Sari la conținut

plimbare !


Stiff Rider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 104
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si la altii ie criza :bow:

Stifferu' ai legatura :ok:

 

Pana acum eu am inteles urmatoarele (sa ma corecteze initiatorul topicului daca gresesc): se merge pe Valea Rea, cu plecare ori vineri dupa amiaza ori sambata de dimi si intoarcere duminica. Drumul va fi pentru toate gusturile: cu asfalt si fara asfalt (alte variante n-am :bow: ). Variabilele sunt: starea vremii, criza financiara si economica, ziua plecarii.

Eu zic sa ne strangem cat mai multi sa ne incurajam reciproc ptr ca Stifferu' vrea sa ne cocoate pe munti ;)

Editat de scorpioanca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Criza e mai curand o constanta in perioada asta Variante pt. choppere mici sunt?

Si cazare?!

 

:bow: ai si tu dreptate. Iar raspunsurile la intrebarile tale sunt "Da" si "Da". Cazare la nush ce cabana din zona, o sa revina Stifferu cu detalii.

 

pfff.. ce ma enervati.... vreau si eu, dar nu prea pot ;)

scorpioanco... ti-ar coclau' de ras!!! :(

 

Poate mergi data viitoare. Pana atunci, nu uita: pregateste arsenalu' :bow:, lustruieste de zor ca nu se stie niciodata de unde sare ........ (te las pe tine sa completezi)

Bre, coclaurile ie frumoase, mai o piatra, mai un noroi, acu' poate gasim si gheata cu putin noroc :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu m-ar tenta si pe mine, dar nu pe Valea rea. Am fost cu Luzifer acu cateva saptamani. Pe vremea asta cred ca e f multa mocirla in partea de sus a vaii, o sa mearga doar cu cramponate. In plus, se sta cam rau cu cazarea, iar de cort nu cred ca se mai pune problema la temperaturile care-s acu pe afara noaptea.

 

Deci, daca veniti cu alta varianta, as veni si eu cu cea mai mare placere. De exemplu, Cheile Oltetului si cu ceva urcare la picior in Buila-Vanturarita ? Eventual o incercare de a face strategicul catre transalpina ? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Criza e mai curand o constanta in perioada asta :bow:

Variante pt. choppere mici sunt?

Si cazare?!

 

 

variante? este asfalt pana la cabana, vro-sutacincizeci de km sau citi or fi, oricum pana in 200, poti merge pana acolo pe role daca vrei, de la cabana daca vrei sa mergi mai departe hotarasti acolo, daca nu asta e, stai la caldurica :-)

" bralogu' ursilor" este mai mult un canton, apa calda este, caldura este, curent electric este, bucatarie, bai, camere cu doua pana la cinci paturi, posibilitati extinse de campare cu cort, dusuri eco si freectii cu cetina la liber si in plus pietrele lu' Rechitzan, punct.

" fulgeru' negru " este la aproximativ 10 km dupa prima cabana si dupa ce se termina asfaltul brusc, dar drumul este foarte accesibil, conditiile sunt in mare aceleasi ca la prima cabanutza, aici avem la dispozitie buda mobila si ecologica binenteles si casa lu' Hasky, plus asistenta de urgenta in caz de ploaie, punct.

 

Mesaj completat

pfff.. ce ma enervati.... vreau si eu, dar nu prea pot ;)

scorpioanco... ti-ar coclau' de ras!!! :(

 

 

io zic ca poti, dar nu vrei, ce mare lucru o fi nu inteleg , sa sti ca nu inteleg: o plimbarica cu voiosie si buna dispozitie, km putini , peisaj dragut, simplu nu? :-)

Mesaj completat

Troleului meu nu ii prea place la noroi. Piatra sparta mai merge, dar cand da cu nasul de noroi zice nu.

 

 

noroi? unde? ce. noroi? tu ai trol? si dA cu nasucu in noroi? care noroi? de ce dA cu el in noroi? care noroi?! hm :bow:

Mesaj completat

Pretexte Rippere, pretexte

 

 

exact !!! :ok:

Mesaj completat

Detaliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ..... hai cu detaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ..... !

 

 

ceri cam multe detalii, hai la aventura ?!

Mesaj completat

In principiu m-ar tenta si pe mine, dar nu pe Valea rea. Am fost cu Luzifer acu cateva saptamani. Pe vremea asta cred ca e f multa mocirla in partea de sus a vaii, o sa mearga doar cu cramponate. In plus, se sta cam rau cu cazarea, iar de cort nu cred ca se mai pune problema la temperaturile care-s acu pe afara noaptea.

 

Deci, daca veniti cu alta varianta, as veni si eu cu cea mai mare placere. De exemplu, Cheile Oltetului si cu ceva urcare la picior in Buila-Vanturarita ? Eventual o incercare de a face strategicul catre transalpina ? :rolleyes

 

chiar nu se sta rau deloc cu cazarea ...

Editat de stifferu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa dai detalii cam cum vezi tu planul ? Cand se pleaca din Bucale, cate nopti la cazare, cand se intra pe Valea rea, cat timp vreti sa mergeti pe jos, etc... Ma tenteaza tare sa vin si eu, desi nu stiu daca o sa mai merg pana la capatul vaii. Poate lenevesc la o plaja la cabana cat sunteti voi plecati. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa dai detalii cam cum vezi tu planul ? Cand se pleaca din Bucale, cate nopti la cazare, cand se intra pe Valea rea, cat timp vreti sa mergeti pe jos, etc... Ma tenteaza tare sa vin si eu, desi nu stiu daca o sa mai merg pana la capatul vaii. Poate lenevesc la o plaja la cabana cat sunteti voi plecati. ;)

 

 

man, vreme ok sa fie, adica sa nu toarne cu galeata sau sa crape pietrele de frig, ce importanta au toate detaliile astea?! mergem vineri dupamasa, ajungem sera la cabana, o punem de'o fiertura bahica, dimineatza o luam la pas pe un traseu din cele de urcare, urcam cat om putea, ca nici io nu's prea antrenat cu urcatu', seara din nou la cabana, o mamaliga ceva, s'apoi duminica la o ora rezonabila, ca vorba aia, sunt 150 km pana acasa, si nu ne grabeste nimeni, deci la o ora rezonabila minim 12 mergem agale spre bucuresti, ce mare filoJofie :-)) plimbarica de uichend ce atatea taste :-))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deeeci? Plimbarica? Care mai doreste, care mai pofteste?

Haideti ca iarna bate la usa, o sa avem timp suficient de oftat si tastat!

 

da, un CBF, doua CBF'uri, trei? creste numaratoarea? hai Fane-Man ca e buna treaba ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, apropo de frig sa crape pietrele... V-ati uitat pe meteo ? Maxima de 8 si 5 grade in Bucuresti pt week-end. Dar sa-mi bag picioarele, eu merg si asa, chit ca stam mai mult in cabana si ne incalzim pe interior. ;)

Deci, la ce ora e plecarea si de unde ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da` azi nu iese nimeni prin buc? sau va rog mult, indicati`mi un topic unde apare unu` ca mine, dom`le, vreau plimbare..turbo sau nu...etc. Gen plimbari deastea spontane.

 

Nu`s trist si lonely ;) dar am doar 2 amici cu moto si`aia nu prea ies.

 

Cheerz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da` azi nu iese nimeni prin buc? sau va rog mult, indicati`mi un topic unde apare unu` ca mine, dom`le, vreau plimbare..turbo sau nu...etc. Gen plimbari deastea spontane. Nu`s trist si lonely :( dar am doar 2 amici cu moto si`aia nu prea ies.

Cheerz.

 

Azi se intalneste lumea pe la Arc, mergi si tu si vezi ce doritori de plimbare mai gasesti :bow:

 

 

Din pacate, cu toate ca as fi avut chef de o plimbare mai lunga, weekendul acesta nu va pot insoti. Cred ca pe sambata ma pun sa schimb uleiul. :ok:

 

Recunoaste ca te duci la party-ul cu sperieciorile ;) Eh, sa speram ca te vedem la ochisori cu urmatoarea ocazie :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunoaste ca te duci la party-ul cu sperieciorile :bow: Eh, sa speram ca te vedem la ochisori cu urmatoarea ocazie :bow:

 

Pai ciorile se sperie oricum de mine, dar cu uleiul nu prea vreau sa mai trag prea mult de cel pe care il am acum. Dar cu proxima ocazie, imi scot si ochii din sertar la purtare. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la ce ora? da` nu stiu pe nimeni...damn it...

 

Sper sa nu dau de deia pe turbo sistem...adica ii mai dau si eu in goarna da` nu ca unii.

 

So...ma duc acolo...si...eu`s...de pe forum? Sunt antisocial, salvati`maaaa =)))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceri cam multe detalii, hai la aventura ?!

Mesaj completat

Mah voiam sa stiu doar atat :

1. La ce ora sa va ies in cale si pe unde o luati

2. Cazare la cort sau la cabana (si cat costa in zona de cunoasteti )

3. Cati km sunt pe sens .

 

 

Cum ar veni ma intereseaza la ce ora , unde si cati bani imi trebuiesc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...