Sari la conținut

plimbare !


Stiff Rider
 Share

Postări Recomandate

Fratilor, apropo de frig sa crape pietrele... V-ati uitat pe meteo ? Maxima de 8 si 5 grade in Bucuresti pt week-end. Dar sa-mi bag picioarele, eu merg si asa, chit ca stam mai mult in cabana si ne incalzim pe interior. ;)

Deci, la ce ora e plecarea si de unde ?

 

 

eu vineri incepand cu ora 3 sunt liber, acum stabiliti voi o ora de plecare, locul este ultimul petrom iesirea pe autostrada bucuresti-ploiesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 104
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu n-am cum sa vin (ca n-am inca motor) dar po' sa va zic cate ceva:

1) atentie la Fagaras ca au dat drumu' ursilor capturati in Bucegi pe-acolo

2) daca mergeti pe Valea Rea -de unde se termina forestieru' mai aveti vreo 50m pana la o stana parasita, unde puteti sa bagati corturile, sa blocati o usa, samd. daca nu ploua puteti sa dormiti in stana aia si fara cort, doar la izopren+sac.

3) daca avreti vreme buna si motoare care duc (enduro 100%) mai puteti urca cu ele cateva sute de metri dupa stana. Dup'aia picior pana pe Moldoveanu

 

bafta si distractie placuta prin munti, o sa va tin pumnii sa avreti vreme buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu n-am cum sa vin (ca n-am inca motor) dar po' sa va zic cate ceva:

1) atentie la Fagaras ca au dat drumu' ursilor capturati in Bucegi pe-acolo

2) daca mergeti pe Valea Rea -de unde se termina forestieru' mai aveti vreo 50m pana la o stana parasita, unde puteti sa bagati corturile, sa blocati o usa, samd. daca nu ploua puteti sa dormiti in stana aia si fara cort, doar la izopren+sac.

3) daca avreti vreme buna si motoare care duc (enduro 100%) mai puteti urca cu ele cateva sute de metri dupa stana. Dup'aia picior pana pe Moldoveanu

 

bafta si distractie placuta prin munti, o sa va tin pumnii sa avreti vreme buna.

 

 

merci merci, treaba cu ursii n-o stiam, abia astept sa-i vad ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vineri incepand cu ora 3 sunt liber, acum stabiliti voi o ora de plecare, locul este ultimul petrom iesirea pe autostrada bucuresti-ploiesti

autostrada bucuresti-ploiesti ?!? ;) In principiu si eu as fi liber dupa ora 3-4. Cu cat mai devreme cu atat mai bine. Oricum ne prinde noaptea inainte de a ajunge in Pitesti (sau de a pleca din Bucuresti...). Si daca se lasa noaptea oricum o sa fie frig rau...

Cazarea o vorbim dinainte ? Daca e vorba de ajuns pe la 9 seara ar fi o idee sa facem o rezervare din timp, sa nu avem surprize. Eu la stana nu am de gand sa dorm. :bow:

Editat de FanFane
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa zona

daca faceti drumetii (la pas) prin zona as intra si eu, in conditiile in care sindrofia asta nu e privata

 

eu pot sa plec numai sambata dimineata (indiferent de ora)

200 km banuiesc ca in max. 4-5 ore sunt facuti (in conditiile in care sunt 40 km de forestier)

 

PS. eu am cauciucuri de asfalt (m. tourance)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la ce ora? da` nu stiu pe nimeni...damn it...

 

Sper sa nu dau de deia pe turbo sistem...adica ii mai dau si eu in goarna da` nu ca unii.

 

So...ma duc acolo...si...eu`s...de pe forum? Sunt antisocial, salvati`maaaa =)))))))

 

Intalnirile de la Arcul de Triumf au loc in fiecare miercuri in functie de anotimp stabilindu-se ora , acum undeva pe la 17.00 , insa stai linistit , cu toate ca mai apar fitosi , intalnirile au un caracter amical , sigur vei gasi prieteni .

 

Daca sambata avem noroc de asfalt uscat , te invit alaturi de alti incepatori la o plimbare de vreo 150 km , undeva la Dunare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult, dar am sa plec toata iarna din tara...revin in ianuarie cand nu`i de moto, plec si revin prin aprilie undeva...atunci accept cu placere si dau si ceva beri.

 

Cheerz si...numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

autostrada bucuresti-ploiesti ?!? ;) In principiu si eu as fi liber dupa ora 3-4. Cu cat mai devreme cu atat mai bine. Oricum ne prinde noaptea inainte de a ajunge in Pitesti (sau de a pleca din Bucuresti...). Si daca se lasa noaptea oricum o sa fie frig rau...

Cazarea o vorbim dinainte ? Daca e vorba de ajuns pe la 9 seara ar fi o idee sa facem o rezervare din timp, sa nu avem surprize. Eu la stana nu am de gand sa dorm. :bow:

 

 

mna, pitesti ar fi trebuit sa scriu, scuze :-)

nu dormim ma in stana, mergem la sigur, cunosc oamenii de acolo de la cabane, e okay, ai putzantica incredere :ok:

Mesaj completat

frumoasa zona

daca faceti drumetii (la pas) prin zona as intra si eu, in conditiile in care sindrofia asta nu e privata

 

eu pot sa plec numai sambata dimineata (indiferent de ora)

200 km banuiesc ca in max. 4-5 ore sunt facuti (in conditiile in care sunt 40 km de forestier)

 

PS. eu am cauciucuri de asfalt (m. tourance)

 

 

sindrofie cum, privata? ne crezi biim-ulangii :finger ? hai prietene, tzup la ghidon si gata :bow:

daca te bagi suta-la-suta mergem sambata dimineata, doar ca nu putem sa ajungem prea departe pe munte, eu ziceam sa plecam de la cabana sambata dimineata ca sa mergem cat mai mult in sus, oricum n-o sa ajungem in cine stie ce varf ca tre sa recunoastem, suntem motociclisti, sau cel putin eu nu sunt prea antrenat, dar o zi de mers pe carari pe un traseu marcat ar fi frumos, mi-ar aduce amintiri placute ...

acei 40 km de forestier sunt PLECAND de la cabana, nu PANA la cabana, sunt optionali pentru cine vrea sa "dea o tura" , daca hotaram sa mergem la pas, plecam la ps de la cabana, echipati pentru ascensiune :(, am fost destul de clar? daca nu, va rog !

pe ce motoreta ai acele cauciucuri de asfalt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca ne cazam prin zona taberei de copii de la Nucsoara? pana acolo sunt exact 180 km, daca ne imbracam mai gros si plecam pe la 6 din Bucuresti, cel tarziu la 9 suntem acolo (asta in cazul in care facem doar asfalt) iar pe la 10 - 10:30 suntem gata sa plecam pe carari respect-048.gif

 

sa iau cortul/sacul de dormit sau ne cazam la gazda/pensiune?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ioooi... ce bine suna.... desi io cu mersul pe munti.... baba si mitraliera ;)

ma duc sa dau in bobi sa vad ce-mi iese. Dar is mai incepatoare in dintr-astea: cam cata textila ar trebui pe dedesubt tinand cont ca n-am nimica echipament termic????

 

eu inca mai sper sa vin cu voi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vineri incepand cu ora 3 sunt liber

 

autostrada bucuresti-ploiesti ?!? ;) In principiu si eu as fi liber dupa ora 3-4.

 

Va urasc pe amandoi! Ce ore-s astea de plecat de la serv???

 

in conditiile in care sindrofia asta nu e privata

 

Poi daca e pe forum ce te face sa crezi ca e privata? :bow:

 

 

ioooi... ce bine suna.... desi io cu mersul pe munti.... baba si mitraliera :ok:

ma duc sa dau in bobi sa vad ce-mi iese. Dar is mai incepatoare in dintr-astea: cam cata textila ar trebui pe dedesubt tinand cont ca n-am nimica echipament termic????

 

eu inca mai sper sa vin cu voi....

 

Hai matza, lasa figurile, pregateste-te :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca ne cazam prin zona taberei de copii de la Nucsoara? pana acolo sunt exact 180 km, daca ne imbracam mai gros si plecam pe la 6 din Bucuresti, cel tarziu la 9 suntem acolo (asta in cazul in care facem doar asfalt) iar pe la 10 - 10:30 suntem gata sa plecam pe carari respect-048.gif

 

sa iau cortul/sacul de dormit sau ne cazam la gazda/pensiune?

 

 

nu e nevoie de cort, o sa stam la cabana, doar ca la cabana nu e mancare, deci o sa trebuiasca sa ne ocupam noi de tot, adica va trebui sa ne caram papa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da' intreb si io ca pacala... voi ati vazut ce temperaturi se anunta?????? ;)

 

 

are ceva, n-are nimic, chilotzei cu blanita sa ai si totul va fi bineeeeee :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ne imbracam mai gros si plecam pe la 6 din Bucuresti, cel tarziu la 9 suntem acolo

Oameni buni, fiti seriosi... Azi dimineata la ora 6 erau 3 grade. Si azi e maxima de 12 grade. Pt sambata e maxima de 6 grade. Nu vreau sa plec de acasa sub 0 grade... Asa ca mai bine plecam seara tarziu decat dimineata devreme. Oricum o sa ne cacao-am pe noi de frig. ;) Sa avem ce ne trebuie pt un vin/tuica fiarta cand ajungem acolo, sa ne incalzim...

 

O sa fie un antrenament bun pt Bikes on Ice. Sper ca anul asta sa reusesc sa ajung si acolo.

Mesaj completat

Dar is mai incepatoare in dintr-astea: cam cata textila ar trebui pe dedesubt tinand cont ca n-am nimica echipament termic????

Mergi la schi ? Cel mai bine e sa ai echipament gen ala de schi. Mai ales manusile sunt de baza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiffere, vedea-te-as cu chilotii cu blanita :bow:

 

auzi?! nu ma provoca, da? ;)

Mesaj completat

... Asa ca mai bine plecam seara tarziu decat dimineata devreme. Oricum o sa ne cacao-am pe noi de frig. :bow: Sa avem ce ne trebuie pt un vin/tuica fiarta cand ajungem acolo, sa ne incalzim...

 

O sa fie un antrenament bun pt Bikes on Ice. Sper ca anul asta sa reusesc sa ajung si acolo.

 

 

ca bine zici, e mult mai okay de plecat seara ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sunt 10 grade sau 2 grade o sa ai aceasi senzatie de frig daca nu esti imbracat cum trebuie

Cel mai bine e sa te imbraci asa: un strat calduros langa piele (bluza/izmene flausate :bow:) si un strat gen geaca/pantalon cu mesada prin care sa nu treaca frigul; la maini merge o pereche de manusi "normale" peste cele din piele, in conditiile in care nu te impiedica sa actionezi comenzile mobrei; iar in picioare cat mai multe perechi de ciorapi

Retineti ca senzatia de frig o sa fie data de cantitatea de aer rece care ajunge la corp, cu cat te izolezi mai bine cu atat o sa fi mai relaxat/a

 

Astia(astea) cu spirit de aventura, NU va mai creati scuze si hai sa exploram Fagarasul.

 

PS. duminica la plecare (curtea de arges) e posibil sa prindem si cativa fulgi de nea ;)

PPS organizatorul sa faca o lista cu ce trebuie sa luam la noi (mancare/bautura)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebuii sa cam stim clar cine vine si mai exact cand e dispus fiecare sa plece.

 

acum eu am plecat de la birou, si cum am ban sau cum s-o numi, din partea adminilor nostri dragi, nu pot sa scriu de acasa, asa ca maine dimineatza o sa scriu restul detaliilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebuii sa cam stim clar cine vine si mai exact cand e dispus fiecare sa plece.

 

acum eu am plecat de la birou, si cum am ban sau cum s-o numi, din partea adminilor nostri dragi, nu pot sa scriu de acasa, asa ca maine dimineatza o sa scriu restul detaliilor

Eu ma bag. Am mare nevoie de o iesire, indiferent de temperatura. Eu zic sa plecam vineri seara, la orice ora o fi, chiar si 7 e bine. Stiffere, sper sa nu ne faci surprize cu cazarea, ca n-am de gand sa dorm pe motor. ;)

Daca e vorba de organizat ceva cu mancarea/bautura luata de acasa, eu zic sa cumparam la gramada inainte de plecare. Daca tot ziceai ca esti liber pe la 3, poate ne intalnim noi doi pe la un 4 si facem cumparaturi pt toata lumea. Sau propuneti alte variante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...