de etz , dar nu am vazut sa aiba acolo decat rulment si pinion, fara nici un semering sau ceva care sa opreasca uleiul sa se scurga. In schimb, un prieten care a avut ETZ spune ca isi aminteste ca ar avea totusi semering.

 

Imi poate raspunde cineva la aceasta intrebare, fara sa ma ia la suturi de genul "desfa-l si uita-te si nu mai intreba" sau alte chestii?

Pls, nu vreau sa stresez pe nimeni. Daca stiti si vreti sa spuneti va multumesc pt ajutor.

 

Acolo este un simering 100%. In spatele pinionului ai un capac cu garnitura care sustine simeringul. Desfa capacul cu grija sa nu rupi garnitura (n-are rost sa faci alta), ia cotele de pe simering si vei gasi destul de usor unul pentru ca nu poate fi ceva deosebit.

 

PS: Magazin de simeringuri gasesti de la politia de pe Gheorghe Doja, cu 100 de metrii inainte de sensul giratoriu de la Obor, pe dreapta. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am montat motorul meu, e acolo un semering, si se da afara cu tot cu placa acea din spatele pinionului. care e prins cu 3 suruburi. io nu lam desfacut ca nu era necesar, deci mai multe detalii cum ii nu pot sa it dau. da este 100% un semering acol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...