Sari la conținut

NAPOCA MOTOR DAYS


spinner
 Share

Postări Recomandate

Napoca Motor Days Inscrieri si detalii pe : www.motordays.ro

Evenimentul care urmareste reunirea sub acelasi acoperis a tuturor celor implicati in sporturile mecanice (dealeri,serviceuri,ateliere de tuning,cluburi sportive,fani si curiosi) cu scopul declarat de a contribui la formarea unei mentalitati si atitudini corecte vis a vis de practicarea sporturilor cu motor.

Contactul direct al vizitatorilor cu firmele de profil,cu reprezentantii cluburilor,cu concurentii precum si cadrul propice socializarii acestora conduce la un schimb de informatii reale pro si contra , de la sursa , informatii care pot schimba mentalitati si crea atitudini pozitive fata de atat de controversatele sporturi mecanice.

Satisfacerea hobbyului auto,moto,velo se realizeaza de regula intr-un cadru organizat si supravegheat este idea pe care organizatorii vor s-o transforme in mentalitate

Sportivii amatori sau licentiati, se vor intrece in diverse concursuri – EURO TRIAL OffRoad, Trial velo, EnduroCross, ATV-ride, care se vor desfasura pe trasee amenajate in incinta EXPO-TRANSILVANIA , vizand substantialele premii oferite castigatorilor.

Concursurile, cascadoriile motociclistilor, concertele, demonstratiile Armatei, Pompierilor si a Jandarmeriei vor face ca acest eveniment sa fie unul complex si placut atat pentru concurenti si participanti, cat si pentru vizitatori.

PREMIERA in Romania : in acelasi loc, segmentul OFF-ROAD se intalneste cu segmentul TUNING, cand segmentul VELO se intalneste cu segmentul ATV, cand segmentul ENDURO se intalneste cu segmentul masinilor radiocomandate si toate acestea in 36 de ore sub un singur nume: NAPOCA MOTOR DAYS CLUJ-NAPOCA.

Partenerii evenimentului: Expo Transilvania,Off-Road Club Transsylvania,Merch Auto, Transilvania Bikers, HPI Racing,

Partenerii media: KissFM, Antena1, NCN, ON-BOARD.ro, Club 4X4, Revista Extra

Sponsorii evenimentului: Repsol, Berner , Rondo, Taubenheuter

Organizator: SPINNERS INTERNATIONAL SRL.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La sfarsitul concursului moto, dupa o concurenta la care nu ne asteptam, s-au inregistrat urmatoarele rezultate:

 

Locul 1 Ionut Sangeorzan

2 Dani Conopan

3 Mihuc

4 Bogdan Mulea

5 Bart

6 Sorina Sandu

7 Dan Kiraly

8 Ionut 118

9 Silvester Marton

10 Mihai Epersi

11 Rares Roman

12 Liviu Bocarnea

13 Rus yz 250

 

 

Pot spune ca a fost cel mai spectaculos concurs din tot evenimentul. Au fost cateva tururi in care primii trei clasati veneau la o lungime de motocicleta intr-o lupta foarte apriga. Si cei trei nu erau niste novici. Era vorba despre Dani Conopan Morti si Ionut care a si castigat concursul. Mai era si Mihuc care, daca nu cadea in a doua z,i altfel ii era mandria acuma. Sponsorii au facut sa fie si premiile destul de bune asa ca traseul impreuna cu tura facuta sambata in padure si premiile primite de catre invingatori au dus, sper, la o reusita a acestui eveniment.

 

 

Dan Morar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite niste poze (mai mult de sambata) si niste video (mai mult de duminica).

http://picasaweb.google.com/luminoux/30Oct...apocamotordays#

 

Si finala mare:

 

Si niste poze care le-a pus ekkemu pe threadu din forumu de cluj: /index.php?...t&p=2172197

 

Pun cateva si aici, mai multe la link

 

motordays.09%20006.jpg

 

motordays.09%20011.jpg

 

motordays.09%20015.jpg

 

motordays.09%20017.jpg

 

motordays.09%20018.jpg

 

daca tot ati intrebat de Catalin:

 

motordays.09%20025.jpg

 

motordays.09%20028.jpg

 

motordays.09%20037.jpg

 

motordays.09%20040.jpg

 

motordays.09%20047.jpg

Editat de hoozit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Surpriza mare. Concursul de la Expo a fost castigat de catre Ionut Sangeorzan. Eu nu l-am mai vazut pe la curse. Merge demential asa cum se vede si in film. Si Sosolina a facut o impresie deosebita. In cateva locuri unde era vorba de treceri foarte grele s-a incurcat dar a trecut pana la urma fara probleme foarte mari. Daca avea un pic de noroc putea sa termine si mai sus in clasament. Mihuc a doua zi a mers foarte bine doar ca din prea multa exaltare a reusit sa culce motorul intr-o curba ca un incepator si de asta a profitat Dani Conopan care a trecut cu eleganta, cum ii e si stilul. Dani merge in stilul lui, fara probleme, fara incurcaturi ca un metronom. Marci a plecat dupa prima zi pentru ca avea ceva treaba la Satu Mare si nu s-a mai intors a doua zi. Daca venea si a doua zi sigur schimba clasamentul. Tot asa pot spune si despre Mihai care s-a lovit in prima zi la o mana si nu a putut concura in ziua a doua. Daca putea sigur facea treaba buna in clasament. Pe mine m-a mai surprins si Dan Kiraly pe care il felicit pentru felul in care merge cu vaca lui cu transmisie de scuter. Rares Roman merge si el din ce in ce mai bine cu motorul lui nou cu care se dusmanea pana nu demult. Bart a mers mai bine in prima zi, in ziua a doua a gresit de cateva ori si asta se vede in clasament. Liviu inca are spirit de concurent. Nu se lasa orice ar fi. Dar, in ultima vreme se da mai putin si asta se vede.

Felicitari tuturor concurentilor si sper sa ne vedem, cat mai repede, la un traseu fain, de enduro, intr-o padure la munte

 

Dan Morar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La insistentele prietenilor scriu si eu la acest topic,nu vreau sa supar ,acuz pe nimeni.

Pe atvforum.ro se cearta lumea ,fac anchete pentru premierea de la moto ,personal nu o sa particip la discutii dar o sa fac o clarificare scurta

Am gasit pe http://www.offroadtranssylvania.ro/home/ despre concurs ,regulament,program,inscriere ,premii

Ne-am inteles mai multi prieteni sa participam si noi dar am ajuns numai trei in final la Cluj

La finala de sambata am fost pe loc 1,finala de duminica loc 1

La premiere din premiile promise pe site lipsea cel mai valoros obiect camera on-board profi si maceta Husqvarna ,normal ca am fost suparat si am intrebat la secretariat -nu stiau nimic,Morar -nu stia nimic,Teo organizatorul -nu ma bagat in seama

Ca si concurs a fost foarte fain ,la moto a fost cea mai tare si spectaculoasa batalie. Morar , baietii cu traseul si concurentii au fost la inaltime dovada sunt filmele si pozele.

In ce ma priveste ,sigur a fost ultima participare a mea la Napoca Motor Days

 

ionut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...