Sari la conținut

Choppers, a way of living!


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

salutare,astept sugestii si pt un titlu mai bun.

acest topic se vrea a fi unul unde sa puneti info, despre tot ceea ce tine de viata de chopperist:

 

adrese/link-uri de magazine unde se pot gasi echipamente pt chopperisti si/sau rock.

baruri/localuri cu muzica rock/blues/country si care agreeaza bikerii.

emisiuni tv pt chopperisti,reviste de gen.

locatii/campinguri care agreeaza bikerii.

destinatii/rute specifice chopperistilor.

filme de gen,mai vechi sau nou aparute....albume de muzica de gen.

astept sugestii.

va rog sa nu o dati in balarii....sunt cu ochii si "delete-ul" pe voi.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai hai sa zic eu ce am vazut acum cateva zile la un magazin TCM din Pitesti: O compilatie rock cu "riding music". E intr-o cutiuta mica de carton neagra si cu un motor pe ea, si la pretul incredibil de 18 lei (daca nu m-a inselat vederea) Zilele astea ma duc sa il iau si o sa va spun cum e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai hai sa zic si eu cateva:

magazine:

*la metrou la romana e un magazin cu accesorii de motocicleta, in principal chopper.MotoMarket.

*magazinul New Rock, pe langa McD cismigiu, cu accesorii si haine pt rockeri. cam scump. www.newrock.ro

*bestial records Timisoara, tricouri, hanorace, accesorii pt rockeri. servicii f bune. www.bestial.ro

*Banderas, vinde haine de piele: geci, pantaloni etc. poate fi contactat pe mobil. daca e cineva interesat, ii dau nr pe privat.

 

Baruri in bucuresti, unde imi place mie sa merg si unde am intalnit motociclisti:

The Jack, calea grivitei 55. rock de calitate si preturi ok.

HH Hard & Heavy. ceva mai bou, la piata buzesti (aproape de Jack). aici gasesti si rock greu (cannibal corpse, mayhem, etc) dar si heavy, power si alte genuri adiacente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai hai sa zic eu ce am vazut acum cateva zile la un magazin TCM din Pitesti: O compilatie rock cu "riding music". E intr-o cutiuta mica de carton neagra si cu un motor pe ea, si la pretul incredibil de 18 lei (daca nu m-a inselat vederea) Zilele astea ma duc sa il iau si o sa va spun cum e.

 

 

posteaza aici trupele de pe compilatie....daca e ok,vreau si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am colectia de American Iron pe utlimii doi ani si am acolo tone de informatii de tot felul. Daca sunteti interesat puteti sa va abonati la revista pe www.aimag.com daca aveti card Taifun. Este in jur de 37 USD pe an. (adica in jur de 3 pe luna - merita zic eu)

Apoi mai sunt adresele puse de mine si de altii aici pe site la topicul cu adrese utile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps: pt ciocate de calitate.

www.sendra.ro

 

Aferim, marfa buna, dar probabil cam scumpa. Nu am vazut preturi, am trecut prin magazin cu alte treburi, dar dat fiind ca locatia e in buricul targului (in spate la Ateneu) ar putea fi cam scump. Adresa: Nicolae Golescu 5. Magazinul se numeste Pantheon Emporium.

 

PS Blackule, Michel, patronul de aici mi-a promis piele de coburi la 100 euro/2mp. E piele din care face el ciocatele. O fi destul de groasa, ce zici? Nu te supara de offtopic, dar am contribuit si cu info.

Editat de sorinavram
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aferim, marfa buna, dar probabil cam scumpa. Nu am vazut preturi, am trecut prin magazin cu alte treburi, dar dat fiind ca locatia e in buricul targului (in spate la Ateneu) ar putea fi cam scump. Adresa: Nicolae Golescu 5. Magazinul se numeste Pantheon Emporium.

 

PS Blackule, Michel, patronul de aici mi-a promis piele de coburi la 100 euro/2mp. E piele din care face el ciocatele. O fi destul de groasa, ce zici? Nu te supara de offtopic, dar am contribuit si cu info.

 

 

nu e buna,si e f scumpa....

mai mult de 50eur/mp nu ar trebui sa fie,si tre sa fie groasa de 3-7mm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am uitat de clubul Stage.....sunt concerte rock din cand in cand....se poate merge cu moto,este parcare.

 

la R&B nu prea e loc de moto,doar pe trotuar.

la Ace of Spades se poate intra in curte cu moto.vara au terasa.

la GoIn nu stiu cum v-a fi cu accesul cu moto,pt ca de anul asta e restrictionat accesul in Piata Mica(taxa),dar inainte se putea parca langa bar/terasa.

la Supporter este terasa vara,se poate parca chiar langa.

oricum,vara se mai gasesc si alte locuri cu terase unde se poate merge cu moto.

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Pitesti, barul intalnirilor noaste, La Butoaie pe str. Crinului. Alt bar misto mai e Hush, vis-a-vis de fosta disco Laguna - In fiecare vineri concerte live rock, folk etc. Pretul biletului din cate stiu de la patron e de 20 lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concert "NOIR" Baia Mare data de 24 "Antic Club" ora 20.00

"O trupă din Oradea, cu mari perspective, însa prea mult ignorată. Muzica e un hibrid între Rammstein Âşi Crematory, rezultatul fiind extrem de interesant, însă puțini sunt aceia care să fie interesați de o astfel de muzică. Textele trupei sunt în limba româna, ceea ce o "problemă" pentru mulți rock-eri, deÂşi sunt pregnant întunecate Âşi triste. Piesele ar putea merge fără probleme la posturile de radio, dar trupa e prea soft pentru rock-erul dornic doar de metal extrem Âşi mult prea hard pentru publicul larg, aÂşa că Noir se confruntă cu o mare problemă: imaturitatea auditoriului din România. Dacă trupa ar fi cântat un Black Metal sau Death Metal Âşablonat, pueril Âşi stângaci abordat, ar fi fost considerată o speranță a Metal-ului din România ...

...însă băieții cântă ceva cu care nu mulți sunt obiÂşnuiții, aÂşa că ignoranța cu care sunt tratați nu mă surprinde deloc. Celor ce vor să facă Âşi altceva decât ceea ce se face de obicei pe la noi nu le rămâne decât să încerce alte teritorii sau să aÂştepte până când rock-erilor români le vor cădea dințiÂşorii de lapte...."

Godja Daniel - Arbor Mundi

Editat de Barna
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.artmaniafestival.ro/

 

Anul asta la Sibiu se anunta super , trei trupe ,trei monstri :My Dying Bride , The Gathering si Haggard se depasesc pe sine fata de anul trecut asa ca ne vedem acolo 15-17 iunie in piata mare din Sibiu.

 

Apoi ar mai fi in Bucuresti , trupele confirmate pana acum la festivalul B'Estival ce va avea loc intre 29 iunie si 1 iulie 2007 in Bucuresti, in cadrul complexului Romexpo, sunt Alice Cooper, Marilyn Manson, Reamonn si Faithless.

 

Si sa nu uit la noi in Ploiesti mai exact langa la Bucov Motorock.4 care sa speram ca va avea ceva nume ca si anul trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...