Sari la conținut

S-a ridicat inca un motociclist (fara permis) la cer...


cry_ss
 Share

Postări Recomandate

insa respectivul individ nu avea nici dreptul de a conduce...

 

imi pare rau pentru familia lui, prieteni samd, dar si-a facut-o cu mana lui...si oricat de mult as vrea sa ma impresioneze moartea lui, daca lui nu i-a pasat...de ce ar trebui sa ii pese altcuiva?

 

aici iti dau dreptate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 90
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mai grav este faptul ca aceste "evenimente" se repeta incredibil de des.

Poate respectivul, sa-i fie tarana usoara, nu a avut un cerc de prieteni motociclisti cu care sa se sfatuiasca. Sau poate i-a ignorat...

Nu vom sti niciodata ce-a fost in mintea lui. Poate nu a fost intentia lui sa se sinucida, caci asta este mai mult sinucidere decat accident. In momentul in care "ti-o cauti cu lumanarea", deznodamantul nu se poate numi accident, ci mai degraba, certitudine. Devinde doar o chestiune de timp.

 

Permisul nu te face motociclist, insa te resposabilizeaza (cel putin asa ar trebui).

Vreau sa cred ca astfel de cazuri se intampla din greseala, din naivitate, desi faptele dovedesc contrariul si anume, premeditare.

E greu de crezut ca exista persoane care atunci cand "alearga" pe strazi fara permis, fara echipament etc. nu se gandesc macar o fractiune de secunda ca ceva poate merge prost. Mi-e greu sa cred ca instinctul de supravietuire poate fi diminuat spre inexistenta.

Pacat, se pare ca a cazut victima propriului sau orgoliu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi la inmormantare (miercuri) a s-au prezentat multi motociclisti ceea ce a fost frumos multumim ,stima si respect celor care au venit.Voi uploada cateva poze de la inmormantare ....Nu te vom uita niciodata Manny!!!Dumnezeu sa te ierte!Ai fost un Om de milioane!

Mesaj completat

Poze inmormantare Many !;)(:bow:(Nu te vom uita niciodata!

post-40339-1256746324_thumb.jpg

post-40339-1256746425_thumb.jpg

post-40339-1256746583_thumb.jpg

post-40339-1256746868_thumb.jpg

post-40339-1256746916_thumb.jpg

post-40339-1256747001_thumb.jpg

post-40339-1256747040_thumb.jpg

post-40339-1256747085_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toata stima pt motociclistii (cu motoare) care au fost la inmormantare si numai bine motociclistilor (cu calculatoare) de la tastatura care in loc sa se gandeasca ca s-a mai dus unul tanar si-au gasit sa faca circ pe forum.... Dumnezeu sa-l odihneasca ;)

Editat de kanguru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toata stima pt motociclistii (cu motoare) care au fost la inmormantare si numai bine motociclistilor (cu calculatoare) de la tastatura care in loc sa se gandeasca ca s-a mai dus unul tanar si-au gasit sa faca circ pe forum.... Dumnezeu sa-l odihneasca ;)

 

Adevar graiesti...

Lucru valabil la o groaza de posturi care degenereaza in rabufniri de frustrari ascunse...

R.E.S.P.E.C.T.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea sunt la moda numerele de inmatriculare pe acolo... sau indoite, sau deloc.

 

se vede treaba ca te cam plictisesti daca ai gasit asa subiect, si ai avut timp sa numeri si placutele de inmatriculare.Adevarul e ca din pozele astea poti sa stii exact cati au fost, cati au avut nr de moto,cati l-au avut indoit,cate crossuri si cate enduro au fost(la care daca nu merg pe drumuri publice , linistit pot sa nu il inmatriculez...), si asa mai departe.Ai vazut 5 poze, gata, ai pus eticheta...

Alta critica mai pertinenta ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alta critica mai pertinenta ai?

Am eu una , daca imi permiti... Este de admirat ca pe ultimul drum l-au condus atatia oameni pe tip. Dar tinand cont de imprejurari si circumstante, ma refer la faptul ca nu era tocmai un pustan si conducea fara permis, speculez ca nu era chiar prima data...din toti prietenii, amici sau cunoscutii sau ce or fi fost ei...n-a fost niciunul care sa-i spuna ca nu este ok ce face ?

 

Ce lectii de moralitate, prietenie & shit , dati voi altora luand apararea unui tip care nu respecta legea ? ;)

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu una , daca imi permiti... Este de admirat ca pe ultimul drum l-au condus atatia oameni pe tip. Dar tinand cont de imprejurari si circumstante, ma refer la faptul ca nu era tocmai un pustan si conducea fara permis, speculez ca nu era chiar prima data...din toti prietenii, amici sau cunoscutii sau ce or fi fost ei...n-a fost niciunul care sa-i spuna ca nu este ok ce face ?

 

Ce lectii de moralitate, prietenie & shit , dati voi altora luand apararea unui tip care nu respecta legea ? ;)

 

da, se admite crtitica.

si iti si raspund, cel putin in numele meu :

Daca ai fi citit atent postarile anterioare ai fi vazut ca :

""Daca ai fi citit atent ai fi sesizat ca NU L_AM CUNOSCUT personal, dar l-am apreciat pe fratele lui.Si asta de la oarece km distanta.Si deci nu puteam sa intervin sa il leg de usa sa nu iasa in oras!!!Si tocmai pt asta am deschis topicul , si pentru ca altii sa ia aminte. ""

 

la a doua intrebare : nu ii ia nimeni apararea, ci doar am prezentat cazul si ii cinstim memoria(bun-rau,tanar, ne-tanar,gresit sau nu...)

si ca sa completez, chiar daca nu are nici o relevanta, motorul nu era un SS , era un ST , mai exact un sv de 600.Asta ca sa mai vorbim inca o data despre pozitia in sa, despre furca mai coborata,abordare si timpi de reactie...in van, daca e sa fie accident , poa' sa fie si cu motocicleta parcata si cu tine langa ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, se admite crtitica.

si iti si raspund, cel putin in numele meu :

Daca ai fi citit atent postarile anterioare ai fi vazut ca :

""Daca ai fi citit atent ai fi sesizat ca NU L_AM CUNOSCUT personal, dar l-am apreciat pe fratele lui.Si asta de la oarece km distanta.Si deci nu puteam sa intervin sa il leg de usa sa nu iasa in oras!!!Si tocmai pt asta am deschis topicul , si pentru ca altii sa ia aminte. ""

 

la a doua intrebare : nu ii ia nimeni apararea, ci doar am prezentat cazul si ii cinstim memoria(bun-rau,tanar, ne-tanar,gresit sau nu...)

si ca sa completez, chiar daca nu are nici o relevanta, motorul nu era un SS , era un ST , mai exact un sv de 600.Asta ca sa mai vorbim inca o data despre pozitia in sa, despre furca mai coborata,abordare si timpi de reactie...in van, daca e sa fie accident , poa' sa fie si cu motocicleta parcata si cu tine langa ea...

cry vi pe mess pt poze?id bolboaca_mircea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cry vi pe mess pt poze?id bolboaca_mircea

ti-am rasp.pe privat.

multumiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jale mare, dom'le.

 

numere de portugalia?

fara permis?

viteza mare?

motor scapat de sub control din cauza lipsei de experienta?

am mai citit de cateva ori chestiile astea, deja se inscriu intr-un cliseu al nesimtirii si inconstientei.

 

dar daca omora pe cineva si el scapa teafar, cati dintre voi ati fi bocit mortul?

nu am niciun dram de compasiune, a primit ce merita.

bine macar ca s-a curatat repede si nu a ramas infirm sa-l stearga maica-sa la fund restul vietii.

pacat de familia care poate nu merita asemenea lovitura.

 

" S-a ridicat inca un baiat (fara permis) la cer.." - duca-se si sa-l urmeze si altii asemenea lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jale mare, dom'le.

 

numere de portugalia?

fara permis?

viteza mare?

motor scapat de sub control din cauza lipsei de experienta?

am mai citit de cateva ori chestiile astea, deja se inscriu intr-un cliseu al nesimtirii si inconstientei.

 

dar daca omora pe cineva si el scapa teafar, cati dintre voi ati fi bocit mortul?

nu am niciun dram de compasiune, a primit ce merita.

bine macar ca s-a curatat repede si nu a ramas infirm sa-l stearga maica-sa la fund restul vietii.

pacat de familia care poate nu merita asemenea lovitura.

 

" S-a ridicat inca un baiat (fara permis) la cer.." - duca-se si sa-l urmeze si altii asemenea lui.

 

ce tari de suflet si nepasatori sunteti o seama de aici... daca era cnv drag voua, mai vorbeati asa de el ??

 

nu va doresc la nici unu sa terceti prin ce trec familia si prietenii baiatului ala acuma. si eu mi-am pierdut un preten f bun intr-un accident acum 3 ani si nu e deloc placut... ;) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine daca eu insemn 1% :bow:. In alta ordine de idei pentru week-end se anunta temperaturi de maxim 10 grade la pranz si de maxim 4 grade seara/noaptea.... pentru cei care se considera "zei": v-ati luat talpici??

 

;)

 

Acum esti si ruda cu Romica Jurca ? :ok: Cum le stii tu pe toate, exact ca un om mare...

 

numai bine motociclistilor (cu calculatoare) de la tastatura care in loc sa se gandeasca ca s-a mai dus unul tanar si-au gasit sa faca circ pe forum....

 

:bow:

Editat de Weeman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cry_ss-ule.... Ca sa nu ramai cu vreo impresie gresita (si proasta), iata de ce am postat "liricile". Prin ele nu ridiculizam motoristul fara permis (de a carui familie mi-e oarecum mila...), ci faptul ca ai venit cu versurile alea ridicole p-aici, asta in contextul in care tot tu spui ca a mers fara permis. Ce-ai facut tu suna a oda inchinata de manelisti unui tigan interlop violator de babe care a dat coltul intr-un schimb de focuri c-o baba mai zurlie pe care incerca s-o "monteze". "Te-ai dus tu, ingere, la cer! Unde esti tu acum Costica Fermecatoru???? O floare, un crin, un inger era omul asta!!!"

 

Si scuza-ma, o fi fratele lui "de nota 10", dar daca n-a fost in stare sa-i footha un pumn in bot la timpul potrivit (adica cam fix inainte de a se sui pe motoreta... fara permis! chiar si pentru un mers de 5 minute in spatele blocului...)... chestia asta nu-i cam scade din nota aia de 10? sa zicem, cam pana la un... 4?

 

Acum poftim, stati si-l jeliti... era misto cand se simtea mare scula pe bascula pe motoreta supersport? impresiona gagici? va impresiona si pe voi cu skill-urile sale? Unde a dus asta?

 

Dupa parerea mea, un om care nu-si acorda o luna din viata pentru a trece rahatelul ala de examen moto (care si asa e ridicol de usor si permite multor neaveniti accesul pe sosele), nu merita nici macar un strop de mila. Pentru ca avand "coitele umflate" ca merge fara permis (mama, ce smecher!), poate-si permite si sa incalce linii duble, isi permite sa depaseasca (cu mult!) viteza legala... pentru ca oricum regulile sunt - nu-i asa? - pentru fraierici. Iar el e... smecher. Si toti cei ce-l cunosc il adora si-l legitimeaza in prost.. pardon, smecheria lui!

 

Cum e sa fii smecher cu pamant pe ochi?

 

Acum, cati dintre voi cunosc "motocoisti" fara permis? Ce faceti pentru asta? Cati sunati la Politie si-l dati in fapt si cati o ardeti smechereste in anturaj, cu mandria intacta ca nu sunteti "sifoane"?

 

(Te rog sa observi ca aproape nu m-am luat deloc de faptul ca era pe SuperSport... asta e alta poveste... si ar fi si aici destul de multe de zis).

 

;)

Mesaj completat

Nu prea sunt la moda numerele de inmatriculare pe acolo... sau indoite, sau deloc.

 

 

Tocmai asta vroiam sa zic

 

Ce pretentii sa mai am?

Mesaj completat

jale mare, dom'le.

 

numere de portugalia?

fara permis?

viteza mare?

motor scapat de sub control din cauza lipsei de experienta?

am mai citit de cateva ori chestiile astea, deja se inscriu intr-un cliseu al nesimtirii si inconstientei.

 

dar daca omora pe cineva si el scapa teafar, cati dintre voi ati fi bocit mortul?

nu am niciun dram de compasiune, a primit ce merita.

bine macar ca s-a curatat repede si nu a ramas infirm sa-l stearga maica-sa la fund restul vietii.

pacat de familia care poate nu merita asemenea lovitura.

 

" S-a ridicat inca un baiat (fara permis) la cer.." - duca-se si sa-l urmeze si altii asemenea lui.

 

 

:bow: :bow: :ok:

Editat de florinelu30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce s-a deschis topic aici ?

Pai, parerea mea, pentru ca respectivul, odihneasca-se-n pace, a facut accident, cu motorul iar noi suntem pe motociclism la rubrica accidente...nu stiu zau de ce...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce s-a deschis topic aici ?

Pai, parerea mea, pentru ca respectivul, odihneasca-se-n pace, a facut accident, cu motorul iar noi suntem pe motociclism la rubrica accidente...nu stiu zau de ce...

 

Sunt unii pe aici care nu intelec ca , decedatul , era motociclist... fie ca ei vor fie ca nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jale mare, dom'le.

 

numere de portugalia?

fara permis?

viteza mare?

motor scapat de sub control din cauza lipsei de experienta?

am mai citit de cateva ori chestiile astea, deja se inscriu intr-un cliseu al nesimtirii si inconstientei.

 

dar daca omora pe cineva si el scapa teafar, cati dintre voi ati fi bocit mortul?

nu am niciun dram de compasiune, a primit ce merita.

bine macar ca s-a curatat repede si nu a ramas infirm sa-l stearga maica-sa la fund restul vietii.

pacat de familia care poate nu merita asemenea lovitura.

 

" S-a ridicat inca un baiat (fara permis) la cer.." - duca-se si sa-l urmeze si altii asemenea lui.

 

 

ai dreptate! poate urmezi chiar tu! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai stiu cine a postat filmuletul ... dar e foarte bine ca ati fost acolo mai ales cu motoarele. A fost motociclist si a fost condul pe ultimul drum asa cum se cuvine. Aveti grija de voi pe viitor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate! poate urmezi chiar tu! ;)

 

"Everyone Needs a Hobby"

Al tau este sa plictisesti lumea cu platitudini si acumularea de posturi.

Te-ai simtit vizat de urarea mea? Daca da, sper sa te duci singur dincolo si sa nu iei dupa tine si pe vreunul fara vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...