Sari la conținut

Yamaha Xj


MaDoG
 Share

Postări Recomandate

Observ în semnătură un club Diversion România.Avem voie? :(

Nu avem??

Este tot un forum dedicat Yamaha XJ,dar ori este mai nou,ori lumea nu prea il agreaza,ca nu scrie nimic acolo,este pustiu rau.

Poare il animam putin noi :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu avem??

Este tot un forum dedicat Yamaha XJ,dar ori este mai nou,ori lumea nu prea il agreaza,ca nu scrie nimic acolo,este pustiu rau.

Poare il animam putin noi :(

 

 

 

in orice caz este nou , de aicea nimeni nu stia de el ... :(

 

p.s frumoasa mobra si cati mai multi km

Editat de -alex-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fraților, azi am tras o tură de nervi...

 

Mă duc eu țanțoÂş la dealerul Yamaha local cu niscaiva lovele asupră-mi, chitit pe treabă să comand rulmenții de jug Âşi după un search pe listele lor mi-a trecut urgent : frate, aprox. 110 euri perechea!!! :lol:

 

No, dragii moÂşului, la banii ăÂştia ghidonul meu merge super brici!(ține un pic blocat la mijloc dar m-am obiÂşnuit, oricum aÂşa îl luasem).Prietenul Korben Dallas a găsit urgent ceva pe Louis pe la 35 perechea, dar oricum au ieÂşit din calcul, vreau să desfac Âşi să pun vaselină din greu acolo (am înțeles că e ceva specială pt planetare, ambalată în plic precum haleala de mâțe...) Âşi cu asta basta.

 

În mintea mea eu mai clocesc o fază cu 2-3 magazine de (ați ghicit!) rulmenți nu departe de domițil, poate dacă-i arăt la nenea de acolo mă lămureÂşte ce Âşi cum.REFUZ SĂ CRED că dooă inele cu bile costă 110 euri cu tevea, e clar preț de plezneală că "e de motoare".MAMA LOR!Viva la Revolucion!

 

Hai că m-am calmat cu un lt. de ulei de furcă Motorex 15W, aÂşa ca pt. "băbuțe". :lol:

post-9423-1264626235_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fraților, azi am tras o tură de nervi...

 

Mă duc eu țanțoÂş la dealerul Yamaha local cu niscaiva lovele asupră-mi, chitit pe treabă să comand rulmenții de jug Âşi după un search pe listele lor mi-a trecut urgent : frate, aprox. 110 euri perechea!!! :lol:

 

No, dragii moÂşului, la banii ăÂştia ghidonul meu merge super brici!(ține un pic blocat la mijloc dar m-am obiÂşnuit, oricum aÂşa îl luasem).Prietenul Korben Dallas a găsit urgent ceva pe Louis pe la 35 perechea, dar oricum au ieÂşit din calcul, vreau să desfac Âşi să pun vaselină din greu acolo (am înțeles că e ceva specială pt planetare, ambalată în plic precum haleala de mâțe...) Âşi cu asta basta.

 

În mintea mea eu mai clocesc o fază cu 2-3 magazine de (ați ghicit!) rulmenți nu departe de domițil, poate dacă-i arăt la nenea de acolo mă lămureÂşte ce Âşi cum.REFUZ SĂ CRED că dooă inele cu bile costă 110 euri cu tevea, e clar preț de plezneală că "e de motoare".MAMA LOR!Viva la Revolucion!

 

Hai că m-am calmat cu un lt. de ulei de furcă Motorex 15W, aÂşa ca pt. "băbuțe". :lol:

 

 

Pentru rulmenti iti recomand SKF sunt facuti in suedia, calitare super ok iar pretul la fel de bun(un rulment original ce mi-a trebuit mie Yamaha 150ron, SKF 48ron)

Iar daca vrei piese "orighinale" incearca aici, bag mana in foc ca e mai eftin decat la reprezentanta, cel putin eu asa am constatat : http://www.motomike.eu/autonet/shop/

 

Sa vina Primavara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum a zis si Alex...ca si alternativa la rulmenti cauta SKF...sau FAG, INA si astea fiind cele mai raspandite pe la noi.

Rulmentii sunt standardizati. Te duci la un magazin serios de rulmenti si zici codu de pe rulment sau le dai sa-l masoare cu un schubler. Ca ex...la suzuki swift in magazin rulemntu de la roata fata...undeva pe al 100 ron...in magazin...10!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vedeti ca si cu rulmentii astia ieftini e cu dus si intors....

eu am avut probleme cu unii schimbati la roata din fatza, cumparati de la un magazin obisnuit

dupa aproape un an, au inceput sa aiba joc.

cand a trebuit sa ii schimb, am cumparat unii pentru domeniul de utilizare "auto", la sfatul unui vanzator priceput

nu imi amintesc exact, dar ca ex: SKF 6203 Z C3 (unde C3 reprezinta simbolul pt domeniul "auto", de fapt cred ca este toleranta pe care o au rulmentii care se folosesc in acest domeniu)

stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hopaaa!!!

Roberttulli isi vinde Diversionul din 1992 cu 1800 e. Sper sa ramana Diversionist ,nu? Adica sa isi ia ceva mai nou, eventual un XJ 6.

:disappointed:

Mesaj completat

PS. Acel Divy cu oglijoare pe carena, vi-l mai amintiti nu?

Mesaj completat

Cam slaba activitate pe topicul XJ-ului. Ori or fi toti afectati de flacara violet, ori si-au vandut Diversioanele ca nu le convin racirea pe aer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hopaaa!!!

Roberttulli isi vinde Diversionul din 1992 cu 1800 e. Sper sa ramana Diversionist ,nu? Adica sa isi ia ceva mai nou, eventual un XJ 6.

;)

Mesaj completat

PS. Acel Divy cu oglijoare pe carena, vi-l mai amintiti nu?

Mesaj completat

Cam slaba activitate pe topicul XJ-ului. Ori or fi toti afectati de flacara violet, ori si-au vandut Diversioanele ca nu le convin racirea pe aer.

 

din pacate nu se intampla nimica in perioada asta a anului, un XJ 6 n-ar fi rau numai sa aiba banu @Roberttulli , daca-l ea second poate il ea cu 1000 e mai ieftin :wink:

in alta ordine de idei ii urez bafta , 1800 e e ceva ...

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve tuturor, demult nu am mai scris pe forum datorita timpului foarte putin care imi ramane

 

Il vand ???!?!? Da ..vreau ceva de 90Cp inca nu sunt hotarat dar cert estre ca raman pe Yamaha si prefer Naked...daca nu se lipeste nimeni asta e ...nu ma dereanjaza sa raman cu ea...degeaba nu o dau nu mi-a facut probleme nu ma suparat..asa ca sunt sanse mari sa raman cu ea si sezonul asta.

 

ce nu-mi place ---de la 175-180 km\H ajunge mai greu la 200km\H in restu ulei la timp si inretinerea coresunzatpare si nu ai probleme..... valabil la toate marcile.

 

Ura..o iarna calduroasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Vroiam sa ma despart de el pentru ca vroiam sa trec la o alta categorie dar am analizat putin si o sa mai facem multi KM impreuna de acum incolo.

Investitia din aceasta iarna a fost mare , nici nu am apucat sa-i rodez seaua sau consumabilele :angry: .

 

Diversionist pana la moarte :laugh:

 

Va salut cu farul.

post-36930-1265830453_thumb.jpg

post-36930-1265830483_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Vroiam sa ma despart de el pentru ca vroiam sa trec la o alta categorie dar am analizat putin si o sa mai facem multi KM impreuna de acum incolo.

Investitia din aceasta iarna a fost mare , nici nu am apucat sa-i rodez seaua sau consumabilele :angry: .

 

Diversionist pana la moarte :hurt:

 

Va salut cu farul.

 

Mda...cunosc sentimentul...si eu tot ma gandeam sa trec la dualsport...dar tocmai mi-am luat portbagaj, priza de 12V....si sunt in cautare de topcase + coburi.

 

Butonul din centru ghidonului ce face? :P nu ma prind...

 

iti doresc multi km placuti si fara incidente.

 

Ole :)

 

Autodestroy... cand se pune un Hondist pe ea!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, acel buton minune e de la manere incalzite si mai e unul de la avarii :), saua e facuta de maestrul Darian, e din Bucuresti omul , stie ce face si face bine. Preturi foarte OK. Recomand cu incredere, are si un topic pe forum si puteti vedea si alte lucrari frumoase.

Va salut cu farul , in curand !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat in sfarsit forumul de diversioane,dupa 3 saptamani de citit si la munca si acasa

Acum trec putin si pe la gpz500 sa vdem ce problem e si la motoarele alea ca tre s a ma hotarasc ce-mi iau intr-o luna

 

 

Salut , nu gresesti... daca iei Diversionul :)

Editat de -alex-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CBR ?

Nu , nu vreau vitezane , vreau o motocicleta de strada

Pe divi am mai mers , vreau o motocicleta de inceput, in jur de 50-60 cai , subtire la pret sa o tin un sezon sau mai mult

M-am orientat spre diversion sau gpz500 fiindca la inaltimea si greutatea mea cred ca sunt cele mai bune,bine ar mai fi mers si un cb500 sau gs dar money problem

Tind spre diversion ca are disc pe spate fata de gpz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat in sfarsit forumul de diversioane,dupa 3 saptamani de citit si la munca si acasa

Acum trec putin si pe la gpz500 sa vdem ce problem e si la motoarele alea ca tre s a ma hotarasc ce-mi iau intr-o luna

 

 

Eu il am din 2005 si sunt foarte multumit. Am mers si in oras si la cursa lunga asa ca nu ma dezamagit. In afara de consumabile "Kit Lant cand am cumparat-o, placute frana spate in 2008 augus, buji, ulei, filtre, si cam atat" poate anul asta schimb cauciuc spate, sau la anu cand incepe sezonu

Recomand XJ600 diversion.. e super motoru, cei 4 cilintri torc asa frumos....iar cei 61 de armasari te vor multumi:P"satifactie deplina"

 

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...