Sari la conținut

Choppers, a way of living!


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Pentru cineva care are si un AWO pui intrebari cam stupide! Culmea mai si insisti...

culmea ca nu am apucat sa merg pe awo asta de il am acum, l-am luat bucati si chopperit, dar nu am avut timp de el.

Intrebam despre vt600c ca am primit o oferta de schimb, nu ca as cauta acum un model de chopper potrivit...

am inteles, s-ar putea sa nu fie cum ma astept.

Editat de Unguru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

VT600 nu e foarte comoda, dar e o motocicleta fiabila, usoara si de nadejde. Prietena mea are una si e multumita de ea - consuma 3.5L%, usor de manevrat prin trafic, a facut naveta Sibiu-Cluj un an de zile cu ea. Nu e prea simpatica pe drumuri forestiere, dar o sa-i punem arcuri progresive anul asta pe fata si te tinem la curent...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa o luam de la inceput ... daca doreai sa intrebi daca merita sa dai TDM850-ul pe un VT600, raspunsul e NU! Daca intrebi pe aici daca un touring e mai confortabil decat un cruiser raspunsul o sa fie: nu, da, depinde - compari motoarele model cu model nu firma cu firma sau gen cu gen. Daca intrebi daca un VT e mai confortabil decat un TDM raspunsul e NU.

Daca vrei un cruiser ia-ti!

Aici sunt oameni pasionati, pentru care "comoditatea" nu este un criteriu de alegere a motorului... deci faza cu canapeaua e bine meritata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:disappointed: bun, multam lui Alcalagon pentru raspunsul la obiect, inseamna ca nu am voie in partea asta a formului printre cei care isi pun cuie in sha ca asta e pasiunea lor. :friends:

a way of living yahh!

Editat de Unguru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca imi dau lacrimile...Hopa sus pe canapeaua ta zburatoare si la buna vedere!

 

Acuma apropos de confort: la viteze mari in curbe luate dur (120 in sus) Softailul meu parasea incet drumul. Nu erau moi telescoapele, dar nici tari... erau semi-"confortabile". De unazi le-am intarit pana la limita lipsei de confort... vreau sa spun ca asa bine sta in curbe de parca e pe shine. E mai naspa cu gropile, dar in mod cert se comporta mult mai bine la viteze mari si condus agresiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Distanta maxima facuta de mine e 600 km pe zi, (VN1500 Classic) si cand am sosit nu am avut nici o problema... Eu zic ca daca iei un motor classic nu o sa ai probleme la drumuri lungi (si mai vezi si altceva decat drumul)

 

Acum ca motorul e modificat e si mai bine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai bine inteles! Oricum, efort bestial avand in vedere tara.

Nu e raritate sa faci 400 si ceva de km pentru un bikers party toata noaptea, sa dormi cateva ore si sa te intorci acasa. Sau sa opresti dupa cateva sute de km cu baietii la motel si sa bei juma de noapte in timp ce baietii cu motoare "confortabile" abia se tin pe picioare si adorm de cum termina papica de seara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu vulcanu de 800 am facut cluj-bucuresti de cateva ori, si mai vreau.

am ajuns destul de obosit, cam la fel de obosit ca si cum as fi facut drumul ala cu masina

 

do the math :D

 

a, si stiu ca o sa mai fac traseul asta de multe ori, si tot m-am apucat de bobberit, deci o sa am o sa cred ca de 5 ori mai incomoda :friends:

 

ca tot era vorba de fuck the cops :haha:

post-43929-0-60109900-1327306657_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:disappointed: bun, multam lui Alcalagon pentru raspunsul la obiect, inseamna ca nu am voie in partea asta a formului printre cei care isi pun cuie in sha ca asta e pasiunea lor. :friends:

a way of living yahh!

Nu o lua in nume de rau, dar tot ceeace oamenii vor sa iti spuna, explice e ca nu e o moda. Iar ei vor sa scoata in evidenta cu adevarat faptul ca tu vrei sau nu acest gen de moto. Acuma intrebarea e: - de ce anume vrei sa treci la chopper? Vor explicatii oameni, vor sa vada ceeace simti si cauti cand vine vorba de genul asta de moto!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nu stiti voi e ca eu nu mi-am luat motoarele de le-am avut pana acum pentru ca ma reprezinta genul.

inainte de fiecare achizitie am avut o suma fixa si n-am putut sa alege dintre multe, acum, aceiasi poveste, am decat o oferta

care imi cam face cu ochiul. chopper am vrut mereu dar toate sunt substantial mai scumpe decat un touring si decat sa iau un virago care e foarte mic am zis mai bine nu.

sper ca la vara termin simsonul hardtail si sa vezi ce tare sunt pe langa canapelele soft, care sunt pe aici. ca doar e mai badass nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

binee ma,cine isi ia un chopper ala isi doreste din pruncie asta,cine cocheteaza intre touring,chopper,naked e vrajeala si alta categorie care a avut ani de zile touring-sport sau enduro si acum trec la chopper ca e mai bad sau explicatia lor:,,mi-am dat seama ca e prea periculos cu vitezana"! Faza ii ca astepti,suferi,sacrificii,de ex. eu am suferit 9 ani pana la shadow,pana atunci cu simson,apoi cu cz,desigur cu ghidon mai mare,coburi din genti de telefonisti,altii poate au asteptat 10-15 ani,ca de ceva gpz aveam bani si eram si eu pe o japoneza,nuuu frate,nu asa functioneaza lucrurile astea!aci-s numa oameni de omenie ca si asa deja apar tot felul de indivizi cu intrudere de alea mari galbene si poola mea,trebuie sa avem grija!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca ori vrei ori nu, e ca si cu chilotii: daca nu-s pe masura iti intra-n poponeata! Eu cel putin de mic visam crom si luciu (nu va ganditi la Nicoleta Luciu mai ales ca acuma are implanturi noi) si un V gras de tot! Iar dragstar am visat de mult sa am, mi-au trebuit 7 ani ca sa-mi i-au unu (de 1100 obligatoriu) iar in acesti ani m-am multumit si cu virago de 535 care m-a dus in multe locuri si mi-a multumit nevoia pe care eu o aveam. Si lasa partea financiara, ca in ziua de azi gasesti motoare faine la preturi exceptionale (eu cand am luat virago 535 am dat 3500 euro) si asta nu-i o scuza. Ideea e ca daca iti place V-ul faci orice sa ai unu (japonez,american...etc), se poate, trebuie doar sa stii ce vrei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

binee ma,cine isi ia un chopper ala isi doreste din pruncie asta,cine cocheteaza intre touring,chopper,naked e vrajeala si alta categorie care a avut ani de zile touring-sport sau enduro si acum trec la chopper ca e mai bad sau explicatia lor:,,mi-am dat seama ca e prea periculos cu vitezana"! Faza ii ca astepti,suferi,sacrificii,de ex. eu am suferit 9 ani pana la shadow,pana atunci cu simson,apoi cu cz,desigur cu ghidon mai mare,coburi din genti de telefonisti,altii poate au asteptat 10-15 ani,ca de ceva gpz aveam bani si eram si eu pe o japoneza,nuuu frate,nu asa functioneaza lucrurile astea!aci-s numa oameni de omenie ca si asa deja apar tot felul de indivizi cu intrudere de alea mari galbene si poola mea,trebuie sa avem grija!

 

Tu mergi pe ideea ca jigodia sau omul bun sunt din nastere asa. In mare parte sunt de acord cu tine. Dar conteaza si familia, anturajul, etc. Cred ca asta e valabil si la trotinete. Cand am facut 40 de ani in septembrie, m-am hotarat sa-mi iau A-ul si sa-mi iau motocicleta. Nu m-am urcat in viata mea pe una. Rezultatul? Am luat carnet, am luat mobra, din noiembrie pana acum am facut 1500 km inclusiv cu minus afara, sparg bani in customizare si-mi sta capul numai la ea. Asa ca microbul de choppereala poate sa apara si mai tarziu. S-ar putea sa nu fiu niciodata un chopperis badass, sau sa ma pricep la motore, sa le desfac si sa le conduc ca cei care fac treaba asta de zeci de ani, dar ma simt al dracu de bine pe ea si ma distrez! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Virago e prea mic(nu capacitatea, bicicleta in sine) deaia nu mi-am luat, in afara de faptul asta e foarte frumos.

Dar te-ai suit pe el, ai mers cu virago? Te-ai gandit la comenzi avansate si alt ghidon?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu mergi pe ideea ca jigodia sau omul bun sunt din nastere asa. In mare parte sunt de acord cu tine. Dar conteaza si familia, anturajul, etc. Cred ca asta e valabil si la trotinete. Cand am facut 40 de ani in septembrie, m-am hotarat sa-mi iau A-ul si sa-mi iau motocicleta. Nu m-am urcat in viata mea pe una. Rezultatul? Am luat carnet, am luat mobra, din noiembrie pana acum am facut 1500 km inclusiv cu minus afara, sparg bani in customizare si-mi sta capul numai la ea. Asa ca microbul de choppereala poate sa apara si mai tarziu. S-ar putea sa nu fiu niciodata un chopperis badass, sau sa ma pricep la motore, sa le desfac si sa le conduc ca cei care fac treaba asta de zeci de ani, dar ma simt al dracu de bine pe ea si ma distrez! :bigstar:

 

 

Ce mobra ti-ai luat?

 

Musai sa intru in Arhivele Nationale si sa pun pe youtube?

 

 

 

 

hmmm...ce niprane pe acolo, si finalul:intotdeauna pe motocicleta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar te-ai suit pe el, ai mers cu virago? Te-ai gandit la comenzi avansate si alt ghidon?

Nu, dar acum am primit o oferta de schimb cu un shadow.. dece sa iau un virago cand am ocazia sa iau un shadow? care mi se pare mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mobra ti-ai luat?

 

Musai sa intru in Arhivele Nationale si sa pun pe youtube?

 

 

 

 

hmmm...ce niprane pe acolo, si finalul:intotdeauna pe motocicleta...

 

Mi-am luat Vulcan de 1500. Lucrez la comenzile avansate si Darian mi-a facut o sea mai inalta si mai in spate. Pana la urma imi gasesc io pozitia :bounce:. Apropos: tare nene reportajul. In sfarsit un nenea ca mine. heheh Sper sa-l intalnesc!

post-67524-0-28574900-1327406732_thumb.jpg

Editat de StefanAM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat Vulcan de 1500. Lucrez la comenzile avansate si Darian mi-a facut o sea mai inalta si mai in spate. Pana la urma imi gasesc io pozitia :bounce:. Apropos: tare nene reportajul. In sfarsit un nenea ca mine. heheh Sper sa-l intalnesc!

 

 

 

felicitari!stiu motorul,am avut si eu unul dar m-ai sunat exact in ziua cand l-am dat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, dar acum am primit o oferta de schimb cu un shadow.. dece sa iau un virago cand am ocazia sa iau un shadow? care mi se pare mai mare.

Nu poti sa faci o comparatie,pentru simplu fapt ca ai vazut poze sau nu te-ai dat cu una! Oricum din punctul meu de vedere oricand a-si da un tdm pe un shadow, mai ales daca e de 600,750,1100. Acuma depinde de tine....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...