Sari la conținut

Sfintirea motoarelor 2009


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Atata timp cat un om nu e sfant..cum poate sa sfinteasca pe altu?! Daca eu nu stiu engleza,cum pot sa invat pe altu? E la mintea cocosului. Ma bucur pt initiativa voastra,va felicit dar ganditi-va! Sfintiti-va inimile ! E tot ce conteaza inainte lui Dumnezeu!

 

Bine graiesti matale Mada. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti "domnii" cu comentarii aiurea, de ce nu va abtineti din a fi foarte penibili?

Daca nu stiti sa apreciati un lucru bun, mai bine stati in banca voastra, pentru ca vorbiti si foarte multe prostii in legatura cu preotia. De ce judecati oamenii doar dupa aparente?( dupa poze). De unde stiti ce era in sufletul celor care au fost acolo? De unde stiti ca preotul a luat bani? Daca mai exista si uscaturi, nu inseamna ca toata padurea este stricata. Evinimente mai grave se intampla si-n alte domenii.

P.S: Motociclete au fost binecuvantate nu sfintite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nota 10 organizatorului! :( Va cam jucati cu Dumnezeu dragilor si....nu e bine! De gargara sunteti toti buni, dar de organizat....lasa sa faca altii. Daca ai sfintit motocicleta, nu inseamna ca acum gata ,..poti sa mergi cu 300km la ora ca nu mai mori ca deh...e sfintita...n-are moarte. Mai important decat slujba de sfintire, dupa cum spunea cineva mai sus, a fost participarea lor la slujba de acolo la biserica si pomenirea pomelnicelor date de ei. Daca ai credinta si o tii in buzunar,...n-ai nimic. E f adevarat , credinta ne uneste, dar nu daca o tii ascunsa. Ea trebuie trebuie traita, impartasita. Sfintirea sau binecuvantarea motorului, ca sa ii raspund lui ,,Pupila Dilatata,, are termen de valabilitate egal cu credinta ta. Judecati parintele si..nu sunteti in masura. Mai ales ca multi dintre voi care scrieti aici nici macar nu il cunoasteti ce fel de om este. El nu are voie sa mearga cu motocicleta, nu? Nu-i pacat dragilor sa mergi cu motocicleta, mai ales cand mergi cu capul si nu cu mainile si picioarele. Uitai-va mai bine in ograda voastra. Ma opresc aici. Au fot destule comentarii contra aici si vor mai veni, deh..padure fara uscaturi nu exista. Totusi uscaturile pot reveni la viata daca sunt udate. :)

 

Mesaj completat

Salut inca odata :( initiativa parintelui si felicit organizatorul :cheers:

 

Nihil Sine Deo baieti! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu riscul de a-mi atrage critici ma simt dator sa va fac o observatie. E trist cand vezi atata primitivism in sec. 21 ... Indiferent de buna voastra intentie nu aveti nici o scuza in a va cobora la nivelul asta de primitivism de ev mediu in gandire ... este inadmisibil baieti ! Este un punct de vedere .... cine are cap sa gandeasca, cine nu..... no coment.

Eu spun ca unii pot fi banuiti de primitivism, atunci cand cred ca Universul a luat nastere din nimic si ca omul se trage din maimuta.

Baietii astia nu pot fi banuiti de asa ceva.

...

Eu zic sa nu mai ascultam de preoti, care ne invata sa intoarcem si celalalt obraz si sa iertam chiar daca altii au gresit in fata noastra si sa ascultam de tine, care propovaduiesti, probabil, contrariul. Eu zic sa ne dam in cap pe unde ne prindem, pentru ca oricum nu exista niciun Dumnezeu care sa ne pedepseasca.

Am dat la o parte invatatura pacifista a preotilor si am adoptat-o pe cea razboinica. M-am ridicat la nivelul tau, de secol 21?

Editat de --=HD=--
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu spun ca unii pot fi banuiti de primitivism, atunci cand cred ca Universul a luat nastere din nimic si ca omul se trage din maimuta.

Baietii astia nu pot fi banuiti de asa ceva.

...

Eu zic sa nu mai ascultam de preoti, care ne invata sa intoarcem si celalalt obraz si sa iertam chiar daca altii au gresit in fata noastra si sa ascultam de tine, care propovaduiesti, probabil, contrariul. Eu zic sa ne dam in cap pe unde ne prindem, pentru ca oricum nu exista niciun Dumnezeu care sa ne pedepseasca.

Am dat la o parte invatatura pacifista a preotilor si am adoptat-o pe cea razboinica. M-am ridicat la nivelul tau, de secol 21?

 

N-ai inteles NIMIC .... iti faceai un mare serviciu daca taceai.

Pentru prima si ultima data am sa-mi pierd vremea sa explic ceva unei persoane de genul tau.

S-o luam pe rand.

1.Universul este infinit ca spatiu si timp. Teoria Big Bang-ului la fel de fantezista ca si teoria darvinista cu maimutele (aici ar fi bine sa mai studiezi putina fizica si astronomie sa putem conversa)

2.A crede in preoti e alegerea fiecaruia, eu am evidentiat ideea de principiu, despre primitivismul in gandire a celor ce inghit ce spune preotul (din pacate majoritari)

3. Dumnezeu exista ... insa nu se ocupa de asfel de maruntisuri si mai ales nu are nevoie de intermediari parazitari pentru asi exercita vointa divina

4. Sant convins ca nici nu cunosti in profunzime doctrina ce-o sustii cu atata ardoare (religia crestina),pentru curiozitatea ta am studiat-o cativa ani si stiu despre ce vorbesc

5. Mai ai cateva sute de ani de evolutie sa ajungi de la evul mediu in care te scalzi, la secolul 21 (tot pentru curiozitatea ta sant si istoric)

 

Cam atat ajunge. Nu vreu sa provoc discutii puerile, insa se cerea raspuns.

 

p.s. pentru injuraturi, jigniri de orice fel va rog folositi PM-ul, santem oameni civilizati .... si traim in sec. 21 :lol:

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai inteles NIMIC .... iti faceai un mare serviciu daca taceai.

Pentru prima si ultima data am sa-mi pierd vremea sa explic ceva unei persoane de genul tau.

S-o luam pe rand.

1.Universul este infinit ca spatiu si timp. Teoria Big Bang-ului la fel de fantezista ca si teoria darvinista cu maimutele (aici ar fi bine sa mai studiezi putina fizica si astronomie sa putem conversa)

2.A crede in preoti e alegerea fiecaruia, eu am evidentiat ideea de principiu, despre primitivismul in gandire a celor ce inghit ce spune preotul (din pacate majoritari)

3. Dumnezeu exista ... insa nu se ocupa de asfel de maruntisuri si mai ales nu are nevoie de intermediari parazitari pentru asi exercita vointa divina

4. Sant convins ca nici nu cunosti in profunzime doctrina ce-o sustii cu atata ardoare (religia crestina),pentru curiozitatea ta am studiat-o cativa ani si stiu despre ce vorbesc

5. Mai ai cateva sute de ani de evolutie sa ajungi de la evul mediu in care te scalzi, la secolul 21 (tot pentru curiozitatea ta sant si istoric)

 

Cam atat ajunge. Nu vreu sa provoc discutii puerile, insa se cerea raspuns.

 

p.s. pentru injuraturi, jigniri de orice fel va rog folositi PM-ul, santem oameni civilizati .... si traim in sec. 21 :lol:

:lol:

 

 

RESPEKT pt Adi T :lol:

 

p.s. Adi ti-ai schimbat motorul ? fata de cel din 2008 de la Kaprun?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca despre sustinerea unei doctrine este vorba aici. Ce cred ca a vrut sa spuna --=HD=-- si spun si eu este ca oamenii astia s-au asociat la o actiune pasnica. Chiar daca nu credem ca religia si preotia sunt de natura divina, macar pentru ideile de pace si fraternitate, tot nu trebuie date la o parte. Poate ca sunt simple idei ale unui om din vechime, dar sunt bune si trebuie urmate.

Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Dreamaster

Nu inteleg de ce va luati atata de bietii oameni :lol:

Daca ei cred in basme de genul sfintirii motoarelor care ii va feri de rele,,, e alegerea lor, e o tara libera :lol:

Eu salut initiativa lor de a organiza un eveniment :lol:

Toate bune :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Dreamaster
Auzi, să îți sfințeÂşti motocicleta.

Dacă vreți pot pune o vorbă bună acolo sus la Honda, să adauge pe lista de opționale sfințirea motorului la ieÂşirea din show room .

 

La Yamaha nu stii pe cineva? :lol: poate imi da moto cu tot cu promoter-ita :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...